صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ / ۲۲:۲۹
کد خبر: 8606
گزارشگر: 213
۱۲۹۰
۰
۰
۳
گفته های معاون سیاسی سپاه درباره روزنامه‌‌نگار زن یهودی فرانسوی

اظهارات جنجالی دیگر درباره مصاحبه «کاترین شکدم» با بی بی سی

اظهارات جنجالی دیگر درباره مصاحبه «کاترین شکدم» با بی بی سی
یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه مصاحبه بی‌بی‌سی با کاترین شکدم راه نقشه شیطانی را مسدود کرد، در این باره توضیحاتی را بیان کرد.
به گزارش آسیانیوز، یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی از سران قوای سه‌گانه خواست تا به ادعای او، «برای مدیریت صحیح فضای مجازی فکری اساسی کنند».

یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران، می‌گوید مصاحبه تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی با کاترین شکدم، روزنامه‌‌نگار زن یهودی فرانسوی-بریتانیایی، «به صورت خواسته یا ناخواسته راه را برای نمایش پرده‌های دیگر» یک «نقشه شیطانی مسدود ساخت».

شکدم ۲۵ نوامبر پارسال مقاله‌ای در سایت «تایمز اسرائیل» نوشت و در آن از چگونگی انجام یک مصاحبه با ابراهیم رئیسی در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۶ سخن گفت.

چندی پس از منتشر شدن این مقاله، کانال تلگرامی «رسانه ثلث» نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، از انتشار مطالب و گفت‌وگوهای متعدد شکدم در رسانه‌های سپاه و دفتر رهبر انقلاب در سال‌های گذشته خبر داد و او را یک «نفوذی» دانست.

«رسانه ثلث» گفت که شکدم ۱۸ مقاله در وبسایت رهبر انقلاب منتشر کرده بود که همه آن‌ها «هم‌اکنون به کلی پاک شده»‌اند.

از سوی دیگر، یک اکانت توئیتری بدون هویت و با اسم مستعار بر اساس منابعی که قابل تأیید نبود، ادعاهای دیگری را درباره فعالیت‌های کاترین شکدم در ایران مطرح کرد؛ از جمله ادعای «روابط خصوصی» شکدم در ایران.

این در حالی است که کاترین شکدم دوشنبه شب در گفت‌و‌گو با تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی مدعی شد که «من مامور مخفی یا جاسوس هیچ کشوری نیستم. یک تحلیلگر سیاسی هستم و فقط کارم را انجام می‌دهم».

معاون سیاسی سپاه پاسداران روز سه‌شنبه ۱۷ اسفند در پیامی، ضمن استقبال از مصاحبه بی‌بی‌سی فارسی با شکدم، گفت که این مصاحبه «به صورت خواسته یا ناخواسته راه را برای نمایش پرده‌های دیگر این نقشه شیطانی مسدود ساخت».

او افزود: «خداوند متعال را به خاطر نعمت آرامش که در این روز‌ها بر قلب من و همسر و فرزندانم جاری ساخت، هزاران بار شکر می‌کنم».

معاون سیاسی سپاه از «برخی فعالان سیاسی» خواسته است تا به گفته او «از قصه کاترین پرز شکدم و آنچه به نام ایشان در فضای مجازی به دروغ منتشر شد، عبرت بگیرند».

 جوانی از سران قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی نیز خواسته تا  «برای مدیریت صحیح فضای مجازی فکری اساسی کنند».

مجلس شورای اسلامی هم اکنون طرح ادعایی «صیانت از اینترنت» را در دستور بررسی دارد که هدف اساسی آن ایجاد محدودیت‌های گسترده در دسترسی شهروندان به شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های اینترنتی است.

 این طرح به دولت و نیروهای مسلح اختیار می‌دهد که زیرساخت‌ها و نحوه ارتباط شبکه اینترنت ایران با شبکه جهانی را کنترل کند. در صورت تصویب این طرح، شرکت‌های فناوری اینترنتی موظف خواهند شد از «دستورالعمل‌های دولتی» در مورد پهنای خطوط اینترنت و مسدود کردن آن تبعیت کنند.

تصویب این طرح به احتمال فراوان فعالیت باقیمانده وبسایت‌های متعلق به شرکت‌های خارجی را مسدود خواهد کرد و شهروندان ایرانی باید برای دسترسی به اینترنت هویت (کارت ملی) خود را اعلام کنند و فروش و توزیع شبکه‌های خصوصی مجازی جرم تلقی خواهد شد.

علاوه بر این شبکه‌های اجتماعی موظف خواهند شد در زمینه کنترل با دولت همکاری کنند./
https://www.asianews.ir/u/5q7
اخبار مرتبط
مجلس در جریان بررسی بودجه ۱۴۰۱ مصوبه ای را تصویب کرد که بر اساس آن نفت خام به ارزش چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو در اختیار یک سری «اشخاص» قرار می گیرد تا آن را بفروشند و برای هزینه‌های نظامی صرف کنند.
یک روز پس از اعلام ضرب الاجل آمریکا برای ایران در مذاکرات وین، سایت نزدیک به شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد که مذاکرات در «مرز توافق یا بن بست» قرار دارد.
مقر پشتیبانی نیروهای مسلح در ماهیدشت امروز دچار آتش سوزی گسترده شد.
روابط عمومی قرارگاه قدس سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که به ستاد خبری اداره اطلاعات و سپاه در شهر سروان استان سیستان و بلوچستان حمله مسلحانه شده است.
ائتلاف نظامی بین‌المللی به رهبری عربستان سعودی امروز سه‌شنبه، ۹ آذر، اعلام کرد که یک «سایت مخفی» متعلق به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی را بمباران کرده است.
یزد -بسیج و بسیجی تربیت شده کارخانه انسان سازی نماز است و نماز انسان را برای حضور در همه میدان‌ها می‌سازد و پرورش می‌دهد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید