صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی

اخبار سیاسی

کشتی اسرائیلی در دریای عمان دچار انفجار شد
رویترز:
یک کشتی مخصوص حمل خودرو، متعلق به شرکت «هلیوس رِی» اسرائیل که با پرچم باهاما حرکت می‌کرد، در دریای عمان دچار انفجار شد.
 
ادامه اعتراضات و درگیری ها در سراوان/ابراز نگرانی آمریکا نسبت به کشته شدگان و قطع اینترنت در سیستان و بلوچستان
در پی کشته و زخمی شدن سوخت‌بران
چهار روز پس از آغاز اعتراض مردم سراوان به کشته شدن چند سوخت‌بر در برخی رسانه ها گزارش‌هایی مدعی شده اند که اعتراض و اعتصاب در شهرها استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد؛ در حالی که وزارت خارجه آمریکا نیز نسبت به ناآرامی های این استان ابراز نگرانی کرده است.
 
تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام
به گزارش بلومبرگ و رویترز؛ آمریکا خواستار شد:
خبرگزاری‌ بلومبرگ و یک خبرنگار ارشد رویترز در گزارشی مدعی شدند به متن سندی دست یافته‌اند که آمریکا از اعضای شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌خواهد در راستای فشار بر ایران برای عمل به تعهدات هسته‌ای خود، قطعنامه‌ای تصویب کنند.
 
نگرانی عمیق اروپا از بازرسی نشدن تاسیسات هسته‌ای ایران
با انتشار اعلامیه
دفتر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار اعلامیه‌ای از محدودیت‌های اعمال شده توسط ایران بر بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سایت‌های هسته‌ای کشور به شدت اظهار نگرانی»کرد.
 
جمهوری‌خواهان از بایدن خواستند تحریم های ایران را لغو نکند
در قالب یک نامه
شماری از نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهوری این کشور از او خواسته‌اند در مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام، از لغو تحریم‌های ایران خودداری کند.
 
بیمارستان و سردخانه «سراوان»پر شد/اعتراض امام جمعه زاهدان به کشتن «سوخت بران»/درگیری مردم با نیروهای انتظامی
در پی کشتار سوخت‌بران در سیستان و بلوچستان
در پی کشتار سوخت‌بران عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، با صدور بیانیه‌ای تیراندازی‌ها به سمت این افراد را محکوم کرد و آن را «خلاف شرع و قانون» خواند.
 
ترامپ هدایت جمهوری خواهان را به دست می گیرد
سخنرانی رییس جمهور سابق آمریکا در اورلاندوی فلوریدا:
نشست اقدام سیاسی محافظه‌کاران با سخنرانی دونالد ترامپ روز پنجشنبه ۲۵ فوریه، در اورلاندوی فلوریدا آغاز شده و تا آخر هفته ادامه می‌یابد
 
پروتکل الحاقی متوقف شد/ممنوعیت بازید بازرسان از تاسیسات هسته ای ایران
سفیر و نماینده ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی:
سفیر و نماینده ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین می‌گوید که تهران از ساعت ۱۲ شب به وقت محلی، تمام دسترسی‌های فراپادمانی آژانس به تاسیسات هسته‌ای خود را متوقف کرد.
 
زیر و رو شدن چین را با چشمان خود دیدم!
با فریبا هشترودی درباره سفر به چین
گفت و‌گوی اخیر آسیانیوز با فریبا هشترودی، روزنامه نگار ‌و داستان نویس درباره یکی از سفرهای او به چین در اوایل دهه ۹۰ و زمان حکمرانی «دنگ شیائو پینک» رهبر چین در دهه های ۷۰ تا ۹۰ میلادی است. او از برخی مشاهداتش درباره آغاز تحولات عظیم در چین می گوید و اینکه در بخش هایی از این سفر از زبان «فن زنگ» نقاش بزرگ و شهیر چینی درباره روزگار تخریب آثار فرهنگی در دوران «مائو تسه تونگ»رهبر حزب کمونیست چین، روایت های جالبی را شنیده است.
 
حسن روحانی پیگرد قضایی شود/ضرورت نقض توافق ایران و آژانس
نمایندگان مجلس خواستار شدند:
نمایندگان مجلس ایران با خلاف قانون خواندن توافق ایران و آژانس، خواستار ابطال موقت این توافق توسط قوه قضاییه و رسیدگی به تخلف حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، شدند.
 
ترامپ سخنرانی می‌کند
رویترز:
یک منبع مطلع به رویترز گفته است، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، درصدد است برای نخستین بار پس از ترک کاخ سفید هفته آینده در یک نشست محافظه‌کاران سخنرانی کند.
 
سفر رافائل گروسی در تصمیم ایران بی تاثیر است/ اجرای پروتکل الحاقی متوقف می شود
معاون سیاسی وزیر امور خارجه؛
معاون سیاسی وزیر امور خارجه با بیان اینکه پنجم اسفند اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی متوقف می‌شود، ولی از برجام خارج نخواهیم شد، گفت که سفر گروسی مدیرکل آژانس به تهران هیچ ارتباطی به تصمیم ایران ندارد و تصمیم ایران اجرا خواهد شد.
 
دیپلمات پیشین ایرانی در گذشت
شب گذشته
امیراصلان افشار قاسملو، دیپلمات پیشین ایرانی و نمایندهٔ مراغه در دوره‌های نوزدهم و مجلس شورای ملی درگدشت.
 
آمریکا و اروپا گفتند که ایران نباید سلاح هسته‌ای بسازد
در نشست وزیران خارجه آمریکا و اعضای اروپایی برجام مطرح شد:
وزارت خارجه بریتانیا اعلام کرد در نشست وزیران خارجه آمریکا و اعضای اروپایی برجام تاکید شد که ایران «هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند».
 
مدیرکل آژانس اتمی چرا به تهران سفر می کند؟
ایندیپندنت:
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیشنهاد سفر به ایران برای کمک به یافتن راه حلی مشترک برای این مساله را مطرح کرد؛ در حالی که نماینده ایران در آژانس پیش‌تر اعلام کرده بود که اجرای پروتکل الحاقی از سه‌شنبه پنجم اسفند متوقف می‌شود و ایران به شرایط قبل از برجام بازمی‌گردد.
 
دست بازرسان از تاسیسات هسته‌ای ایران کوتاه می شود
نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:
کاظم غریب آبادی، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: «ایران آژانس را از تصمیم خود برای توقف پروتکل الحاقی مطلع کرد، بر این اساس بازرسان از هفته آینده اجازه بازرسی سرزده از تاسیسات هسته‌ای را ندارند.»
 
پروژه اینترنتی استارلینگ مردم جهان را به اطلاعات آزاد می رساند/ایجاد کارگروهی برای مقابله با اینترنت ماهواره ای در ایران
در پی تکمیل شدن پروژه‌های اینترنت ماهواره‌ای
دبیر شورای‌عالی فضای مجازی ایران گفته است کارگروهی برای «مواجهه» با اینترنت ماهواره‌ای تشکیل شده است و از سویی برخی از کارشناسان معتقد هستند اگر پروژه‌های اینترنت ماهواره‌ای مانند پروژه اینترنتی استارلینگ شرکت اسپیس‌ایکس تکمیل شود، دنیای ارتباطات متحول می‌شود و مردم جهان می‌توانند بدون فیلترینگ به اینترنت دسترسی پیدا کند.
 
پی گیری بین‌المللی پرونده سردار سلیمانی و المهندس بی نتیجه خواهد بود
سفیر ایران در عراق:
ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، گفت که متهم اول ترور سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، دونالد ترامپ و فرماندهان ارتش آمریکا هستند اما بین‌المللی کردن این پرونده به مصلحت نیست.
 
ایران تا اوایل اسفند با پروتکل الحاقی خداحافطی می کند/هشدار به آمریکا و اروپا
رییس مرکز پژوهش‌های مجلس:
علیرضا زاکانی، رییس مرکز پژوهش‌های مجلس، با اشاره به مصوبه مجلس یازدهم برای «لغو تحریم‌ها» هشدار داد که اگر آمریکا، آلمان، انگلیس و فرانسه نجنبند، در اسفندماه ایران قطعاً با پروتکل الحاقی به معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای خداحافظی می‌کند.
 
دونالد ترامپ و تبرئه از دومین استیضاح
روز گذشته
سنای آمریکا روز شنبه ۲۵ بهمن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا را از اتهام «تحریک به شورش» تبرئه کرد.
 
آمریکا: فعالیت خطرناک اتمی ایران باید متوقف شود!
وزارت خارجه ایالات متحده در گفت و گویی مدعی شد
یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با پایگاه خبری واشینگتن فری بیکن از ایران خواسته و مدعی شده است که ایران گا‌م‌های خطرناکی را که اخیرا در زمینه اتمی برداشته ، به عقب برگرداند.
 
تحریم و سوء مدیریت از علت های تورم در کشور است
نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در نشست مجازی با خبرنگاران گفت: علل تورم در بازار از یک سو ناشی از تحریم‌های ظالمانه دشمن و از سوی دیگر برخی سوء مدیریت‌ها در داخل کشورمان است و امید است با اهتمام و حمایت دولت از تولید داخل و برنامه ریزی مناسب در خصوص تامین کالاهای اساسی، شاهد افت قیمت‌ها باشیم.
 
دولت بایدن سیاست ترامپ را ادامه می دهد/آغاز رویکرد تلافی جویانه تهران از 19 فوریه
مشاور نظامی رهبر انقلاب مطرح کرد:
سردار حسین دهقان در گفت و گویی با روزنامه گاردین، رویکرد دولت جو بایدن رییس جمهور آمریکا را ادامه سیاست های بین المللی دونالد ترامپ رییس جمهور پیشین آمریکا دانست و هشدار داد که تهران در حال آماده سازی اقداماتی تلافی جویانه برای مجبور کردن آمریکا به تغییر مسیر دیپلماتیکش است.
 
شعار علیه حسن روحانی در اصفهان/طرفداران رییس جمهور چه گفتند؟
در پی حاشیه های راهپیمایی 22 بهمن
شماری از چهره‌های اصلاح‌طلب و همچنین حامیان و مقام‌های دولت حسن روحانی نسبت به سر دادن شعار «مرگ بر روحانی» در مراسم بیست و دوم بهمن شهر اصفهان واکنش نشان دادند.
 
برخی رسانه های خارجی مدعی خروج ایران از برجام شدند
انتشار گزارشی در وال‌استریت ژورنال
روزنامه وال‌استریت ژورنال مدعی شد به گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دست یافته‌اند که می‌گوید ایران گام‌های جدیدی برای خروج بیشتر از تعهدات برجامی» خود برداشته است.
 
موشک‌های بالستیک سپاه نمایش داده شد
امروز در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، امروز ۲۲ بهمن امسال و همزمان با اظهارات مقامات آمریکایی در مورد تلاش برای محدود کردن برنامه‌های موشکی جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران موشک‌های بالستیک خود را به نمایش گذاشت.
 
از توسعه برنامه موشکی ایران جلوگیری می‌کنیم
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما همچنان از ابزارهای متنوع منع گسترش (تسلیحات) برای جلوگیری از پیشرفت بیشتر موشک بالستیک ایران و توانایی آن در اشاعه این تکنولوژی به دیگران، از جمله کره شمالی، استفاده خواهیم کرد.
 
وزیر خارجه آمریکا:کنترل بلندی‌های جولان باید در دست اسراییل باشد
اظهارات آنتونی بلینکن درباره امنیت اسراییل
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، گفت تا زمانی که بشار اسد در سوریه قدرت را در کنترل دارد و شبه‌نظامیان وابسته به ایران و نیروهای این کشور در سوریه حضور دارند، «کنترل بلندی‌های جولان برای امنیت اسرائیل مهم است».
 
امید بستن به مسکو درست نیست!
اظهارات وزیر ارتباطات در پی سفر قالیباف به مسکو:
در ادامه واکنش‌ها به سفر محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران، به مسکو ، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، در مراسمی گفت: «امید بستن به کاخ کرملین راهبرد درستی نیست».
 
نمایندگان آمریکا از بایدن خواستند به برجام بازنگردد!
در قالب یک نامه
بیش از ۵۰ عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به جو بایدن، رییس جمهوری این کشور، از او خواستند به برجام بازنگردد.
 
بایدن تحریم های نفتی را برنمی دارد/کم کردن فشار مالی با حمایت از وام صندوق بین‌المللی به ایران
بلومبرگ نوشت:
خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد دولت جو بایدن در حال بررسی راهی برای کم کردن فشار مالی بر ایران بدون برداشتن تحریم‌های اقتصادی از جمله تحریم‌های نفتی با حمایت از منابعی مانند وام صندوق بین المللی پول به ایران است.
 
آیا در سایت‌های مخفی ایران رادیواکتیو وجود دارد؟
وال استریت ژورنال مدعی شد:
سه دیپلمات اروپایی در گفت و گو با روزنامه وال استریت ژورنال مدعی شده اند، بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی شواهدی تازه‌ای از سایت‌های اعلام نشده ایران به دست آوردند که پرسش‌های تازه‌ای در خصوص برنامه هسته‌ای این کشور مطرح می‌کند.
 
رهبر القاعده یمن بازداشت شد
سازمان ملل اعلام کرد:
یک گزارش سازمان ملل گفته است که خالد باطرفی،‌ رهبر القاعده شاخه یمن، چند ماهی است که تحت بازداشت است.
 
جلسه شورای امنیت ملی آمریکا؛ قبل از انتخابات 1400 به برجام بازگردیم یا بعد از آن؟
ایندیپندنت:
دستور کار نشست جلسه شورای امنیت ملی آمریکا با موضوع زمان بازگشت به برجام این است که آمریکا باید قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری خرداد ۱۴۰۰ به برجام بازگردد یا پس از آن.
 
پایان سیزدهمین کنگره ملی حزب کمونیست ویتنام/آغاز دوران توسعه نوین
بعد از 8 روز کاری
سیزدهمین کنگره ملی حزب ویتنام بعد از 8 روز کاری در اول فوریه به پایان رسید. در مجموع 1587 نماینده به نمایندگی از پنج میلیون و صد نفر از اعضای حزب در این کنگره شرکت داشتند. کنگره ملی هر پنج سال یکبار برای انتخاب رهبرجدید وتعریف سیاست‌ها وخط مشی های کلی تشکیل می‌شود.
 
در حمله به ایران به تنهایی اقدام می کنیم
وزیر شهرک‌سازی‌ اسرائیل:
زاخی هانگبی، وزیر امور شهرک‌سازی‌ اسرائیل گفت برای اسرائیل چاره‌ای نمانده جز این‌که در آینده «خود به تنهایی به ایران حمله کند».
 
نقش 1000 طلبه و روحانی در دوران دفاع مقدس
در نشست خبری اصحاب رسانه استان یزد مطرح شد
مدیر کل تبلیغات اسلامی یزد در نشست خبری اصحاب رسانه استان یزد گفت: کمیته روحانیون کنگره بزرگداشت 4 هزار شهید دارالعباده و دارالعلم یزد به منظور معرفی و تیین خدمات این قشر از جامعه در هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی برنامه های مختلفی را در سطح استان اجرا می کند.
 
برخی فعالان سیاسی داخل ایران از بایدن خواستند فشار حداکثری را ادامه دهد
در قالب یک بیانیه:
نزدیک به ۴۰ کنشگر سیاسی و مدنی داخل ایران در نامه‌ای سرگشاده به جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا از او خواستند فشار‌های حداکثری سیاسی، دیپلماتیک و مالی بر تهران را ادامه دهد.
 
کودتا در میانمار با اعتراض جهانی مواجه شد/ تهدید آمریکا به تحریم ارتش و ضرورت ادامه دموکراسی
در پی در دست گرفتن قدرت توسط ارتش
رهبران غرب کودتای ارتش میانمار علیه دولت آنگ سان سوچی را محکوم کردند و صدها هزار نفر از هواداران وی نیز در شبکه‌های خشم خود را نسبت به این اقدام نظامیان میانمار ابراز داشتند.
 
وزیر خارجه آمریکا گفت ایران تا چند هفته دیگر سلاح هسته‌ای می سازد/ایران باید شهروندان آمریکایی را آزاد کند
تازه ترین اظهارات آنتونی بلینکن درباره توافق هسته ای
وزیر خارجه آمریکا هشدار داد که چنانچه ایران به نقض تعهدات هسته‌ای خود ادامه دهد، تنها «چند هفته» تا تولید مواد شکافت‌پذیر هسته‌ای (موسوم به شکافا) برای ساخت سلاح هسته‌ای فاصله دارد و گفت که فارغ از هرگونه توافق، ایران باید شهروندان آمریکایی را باید آزاد کنند.
 
دونالد ترامپ در میان نامزدهای جایزه نوبل صلح ۲۰۲۱
در کنار منتقد ولادیمیر پوتین و فعال جوان محیط زیست
نام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، در کنار سازمان بهداشت جهانی، الکسی ناوالنی منتقد سرسخت کرملین و گرتا تونبرگ فعال جوان محیط زیست به فهرست نامزدهای جایزه نوبل صلح سال ۲۰۲۱ راه یافت.
 
انفجار در نزدیکی سفارت اسرائیل در هند
«جیش الهند» مسوولیت حمله تروریستی را پذیرفت
پلیس هند روز گذشته اعلام کرد که یک انفجار کوچک در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی‌نو روی داده و در این حادثه به کسی آسیبی نرسیده است.
 
ایران با حضور عربستان در مذاکرات برجام مخالفت کرد
بنا به اظهارات امروز سخنگوی وزارت خارجه
سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به سخنان رئیس‌جمهوری فرانسه مبنی بر ضرورت حضور عربستان در مذاکرات جدید با ایران، فرانسه را متهم کرد که نگران فروش تسلیحات خود به کشورهای حوزه خلیج فارس است.
 
ساز و کار تصمیم گیری در «دولت پنهان» با ساختارهای رسمی متفاوت است
گفت و گوی آسیانیوز با دکتر سعید مدنی؛ درباره انتخابات 1400
«گذر از دولت عمیق به یک دولت نظامی» عنوان یادداشتی از دکتر سعید مدنی، جامعه شناس و پژوهشگر ارشد علوم اجتماعی، استاد دانشگاه و روزنامه نگار است که چندی پیش منتشر شد، به این بهانه درباره انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری در ایران با وی گفت و گویی انجام داده ایم
 
مذاکرات هسته‌ای با ایران بسیار سختگیرانه خواهد بود/ اشتباه برجام  ۲۰۱۵ تکرار نمی شود/حضور عربستان در مذاکرات ضروری است
رئیس‌جمهوری فرانسه:
امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه می‌گوید هر مذاکره جدیدی با ایران پیرامون برجام «بسیار سختگیرانه» خواهد بود و در این مذاکرات باید عربستان نیز دخیل باشد.
 
واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی به ایران می رسند؟
اظهاراتی جدید از سخنگوی سازمان غذا و دارو
سخنگوی سازمان غذا و داروی ایران از احتمال خرید واکسن آسترازنکا از مبدا روسیه و هند خبر داد و گفت: «هر واکسنی که مبدا ایالات متحده و انگلیس نداشته باشد در شرایط برابر مورد بررسی قرار می‌گیرد.»
 
پنجره بازگشت آمریکا به برجام بسته می شود
واکنش ایران به اظهارات بلینکن:
مقام‌های دولت و از جمله مجید تخت روانچی، سفیر ایران در سازمان ملل متحد به اظهارات آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص شرط واشینگتن برای بازگشت به توافق هسته‌ای موسوم به برجام واکنش نشان داده‌اند.
 
جمهوری‌خواهان با استیضاح دوم ترامپ مخالفت کردند
در پی رای گیری در سنا
اکثریت غالب سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکا استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق را «خلاف قانون اساسی» خواندند، امری که احتمال برائت وی را در رای‌گیری نهایی روز ۷ فوریه بیش از پیش تقویت کرده است.
 
اسراییل در تدارک حمله به ایران/رییس ستاد ارتش اسرائیل به جو بایدن هشدار داد
رییس ستاد ارتش اسرائیل در آسوشیتدپرس:
رییس ستاد ارتش اسرائیل در هشداری صریح به دولت جو بایدن در خصوص احتمال بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای با ایران موسوم برجام گفت که اسرائیل برنامه‌های تازه دیگری را برای حمله به ایران در سال جاری میلادی تدارک دیده است.
 
استقرار پایگاه‌های جدید ارتش آمریکا در عربستان
احداث پایگاه های نظامی در همسایگی ایران
ارتش آمریکا امروز اعلام کرد که همزمان با افزایش تنش با ایران در حال بررسی استقرار نیروهای خود در یکی از بنادر دریای سرخ و دو پایگاه هوایی دیگر در خاک عربستان سعودی است.
 
نماینده مجلس باید معلم اخلاق باشد/ نماینده سبزوار عذرخواهی کند
یادداشت/ملیحه بنانی؛ حقوق دان و مدرس دانشگاه
با توجه به اتفاق اخیر در خصوص ضرب و شتم، فحاشی، افترا و هتک حرمت به "سرباز وطن" از سوی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، انتظار ما بعنوان حقوق دانان و فعالان سیاسی و اجتماعی عذرخواهی آقای عباسعلی کدخدایی بعنوان سخنگوی شورای نگهبان و ریاست قوه ی مقننه سردار محمد باقر قالیباف است؛ در غیراینصورت تایید انتخاب اصلح افراد در انتخابات زیر سوال خواهد رفت.
 
آمریکا از عربستان حمایت می کند
پس از حمله پهبادی حوثی ها به ریاض
یک روز پس از آن‌که عربستان سعودی از حمله هوایی حوثی‌ها به‌وسیله یک موشک یا پهپاد به سمت ریاض و انهدام این هدف در آسمان خبر داد، ایالات متحده بر حمایت از عربستان علیه این حملات تأکید کرد و فرانسه، بریتانیا و آلمان نیز این حمله را محکوم کردند.
 
فشار حداکثری ناکام ماند/ ایران در آستانه ساخت سلاح هسته‌ای
وزیر خارجه فرانسه:
وزیر خارجه فرانسه می‌گوید که اعمال سیاست فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ نتیجه عکس به همراه داشته است و ایران با دستیابی به سلاح هسته‌ای فاصله چندانی ندارد.
 
واکنش پلیس به سیلی نماینده مجلس بر صورت سرباز راهور/رفتار سرباز ما قانونی بود
به دنبال سیلی زدن یک نماینده مجلس به صورت سرباز
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره اخبار و فیلم منتشرشده مبنی بر سیلی زدن یک نماینده مجلس به صورت سرباز راهور در خط ویژه، اظهار کرد: مستنداتی مبنی بر برخورد فیزیکی نماینده با سرباز پلیس راهور داریم که کاملاً کفایت می‌کند و باید ببینیم مرجع قضائی در این رابطه چه تصمیم‌گیری‌ای خواهد کرد و کار سرباز ما کاملاً درست و برگرفته از قانون بود و سرباز نباید به خودرویی که فاقد مجوز بود اجازه تردد در خط ویژه می داد.
 
هشدار فرانسه به ایران و آمریکا/احیای برجام کافی نیست!
گفت و گو با فریبا هشترودی درباره اظهارات وزیر خارجه فرانسه
این روزها «ژان ایو لودریان»، وزیر خارجه فرانسه به صراحت گفته است که ایران در حال تقویت ظرفیت هسته ای است و به همین دلیل تنها احیای برجام کافی نیست و حتما باید علاوه بر این درباره فعالیت های موشکی که جزو برجام نبوده، هم صحبت شود.. در این باره با فریبا هشترودی روزنامه نگار ساکن پاریس گفت و گویی کوتاه انجام دادیم.
 
اختلاف اسرائیل با آمریکا یا عاقبت ایران و برجام!
آینده توافق هسته ای چگونه رقم می خورد؟
همچنانکه که اسرائیل از احتمال تصمیم دولت جو بایدن آمریکا در بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران نگران است، کشمکش میان دولتمردان ارشد اسرائیل بر سر پیشبرد نحوه تعامل با دولت جدید آمریکا در ارتباط با ایران نیز آشکار شده است؛ در حالی که بنیامین نتانیاهو با یک نامه‌ رسمی که از طریق مئیر بن‌شبات، مشاور امنیت ملی، برای بنی گانتز و شمار دیگری از وزیران و مقامات ارشد فرستاده، تاکید کرده که حق تصمیمات در مورد ایران را انحصارا در اختیار خود می‌داند.
 
آیا گونه جدید ویروس کرونا کشنده‌تر است؟
اظهارات تازه نخست وزیر بریتانیا
بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، اعلام کرد شواهد نشان می‌دهند گونه جهش‌یافته کرونا که در این کشور ثبت‌شده، ممکن است با مرگ‌ومیر بیشتر مرتبط باشد.
 
استیضاح بایدن به دلیل رشوه‌خواری و سوء‌استفاده از قدرت در نخستین روز رییس جمهوری
عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان مطرح کرد:
درست یک روز پس از برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن، رییس جمهوری چهل‌وششم ایالات متحده آمریکا، مارجوری تیلور گرین، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آن کشور، اعلام کرد طرحی را به اتهام سوء‌استفاده از قدرت در زمان معاونت اوباما برای استیضاح او تنظیم کرده است که به مجلس خواهد داد.
 
ترامپ مردم ایالات متحده را حول ارزش‌های مشترک فرا خواند/جو امنیتی بی سابقه در تاریخ آمریکا برای مراسم تحلیف
برپایی مراسم تحلیف با تمهیدات شدید نظامی
دونالد ترامپ در سخنرانی خداحافظی خود در روز تحلیف ضمن آرزوی موفقیت برای دولت آینده، از همه مردم آمریکا خواست با تکیه بر ارزش‌های مشترک این کشور با هم متحد شوند؛ در حالی که مراسم تحلیف جو بایدن، با شرایطی بسیار متفاوت و منحصر به فرد در تاریخ آمریکا برگزار می‌شود، برخلاف عرف همیشگی رئیس جمهور قبلی برای انتقال قدرت حضور ندارد، نگرانی‌های امنیتی به شدت بالاست و ظاهرا فقط نیروهای امنیتی حاضران در مراسم تحلیف را تشکیل می‌دهند.
 
بایدن از ترامپ علیه ایران سخت گیرتر می شود؟/تلاش برای ادامه فشار حداکثری موثرتر!
بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها خواستار شد:
بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها با ارایه چند توصیه به جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا و بیان ادعاهایی درباره ایران، از او خواسته‌اند که سیاست «فشار حداکثری» ترامپ علیه ایران را به شیوه موثرتری ادامه دهد.
 
ظریف و دو کارت زرد مجلس در یک روز
امروز صبح صورت گرفت
مجلس شورای اسلامی ایران در پی عدم رضایت دو نماینده، به محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در دولت حسن روحانی، دو کارت زرد داد که علت تلاش برای مذاکره با آمریکا سه هفته پس از ترور سردار قاسم سلیمانی‌ فرمانده سابق سپاه قدس از دلایل آن بوده است.
 
محرومیت ایران از حق رای در سازمان ملل متحد
به دلیل بدهی مالی
ایران به دلیل «بدهی مالی» از حق رای در مجمع عمومی سازمان ملل متحد محروم شد و سخنگوی وزارت خارجه ایران به انتشار خبر محرومیت ایران از حق رای در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به دلیل بدهی مالی سنگین واکنش نشان داد. مبلغ این بدهی بیش از ۱۶ میلیون دلار اعلام شده است.
 
محافظت شدید از جو بایدن در روز تحلیف!
استقرار نیروهای گارد ملی آمریکا در کنگره و ساختمان های دولتی
پس از حمله ششم ژانویه شماری از طرفداران دونالد ترامپ، رییس‌ جمهوری، به ساختمان کنگره حالا سطح حفاظت از کنگره و ساختمان‌های دولتی بیشتر شده است. با وجود آن‌که همه مقام‌های ارشد ایالات متحده حمله به کنگره را محکوم کردند و حتی خود دونالد ترامپ هم این حمله را غیر قابل قبول خواند، اما حالا شهردار و پلیس واشینگتن ترجیح داده‌اند که با استقرار نیروهای گارد ملی سطح حفاظت را بالاتر ببرند.
 
اصرار ایران بر تولید اورانیوم فلزی ادامه دارد/ابراز نگرانی عمیق کشورهای اروپایی
سازمان انرژی اتمی ایران درخواست قدرت‌های اروپایی را رد کرد
در حالی که اقدامات تازه هسته‌ای ایران موجب ابراز نگرانی عمیق کشورهای اروپایی شده است، سازمان انرژی اتمی ایران با رد درخواست سه کشور اروپایی برای توقف فوری تولید اورانیوم فلزی، گفته است تولید این ماده طبق قانون مصوب مجلس است و «تولید بدون توقف» ادامه خواهد یافت.
 
هستیم بر آن عهد که بستیم
به دنبال تحریم صنایع فولاد
روز گذشته شرکت فولاد مبارکه اصفهان بار دیگر در لیست تحریمهای آمریکا قرار گرفت و این بار نام مهندس حمید رضا عظیمیان، مدیرعامل مجموعه نیز به فهرست تحریم‌های فولاد اضافه شد. به خود می بالیم که توانسته ایم دشمنان این ملت و انقلاب را به زانو درآوریم تا جایی که راهی جز افزایش تحریم های ضد حقوق بشری و انسانی نداشته باشند که چه خوب شهید بهشتی آن یگانه دوران فرمود که آمریکا باید هم از ما عصبانی باشد و از این عصبانیت بمیرد.
 
ترامپ مدیر عامل فولاد مبارکه را هم بی نصیب نگذاشت
در ادامه تحریم های آمریکا
وزارت خزانه‌داری آمریکا شامگاه روز جمعه در یک حرکت تکراری برای بیستمین بار صنعت فولاد کشور را نشانه گرفت و حمیدرضا عظیمیان مدیر عامل فولاد مبارکه را به لیست تحریم ها اضافه کرد.
 
هشدار ایران به آمریکا درباره پی گیری قضایی دیپلمات های ایرانی
سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد
سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد که ایران طی یادداشتی رسمی به آمریکا هشدار داده است که اگر اقدامات غیرقانونی خود علیه دیپلماتهای ایرانی در سازمانهای بین المللی مستقر در آمریکا را متوقف نکند، آن کشور را به دیوان بین‌المللی دادگستری خواهد کشاند.
 
شرکت‌ها و افراد مرتبط با کشتی‌رانی ایران به لیست سیاه تحریم رفتند
از سوی آمریکا
وزارت خزانه‌داری آمریکا افراد و شرکت‌های جدیدی را از چین، هنگ‌کنگ، امارات تا ایران در ارتباط با نقض تحریم‌های کشتی‌رانی جمهوری اسلامی به لیست سیاه خود اضافه کرد.
 
اگر دشمن از کار شما عصبانی و ناراحت بود؛ کارتان صحیح است
درباره تحریم صنعت فولاد کشور و مدیرعامل فولاد مبارکه
اگر دشمن از کار شما عصبانی و ناراحت بود بدانید کارتان صحیح است" (امام خمینی ره) این سخن خط‌کشِ بنیانگذار انقلاب اسلامی است که این روزها بار دیگر حقانیت یکی از بزرگ‌ترین مدیران صنعتی ایران عزیز را پس از تحریم ظالمانه آن «بازنده بزرگ» آمریکایی به اثبات رساند.
 
برخورد نظامی اسراییل با ایران و بررسی گزینه‌ها
بنا به اظهاراتی از رئیس ستاد ارتش اسرائیل:
رئیس ستاد ارتش اسرائیل به فرماندهان خود دستور داده است طرح‌های موجود برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را بازنگری کرده و برای اجرای عملی آنها آماده شوند؛ در حالی که همزمان اسرائیل برای نخستین بار به حوزه فعالیت سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، افزوده می‌شود؛ این فرمان برای تقویت محور اسرائیل و اعراب در رویارویی احتمالی با ایران ارزیابی شده است.
 
پیام‌رسان «سیگنال» از بازارهای آنلاین ایران حذف شد
از سوی کمیته فیلترینگ
کاربران شبکه‌های اجتماعی ایران می‌گویند که پیام رسان «سیگنال» که به تازگی مورد از سوی کاربران مورد استقبال قرار گرفته به دستور «کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه» از فروشگا‌‌ه‌های آنلاین در ایران حذف شده است و گفته می شود، به دنبال حذف پیام‌رسان سیگنال از مارکت‌های ایران از جمله کافه بازار و مایکت، کاربران ایرانی به هنگام تلاش برای دانلود آن با پیامی با این متن «این اپلیکیشن به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از حالت انتشار خارج شده است»، مواجه می‌شوند.
 
استیضاح رییس جمهور آمریکا برای بار دوم
از سوی مجلس نمایندگان آمریکا:
مجلس نمایندگان آمریکا برای دومین‌بار ظرف ۱۳ ماه گذشته دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور را به اتهام «تحریک به شورش» استیضاح کرد.دونالد ترامپ نخستین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا است که دو بار توسط مجلس نمایندگان استیضاح می‌شود.
 
نهادهای ثروتمند ایران زیر ذره بین آمریکا/ تحریم تولیت آستان قدس رضوی، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و 16 نهاد ایرانی
از سوی وزارت خزانه داری آمریکا صورت گرفت:
وزارت خزانه‌داری آمریکا اسامی ۲ فرد و ۱۶ نهاد ایرانی را به فهرست «اتباع و افراد خاص تحریم شده» (SDN) این وزارتخانه اضافه کرد.
 
مرگبارترین حمله اسرائیل از سال 2018 به خاک سوریه/40 نفر کشته شدند
خبرگزار ی العربیه و فرانسه:
یک گروه ناظر بر تحولات سوریه خبر داد که در حمله هوایی شبانه که احتمالا به دست اسرائیل انجام شده ۴۰ تن از جمله ۳۱ شبه‌نظامی کشته شده‌اند.
 
من خشونت نمی خواهم!
ترامپ در واکنش به طرح استیضاح:
دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا با انتقاد از تلاش نمایندگان دموکرات کنگره برای استیضاح او اعلام کرد که این اقدام موجب خشم بسیار خواهد شد.
 
مایک پمپئو می خواهد ارتباط ایران و القاعده را افشا کند!
رویترز:
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، قصد دارد اطلاعات جدیدی را در مورد ارتباط ایران با القاعده افشا کند.
 
انتقاد تند فرانسه و آلمان به بسته شدن توییتر ترامپ/مرکل گفت بستن حساب کاربری رییس‌جمهور مشکل‌ساز است/«فناوری‌های بزرگ» به تهدید علیه دموکراسی تبدیل شده اند!
اعتراض مقامهای اروپایی به محدودیت های رسانه ای رییس جمهور آمریکا
اقدام توییتر و فیس‌بوک در بستن حساب کاربری دونالد ترامپ،‌ رییس‌جمهور آمریکا،‌ با انتقاد تند مقام‌های ارشد فرانسه و آلمان، حامیان آزادی بیان و برخی فعالان رسانه مواجه شد.
 
ایران بازرسان آژانس را اخراج نمی کند
سخنگوی سازمان انرژی اتمی:
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: برای لغو تحریم‌ها اگر تحریم‌ها لغو نشود در موعد مقرر اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی متوقف می‌شود؛ این به معنای اخراج بازرسان آژانس نیست.
 
رییس جمهور نظامی نه امتیاز است و نه غیر امتیاز!
گفت و گوی آسیانیوز با فائزه هاشمی درباره انتخابات 1400
انتخابات ۱۴۰۰ ایران در راه است و این روزها زمزمه هایی از کاندید شدن نظامی ها در آن شنیده می شود؛ تا آنجا که به عنوان مثال، سردار حسین دهقان، کاندید شدن خود را اعلام کرده و با پیام صلح و آشتی و اصلاح امور پا به میدان گذاشته و بیان کرده که مطیع کامل برنامه های رهبری است.. از سوی دیگر هم احساس می شود که نظامی ها در صورت شرکت در انتخابات سراغ برنامه هایی بروند که خواسته همه گروه‌های داخلی است.​آسیانیوز دراین باره و گمانه زنی در انتخابات 1400، با فائزه هاشمی، فعال سیاسی گفت و گو انجام داده است.
 
گزارش محرمانه دولت آمریکا منتشر شد/ نقض کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی توسط ایران
مایک پمپئو اعلام کرد:
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که اطلاعات مربوط به نقض کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی توسط ایران از طبقه‌بندی محرمانه خارج شده است.این گزارش که درباره میزان پایبندی کشورهای مختلف جهان به «کنسواسیون منع سلاح‌های شیمیایی است»، تابستان سال ۲۰۱۹ توسط وزارت خارجه آمریکا تهیه شده است.
 
تاکید اوکراین بر تروریستی بودن سرنگونی هواپیمای اوکراینی/ایران خطای انسانی را عامل سقوط  پرواز 752 بیان کرد
در ادامه واکنش مسوولان ایران و اوکراین در خصوص پرواز 752
در حالی که دادستانی نظامی تهران می‌گوید به طور قطع در سرنگونی هواپیمای اوکراینی زنجیره‌ای از خطاهای انسانی نقش داشته است، دبیر شورای عالی امنیت ملی اوکراین این اقدام را تروریستی خواند.
 
خداحافظی طرفداران ترامپ با توییتر/خداحافظ توییتر، ترند اول شد
ادامه واکنش ها به اعتراض هواداران دونالد ترامپ
در حمایت از دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، طرفدارانش حساب‌های توییتری خود را حذف کردند و خداحافظ توییتر ترند اول ایالات متحده آمریکا شد.
 
بازرسان آژانس اتمی اخراج می‌شوند؛ اگر تحریم‌ها لغو نشود!
عضو هیات رییسه مجلس:
احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیات رییسه مجلس، تاکید کرد در صورت لغو نشدن تحریم‌های آمریکا تا سوم اسفند، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران اخراج خواهند شد.
 
ورود ۱۵۰ هزار دوز واکسن فایزر به کشور منتفی شد
سخنگوی جمعیت هلال احمر:
سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: با اشاره به صحبت های رهبری مبنی بر ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور، ورود ۱۵۰ هزار دوز واکسن کرونا شرکت فایزر از آمریکا توسط هلال احمر منتفی شد.
 
رهبر انقلاب: وارد کردن واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است
در سخنرانی رهبر انقلاب به مناسبت سالروز قیام 19 دی:
رهبر معظم انقلاب بیان داشت: ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است. من به این کشورها اعتماد ندارم این‌ها خودشان در مدیریت کرونا ناموفق بوده اند. ممکن است این‌ها بخواهند این واکسن را روی مردم دیگر کشورها امتحان کنند.به فرانسه هم سر ماجرای خون‌های آلوده خوش‌بین نیستم.
 
پیروزی جو بایدن در کنگره رسما تأیید شد
امروز
ساعاتی پس از آرام گیری تجمع هواداران دونالد ترامپ، ساعت ۳:۳۲ بامداد روز پنج‌شنبه، ۱۸ دی‌ماه، کنگره ایالات متحده رسماً پیروزی جو بایدن و معاون او کامالا هریس در انتخابات ریاست‌ جمهوری ۲۰۲۰ را تأیید کردند.
 
مشکل زندان‌های یزد کمبود نیروی انسانی است
سرپرست اداره کل زندان‌های استان یزد:
حسین سبزواری سرپرست اداره کل زندان‌های استان یزد در هفتمین نشست خبری جشنواره عدلیه و رسانه که به‌صورت مجازی برگزار شد با بیان اینکه در حوزه اهداف کلی که برای زندان‌های کشور تدوین‌شده، 12 اولویت اصلی در نظر گرفته‌شده است، گفت: کاهش جمعیت کیفری، انجام فعالیت‌های فرهنگی و اشتغال 50 درصدی زندانیان از جمله این موارد است که با بررسی‌های انجام‌شده، وضعیت استان یزد نیز در این مسائل مناسب بوده است.
 
جلسه تایید انتخابات آمریکا از سر گرفته شد/چند تن از معترضان بازداشت شدند
پس از آرام گیری تظاهرکنندگان
به دنبال بیرون راندن هواداران دونالد ترامپ از ساختمان کنگره در واشینگتن، شامگاه چهارشنبه ۱۷ دی‌ماه نشست مشترک قانون‌گذاران مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده برای شمارش آرای الکترال نامزدهای انتخابات سوم نوامبر ریاست‌ جمهوری از سر گرفته شد.
 
رخدادی کم نظیر در تاریخ آمریکا در حال شکل گیری است/هجوم طرفداران رییس جمهور آمریکا به ساختمان داخل کنگره/ترامپ از هوادارانش خواست از خشونت بپرهیزند
نشست تایید پیروزی جو بایدن به تعویق افتاد
همزمان با برگزاری نشست مشترک قانون‌گذاران مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده برای شمارش آرای الکترال نامزدهای انتخابات سوم نوامبر ریاست‌جمهوری، هواداران دونالد ترامپ عصر امروز 6 ژانویه وارد ساختمان کنگره شدند و حصار امنیتی آن را شکستند؛ در حالی که به گفته بسیاری از کارشناسان رخدادی کم نظیر در تاریخ آمریکا در حال شکل گیری است.
 
هوادران ترامپ پله های ورودی و بالکن کنگره آمریکا را احاطه کردند/بررسی آراء الکترال در جریان است/ترامپ: ما کوتاه نمی آییم!
نشست کنگره آمریکا برای آراء الکترال انتخابات ریاست جمهوری
نشست مشترک قانون‌گذاران مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده برای شمارش آرای الکترال نامزدهای انتخابات سوم نوامبر ریاست‌جمهوری هم اکنون با ریاست مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری، در جریان است؛ در حالی که هوادران نگران و خشمگین ترامپ بعد از سخنرانی وی در اعتراض به نتایج انتخابات پله های وروردی و بالکن کاخ سفید را احاطه کردند و سد امنیتی را شکستند.
 
وکیل خانواده منصوری احتمال همراهی او با یک زن را تایید کرد
تازه ترین اظهارات درباره پرونده قاضی منصوری
محمود علیزاده طباطبایی، وکیل خانواده غلامرضا منصوری، مقام سابق قوه قضاییه که خردادماه خبر درگذشتش در بخارست منتشر شد، ضمن تایید همراهی یک زن با او گفت نام این فرد برای کسب اطلاع بیشتر در لایحه عنوان شده است.
 
دونالد ترامپ در تظاهرات هوادارانش سخنرانی خواهد کرد
آسوشیتدپرس و رویترز:
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که در تجمع هواداران خود در واشنگتن سخنرانی خواهد کرد.
 
تردید در منشا کرونا و واکسن چینی/چین برای ورود کارشناسان بهداشت جهانی مجوز صادر نکرد/ابراز تاسف دبیرکل سازمان بهداشت جهانی
رویترز:
دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، از اقدام حکومت پکن در عدم صدور مجوز برای ورود کارشناسان این سازمان به چین برای تحقیق درباره منشا ویروس کرونا ابراز تاسف کرده است.
 
رقابت تنگاتنگ در میاندوره ای جورجیا /انتخابات کلیدی برای آینده آمریکا
برپایی میاندوره سنا
انتخابات میاندوره‌ای جورجیا برای برگزیدن دو سناتور جدید مجلس سنای آمریکا روز سه‌شنبه ۱۶ دی ماه برگزار شد.
 
اتحاد کشورهای منطقه خلیج فارس در مقابل چالش های خاورمیانه/بازگشایی همه مرزهای مشترک عربستان و قطر
در نشست شورای همکاری خلیج فارس در عربستان سعودی مطرح شد:
انور قرقاش، وزیر دولت در امور خارجه امارات متحده عربی با اشاره به نشست امروز (سه‌شنبه) شورای همکاری خلیج فارس در عربستان سعودی، گفت که این گردهمایی اتحاد کشورهای منطقه خلیج فارس را احیا می‌کند؛ در حالی که ولیعهد عربستان سعودی بر این باور است که این نشست به وحدت دوباره عربستان، امارات، بحرین، کویت، عمان، قطر و دیگر کشورهای عربی در مقابله به چالش‌هایی که خاورمیانه با آن مواجه است، کمک می‌کند.
 
ابهام در برجام از نگاه جهان/ادامه غنی سازی و نصب هزار سانتریفیوژ نسل دوم
براساس گفته های رییس سازمان انرژی اتمی:
با ادامه انتقادهای بین‌المللی از کاهش تعهدات برجامی ایران، علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی،‌ ضمن اشاره به افزایش فعالیت‌ها در حوزه هسته‌ای از اقدام برای نصب هزار سانتریفیوژ نسل دوم خبر داد.
 
کره جنوبی و آمریکا خواستار آزادی نفتکش توقیف‌شده هستند
رویترز:
سئول روز گذشته خواستار «آزادسازی فوری»‌ کشتی توقیف‌شده کره جنوبی در خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران شد و ایالات متحده نیز اعلام کرد که بر آزادی فوری کشتی مورد اشاره تاکید دارد.
 
احتمال تقابل اسراییل و ایران
بنا بر اظهارات وزیر دفاع اسرائیل:
بنی گنتس،‌ وزیر دفاع اسرائیل، می‌گوید همزمان با تغییر دولت در آمریکا ممکن است در جبهه تقابل اسرائیل با ایران حوادثی رخ دهد.
 
سپاه پاسداران نفتکش کره جنوبی را توقیف کرد
در آستانه سفر مقام ارشد کره‌‌ جنوبی به ایران
کشتی کره جنوبی که با پرچم کره جنوبی در حال حرکت بوده با توقیف سپاه پاسداران به یکی از بنادر ایران هدایت شده است.
 
نابودی اسرائیل تا سال ۱۴۲۰ «قانون» شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند
نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را برای بررسی و تصویب ارائه داده‌اند که دولت را مکلف می‌کند دست به اقداماتی جهت «نابودی» اسرائیل تا سال ۱۴۲۰ بزند.