صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۱:۲۱
کد خبر: 9212
گزارشگر: 213
۵۲۲
۰
۰
۲
خبر عضو هیأت مدیره کانون کارگری بازنشستگان

حقوق بازنشستگان و کارگران از اردیبهشت افزایش می یابد

حقوق بازنشستگان و کارگران از اردیبهشت افزایش می یابد
عضو هیأت مدیره کانون کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران از اعمال افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران خبر داد.
به گزارش آسیانیوز، عضو هیأت مدیره کانون کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران از اعمال افزایش حقوق بازنشستگان و کارگران در اردیبهشت خبر داد.

علی اکبر عیوضی، دبیر هیأت مدیره کانون کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران، در گفتگو با رادیو ایران در پاسخ به سوال مجری در خصوص داستان ویرگول‌ها در مباحث بازنشستگی و کارگری گفت: «بحث افزایش حقوق همه ساله در پایان اسفند در شورای عالی کار برای کارگران مشمول قانون کار و بازنشسته‌ها مصوب می‌شود.

پایان سال ۱۴۰۰ هم این اتفاق با همکاری و تعامل همه‌ شرکای اجتماعی انجام و مزیت حداقل‌ها و سایر سطوح مشخص شده است.»

به نقل از شهروند، وی با بیان اینکه فروردین ماه معمولا با مدیریت سازمان تامین اجتماعی و با همکاری شرکای اجتماعی این موضوع برای تصویب به هیات وزیران پیشنهاد می‌شود، گفت: «امسال برای بازنشسته‌ها این مبلغ توسط شورای‌عالی کار برای حداقل‌بگیر‌ها ۵۷ و چهار دهم درصد مصوب شده، برای سایر سطوح ۳۸ درصد به علاوه‌ ۵۱۵ هزار و ۱۶۶ تومان مبلغ ثابت تعیین شده است که این مبلغ مصوبه باید به بازنشسته‌های تامین اجتماعی که مشمول قانون کار هستند تسری یابد.»

عیوضی افزود: «با توجه به جلسه‌ای که در مدیریت سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، کارشناسان به یک موضوعی برخورد کردند که بحث همان ویرگول یا کاما است که الان بحث گفتگوی من و مجالس شده و حاشیه و شبکه‌های اجتماعی.»

عیوضی افزود: «معمولا به این نکته که سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح هم شامل شرکت‌های دولتی است و میزان افزایش ۱۰ درصد که مجلس تصویب کرده را در بر می‌گیرد، اشاره می‌شود، اما امسال بین کلمه‌ سازمان تامین اجتماعی و نیرو‌های مسلح یک کاما گذاشته شده که اشتباه تایپ است یا چیزی مشابه آن.»

وی گفت: «این موضوع اکنون مورد بحث کارشناسان قرار گرفته که اولا این ویرگول باید برداشته شود، زیرا تکلیف نیرو‌های مسلح باید روشن شود. در بند ۴ تبصره‌ ۱۲ قانون دستمزد در موضوع دولتی‌ها پرانتزی برای مستثنی کردن مشمولین قانون کار که بازنشسته‌های تامین اجتماعی و شاغلین تامین اجتماعی هستند باز شده.

البته شنبه نامه از طریق مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی به منظور اصلاح قانون در کمیسیون تصویب قوانین برای مجلس ارسال شده است.»

وی ابراز امیدواری کرد: «تا آخر فروردین پیگیری کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی، کانون تهران، کانون استان تهران، همه‌ کانون‌هایی که با هم تعامل دارند به نتیجه برسد و همان‌طور که ریاست محترم کانون عالی گفتند تا آخر فروردین همین مصوبه شورای قانون کار تسری پیدا کند و وضعیت بازنشسته‌ها و کارگران روشن شود تا اردیبهشت ماه افزایش حقوق را دریافت کنند.»/
https://www.asianews.ir/u/66o
اخبار مرتبط
قرار است یارانه مرغ هم به فهرست یارانه های جدید دولت اضافه شود؛ همچنانکه که مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام و مرغداران را به مازاد تولید تشویق کرده است؛ چراکه در این صورت است مرغداران بخشی از مرغ تولیدی خود را در بازار آزاد می فروشند و مازاد آن را با همان قیمت به دولت می دهند.
بررسی کارشناسی درباره افزایش مستمری بازنشستگانی که حداقلی‌بگیر محسوب می‌شوند، بر اساس ماده ۱۱۱ قطعی شده و درباره میزان افزایش سایر سطوح نیز جلسات ادامه دارد.
دولت غیر از واریز یارانه نقدی و معیشتی، رئیسی قرار است یارانه‌های دیگری نیز اضافه کند.
برخی مسولان به تازگی موضوع طرح «کارت نان» به شهروندان را مطرح کرده اند و یارانه برای خرید نان به این کارت واریز خواهد شد.
زمان دقیق افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی و جزییات آن مشخص شد.
در حالی که دولت پیشنهاد ۴.۵ میلیون تومان برای هر دو را ارائه داده بود، اما در نهایت مبلغ حداقل حقوق کارکنان بیشتر اعلام شد.
براساس سومین نشست دستمزد شورای عالی کار، با توجه به این که نرخ تورم سالانه هم اینک در حدود ۴۱ درصد است، به نظر می‌رسد رقم نهایی مزد چیزی بین آخرین رقم پیشنهادی کارفرمایان و نرخ تورم باشد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید