صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۳:۲۱
کد خبر: 9795
گزارشگر: 213
۴۰۰
۱
۰
۳
نماینده اراک مطرح کرد

همه دهک ها باید یارانه بگیرند!

همه دهک ها باید یارانه بگیرند!
نماینده اراک گفت: افرادی که یارانه دریافت نکرده‌اند بسیاری‌شان بازنشستگان فرهنگیان، کارمندان، بازنشستگان نیروهای مسلح سپاه و ارتش و کارگران شهرداری هستند و توقع این است که دولت به همه دهک ها یارانه بدهد.

به گزارش آسیانیوز، آصفری ، نماینده اراک تاکید کرد: افرادی که یارانه دریافت نکرده‌اند بسیاری‌شان بازنشستگان فرهنگیان، کارمندان، بازنشستگان نیروهای مسلح سپاه و ارتش و کارگران شهرداری هستند و توقع این است که دولت زودتر این موارد را اصلاح کند و تکلیف این بندگان خدا که یارانه دریافت نکرده‌اند را هرچه سریع‌تر مشخص و یارانه‌شان را پرداخت کند.

محمدحسن آصفری ، درباره پرداخت یارانه‌های ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی از سوی دولت به دهک‌های جامعه و این‌که آیا پرداخت این مبلغ می‌تواند مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را برطرف کند، گفت: بحث پرداخت یارانه به مردم کار خوبی بود که دولت انجام داد؛ چراکه چندین سال علیرغم افزایش قیمت حامل‌های انرژی یارانه افزایشی پیدا نکرد .

نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که ان‌شاالله این طرح به صورت کامل اجرایی و عملیاتی شود، چراکه طبق مصوبه مجلس دولت باید به ۷۵ میلیون از مردم یارانه پرداخت کند، به ایلنا گفت: بخشی از مردم علیرغم اینکه قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است یارانه خودشان را دریافت نکرده‌اند و توقع از دولت این است که نسبت به مدیریت این گروه از مردم که اقشار آسیب‌پذیرند، اقدام کند.

وی ادامه داد: افرادی که یارانه دریافت نکرده‌اند بسیاری‌شان بازنشستگان فرهنگیان، کارمندان، بازنشستگان نیروهای مسلح سپاه و ارتش و کارگران شهرداری هستند و توقع این است که دولت زودتر این موارد را اصلاح کند و تکلیف این بندگان خدا که یارانه دریافت نکرده‌اند را هرچه سریع‌تر مشخص و یارانه‌شان را پرداخت کند.

 
این نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که مطرح می‌شود پس از مرحله پرداخت نقدی یارانه به مردم، بن کارت‌های الکترونیکی داده می‌شود که این امر باعث نگرانی‌هایی در سطح جامعه شده است، آیا مجلس در این بحث قانونی دارد، گفت: مجلس اختیار را در این خصوص به دولت داده است که هر طوری که خودش آماده است، اقدام کند. اگر می‌تواند پول نقد به مردم دهد اگر که نه بن کارت بدهد؛ در واقع این اختیار به دولت داده شده است که هر طور توان دارد، دست به عمل بزند.

وی تاکید کرد: به اعتقاد من یارانه‌ها در حال حاضر باید به صورت نقدی به مردم داده شود تا خودشان انتخاب کنند چه کالایی را نیاز دارند و دست به تامین آن بزنند؛ این روش مطمئناً بهتر است و رضایتمندی بیشتر را به دنبال خواهد داشت تا این‌که بخواهیم کالایی را مشخص کنیم چراکه مشخص کردن کالا منجر به این خواهد که مشکلات بیشتری به وجود آید و فروش بن کارت در بازار راه بیفتد. از همین رو معتقدم دولت بهتر است روال دادن نقدی یارانه را ادامه دهد تا مردم خودشان انتخاب کنند چه کالایی را نیاز دارند.

آصفری بیان کرد: مجلس چنین مصوبه‌ای در خصوص بن‌کارت‌های الکترونیکی نداشته است و اختیار بر عهده دولت گذاشته است. وی درباره این‌که گفته می‌شود بهتر بود مبلغ یارانه به صورت یکسان به افراد داده می‌شد، اظهار داشت: ما اعتقاد داریم باید به همه مردم یارانه داده شود حتی دهک آخر هم باید یارانه دریافت کند؛ زیرا همه ملت ایران هستند، البته به جز آن‌هایی که در خارج از ایران زندگی می‌کنند مابقی سهم‌شان است که یارانه را بگیرند؛ چراکه حامل‌های انرژی را همه ملت استفاده می‌کنند منتها اینکه یکسان داده شود قابل قبول نیست؛ زیرا قشری از مردم که کمتر از حامل‌های انرژی استفاده می‌کنند و درآمدشان کمتر است باید یارانه بیشتر بگیرند و آن قشری که وضع‌شان خوب‌تر است باید یارانه‌شان کمتر از دهک‌های اول باشد./

https://www.asianews.ir/u/6me
اخبار مرتبط
حجت اله عبدالملکی،وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی خبر داد: معیار دهک‌بندی خانواده‌ها برای یارانه کمک‌معیشتی مجموعه‌ای از متغیرهای اقتصادی و مالی همچون خودرو، گردش مالی و سودهای بانکی است.
پرداخت یارانه در طرح مردمی‌سازی یارانه به ۹ دهک بر مبنای داده‌های پایگاه رفاه ایرانیان است.
یزد - استاندار در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان بااشاره به مساله مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها بیان کرد: نه تنها مقدار یارانه کمتر نشده بلکه مقدار آن نیز بیشتر شده است و این که گفته می شود مردمی سازی یارانه ها بدین معنا است
فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره تغییر قیمت بنزین توضیحاتی داد.
حجت عبدالملکی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: ۹۰ درصد مردم ایران مشمول یارانه هستند که می‌توانند با مراجعه به سایت اعتراض خود را ثبت و درخواست کنند.
ستاد تنظیم بازار اعلام کرد که یارانه جدید ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی از امشب قابل برداشت است.
معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه‌ای درباره شرایط ثبت‌نام واگذاری زمین یا واحد مسکونی به خانوارهای دارای ۳ فرزند خبر داد.
وزیر امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به‌ زودی سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها کار خود را دوباره شروع می‌کند و همه به‌هر دلیلی که یارانه نمی‌گیرند، می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
الهام
۱۴۰۱/۰۲/۲۵
5
0
1

آره والا من و همسرم کارمند هستیم خونه هم نداریم طبیعتا وقتی دو نفر کار می کنیم مجموع حقوقمون بالای ۱۰ میلیون میره ولی یک نفرمون کار نکنه نمی تونیم اجاره خونه بدیم حالا ما شدیم دهک دهم درآمدی 😡


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید