صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ / ۲۰:۳۲
کد خبر: 9298
گزارشگر: 2
۳۶۵
۰
۰
۳
عمر مفید تلویزیون‌ها

طول عمر بیشتر تلویزیون تنها با چند راهکار ساده

طول عمر بیشتر تلویزیون تنها با چند راهکار ساده
در این مقاله از پاراتک به آدرس اینترنتی Paratek.ir قصد داریم شما را با نکاتی آشنا کنیم که در صورت رعایت آنها طول عمر تلویزیون شما افزایش پیدا خواهد کرد، پس ما را در این مقاله همراهی کنید.

شاید در گذشته در خانه‌ هر خانواده یک تلویزیون وجود نداشت اما در دنیای امروز با توجه به پیشرفت تکنولوژی در هر خانه‌‌ای حداقل یک تلویزیون وجود دارد. یکی از مسائل مهم در خرید و همچنین کار با تلویزیون بحث طول عمر تلویزیون است. شاید فکر کنید با کم روشن کردن تلویزیون طول عمر آن بیشتر می‌شود اما واقعا اینگونه نیست و تلویزیون هم مانند بسیاری از وسایل دیگر منزل شما در کل یک طول عمر مشخص دارد و این طول عمر براساس میزان ساعت مشخص خواهد شد. در این مقاله از پاراتک به آدرس اینترنتی Paratek.ir قصد داریم شما را با نکاتی آشنا کنیم که در صورت رعایت آنها طول عمر تلویزیون شما افزایش پیدا خواهد کرد، پس ما را در این مقاله همراهی کنید.

 

عمر مفید تلویزیون‌ها چقدر است؟

 

یکی از سوالاتی که اکثر افراد با آن روبرو هستند این است که طول عمر مفید تلویزیون بالاخره چقدر است؟ در پاسخ باید گفت به طور کلی عمر مفید یک تلویزیون میزان ساعت‌هایی است که در دستگاه در آن زمان بهترین عملکرد خود را دارد. بسیاری بر این باورند که پس از تمام شدن طول عمر، تلویزیون می‌سوزد و یا از کار می‌افتد. اما در حقیقت اینگونه نیست و تنها ممکن است کارکرد همیشگی را نداشته باشد. مثلاً کیفیت تصویر مانند همان روز اول نباشد. طول عمر مفید تلویزیون را معمولاً در دفترچه راهنمای آنها یا برچسب دستگاه نوشته‌اند.

دفترچه‌ تلویزیون

برای نگهداری تلویزیون نو چه اقداماتی انجام دهیم؟

 

اگر شما هم به تازگی یک تلویزیون جدید خریداری کرده‌اید، برای بالا بردن عمر آن اقداماتی زیر را انجام دهید:

. مطالعه کامل دفترچه‌ی تلویزیون
آشنایی با کارکرد دکمه‌های کنترل و پنل تلویزیون
برداشتن کلیه برچسب‌ها و پلاستیک‌های روی تلویزیون
پاک کردن و نظافت تلویزیون از طریق محلول مخصوص
استفاده از محافظ برق
برای نصب در ابتدای کار از نمایندگی مربوطه کمک بگیرید. به عنوان مثال می‌توانید از نمایندگی تعمیرات تلویزیون صنام مشهد برای نصب تلویزیون صنام خود در مشهد کمک دریافت کنید. تیم پاراتک با داشتن سابقه طولانی در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند.

 

محافظ برق و بالا بردن طول عمر مفید تلویزیون

 

برای اینکه از تلویزیون خود محافظت کنید برای اتصال سیم برق به پریز، بهتر است از محافظ برق استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تلویزیون شما از نوسان گاه بی‌گاه برق در امان بماند. همچنین این کار کمک می‌کند تا برد تلویزیون شما در هنگام نوسان و رعد‌وبرق دچار مشکل نشود.

 

تنظیم کنتراست و روشنایی تصویر در بالا بردن طول عمر مفید تلویزیون

 

تنظیم کنتراست و همچنین روشنایی، به بالا رفتن طول عمر مفید تلویزیون کمک می‌کند. بهتر است در زمان استفاده از تلویزیون همیشه کنتراست و روشنایی تلویزیون خود را پایین بیاورید و پس از مدتی تنظیمات آن را تغییر بدهید این کار موجب افزایش طول عمر مفید تلویزیون می‌شود. اگر همیشه کنتراست و روشنایی دستگاه روی حداکثر باشد، فشار بسیار زیادی به پیکسل‌های تلویزیون وارد می‌شود که هم به چشم شما آسیب بیشتری وارد خواهد شد و هم طول عمر دستگاه را کاهش می‌دهد.

 

همیشه تلویزیون خود را گردگیری کنید تا طول عمرش افزایش پیدا کند

 

یکی از اقداماتی که به افزایش طول عمر مفید تلویزیون کمک می‌کند تمیز کردن آن از گردوخاک است. هنگامی که گرد و خاک روی تلویزیون شما می‌نشیند، دمای تلویزیون بالا می‌رود در نتیجه طول عمر مفید کاهش پیدا خواهد کرد. برای تمیز کردن تلویزیون کافیست مراحل زیر را در فواصل زمانی مشخص انجام دهید تا گرد و غبار از روی دستگاه کاملاً پاک شوند:

در ابتدا تلویزیون خود را از برق بکشید.
با یک دستمال خشک و نرم گرد و خاک را از روی تلویزیون بتکانید.
با استفاده از یک دستمال تمیز دیگر و همچنین اسپری نانوی مخصوص تلویزیون را پاک کنید.
به وسیله یک دستگاه مکنده مانند جاروبرقی گرد و غبار را از درون شیارهای پشت شبکه‌های تلویزیون نیز پاک کنید.
سپس مجدداً آن را به برق زده و استفاده کنید.

تعمیرات تلویزیون

قرارگیری تلویزیون در محل مناسب

 

تلویزیون برای اینکه طول عمر بیشتری داشته باشد و سالم‌تر بماند، حتماً باید در جایی مناسب در خانه قرار بگیرد. اما کجا؟ برای پاسخ این سوال با ما همراه باشید:

تلویزیون را در جایی از خانه قرار دهید که نور آفتاب مستقیم به آن نتابد.
دستگاه را در جایی که دمای بسیار پایینی دارد قرار ندهید.
تلویزیون را در مجاورت وسایل گرمازا مانند بخاری، شومینه، شوفاژ و ... نگذارید.
دستگاه باید جایی قرار بگیرد که در آن مکان تهویه مناسب و جریان هوا وجود داشته باشد.
وسایل مغناطیسی خود را مانند باند، تلفن همراه و... را در کنار آن قرار ندهید.

 

خاموش کردن تلویزیون در زمان تماشا نکردن به افزایش طول عمر مفید آن کمک می‌کند

 

احتمالاً بارها با افرادی روبرو شدید که اصلاً در حال انجام کار دیگری هستند اما تلویزیون برای خودش روشن یک گوشه افتاده است. یکی از نکات بسیار مهم که در افزایش طول عمر مفید دستگاه بسیار مهم است مدیریت استفاده از دستگاه تلویزیون است. در زمان‌های زیر لطفاً تلویزیون منزل خود را در حالت خاموش قرار دهید:

زمانی که در اتاقی که تلویزیون است، حضور ندارید یا در آشپزخانه در حال انجام دادن کار دیگری هستید. (اگر برای صدا آن را روشن کردید، پیشنهاد ما به شما استفاده از یک دستگاه رادیو است.)
اگر به منظور گوش دادن موزیک تلویزیون را روش کردید، تصویر آن را حتماً قطع کنید.
برای استفاده از تلویزیون زمانبندی مشخصی داشته باشید و هر چند ساعت یکبار آن را خاموش و به دستگاه استراحت بدهید.

نصب تلویزیون

ارائه خدمات پاراتک

 

اگر برای تعمیرات و همچنین نصب تلویزیون خود در مشهد دچار مشکل شده‌اید ما به شما تیم قدرتمند پاراتک را معرفی می‌کنیم. اگر شما هم به دنبال نمایندگی تعمیرات تلویزیون هیتاچی مشهد هستید تیم پاراتک در خدمت شماست. برای دریافت خدمات از پاراتک کافیست به وبسایت این شرکت یعنی http://paratek.ir/، مراجعه کنید. در حقیقت پاراتک بسیاری از کارهای مربوط به تعمیر و نصب تلویزیون را برای افراد ساکن در مشهد ساده کرده است و به سرعت تمامی خدمات مورد نیازتان را انجام می‌دهد.

نوید جمشیدی
https://www.asianews.ir/u/68y
اخبار مرتبط
با توجه به بالا رفتن قیمت لپ تاپ، تعمیر لپ تاپ یک امر بسیار ضروری برای افراد مختلف محسوب می‌شود. در تعمیرات لپ تاپ بیشتر افراد به مسأله هزینه آن فکر می‌کنند. شاید تعویض یک قطعه از لپ تاپ در برخی موارد مقرون به صرفه‌تر از تعمیر آن باشد، زیرا ریسک تعمیر شدن و تعمیر نشدن قطعه یک مسأله مهم است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید