صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ / ۱۰:۳۲
کد خبر: 9374
گزارشگر: 213
۵۱۹
۰
۰
۳
وزارت کشتی‌رانی یونان خبر داد

نفت کش روسی با «نفت های ایران» توقیف شد!

نفت کش روسی با «نفت های ایران» توقیف شد!
در حالی که عضو وزارت کشتی‌رانی یونان یک نفت‌کش روسی را در آب‌های جزیره اویا توقیف کرده است، آمریکا و گروه اتحاد علیه ایران هسته‌ای از حمل نفت ایران با این کشتی خبر داده اند.

به گزارش آسیانیوز، در حالی که گارد ساحلی یونان می‌گوید، یک نفت‌کش روسی را در آب‌های جزیره اویا به دلیل تحریم‌های مرتبط با حمله به اوکراین توقیف کرده آمریکا از حمل نفت ایران توسط این کشتی خبر داده است.

----------------

بیشتر بخوانید

آمریکا بعد از فروش محموله بنزین ایران، نفتکش نفت خام را هم می فروشد!

--------------------------------------

به گزارش رویترز، یک عضو وزارت کشتی‌رانی یونان گفته است که توقیف این کشتی در چارچوب تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل حمله به اوکراین رخ داده است.
اتحادیه اروپا در اوایل ماه آوریل کشتی‌هایی که با پرچم روسیه حرکت می‌کنند را به دلیل این حمله که روسیه آن را "عملیات ویژه جنگی" می‌نامد از تردد در بنادر کشورهای عضو، به جز چند مورد استثنا منع کرد.

کشتی "پگاس" با ۱۹ خدمه روسی آن در نزدیکی کاریستوس در سواحل جنوبی اویا توقیف شده است. یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از این اقدام استقبال کرد و آن را پاسخی به "تهاجم بی‌رحمانه و بی‌دلیل" روسیه به اوکراین خواند. او همچنین بدون اشاره به جزئیات گفت: «ما طبق گزارش‌ها مطلعیم که این تانکر حامل نفت ایران بوده است.»
سفارت روسیه در آتن، پایتخت یونان، در صفحه خود در توییتر از بررسی این توقیف خبر داد و افزود که در این زمینه با مقام‌های یونان تماس برقرار کرده است.
یک مقام گارد ساحلی یونان می‌گوید، محموله این کشتی توقیف نشده است. این که چه کسی این محموله را بار کشتی کرده روشن نیست، ولی معلوم شده که مدیریت این کشتی را شرکت ترانسمورفلوت، مستقر در روسیه بر عهده دارد. ترانسمورفلوت تا کنون در این مورد توضیحی نداده است.

---------------------------------

بیشتر بخوانید

آمریکا نفت ایران را فروخت و به قربانیان تروریسم داد!

-----------------------------------

گروه "اتحاد علیه ایران هسته‌ای" که تردد کشتی‌های مرتبط با ایران را از طریق ماهواره زیر نظر دارد مدعی شده که نفت‌کش پگاس حدود ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام ایران را حمل می‌کرد و بارگیری آن در جزیره سیری ایران در ماه اوت انجام شد./

https://www.asianews.ir/u/6b0
اخبار مرتبط
محموله‌های مشکوک به نفت ایران در حالی توسط آمریکا توقیف شده‌اند که دولت جو بایدن از ماه‌ها قبل برای احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران، موسوم به برجام، در تلاش است و مذاکرات در مراحل پایانی توافق یا عدم توئافق قرار دارند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید