صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۰۰:۰۵
کد خبر: 9414
گزارشگر: 213
۵۱۷۳
۱
۰
۶
حواشی سفر دختر و همسر رییس مجلس به خارج از ایران

گزارش تازه درباره خرید خانواده قالیباف و ادامه ماجرای سیسمونی گیت

گزارش تازه درباره خرید خانواده قالیباف و ادامه ماجرای سیسمونی گیت
همچنانکه سکوت محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی درباره سفر دخترش به ترکیه ادامه دارد، بر اساس یک فایل صوتی در شبکه‌های اجتماعی، اطلاعات جدیدی در این باره متتشر شده است.

به گزارش آسیانیوز، همچنانکه سکوت محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، درباره سفر خانواده‌اش به ترکیه و ماجرای مشهور به «سیسمونی گیت» ادامه دارد و گزارش‌های تازه درباره خانواده او منتشر شده است.

این در حالی است که بر اساس یک فایل صوتی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، خانواده قالیباف در این سفر ۱۹ چمدان داشته‌اند.

پیش از این الیاس قالیباف، فرزند محمدباقر قالیباف، گفته بود مریم قالیباف، خواهر، و امیررضا بحیرایی، داماد قالیباف، برای خرید سیسمونی به استانبول نرفته بودند ولی با درز اطلاعات تازه، این پرسش به طور جدی‌تر در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است که اگر این «حجم از چمدان‌ها و ساک‌ها» سیسمونی نبوده، چه بوده است.

کاربران همچنین درباره علت حضور زهرا مشیر، همسر قالیباف در این سفر پرسش‌هایی را مطرح کرده‌اند که حامیان رئیس مجلس ایران به آن پاسخی نداده‌اند.

حامیان محمدباقر قالیباف می‌گویند این ماجرا یک طراحی امنیتی برای ضربه زدن به اعتبار سیاسی رئیس مجلس در آستانه دور تازه انتخابات هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی است و خواستار برخورد با افشاگران شده‌اند.

مخالفان اما با ادعای سابقه فساد که متوجه محمدباقر قالیباف، پسر و همسرش بوده است، این ماجرا را یک «رسوایی» دیگر برای خانواده رئیس مجلس شورای اسلامی ایران می‌دانند.

این در حالی است که برخی از مردم در شبکه های اجتماعی نیز به سفر خانواده رییس مجلس واکنش هایی داشته اند.

مثلا گروهی به ادعای استفاده از تولید داخلی توسط مسوولان اشاره داشته اند و اینکه واردات لوازم خارجی خانگی ممنوعیت دارد، ولی فرزندان بالاترین مسوولان کشور برای خرید های شخصی به سفر خارجی می روند..

گروهی هم به سفر این خانواده در ماه رمضان  به دلیل ارزان تر شدن هزینه ها در این گونه سفرها اشاره کردند. همچنین برخی کاربران نیز  از اینکه خوب است که کشور ترکیه انتخاب شده؛ نه پاریس و لندن اظهار شکرگزاری داشته اند!

و البته برخی کاربران هم سرک کشیدن به حریم شخصی را حتی درخصوص زندگی مسوولان کشور نکوهش کرده اند./

 

 

 

 

 

https://www.asianews.ir/u/6c3
اخبار مرتبط
برخی کانال‌های خبری در شبکه های اجتماعی خبری را مبنی بر استعفای محمدباقر قالیباف منتشر کردند.
الیاس قالیباف نوشت سفر خواهرم به ترکیه سفر خطایی نابخشودنی است، چرا که باعث می‌شود همه تهمت هایی که در گذشته به پدرم و خود آنها زده شده است را صحیح جلوه دهد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ناشناس
۱۴۰۱/۰۲/۱۴
0
0
1

ایشون که ازوزیردولت روحانی بخاطرخریدجنس ایتالیایی گله میکرد


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید