صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۱
کد خبر: 8779
گزارشگر: 213
۳۰۷
۰
۰
۵
تخفیف های نوروزی عجیب خودروسازان

خودرو در آستانه عید ۱۲۰ میلیون تومان شد؟

خودرو در آستانه عید ۱۲۰ میلیون تومان شد؟
در آخرین روزهای سال جاری ایران خودرو طرح فروش فوق‌العاده برگزار کرده است.
به گزارش آسیانیوز، ایران خودرو و ساپیا در اجرای طرح‌های فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش خودرو از هم سبقت می‌گیرند. آن هم در حالی که بیش از ۱۴۰ هزار خودروی ناقص در پارکینگ‌ این دو خودروساز دپو شده و مشخص نیست این دو، بتوانند خودروهای جدید را به مردم تحویل بدهند یا نه.

در آخرین روزهای سال جاری، هم ایران خودرو طرح فروش فوق‌العاده برگزار کرده و دو خودروی شاسی بلند خود را با تخفیف ۷۵ و ۱۵۰ میلیون تومانی به فروش گذاشته. هم سایپا در پیش‌فروش جدید خود چهار مدل نیسان عرضه کرده است.

فروش فوق‌العاده ایران خودرو
طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو از امروز ۲۶ اسفند ماه آغاز شده است. طرحی که در آن ایران خودرو دو مدل خودروی هایما را به فروش گذاشته است، خودروی هایما S7 و هایما S5.

در طرح فروش فوق‌العاده نیمه شعبان ایران خودرو، متقاضیان می‌توانند، دو خودروی این شرکت را بدون قرعه‌کشی بخرند. زمان تحویل خودروها سه ماهه است و قیمت خودرو در آن قطعی است. اما در صورت افزایش بیمه، مالیات و سایر الزامات قانونی، مشتری متعهد به پرداخت مابه‌التفاوت آن است.

اما قیمت هایما S7 و هایما S5 در طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو چقدر است؟ قیمت هایما S7 در طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو ۶۸۰ میلیون تومان است. قیمت کارخانه هایما S5 هم در طرح فروش فوق‌العاده اسفند ماه ایران خودرو ۵۹۵ میلیون تومان عنوان شده است.

اما قیمت بازار آزاد هایما، ۸۲۵ میلیون تومان است. این یعنی اختلاف ۱۴۵ میلیون تومانی قیمت هایما S7 در بازار آزاد و کارخانه. قیمت هایما S5 هم در بازار آزاد ۶۷۳ میلیون تومان است. این یعنی اختلاف ۷۸ میلیون تومانی قیمت بازار آزاد و کارخانه این خودرو.

پیش‌فروش سایپا نوروز
در طرح پیش‌فروش ویژه نوروز سایپا، سه مدل نیسان و یک مدل پادرا را عرضه کرده است. طرح پیش‌فروش سایپا هم از امروز ۲۶ اسفند ماه آغاز می‌شود. موعد تحویل این خودروها یک ساله است و ساپیا اعلام کرده خودروهای پیش‌فروش شده را تیر یا مرداد ۱۴۰۱ تحویل دهد. اما در این طرح کدام خودروها عرضه می‌شود؟

نیسان تک‌سوز آپشنال، نیسان دوگانه‌سوز آپشنال، پادرا پلاس و نیسان دیزل چهار خودرویی است که در این طرح عرضه می‌شود.

به نقل از تجارت نیوز، مبلغ پیش‌پرداخت نیسان تک‌سوز آپشنال ۱۲۶ میلیون تومان و نیسان دوگانه‌سوز، ۱۳۹ میلیون تومان است. قیمت نیسان دیزل هم ۱۵۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

اما قیمت این خودروها امروز ۲۶ اسفند ماه دربازار آزاد چقدر است؟ قیمت پادرا پلاس در بازار آزاد ۳۱۰ میلیون تومان است. قیمت نیسان تک‌سوز ۲۷۴ میلیون تومان و قیمت نیسان دوگانه‌سوز ۳۰۶ میلیون تومان است.قیمت نیسان دیزل هم ۴۱۳ میلیون تومان است./
https://www.asianews.ir/u/5uv
اخبار مرتبط
رییس پلیس راهور گفت طبق قانون خودرو با جریمه بالای یک میلیون تومان را باید توقیف کنیم که در خصوص این موضوع نکاتی ابلاغ شده است،
معاون پالایشی وزیر نفت گفت: اجرای طرح بنزین برای همه در حال بررسی است و برای اجرای سراسری آن تصمیم گرفته شد.
همزمان با نزدیک‌ شدن تعطیلات نوروز و افزایش سفرهای نوروزی، دبیر کمیته امنیتی اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعلام کرد خودروی افرادی که سه دوز واکسن دریافت نکرده‌اند، بر اساس کد ملی متصل به پلاک خودرو، کنترل و جریمه می‌شوند.
پیش‌بینی‌ها در مورد بازارهای مالی و موازی تحت تاثیر برخی رخدادهای سیاسی روز قرار دارند؛ در حالی که افراد برای ورود به هر بازاری باید متغیرهای موثر بر آن را رصد کنند؛ همچنانکه سرمایه گذاری در بازار سهام مسکن و خودرو نکات قابل تاملی دارد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید