صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
روزنامه آسیااستارت آپCIP فرودگاه بین المللی کیش

CIP فرودگاه کیش

رزرو آنلاین

CIP مخفف کلمات Commercial Important Person به معنی افراد مهم اقتصادی است. جایگاه تشریفات CIP فرودگاه بین المللی کیش مکانی است واقع در فرودگاه کیش که مشابه یک ترمینال خصوصی عمل نموده و خدمات فاخر خود را به مسافران CIP ورودی و خروجی کلیه ایرلاین ها به این فرودگاه زیبا ارائه می نماید.

سی آی پی

این جایگاه منحصر به فرد با سرمایه گذاری شرکت آسمان ویژن کیش که یکی از شرکتهای فعال و متخصص در این حوزه است، راه اندازی و مدیریت می شود. شایان ذکر است که شرکت اسمان ویژن کیش تنها بهره بردار جایگاه تشریفاتی در کشور است که به صورت همزمان سرویس VIP را به شخصیت های کشوری و لشگری و سرویس CIP به بخش خصوصی ارائه می نماید.

همچنین این شرکت هم اکنون بهره بردار انحصاری جایگاه تشریفات اختصاصی VIP/CIP فرودگاه بین المللی رشت نیز می باشد.

مسافران CIP ورودی به فرودگاه بین المللی کیش به محض خروج از هواپیما مورد استقبال کارشناس تشریفات این جایگاه قرار گرفته و با خودرو اختصاصی تشریفات به جایگاه منتقل و مورد استقبال مدیر تشریفات قرار می گیرند. در حین پذیرایی از میهمان، بار مسافر توسط کارکنان جایگاه از ایرلاین مربوطه تحویل گرفته شده و در زمان خروج مسافر از جایگاه در محل سوار شدن به هواپیما به وی تحویل می شود.

مسافران CIP خروجی از فرودگاه بین المللی کیش بدون نیاز به ورود به ترمینال مسافری مستقیماً به جایگاه مراجعه و در بدو ورود بار خود را به مسئول مربوطه تحویل و به واحد پذیرش مراجعه می کنند به محض پذیرش با همراهی مسئول پذیرش به سالن تشریفات راهنمایی شده و در حین پذیرایی بار همراه آنان توسط کارکنان جایگاه به ایرلاین مربوطه تحویل داده شده و کارت پرواز بر اساس بهترین صندلی موجود در هواپیما دریافت می شود. دقایقی قبل از بسته شدن درب هواپیما مسافر CIP با خودرو اختصاصی تشریفات به پای پلکان هواپیما منتقل و با بدرقه کارشناس تشریفات سفر هوایی خود را آغاز می نماید.

استفاده از سرویس CIP در زمان شیوع کرونا ویروس

با شیوع جهانی کرونا ویروس و اعمال قرنطینه در اغلب کشورها؛ ایران نیز اقدامات متعددی را برای مقابله با شیوع این ویروس از جمله اعمال قرنطینه آغاز نمود و بر همین اساس تا مدتی پروازها به فرودگاه کیش قطع و مدت کوتاهی نیز محدود به سفر کیشوندان و یا افرادی بود که محل کار آنان جزیره زیبای کیش می باشد.

اکنون با آغاز مجدد پروازها به این جزیره یکی از نگرانی های عمده مسافران ابتلا به این ویروس در محیط های عمومی نظیر فرودگاه است.

جایگاه تشریفات اختصاصی VIP/CIP جزیره کیش به واسطه درایت و دقت نظر مدیران آن به موضوع فاصله گزاری اجتماعی توجه ویژه ای داشته و از بدو شیوع این ویروس ضدعفونی این جایگاه را در دستور کار خود قرار داده است.

با توجه به اینکه این جایگاه به صورت مجزا و مانند یک ترمینال خصوصی عمل نموده و مسافران CIP استفاده کننده از این جایگاه در محیطی مجزا از دیگر مسافران قرار داشته و برای هیچ یک از فرایند فرودگاهی نیازی به مراجعه حضوری ندارند لذا استفاده از این سرویس تا حدودی زیادی می تواند احتمال ابتلای آنان را به این ویروس کاهش دهد.

همچنین به واسطه نظارت مکرر و ضدعفونی محیط جایگاه، خودروهای تشریفاتی موجود در باند فرودگاه و خودروهای تشریفاتی خارج از جایگاه که ترانسفر مسافران را انجام می دهد، می توان اطمینان داشت که مسافران با حداقل احتمال آلودگی مواجه بوده و استفاده از جایگاه شانس آنان برای حفظ سلامتی به میزان بسیار زیادی افزایش می دهد.

کارکنان جایگاه نیز به صورت روزانه توسط پزشک معمتد جایگاه معاینه شده و سلامت آنان به دقت مد نظر قرار دارد تا از هر نوع ابتلا و انتقال ویروس جلوگیری شود.

معرفی شرکت آسمان ویژن کیش

جزیره کیش یکی از جزیره‌های مرجانی و زیبای خلیج فارس، مساحتی در حدود ۹۰ کیلومتر مربع دارد، این مروارید خاکی، به دلیل داشتن پتانسیل های بسیار متنوع، توریستی ترین و تفریحی ترین جزیره ایران زمین از دیرباز بوده است. تا آنجا که این جزیره با توجه به مقایسه ای در مجله نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۰، شامل ۱۰ جزیره زیبای دنیا قرار گرفته است، فرودگاه بین المللی کیش، سومین فرودگاه پر تردد کشور پس از تهران و مشهد می باشد و در مرکز جزیره در بخش مرتفع آن که حدود ۴۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد احداث شده است، سالن تشریفات VIP/CIP این فرودگاه که بهره بردار و سرمایه گذار اختصاصی آن شرکت آسمان ویژن کیش با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش می باشد، به مساحت تقریبی ۵۰۰ متر مربع تنها فضای تشریفاتی فرودگاهی در کشور است که هم زمان و در یک محل وظیفه خدمت رسانی به مدیران مهم کشوری و لشکری و طبقه خاص مدیران بخش خصوصی، بازرگانان و افراد دارای سطح اجتماعی فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بالا را به عهده دارد از ویژگی های خاص دیگر این جایگاه تشریفات (Airport Lounge) ، علاوه بر ­دارا بودن تمام استانداردهای یک لانژ فرودگاهی بین المللی، امکان اسکورت خودروهای ویژه جایگاه تا پای پلکان انواع هواپیما ها را دارا می باشد که به نوعی در کشور و منطقه منحصر به فرد است. با توجه به اینکه توسعه سرویس ها و زیرساخت های مربوط به گردشگری و جذب سرمایه چند بعدی، اولویت سازمان منطقه آزاد کیش است، خدمات آسمان ویژن کیش در مباحث مرتبط با تشریفات می تواند نقش بسزایی در رونق صنعت گردشگری و جذب سرمایه گذاری در جزیره زیبای کیش و در مرحله بعد، برای تمامی کشور ایفا نماید. امید است رونق فعالیت های اقتصادی، عمرانی و گردشگری جزیره زیبای کیش با افزایش توانایی و ارائه سرویس مناسب و جلب رضایت مسافران خاص این سالن تشریفات، بارعایت کامل استانداردها و توسعه خدمات توسط این شرکت به عنوان چشم اندازی در صنعت گردشگری و فرودگاهی این مروارید خاکی میسر گردد.