صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ / ۲۲:۳۵
کد خبر: 8645
گزارشگر: 280
۲۶۰
۰
۰
۰

⭕️ آخر هفته با ایرج جمشیدی 🔻 ۳۰ هفته با پروفسور محمد جمشیدی قسمت پایانی

 
🗓 پنجشنبه ( ۱۹ اسفند۱۴۰۰)
 
➖ دکتر محمد جمشیدی، عضو برجسته و مشاور ناسا، در ۳۰ هفته‌ی گذشته از خاطرات‌ و سرگذشت‌شان سخن گفتند؛ از تولد در شیراز تا تحصیل در مدرسه‌ی هدف، مهاجرت به آمریکا و استادی در دانشگاه‌های این کشور، سفرهای پژوهشی‌شان، کتاب‌ها و مقالات برجسته‌ای منتشر کردند، همکاری با ریاضی‌دان بزرگ؛ پرفسور لطفی‌زاده و دیگر فعالیت‌های علمی‌شان. آقای جمشیدی در قسمت پایانی برای آشنایی مخاطبان مجموعه خاطرات‌شان که از بسترهای دیگر آن را به تماشا می‌نشینند، سئوالاتی از آقای ایرج جمشیدی، سردبیر آسیانیوز ایران درباره‌ی فعالیت‌های حرفه‌ای روزنامه‌نگاری‌شان مطرح می‌کنند.  👇🏽 دسترسی به آرشیو کامل خاطرات آقای جمشیدی:
 
https://t.me/asianews_MO_JAMSHIDI
➖ آقای مهندس محمد عطاردیان، مهندس پیشکسوت راه و ساختمان ایران، در ادامه‌ی بحث درباره‌ی پروژه‌های ساخت‌و‌ساز در گوشه‌و‌کنار ایران و ناکارآمدی سیستم قانونگذاری دولتی در ساخت پروژه‌های عمرانی کشور، از ادامه‌ی پروژه‌ی انتقال آب رودخانه‌ی ارس به تبریز سخن می‌گویند. پروژه‌ای که با بازنشسته شدن مدیرعامل وقت به ناگهان، با بی‌مسئولیتی مطلق از سوی مسئولان جدید مواجه شد. هزاران قطعه لوله‌ی عظیم کارگذاری شده در زمین، ایستگاه‌های پمپاژ و دیگر زیرساخت‌ها در دل دشت‌های آذربایجان شرقی رها شدند و آبی از میان آنها به خانه‌ای یا مرزرعه‌ای نرسید. در این میان صرفا سرمایه‌های کشور از نیرو‌های انسانی که می‌توانستند صرف پروژه‌های عمرانی «نیک‌فرجام» شوند تا تجهیزات ساخت و غیره... با ناکارآمدی و بی‌کفایتی مسئولان دولتی هدر رفتند. باید بدانیم و به خاطر بیاوریم که همه‌ی این هزینه‌های گزاف را مطلقا، مردم و دست‌اندرکاران ساخت ‌پرداخته‌اند؛ چرا خشمگین نمی‌شویم؟ چرا نمی‌پرسیم؟ 
 
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید