صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۶:۱۲
کد خبر: 9122
گزارشگر: 213
۳۵۵
۰
۰
۴
وزارت آموزش و پرورش:

«تخلف مدارس» در برگزار نکردن کلاس های حضوری پی گیری خواهد شد

«تخلف مدارس» در برگزار نکردن کلاس های حضوری پی گیری خواهد شد
مقام مسوول آموزش و پرورش اعلام کرد: تخلف مدارسی که آموزش حضوری را اجرا نکردند ثبت شده است.

به گزارش آسیانیوز، صادق ستاری‌فرد، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به عدم حضور ۱۶ درصد دانش‌آموزان در کلاس‌های حضوری، به خبرگزاری ایسنا گفته تخلف ۱۸۵ مدرسه در ۲۴ استان کشور که آموزش حضوری را اجرا نکردند ثبت شد.

----------

بیشتر بخوانید

«جزییات» افزایش ماه های سال تحصیلی و آخرین وضعیت کنکور ۱۴۰۱

--------------------------

ستاری‌فرد تاکید کرد اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی پیگیر این موضوع است و «این مشکلات به زودی مرتفع می‌شود».

با وجود هشدارها، فعالیت حضوری مدارس و مراکز آموزشی در ایران از روز ۱۴ فروردین پس از دو سال از سر گرفته شد. به گفته سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، در روز اول ۸۳ درصد و در روزهای بعد ۸۴ درصد دانش‌آموزان در کلاس‌ها حضور داشتند.

با این حال در تصاویر پخش شده از تلویزیون ایران در روز اول بازگشایی مدارس، در برخی از کلاس‌ها نیمی از نیمکت‌ها خالی بودند.

همچنین مقام‌های استان خوزستان از عدم حضور ۳۰ درصد، و مقامات استان کرمان از عدم حضور ۲۰ درصد دانش‌آموزان در مدارس خبر داده‌اند.

آموزش و پرورش آماری درباره تعداد کودکان مبتلا شده در چهار روز نخست بازگشایی مدارس منتشر نکرده است؛ با این حال برخی از والدین دانش‌آموزان در رسانه‌های اجتماعی خبر دادند که فرزندانشان در روزهای گذشته به کرونا مبتلا شده‌اند.

برخی پزشکان و کارشناسان، از جمله مسعود یونسیان اپیدمیولوژیست، هشدار داده بودند که بازگشایی مدارس باید دست‌کم دو هفته بعد از تعطیلات نوروزی انجام شود.

اما با وجود هشدارها، از روز ۱۴ فروردین فعالیت حضوری همه مدارس، مهدکودک‌ها، پیش‌دبستانی‌ها، کلاس‌های تقویتی و آموزشگاه‌های زبان خارجی از سر گرفته شد.

در بخشنامه آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس نیز شرط فاصله‌گذاری فیزیکی حذف شده بود.

پیشتر کانون صنفی معلمان هشدار داده بود بازگشایی مدارس «پیامدهای هولناکی» خواهد داشت.

به گفته این کانون، در بسیاری از مدارس شهرهای بزرگ، به ویژه مدارس استان تهران‌، ۴۰ دانش‌آموز در یک کلاس حضور دارند و بسیاری از این مدارس فاقد امکانات اولیه تهویه و فاقد فضای آموزشی کافی و مناسب برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.

در مقابل، مقام‌های دولت اعلام کرده‌اند آموزش حضوری باعث افزایش کیفیت آموزش خواهد شد./

https://www.asianews.ir/u/649
اخبار مرتبط
یک مقام مسوول گفت: بازگشایی یکباره مدارس و دانشگاه‌ها، بی‌تدبیری و خطرساز است.
یزد - مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد از آمادگی مدارس استان برای برگزاری کلاس‌های حضوری از چهاردهم فروردین ماه خبر داد
حضوری شدن مدارس از روز ۱۴ فروردین و افزدوه شدن به سال تحصیلی برای جبران عقب ماندگی آموزش و زمان برپایی کنکور ۱۴۰۱ برنامه های جدیدی است که باید دید چطور عملیاتی خواهد شد.
روند پذیرش در دانشگاه های کانادا و مرور اطلاعات بررسی شده درمورد پذیرش تحصیلی در کانادا
یک پزشک متخصص گفت: به نظر می‌رسد که روند ابتلا در کشور در ۱۰ روز آینده همچنان به‌شدت بالا باشد؛ افزایش ابتلا در هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن، ۱۵۰ درصد بود و حدود ۱۱۰ درصد افزایش مرگ داشتیم.
سخنگوی ستاد ملی کرونا در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برای افراد زیر ۱۷ سال از چه واکسنی می‌شود استفاده کرد گفت: پیش بینی مطالعات ما مبنی بر این است که از واکسن سوبرانا و سینوفارم برای این افراد می‌شود استفاده کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید