اخبار اجتماعی

شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸
باید با خرد جمعی کانون را اداره کنیم
آقای ابراهیم اسماعیلی هریسی، وکیل پایه یک دادگستری و فعال حقوق مهندسی است. ایشان تاکنون در سمتهای مختلفی فعالیت داشتهاند که از جمله آنها میتوان به عضو بنیاد بینالمللی هیأتهای حلّ اختلاف، داور مرکز داوری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و عضو کارگروههای تدوین قانون برگزاری مناقصات و اصلاح شرایط عمومی پیمان اشاره کرد. در ادامه گفتگوی ایشان با روزنامهی آسیا را میخوانیم.
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
علیرضا ایزدی مدیرکل حوزه وزارت میراث شد
علیرضا ایزدی، از سوی علی‌اصغر مونسان-وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی-به سمت مدیرکل حوزه وزارت و امور بین الملل منصوب شد.
دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۸
احتمال بازگشایی اصناف پرخطر تهران از اول خرداد
رئیس اتاق اصناف تهران گفت: در صورتی که شیب صعودی ویروس کرونا کاهش یابد احتمالا اصناف پرخطر پایتخت از اول خرداد ماه سالجاری بازگشایی می شود.
جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۹
والری ژیسکار دستن ۹۲ ساله متهم به آزار جنسی شد!
والری ژیسکار دستن رئیس جمهور پیشین فرانسه در ۹۲ سالگی به آزار جنسی متهم شد
جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۲
صدور «ویزای شینگن» برای ایرانیان در تهران ادامه دارد
سفارتخانه های آلمان، ایتالیا و فرانسه در تهران بیشترین متقاضی درخواست ویزا را در سال ۲۰۱۹ میلادی داشته اند.
چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۹
صدا و سیما به فرکانس های 700 و 800 نیازی ندارد
در تمام دنیا این فرکانس ها در اختیار دولت ها قرار دارد.
سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵
دو ایرانی در جمع چهل استاد برتر جهان
ایرانیان به مهاجران موفق شهرت دارند. این بار هم دو تن از آنان افتخار بزرگی برای ایران شده اند.
یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۱
آزمایش سخت قوه قضاییه
مخالفت دوازده هزار وکیل با آیین نامه پیشنهادی
جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۸
«هاکوپیان» دوخت و دوز لباس های کادر پزشکی را آغاز کرد !
شـرکت «ها کوپیـان» ایـن روزهـا و بـه دلیـل شـیوع ویـروس کرونــا، فعالیــت خــود را بــه تولیــد لبــاس هــای محافظتــی کادرپزشـکی اختصـاص داده است.
جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۳
خانه های ”خالی“ با سامانه هوشمند جست و جو می شوند
معــاون مســکن و ســاختمان وزارت راه و شهرســازی گفــت: از آنجــا کــه بــا آمــار و اطلاعــات بدسـت آمـده، در حـوزه برنامـه ریـزی و اجـرا بـه موفقیـت هـای بزرگـی دسـت پیـدا خواهیـم کـرد، سـامانه جامـع امـاک و اسـکان بـه صـورت هوشـمند میتوانـد آمـار مربـوط بـه خانـه هـای خالـی را معرفـی کنـد
چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۱
خانه‌های "خالی" تهران باید به نحوی "پر" شوند
معاون حقوقی سازمان امور مالیاتی گفت: تعداد خانه‌های خالی در سطح شهر تهران رقم بسیار بالایی است که اگر در چرخه استفاده عموم باشد تقاضا کاهش و عرضه مسکن اجاره‌ای افزایش می‌یابد و باعث می‌شود اجاره‌ها پایین‌تر آمده و رفاه بیشتری برای مصرف‌کننده فراهم شود.
دوشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶
صلاحیت قانون گذاری در پرتو اصل تفکیک قوا
جمهوری به معنای قرار داشتن حق حاکمیت در دست خود مردم است. کلمه جمهوری شکل حکومت را مشخص می‌کند و کلمه اسلامی محتوای حکومت را تعیین می‌کند.
دوشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۵
افزایش میزان خدمت‌رسانی فروشگاه‌ رفاه با افتتاح شعب جدید در ماه مبارک رمضان
فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه همچون سال‌های گذشته با آغاز به‌کار شعب جدید، جشنواره تخفیفات ویژه و تامین کالاهای اساسی در سبد خرید خانوار به استقبال ماه مبارک رمضان می رود.
شنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۵
قطارهای حومه‌ای تهران آغاز به کار کردند
حرکت قطارهای حومه ای تهران در پی توقف در بحران شیوع کرونا، آغاز شد
جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
روشنگری چیست؟
هر عصری در تاریخ نماینده‌ای دارد و ایمانوئل کانت بی‌تردید نمایندۀ عصر مدرن است. نوشته‌هایش گاهی چنان پیچیده می‌شود که خوانندگان را سرخورده می‌کند. ازاین‌رو، افراد عمدتاً در فهم فلسفه‌اش دچار کج‌فهمی‌اند. او برای برخی‌ها فیلسوفی ندانم‌گراست و، در نگاه یکسری، متفکری ضددین. بعضی‌ها هم به او می‌گویند اخلاق‌گرای خشک‌مسلک. اما آلن وود، مفسر برجستۀ کانت، می‌گوید او معلم تواضع و فروتنی است
جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۸
کار برای خانواده به منزله اثبات واقعی میزان تعهد به همدیگر است
آل‌ گیری ساکن شیکاگو که اصلیتی ایتالیایی دارد، می‌گوید: مردان خانواده می‌دانستند که گرچه کار برای زندگی بشر ضروری است اما قرار نیست این امر ضروری همیشه لذیذ هم باشد. در این معنا افتخاری که در کار کردن نصیب فرد می‌شود نه در نوع کاری که فرد بدان مشغول است بلکه درتاب آوردن و تحمل نفس کار کردن نهفته است و زننده یا دلخواه نبودن کار هرگز نمی‌تواند عذر موجهی برای دست کشیدن از کار باشد.
جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴
نظام آموزشی، جهان را به میدان مبارزه تبدیل کرده
افلاطون گمان می‌کرد جهان آدمی تنها با عطف نگاه به مرتبه‌ای بالاتر از حقیقت واجد معنایی است. از منظری افلاطونی جهان فعلی، روگرفتی بی‌ارزش از ایده‌هاست و بدون آن ایده‌ها که ساکن جهانی برترند، نمی‌توان عالم را شناخت.
جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۲
شهادت دروغ جرم است!
در فروردین ماه سال جاری ریاست محترم قوه قضاییه به منظور حفظ شان و اعتبار شهادت شهود و جلوگیری از شهادت کذب طی بخشنامه ای دستور دادند سامانه ای برای ثبت مشخصات شهود تشکیل شود و مراجع قضایی وضعیت و سوابق گواهان را از انجا استعلام و استخراج نمایند.
جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵
نگذارید کارخانه ما را تعطیـــل کنند بیکــــار می شویم !
جمعی از کارمندان،کارگران و مدیران رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی عظیم خوردو (زاگرس خودروی سابق)، در قالب نامه ای دل نوشته ای به مقام معظم رهبری و عموم مردم و رسانه ها نوشته اند.
سه شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
باز هم کشتار جوجه یک روزه
در روزهای اخیر با انتشار تصاویری مبنی بر معدوم سازی و از زنده به گور کردن جوجه های یک روزه در فضای مجازی موجب تکدر خاطر بسیاری از هموطنان عزیز شده که حتی در مواردی واکنش برخی مسئولان را نیز در پی داشته است و این موضوع سبب شد تا این مسئله را از منظر حقوقی در گفت و گویی با آقای علیرضا فجری کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی جویا شویم.
دوشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
عواقب خطرناک نقض استقلال کانون های وکلا
خبر ارسال پیش نویش آیین نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری در آخرین ساعات 28 اسفند با قید محرمانه ، از قوه قضاییه به اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران ( اسکودا ) در روزهای اخیر در کانون توجه مردم و رسانه‌های داخلی و خارجی بوده و بلافاصله وکلای دادگستری نسبت به آن واکنش نشان داده اند
دوشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
رشد ۴برابری جرائم سایبری در بحران کرونا !
یکی از مقامات پلیس فدرال آمریکا از ۴ برابر شدن جرایم سایبری در بحبوحه شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان خبر داد.
چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
پیشنویس آیین نامه لایحه استقلال وکالت غیرعلمی است.
در روزهای ابتدایی نوروز خبری مبنی بر ارسال پیش نویش آیین نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری در آخرین ساعات 28 اسفند با قید محرمانه ، از قوه قضاییه به اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران ( اسکودا ) منتشر شد
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۹
پیش فروش مسکن ملی در شهرهای جدید
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به واحدهای مسکن ملی که به شیوه مشارکتی احداث می شوند به صورت پیش فروش عرضه خواهند شد گفت: دستورالعمل پیش فروش مسکن ملی در حال تدوین نهایی است.
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
درخواست حق‌التدریسی‌ها برای دریافت حقوق فروردین
معلمان حق‌التدریس می‌گویند: انتظار داریم باتوجه به تعطیلی مدارس، حقوق ما در فروردین ماه کامل پرداخت شود.
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۶
۱۹ اقدام ویژه ضدکرونائی سایپا برای آغاز تولید در سال جدید
گروه خودروسازی سایپا با هدف حفظ جریان تولید در کشور و پاسخ به تعهدات خود در زمینه تحویل خودرو به مشتریان، ۱۹ اقدام درون سازمانی و برون سازمانی را بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا انجام داده تا با تلاش در جهت حفظ سلامت کارکنان خود، تولید محصولات در سال جدید را پس از تایید ستاد ملی مقابله با کرونا آغاز کند.
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
چگونه می‌توان در برابر سلطۀ پنهان مقاومت کرد؟
تئودور آدورنو با هر مقیاسی که حساب کنید، نابغه‌ای عجیب و غریب بود. ذهنی بی‌بدیل که به همان اندازه که در فلسفه استاد بود، بر روان‌شناسی و جامعه‌شناسی و موسیقی نیز تسلط داشت. او که از چهره‌های شاخص مکتب فرانکفورت است، در تمام سال‌های فعالیتش علیه چیزهایی مبارزه می‌کرد که انسان‌ها را در جامعۀ سرمایه‌داری به بند کشیده بود و در نهایت، امکان رهایی را در هنری می‌جست که توانسته باشد خود را از قید و بند سلطه آزاد کند.
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
هیچ‌کس برای شروع کار در اول هفته خدا را شکر نمی‌کند
اگر اول هفته از همکارتان بپرسید «حالت چطوره؟»، احتمالاً می‌گوید «این چه سؤالیه که می‌پرسی؟ معلومه خوب نیستم». اما همکارتان مرتکب گناه بزرگی شده، چون در فرهنگ پرکاریِ جدید واجب است که اول هفته سرتان را به‌سمت آسمان بلند کنید و، با اشتیاق هرچه بیشتر، فریاد بزنید خدا را شکر. مدیران دائماً به کارگرهایشان توصیه می‌کنند که نباید کارتان را دوست داشته باشید، باید عاشق آن باشید، آن‌هم تاحدی‌که این عشق شما را در هفته به ۱۴۲ ساعت کار وادار کند. اما ژستِ پرکاری چه بلایی به‌سر کارمندان می‌آورد؟
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
تقدیر رئیس کل دادگستری استان فارس از طلبکاران منصف و بخشنده
رئیس کل دادگستری استان فارس از افراد طلبکاری که با درک شرایط ویژه امروز و شیوع ویروس منحوس کرونا اجاره بها یا سایر تعهدات مالی خود را تقلیل داده و یا بخشنیده اند تشکر کرد.
شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱:۵۸
اتحادیه اروپا خواستار «معافیت بشردوستانه» تحریم‌های ایران شد
وزرای خارجه اتحادیه اروپا خواستار فعال شدن معافیت‌های بشردوستانه به منظور تعلیق تحریم‌های یکجانبه علیه ایران، ونزوئلا و کوبا به منظور توانمندسازی این کشورها برای مقابله با ویروس کرونا شدند.
جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
هنر ظریفِ کمتر کارکردن
نویسندۀ «لذت دست‌کشیدن» می‌گوید: افسارزدن بر تمایلمان برای تجربۀ همه‌چیز شاید شادترمان کند
دوشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
هفتمین محموله اقلام پزشکی اضطراری سازمان بهداشت جهانی تحویل دولت ایران شد
سازمان جهانی بهداشت (WHO) در پاسخ به طغیان بیماری کووید۱۹(بیماری ناشی از کرونا ویروس)، هفتمین محموله اقلام پزشکی اضطراری را تحویل مقامات ایران داد.
سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱
ایرلاین‌ها همچنان از استرداد بلیط‌ طفره می‌روند
ولی تیموری روز سه‌شنبه گفت: همچنان بسیاری از مردم شکایت زیادی از آژانس‌های مسافرتی به دلیل بازنگرداندن پول تورهای سفرشان دارند که وقتی پیگیر می‌شویم به این نتیجه می رسیم که مشکل به ایرلاین ها مربوط است و آنها از استرداد بلیط طفره می روند.
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۶
اسپانیا در قرنطینه، ارتش در خیابان
در اسپانیا در طی ده روز گذشته چند مورد بیمار مبتلا به کورونا اعلام شد، اما در چند روز قبل ناگهان این روند بسیار ناچیز سرعتی بالا بخود گرفت و باعث شد تا روز جمعه گذشته دولت اسپانیا در طی یک جلسه هشت ساعته نفس گیر بر اساس بندی از قانون اساسی اعلام شرایط اضطراری کند
یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳
کارگران کارگاه‌هایی که تعطیل شوند، بیمه بیکاری می‌گیرند
مدیر کل روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مطابق ماده ۲ قانون بیمه بیکاری، کارگران کارگاه‌هایی که به صورت غیرارادی به هر دلیل تعطیل شود، با تایید وزارت کار، به صندوق بیمه بیکاری ارجاع داده می‌شوند.
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
اگر تکنولوژی درست به‌کار گرفته شود، شغل داشتن دیگر ضرورت نمی‌شود
توماس ولز می‌گوید: به‌کارگرفتن ماشین، با افزایش تولید سهم مردم از سود تولید را افزایش می‌دهد.او معتقد است اگر دولت‌ها به مردم یارانه ماهیانه بدهند، با وجود ماشین، مردم دیگر مجبور به انجام هر کاری نیستند‌.
جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳
همدلی مردم و اصناف
در روزهایی که اقشار مختلف جامعه با تبعات منفی ناشی از شیوع ویروس کرونا نظیر ریسک به مخاطره افتادن سلامتی مردم در خریدهای بازاری و به تبع آن رکود نسبی حاکم بر اصناف و بازاریان، گریبانگیر هستند
جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
پایان بازدید سازمان جهانی بهداشت از ایران
هیات تخصصی متشکل از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO)، اعضای شبکه جهانی هشدار و پاسخ به طغیان (بیماری) ها (GORAN)، موسسه رابرت کخ در برلین و مرکز کنترل بیماریهای چین، مأموریت پشتیبانی فنی برای مواجه با بیماری کووید۱۹ (COVID-19) از ایران را در تاریخ بیستم اسفند ۹۸ به پایان رساندند.
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۹
دولت برای بحران کرونا و زنگ خطر کرونای تورمی باید چه کند
مسعود نیلی اقتصاددان و مشاور عالی پیشین حسن روحانی در یادداشت خود به آسیب‌شناسی اقدامات دولت در مواجهه با بحران کرونا پرداخت
دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹
پویش ملی حمایت مراکزخرید از کسبه و فعالان اقتصادی» در مسیر فراگیر شدن
نوروز امسال گویا منحصربه‌فردتر از گذشته در راه است. نقابی تلخ بر چهره گذاشته و با آنکه رنگ و رخی از آمادگی برای میزبانی از او در شهر دیده نمی‌شود به سرعت در حال رسیدن است. بازارهایی که تا سال گذشته فضایی برای سوزن انداختن در آنها نبود، حالا چشم‌انتظار حضور یک مشتری روز را به شب می‌رسانند
صفحه ۱ از ۲ ۲