صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۵ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۲:۳۲
کد خبر: 8878
گزارشگر: 306
۲۵۶
۰
۰
۱
رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد

انجام بیش از 50 هزار متر گلکاری و نهالکاری در یزد/ این حجم حضور مسافران در یزد در چندسال اخیر کم سابقه بوده است

انجام بیش از 50 هزار متر گلکاری و نهالکاری در یزد/  این حجم حضور مسافران در یزد در چندسال اخیر کم سابقه بوده است
یزد - رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه بیش از 50 هزار متر گل‌کاری و نهال‌کاری در یزد، انجام شده،‌ در ارتباط با مسافران نوروزی گفت: ‌این حجم حضور مسافران در یزد در چندسال اخیر کم سابقه بوده است
آسیانیوز / یزد ؛ محسن ابوترابی اظهار داشت: امسال به حمدالله یزد میزبان مردم عزیز کشورمان است و بعد از دو سال که به دلیل شیوع کرونا محدودیت سفر وجود داشت،‌ امسال دوباره شاهد رونق گرفتن مسافرت‌ها هستیم.
وی ادامه داد: امسال مسافران به صورت ویژه یزد را مورد توجه قرار دادند و این شهر و استان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کردند؛‌ الان هم شاهد حضور پرشور گردشگران در این شهر هستیم.
رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد گفت: یزد به دلیل فرهنگ بسیار غنی و معماری اسلامی و ایرانی خاصی که دارد؛‌ به صورت ویژه مورد نظر همه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.
ابوترابی تصریح کرد: امسال همه مجموعه شورا و شهرداری تمام توان خود را به کار گرفتند که هم برای شهروندان یزدی و هم برای مسافران نوروزی شهر را به صورت کامل آماده کنند.
وی با تاکید بر اینکه مردم یزد همیشه به عنوان میهمان نوازی شهرت داشتند خاطرنشان کرد: شهر یزد الحمدالله همیشه به عنوان یک شهر جهانی و شهری که در دل مردم جای دارد شناخته می‌شده و به همین دلیل هم علاقه به این سفر در دل همه مردم وجود دارد.
عضو شورای اسلامی شهر میراث جهانی یزد ادامه داد: امسال مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری تمام توان و تلاش خود را به کار گرفت که هم در بحث عمرانی و هم در بحث خدمات شهری و سیما و منظر اقدامات گسترده‌ای در چند ماه گذشته صورت گرفت تا بالاترین میزان آمادگی را برای نوروز داشته باشیم.
ابوترابی گل‌کاری را یکی از اقدامات بسیار گسترده در سطح شهر یزد دانست و افزود: امسال در حوزه گل‌کاری و غرس نهال بالغ بر 50 هزار متر اقدام صورت گرفت تا چهره شهر را به سمت زیبایی هدایت کنیم.
وی به رنگ‌آمیزی گسترده جداول و گاردریل‌ها در سطح شهر اشاره کرد و افزود: شهر یزد در ایام نوروز به عبارتی لباس نو و زیبایی به تن کرد و از هر جهت تلاش شد که این لباس بسیار زیبا،‌ با نشاط و مناسب باشد.
عضو شورای اسلامی شهر میراث جهانی یزد ادامه داد:‌ در حوزه رنگ‌آمیزی هم تلاش شد که تم کاری بسیار زیبا و جذابی برای مخاطبان در نظر گرفته شود که به چشم مسافران نوروزی و شهروندان یزد خوب باشد.
ابوترابی گفت: در بحث المان‌های نوروزی هم سعی شد که به صورت ویژه این موضوع مورد توجه قرار گیرد و در کنار نور‌پردازی برخی آثار تاریخی و زیرگذرها زیبایی خاصی به شهر داده شود.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته هم اقدامات خوبی صورت گرفت خاطرنشان کرد: امسال زیبایی شهر به نسبت سال‌های قبل بسیار بیشتر شده و این موضوع را مرهون تلاش‌های چندماهه در شهرداری هستیم.
عضو شورای اسلامی شهر یزد تلاش برای نظافت شهر را یکی دیگر از اقداماتی دانست که به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته و گفت: الحمدالله در این حوزه هم کارهای زیادی صورت گرفته و بسیاری از شهروندان بابت این نظافت و زیبایی تشکر می‌کنند.
ابوترابی با تاکید بر اینکه الان جمعیت بسیار زیادی از مسافران نوروزی به یزد سفر کرده‌اند خاطرنشان کرد: اکثر هتل‌ها، ‌اقامتگاه‌ها و بوم‌گردی‌های یزد به صورت کامل پر هستند و حتی بسیاری از آنها پیش از نوروز تکمیل ظرفیت شدند و از ظرفیت مدارس، ‌دانشگاه‌ها و مهمانسراهای ادارات هم استفاده شده است.
وی گفت: در دو روز گذشته بازدیدهایی از نقاط مختلف شهر به ویژه بافت تاریخی انجام دادم و استقبالی که امسال از شهر یزد مشاهده کردم به نظرم در سال‌های قبل بسیار کم‌نظیر بوده است.
عضو شورای اسلامی شهر میراث جهانی یزد ادامه داد: همچنان هم این روند در حال ادامه است و به حمدالله تمام مردم یزد هم در تلاش هستند که از این میهمانان در شان شهر یزد استقبال کنند.
ابوترابی تصریح کرد: این حضور به نظر می‌رسد که نسبت به سال‌های قبل با افزایش بسیار چشم‌گیری روبرو باشد و جمعیتی که امسال دیدیم را کمتر در سال‌های گذشته شاهد بودیم.
وی افزود: نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه شود این است که در بافت تاریخی هم اقدامات بسیار خاصی انجام شده و از شهروندان می‌خواهیم آنها هم از این امکانات ایجاد شده استفاده کنند.

سید محمد جواد عرفانفر

انجام بیش از 50 هزار متر گلکاری و نهالکاری در یزد/  این حجم حضور مسافران در یزد در چندسال اخیر کم سابقه بوده است , محسن ابوترابی رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد

https://www.asianews.ir/u/5xk
اخبار مرتبط
یزد - حقیر السادات گفت : گردشگری پایدار بر سه اصل بنیادی استوار است که لازم است این اصول از سوی گردشگران مورد توجه قرار گیرد
یزد - رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: جشن نیمه شعبان امسال با حضور پررنگ مردم به نحوه احسن برگزار شد
یزد - عضو شورای اسلامی شهر یزد از برنامه های شورا برای مناسب سازی معابر شهر می گوید
یزد- عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: مادر محوری به جای مربی محوری و ارتقای جایگاه خانواده از مهمترین اهداف احداث بوستان خانواده است
​ یزد - رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد گفت: چهار اتوبوس گردشگری از اول تا دوازدهم فروردین ماه به شهروندان و مسافران نوروزی خدمت رسانی می کنند
یزد- عضو شورای اسلامی شهر یزد از اقدامات شایسته شورا و شهرداری منطقه سه برای رفاه حال شهروندان و گردشگران در آستانه سال جدید خبر داد
یزد - نائب رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: لزوم تمهیدات ویژه برای پرداخت عوارض شهروندانی که تاکنون موفق به پرداخت نشدند
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید