صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۶ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۶:۰۲
کد خبر: 8908
گزارشگر: 213
۲۰۳۴
۰
۰
۴
ماجرای سرمربی شدن ستاره فوتبال

پشت پرده توییت احمدرضا براتی درباره علی دایی

پشت پرده توییت احمدرضا براتی درباره علی دایی
توییت احمدرضا براتی درباره علی دایی، بمبی را پیش روی فوتبال ملی قرار داده ، پرسشی است که حتما او پاسخی شخصی برایش دارد.

به گزارش آسیانیوز، بازی با نام علی دایی، تنها ۷۲ ساعت قبل از بازی پایانی تیم ملی در مسابقات انتخابی جام جهانی ازسوی حقوقی‌ترین عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال چالشی جدید پیش روی فدراسیون موقت فوتبال ایران قرار داد. او اگرچه این توئیت را حذف کرد و گفت فقط نظری شخصی را مطرح کرده اما حالا جایگاه حقوقی او بر جایگاه حقیقی‌اش چربش دارد.

فرهاد عشوندی: علی دایی؛ او بی شک بزرگترین نام فوتبال ایران است . پیشانی فوتبال ما. جایی بالاتر از همه لژیونرها ، افسانه پروین و حجازی و بالاتر از پرویز قلیچ خانی. او قطعا پل ارتباطی فوتبال ایران است با جهان بیرون از خود.

مردی که یک بار در میانه راه جام جهانی و پس از شکست به عربستان در آزادی قربانی تصمیم سیاسی محمود احمدی نژاد شد. او که حالا بیش از ۴ سال است که مربیگری نمی کند چون حرفش را روی تریبون زد و حرف های تندی هم زد و پای تبعاتش ایستاد.

او که کارلوس کی روش مدام دستش را بالا می گرفت و بهترین آلترناتیو برای روزهای پس ازخود معرفی اش می کرد.

توییت جنجالی لیدر اصلی سرنگونی عزیزی خادم!
اما علی دایی سال هاست که دنیایش بیرون از مربیگری رقم خورده و همین اواخر هم از آرامش بیرون فوتبال گفته بود. هرچند وسوسه نیمکت تیم ملی ،آن هم در جام جهانی چیزی نیست که به راحتی بشود از کنارش گذشت اما آنچه یکباره نام علی دایی را سر زبان ها انداخته توئیتی است که احتمالا می تواند تا سال‌ها در دوره های مدیریتی رشته های مختلف به عنوان یک ضد ارزش تدریس شود.

 
توئیتی از سوی حقوقدان ترین چهره هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که عالی ترین مراحل حقوق بین الملل را سپری کرده، در عالی ترین مجامع بین المللی حقوق ورزشی دنیا صاحب کرسی است؛ اساسنامه فعلی فدراسیون فوتبال را نوشته و از لیدرهای اصلی جریان سرنگونی شهاب عزیزی خادم بوده است.

او که این روزها احتمالا مهمترین مسئولیتش به سامان رساندن اساسنامه جنجالی فوتبال و احتمالا ارائه گزارش از پیشبرد این پرونده در فیفا، پرونده حساس مارک ویلموتس در دادگاه CAS و پیگیری حقوقی پرونده تصرف ساختمان فدراسیون فوتبال توسط شستا باشد، به یکباره درباره تیم ملی توئیت می زند و گزینه مربیگری معرفی می کند.

معرفی جانشین احتمالی اسکوچیچ بعد از حمایت استیلی!
براتی زمان این تصمیم را پس از ۱۵ برد متوالی دراگان اسکوچیچ و درست پس از شکست تیم در سئول انتخاب کرده است. تیم اسکو در این بازی طارمی، جهانبخش ، قدوس و محرمی را نداشت. تیم بازی را دو بر صفر باخت و بسیاری از منتقدان از این می گویند که اسکوچیچ مربی بازی های بزرگ نیست.

حالا در شرایطی که فشارها به اسکوچیچ فقط با یک باخت زیاد شده و در شرایطی که موضع رسمی فدراسیون مصاحبه حمایتی حمید استیلی از سرمربی تیم ملی است، این توئیت کاملا فنی براتی در شرایطی که یکی از ایرادهای او به تشکیلات قبلی دخالت های غیر تخصصی در مسائل فوتبال بود ، چالشی عجیب پیش روی فدراسیون قرار می دهد.

بحران سازی از داخل فدراسیون!
تیم ملی در اردوی مشهد برای بازی با لبنان آماده می شود و احتمالا از حالا دیگر وضعیت اسکوچیچ که قبل از این هم به سختی زیر فشار و بحران مشروعیت بود برای کنترل اردو سخت و سخت تر می شود.

او که با تیمش از سخت ترین مسیر ممکن به سریعترین صعود رسیده حالا از سوی یکی از ۸ عضو تصمیم گیر برای فوتبال با بحران روبرو شده . او صراحتا از برکناری اسکوچیچ گفته و حرفش را کاملا علنی کرده. حتی درحالی که منتقدان دیگر حرف از گزینه بزرگ خارجی می زنند او گزینه داخلی مورد نظرش را هم معرفی کرده است. بی آنکه البته پیوست فنی برای این تصمیم بیان کند. اما حرف او در شرایطی که تیم ملی به سرگروهی و رسیدن به جایگاهی بهتر در رنکینگ نیازی مبرم دارد تا در گروهی بهتر در جام جهانی قرار بگیرد، سرمربی را غرق در بحران مشروعیت کرده. علی دایی را رودرروی منتقدان قرار داده و بحران را به اردوی تیم ملی و تشکیلات موقت فوتبال آورده.

درحالی که قطعا این بحث قابلیت طرح در جلسات هیات رئیسه را داشته، قطعا تشکیلات فنی فوتبال باید ابتدا آنالیز دقیقی از شرایط موجود فنی، خواسته های آتی فوتبال و گزینه های مختلف می دادند و در پروسه ای به دور از حاشیه درباره شان جمع بندی می شد.

اینکه چرا براتی چنین بمبی را پیش روی فوتبال ملی قرار داده ، پرسشی است که حتما او پاسخی شخصی برایش دارد که این پاسخ احتمالا به منفعت جمعی و حتی ملی چربش داشته است./

https://www.asianews.ir/u/5yc
اخبار مرتبط
عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در توییتی درباره سرمربی شدن علی دایی در تیم ملی توضیحاتی داد.
در هفته نهم مسابقات مقدماتی جام جهانی، ایران با نتیجه دو بر صفر مقابل کره جنوبی شکست خورد؛ در حالی که این نخستین شکست ایران مقابل کره پس از جام ملت‌های ۲۰۱۱ است.
در حالی که فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) با انتشار اطلاعیه‌ای در وب‌سایت رسمی خود پخش سرود ملی و اهتزاز پرچم روسیه در بازی‌های بین‌المللی را ممنوع کرده است؛ امیر حاج رضایی، بازیکن و مربی پیش‌کسوت فوتبال در این باره گفت: قوانین فیفا مربوط به دوران صلح است.
کارشناسان فوتبال به مطرح شدن موضوع پدیده سحر و جادو در فوتبال ایران و حساسیت فیفا واکنش هایی داشته اند.
مادر علی انصاریان، بازیکن پیشین پرسپولیس در مراسم نخستین سالگرد درگذشت وی گله مندی و ناراحتی هایش را مطرح و زمزمه کرد.
علی دایی در روز تولدش تصویر کیک جالب و گران قیمتی را به اشتراک گداشته است.
تیم ملی فوتبال ایران در دیدار خانگی مقابل امارات به برتری یک بر هیچ دست یافت تا با صدرنشینی در گروه خود به نمایش مقتدرانه خود در مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ ادامه ده
یک پیشکسوت فوتبال در آستانه ورود ایران به جام جهانی درباره نقاط ضعف تیم ملی ایران توضیحاتی داده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید