صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ / ۲۳:۴۶
کد خبر: 12084
گزارشگر: 2
۹۶۷
۰
۰
۱
کلاهبرداری از جوانان

ماکان آریا پارسا کلاهبردار های حوزه آموزشی را ضربه زننده به زیرساخت های آموزشی کشور می داند

ماکان آریا پارسا کلاهبردار های حوزه آموزشی را ضربه زننده به زیرساخت های آموزشی کشور می داند
ماکان آریا پارسا کلاهبردار هایی که در حوزه آموزش مجازی یا حضوری فعالیت می کنند را عامل نابودی زیرساخت های آموزشی و پژوهشی کشور می داند.

این روزها افراد و موسساتی وجود دارند که با فروش دوره ها و آموزش های مجازی فاقد کیفیت یا با کیفیت پایین، اقدام به کلاهبرداری از جوانان کشور می کنند. مثلا بعضی موسسات آموزشی منتشر کننده آموزش های کنکور سعی می کنند که با فریب افرادی که قصد دارند در کنکور قبول شوند و به دانشگاه ورود کنند، پول های هنگفتی به جیب بزنند. در صورتیکه خروجی و نتیجه قابل قبولی نداشته و بسیاری از مشتریان به نتیجه مطلوبشان نرسیده و از محتواهای آموزشی آنها ناراضی هستند و غالبا رتبه های بسیار ضعیفی در کنکور کسب می کنند.
این گونه کلاهبرداری ها تنها به موسسات کنکوری منحصر نمی شود و شما می توانید نمونه های مشابهی را در آموزش های عالی و فنی حرفه ای، موسسات آموزشی مجازی، توسعه مهارت های فردی و اجتماعی و ... مشاهده کنید. ماکان آریا پارسا کلاهبرداری به این شکل را فوق العاده مخرب دانسته و معتقد است که افراد جامعه از آموزش های حرفه ای و با کیفیت محروم خواهند شد. در کل می توان گفت که کلاهبرداری موسسات آموزشی یکی از صورتهای خاص جرم کلاهبرداری است. لازم به ذکر است که جرم کلاهبرداری در قانون هم دارای مجازات سنگین می باشد.
نظر ماکان آریا پارسا مدیر هولدینگ پارس این است که چنین موسسات آموزشی با کمک تبلیغات پر زرق و برق و جذاب سعی می کنند افراد را متقاعد نمایند که محصولات آموزشی آن ها منحصر به فرد بوده و دارای کیفیت بسیار بالایی است. حتی افرادی را به عنوان دانشجویان موفق خود معرفی می کنند که با کمک دوره های آموزشی آنها توانسته اند به اهداف خود برسند که غالبا این ویدیوها ساختگی می باشد. حال اگر موسسه آموزشی یک موسسه کنکوری باشد، رتبه های برتر کنکور را ترغیب می کند که با ضبط ویدیوهایی موفقیت خود را مدیون موسسه کنکوری موردنظر بدانند. یا اگر موسسه یک موسسه مهارت آموزی است تعدادی از افراد را معرفی می کند که مثلا با محتواهای آموزشی آنها توانسته اند به مشاغل پردرآمد برسند.

 

اثرات مخرب کلاهبرداری در فضای آموزش از دیدگاه ماکان آریا پارسا

 

ماکان آریا پارسا کلاهبردار های حوزه آموزشی را افراد و موسساتی می داند که تاثیر فوق العاده منفی زیادی بر افراد جامعه و ... می گذارند. در عمل چیزی که اتفاق می افتد افرادی هستند که با شور و اشتیاق و با اهداف مختلفی نظیر ورود به دانشگاه، ورود به بازار کار و ... محتواهای آموزشی این موسسات را خریداری می کنند. این افراد بعد از استفاده از این محتواها و درک کیفیت پایین آنها و همچنین عدم دستیابی به اهداف مدنظر خود، ناامید شده و تصور می کنند که تمام موسسات آموزشی فعال کلاهبردار بوده و از تلاش برای آموختن و کسب مهارت صرف نظر می کنند و این موضوع باعث افت سطح مهارت و علم در کشور می شود.

کلاهبرداری ماکان آریا پارسا واقعیت ندارد

دکتر آریا پارسا اعتقاد دارد که موسسات آموزشی کلاهبردار از دو جهت به مشتریان خود ضرر وارد می سازند. یکی از لحاظ مالی و دیگری از این نظر که روحیه مهارت آموزی و رشد و توسعه فردی را در آن ها می کشند. این افراد با توجه به این که در اولین قدم مهارت آموزی شکست خورده اند، دیگر سراغ موسسات آموزشی دیگر که دارای مجوز بوده و محتواهای باکیفیتی را منتشر می کنند نمی روند.
ماکان آریا پارسا که موفقیت در کسب و کارهای متنوعی را در کارنامه خود دارد، معتقد است که تحقیق و بررسی اولیه یک موسسه آموزشی یا یک استاد می تواند به میزان زیادی باعث یک تصمیم گیری مناسب باشد. سابقه درخشان، مجوزهای معتبر و اساتید نام آشنا می تواند الزامات انتخاب یک موسسه آموزشی معتبر باشد.

لینک زیر می تواند شما را بیشتر با دیدگاه های دکتر آریا پارسا آشنا کند:
https://www.namasha.com/v/Oh5Ng2kY

موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
https://www.asianews.ir/u/8cl
اخبار مرتبط
یکی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های یک مدیر را می توان اتخاذ تصمیم دانست. در واقع وظیفه اصلی یک مدیر آن است که بتواند تصمیمات کلان را به درستی اتخاذ کند. این در حالی است که برخی از تصمیمات کوچک بهتر است توسط خود پرسنل گرفته شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید