صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۷:۰۳
کد خبر: 9750
گزارشگر: 213
۱۹۰
۰
۰
۳
براساس اعلام وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی

۹۰ درصد مردم ایران یارانه می گیرند+نحوه ثبت نام

۹۰ درصد مردم ایران یارانه می گیرند+نحوه ثبت نام
حجت عبدالملکی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: ۹۰ درصد مردم ایران مشمول یارانه هستند که می‌توانند با مراجعه به سایت اعتراض خود را ثبت و درخواست کنند.

به گزارش آسیانیوز، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: برای ثبت اعتراض به دهک بندی یارانه‌ها، وارد سایت وزارت رفاه شده و اطلاعات خود را بارگذاری کنید.
 
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت عبدالملکی می‌گوید: ۹۰ درصد مردم ایران مشمول یارانه هستند.

این در حالی است که دو دسته از افراد هستند که یارانه نگرفته‌اند؛ کسانی که جزو دهک دهم تشخیص داده شده‌اند، ولی به این موضوع معترضند. این افراد می‌توانند با مراجعه به آدرس hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت کنند.

دیشب به کسانی که یارانه نگرفته اند پیامک ارسال کردیم تا برای ثبت اعتراض به سایت مراجعه کنند.

ساعات اولیه با ورود مردم به سایت با ترافیک مواجهیم. از مردم می‌خواهیم برای ثبت اعتراض به دهک خود عجله نکنند چرا که در صورت واجد شرایط بودن دریافت یارانه‌ها، آن را به صورت یکجا برایشان واریز می کنیم.

۲۱ اردیبهشت با واریز یارانه ۴۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی به ازای هر نفر، دولت کلید اصلاح نرخ برخی از اقلام را زد.

دیشب امکان برداشت یارانه اردیبهشت محقق شده و امروز نرخ جدید چهار قلم کالا از جمله، مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن نیز اعلام شده است.

همچنین سید ابراهیم رییسی دوشنبه شب در برنامه زنده تلویزیونی در سخنانی با مردم با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در مقابله با کرونا گفت: کشور ما در صیانت از جان مردم و واکسیناسیون در برابر کرونا موفق بوده و امروز تولیدات واکسن ما به مرحله صادرات رسیده است.

رییس‌جمهور گفت: نسبت به ذخایر ارزی و ریالی و فروش نفت که به دو برابر افزایش یافته، جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

وی ادامه داد: ارز ترجیحی از سال97 شروع شد و به کالاهای زیادی اختصاص یافت؛ از همان ابتدا معلوم بود که دو قیمت برای ارز مشکلات جدی ایجاد خواهد کرد.

حذف ارز ترجیحی مدت‌هاست در دستور کار است
رییسی گفت: پس از مدتی کوتاه، دولت قبل متوجه شد این موضوع مشکلات جدی ایجاد می‌کند و تلاش بر حذف آن داشت؛ نوع کالاهایی که حذف شد نهایت به 6،7 کالا رسید که شاید این‌ها هم اگر در همان زمان که قیمت ارز پایین‌تر بود، حذف می‌شد، از الان کم‌هزینه‌تر بود.

رییس جمهور افزود: زمانی که در قوه قضاییه بودم، پرونده‌های زیادی را در مورد ارز ترجیحی شاهد بودم؛ پول گرفته بودند در بازار آزاد ارز آزاد کردند و شاهد مسائلی چون پرونده حاج قربانعلی بودیم.

وی گفت: ما از ابتدا هشت میلیارد دلار قانون بودجه 1400 برای ارز ترجیحی اختصاص یافته بود؛ آغاز دولت با پایان این رقم مواجه شد.

رییسی با اشاره به این که وقتی لایحه دوفوریتی ما با موافقت مجلس مواجه نشد، تصمیم گرفتیم این سیاست را ادامه دهیم گفت: ما شتابزده عمل نمی‌کنیم؛ موضوع مدت‌هاست در دستور کار قرار دارد؛ می‌گویند کار سختی است؛ درست است؛ اما شانی جز نوکری مردم برای خود قایل نیستیم؛ اما این مساله باید صورت بگیرد.

قانون را اجرا می‌کنیم و به مردم فشاری وارد نخواهیم کرد
رییسی گفت: در مورد اینکه ارز ترجیحی متوقف شود، اتفاق نظر وجود دارد؛ اما در مورد زمان و... آن اختلاف نظر وجود دارد که ما معتقدیم باید به قانون عمل شود؛ برای ما در قانون ارز ترجیحی قرار ندادند؛ ارز باید نیمایی یا آزاد باشد.

وی افزود: همه چیز در قانون پیش‌بینی شده؛ مردم باید در جریان موضوع قرار بگیرند؛ باید به نحوی تدبیر کرد که واکنش ما حالت انفعال نداشته باشد؛ نمایندگان مجلس با دلسوزی در این باره بحث کردند. ما قانون را اجرا خواهیم کرد و به مردم و خصوصا نیازمندان، فشاری وارد نخواهیم کرد

سه دهک اول ۴۰۰هزار تومان و بقیه نیز۳۰۰هزار تومان یارانه می‌گیرند
رییس جمهور خاطر نشان کرد: ما مصرف افراد از استفاده کالاهای اساسی را حساب کردیم؛ سازمان برنامه پیشنهاد داده که ما برای سه دهک اول ۴۰۰هزار تومان، دهک‌های بعدی نیز هر دهک ۳۰۰هزار تومان می‌گیرند.

وی ادامه داد: همه مردم یارانه نان و دارو می‌گیرند؛ قیمت نان و دارو به هیچ وجه تغییر نمی‌کند. نان سنتی به دست همه مردم می‌رسد./
https://www.asianews.ir/u/6l6
اخبار مرتبط
ستاد تنظیم بازار اعلام کرد که یارانه جدید ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی از امشب قابل برداشت است.
یزد - رئیس شورای اسلامی شهر میراث جهانی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ترویج یاس و ناامیدی در میان مردم است گفت: مردمی شدن یارانه‌ها اقدامی بزرگ در راستای اصلاح نظام اقتصادی کشور است
معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه‌ای درباره شرایط ثبت‌نام واگذاری زمین یا واحد مسکونی به خانوارهای دارای ۳ فرزند خبر داد.
وزیر امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به‌ زودی سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها کار خود را دوباره شروع می‌کند و همه به‌هر دلیلی که یارانه نمی‌گیرند، می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند.
رییس جمهور گفت: ما مصرف افراد از استفاده کالاهای اساسی را حساب کردیم؛ سازمان برنامه پیشنهاد داده که ما برای سه دهک اول ۴۰۰ هزار تومان، دهک‌های بعدی نیز هر دهک ۳۰۰هزار تومان می‌گیرند.
سید جواد ساداتی نژاد، وزیر جهاد کشاورزی گفت: طبق قانون باید به سمت کالابرگ برویم، اما چون در حال حاضر زیرساخت‌های لازم برای این کار فراهم نیست، ​فعلاً یارانه‌ها با واریز نقدی پرداخت می‌شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید