اقتصادبورس، بانک، بیمهسیاست

آیا هنوز می‌شود به بانک ملت اطمینان کرد؟

پدرم، ایرج جمشیدی، سردبیر روزنامه آسیا امروز وارد دهمین روز از بازداشت غیرقانونی خود در زندان اوین شد. اوکه مرد روزهای سخت است همچنان از داخل سلول ناعادلانه در حال طرح‌ریزی برای آینده است و همچون سروی استوار جلوی نامردمی‌ها، ایستاده است. اما هدف از یادداشت امروز مطرح کردن یک‌سری شبهاتی است که این روزها در میان افکار عمومی ایجاد شده در روزنامه آسیا به عنوان یک رسانه مستقل سعی در پاسخ به آنها دارد.

بانک ملت بانکی خوش سابقه است، آنچنان که بسیاری از مردم از جمله پدر من سال‌ها عملیات بانکی خود را توسط این بانک انجام می‌دادند. ایرج جمشیدی سردبیر روزنامه آسیا حدود ۳۰ سال است که در این بانک حساب دارد و در دوره‌های مختلف و پرفراز و نشیب مالی این ۳۰ سال، پول خود را به این بانک سپرده است.  بانک ملت مدیران خوشنام و ارزشمندی همچون دکتر دیوان‌دری را به خود دیده که دوران اوجی را برای این موسسه اقتصادی به یادگار گذاشته‌اند ولی آیا هنوز این بانک این خوشنامی را یدک می‌کشد؟ آیا مردم، سپرده‌گذاران و فعالین اقتصادی هنوز از این بانک راضی هستند؟ اخیرا گزارش‌های نگران کننده‌ای در مورد همراهی مجموعه‌ای پرابهام در قالب مجموعه‌ی  وصول مطالبات، توسط مردم از بانک ملت به روزنامه آسیا رسیده است که آنها را بررسی کردم.

حیرات‌انگیز است! مجموعه‌ای به نام” طرح و اندیشه بهساز ملت” به عنوان پوشش بانکی و حقوقی به جان فعالین اقتصادی، فرهنگی و… همچون بختکی افتاده و ریشه به تیشه اقتصاد و تولید کشور زده است.  برای این ادعا شاهدی دارم، ایرج جمشیدی، روزنامه‌نگار پرآوازه ایرانی. چند فرد ناشناس با ظاهری بدتر از شرخرها و اشرار جنایت کار با موتور سیکلت و هیبتی غیر حقوقی و غیرانسانی به این مرد ۷۰ ساله حمله‌ور شده و پس از بازداشت ایشان ناگهان آب شده و در زمین فرو رفتند!

سوال اینجاست آیا این اشباح چیزی در مورد امور حقوقی یا بانکی می‌دانند؟

اسم و رسمی دارند؟ به ما گفته‌اند خانمی وکیل آن‌ها را را هدایت می‌کند که اصلا ایشان رویت نشده‌اند.  این خانم کیست؟  به کجا وصل است؟ تطیع یا تهدید می‌شود؟

بانک کجای این بازیست؟ اخلاق کجای دفتر مدیر عامل این بانک است؟

حراست بانکی و دولتی کجاست؟ هدف چیست؟

ایرج جمشیدی در زندان بماند یا وصول مطالبات بشود؟

روزنامه آسیا  ضربه بخورد یا کشور در آستانه انتخابات آرامش داشته باشد؟

این‌ها و ده‌ها سوال دیگر سوالاتی است که ذهن نگارنده، تیم  وکلا و همکاران و دوستان را در ایران و سراسر جهان به خود مشغول کرده است.

که امیدواریم پاسخی قانع کننده برای آنها داده شود.

حرف آخر اینکه مجموعه‌ی روزنامه آسیا در صورت عدم حل هرچه سریع‌تر این موضوع، برنامه‌های بزرگتری جهت احقاق حق سردبیر خود دارد که امیدواریم حداقل با پاسخ بانک ملت به نامه رسمی قوه قضاییه کار به آن مراحل نکشد.

نوشته های مشابه

بستن