صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
نوید جمشیدی

اخبار اجتماعی

سومین نامه «کوین ترودو» به روزنامه آسیا از داخل زندان/قانون 68 ثانیه چیست؟
افشای رازهایی درباره زندگی از زبان یک نویسنده و کارآفرین
سومین نامه از «کوین ترودو» بــه طــور اختصاصــی از داخل زندان برای روزنامه آسیا فرستاده شد که در بخشی از آن نویسنده از قانونی به عنوان یکی از بزرگترین رازها نام برده است که مردم را برای رسیدن به خواسته هایشان یاری می‌رساند.
 
افشای پنهانکاری چین درباره کرونا
در اولین سالگرد شیوع کووید19
یک سال پس از آغاز شیوع کرونا در چین، شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان در گزارشی با عنوان «پرونده‌های ووهان» بر اساس اسناد محرمانه‌ای که از داخل چین به دست آورده، چگونگی پنهانکاری و عدم شفافیت دولت پکن درباره مدیریت این همه‌گیری در هفته‌ها و ماه‌های آغازین آن را شرح داده است.
 
والدین خواهان تولدهای تقویمی مجرم هستند!
وکیل پایه یک دادگستری:
اگر پزشک، ماما و والدین با وجود اینکه می‌دانند تاریخ زایمان را جابجا کنند جنین آسیب می‌بیند و حتی ممکن است مُرده به دنیا بیاید، اما به بهانه به دنیا آمدن در یک تاریخ رُند این کار را انجام دهند، مجازات می شوند.
 
تعطیلی سراسری ادارات دولتی در هفته آینده/حضور در سازمان ها به ضرورت است
به دنبال شیوع کرونا و افزایش مرگ و میر در ایران
در ادامه افزایش محدودیت‌ها برای مقابله با شیوع کرونا در ایران، رئیس سازمان اداری و استخدامی ایران، از تعطیلی ادارات سراسر کشور در هفته آینده خبر داد.
 
بحران کرونا؛ فروپاشی روانی، ابتلا و فوت کادر درمان در کشور
براساس اظهارات کارشناسان آماری و روانشناسان
در حالی که آمار رسمی ابتلای روزانه بیش از ۱۲ هزار نفر به کرونا در ایران همچنان ثابت باقی مانده، هشدارها درباره خستگی جسمی کادر درمان و فروپاشی روحی و روانی آن‌ها در رسیدگی به بیماران ادامه دارد.
 
تهران نخستین شهر جهان با گران ترین مخارج زندگی شد
گزارش سالانه اکونومیست:
مجله اکونومیست در گزارش سالانه خود درباره افزایش قیمت کالاهای مصرفی در شهرهای مختلف جهان متاثر از بحران کرونا، بیشترین افزایش مخارج زندگی را مربوط به تهران عنوان کرد.
 
کارگران به دلیل ترس از بیکاری ابتلا به کرونا را انکار می کنند
دبیر اجرایی خانه کارگر لرستان:
بسیاری از کارگران استان لرستان تن به قراردادهای کاری چندماهه می‌دهند؛ درحالی‌که ماهیت شغلی آنها مستمر است و کارگران لرستانی با گسترش کرونا شرایط بدی را تجربه می‌کنند؛ اگرچه تمام کارگران استان لرستان از آثار گسترش کرونا در امان نبوده‌اند ولی آسیب‌پذیری کارگران ساختمانی نسبت به صنوف دیگر بیشتر بوده است.
 
آموزش آنلاین و کندی اینترنت؛ خستگی و فشار مضاعف
اظهارات رئیس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین:
مشاور وزیر و رئیس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین با اشاره به تاکید این سند بر ابعاد آموزش الکترونیکی گفت: کندی اینترنت فشار مضاعفی به معلمان و دانش‌آموزان وارد کرده است.
 
تعطیلی تهران و منع تردد شبانه!
براساس اظهارات سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفته است که بر اساس مصوبه این ستاد از روز شنبه اول آذر، ۱۵۰ کلان‌شهر ایران از جمله تهران به مدت دو هفته تعطیل خواهند شد.
 
«بیمه بیکاری» بیکاران چه وقت محقق می شود؟/امروز زمان بحران است
نگاهی به وضعیت این روزهای دریافت بیمه بیکاری
این پرسش برای جامعه سرگردان بیکاران به وجود آمده است که تکلیف هزاران نفری که به دلیل رکود اقتصادی از انتهای سال گذشته تا امروز، گروه گروه بیکار شده‌اند یا خواهند شد، چیست؟
 
آتش کرونا دامن هیات دولت را گرفت
وزیر بهداشت:
سعید نمکی، وزیر بهداشت، با اشاره به «ساده‌اندیشی عده‌ای» از دولتمردان ایران در زمان آغاز شیوع کرونا در زمستان گذشته گفت: «آن زمان در جلسات دولت گفتم نگران روزی هستم که آتش این بیماری دامن تک‌تک اعضای هیات دولت را بگیرد که گرفت.»
 
تهران در آستانه تعطیلی کامل
معاون درمان ستاد مقابله با کرونای پایتخت:
نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونای پایتخت با بیان اینکه وضعیت تهران از نظر شیوع کرونا بحرانی است، خبر داد که موضوع تعطیلی کامل و دو هفته‌ای استان تهران در آستانه تایید نهایی است.
 
اخراج پزشک متخصص‌ از ستاد کرونا به دلیل مخالفت با مقامات غیرمتخصص
با وجود نگرانی از روزافزونی آمار مرگ و میر کرونا
با رسیدن آمار روزانه جان‌باختگان کرونا در ایران به بیش از 450 نفر، محمدرضا هاشمیان، فوق‌تخصص آی‌سی‌یو، فاش کرد که به دلیل مخالفت با نظرات مسئولان عذر او را از کمیته علمی ستاد کرونا خواسته‌اند؛ این در حالی است که چندی پیش دکتر هاشمیان، با انتشار ویدئویی کوتاه به آثار مثبت داروی خوراکی فاویپراویر(Favipiravir) اشاره کرد و از وزارت بهداشت انتقادی را بیان داشت که چرا با تجویز این دارو از سوی پزشکان موافقت نمی‌کند و با این ممانعت موجب دسترسی ناکافی بیمارستان‌ها و پزشکان به این دارو شده است.
 
«تعطیلی دو یا سه هفته‌ای» دستگاه‌های دولتی در شهرهای بزرگ
تصمیم احتمالی و پیشنهاد عضو ستاد ملی مقابله با کرونا
عضو ستاد ملی مقابله با کرونای ایران امروز، ضمن اشاره به ناکارآمدی طرح محدودیت ساعتی کسب ‌و کار تاکید کرد که قطع زنجیره کرونا فقط با تعطیلی کامل و سه هفته‌ای همه دستگاه‌ها محقق می‌شود.
 
اختلال در اینترنت/مردم به ستوه آمده اند
کندی اینترنت صدای بسیاری از کاربران را درآورده است
در حالی که مشکلات کندی و قطعی اینترنت صدای بسیاری از کاربران را درآورده است؛ مسئولان هر بار که مورد پرسش قرار می‌گیرند موضوع را محدود به اختلالات مقطعی فنی می‌‌دانند.
 
زنان ایرانی، آمریکایی در سیاست آمریکایی چه کردند؟
نگاهی به فعالیت های چند زن ایرانی تبار در ایالات متحده
برخی زنان ایرانی تبار آمریکایی که به دلایلی به دلیل مهاجرت خود یا خانواده شان هم اکنون در آمریکا زندگی می کنند، نقش های کلیدی و تعیین کننده ای در برخی کرسی های سیاسی اجتماعی ایالات متحده ایفا کرده اند.
 
۶۵ رییس دانشگاه برای تعطیلی سراسری ایران نامه نوشتند
به وزیر بهداشت:
رؤسای ۶۵ دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور در نامه‌ای به سعید نمکی، وزیر بهداشت، خواستار تعطیلی حداقل دوهفته‌ای سراسری همراه با اعمال محدودیت جدی در سفرهای بین شهری شدند.
 
«کوین ترودو» در نامه ای به آسیانیوز، راز «گروه های مخفی» را افشا کرد !
نوشته دیگر کوین ترودو از داخل زندان
«کوین ترودو» نوشته ای را بــه طــور اختصاصــی از داخل زندان برای آسیانیوز فرستاده که در آن درباره آموزه‌های گروه های مخفی موفقیت و راه های رسیدن به آنها توضیحاتی را ارایه داده است.
 
شهرهای پرجمعیت از 6 بعدازظهر تعطیل شدند/ادامه محدودیت ها تا 20 آذر
در پی اعمال محدودیت های کرونایی
در تازه‌ترین اقدام برای کنترل شیوع کرونا، رئیس جمهور از کاهش ساعت کار برخی مشاغل به شش بعدازظهر در تهران، مراکز استان‌ و شهرهای پرجمعیت از روز سه‌شنبه، ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر خبر داد.
 
۱۸ هزار تهرانی در اثر کرونا جان باختند
رئیس کمیته سلامت در شورای شهر تهران:
رئیس کمیته سلامت در شورای شهر تهران روز شنبه، از جان باختن ۱۷ هزار و ۷۵۴ نفر در پایتخت به دلیل ابتلا به کرونا در ماه‌های گذشته خبر داد.
 
موموهای ترسناک ایرانی چه کسانی هستند؟
اظهاراتی از یک مقام پلیس سایبری
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا گفت: مومو یک چالش مشخص نیست، بلکه فضای شیطنت‌ها و آزار و اذیت گروه‌های همسال است.
 
مرگ های کرونایی ایران؛ فراتر از ۴۰۰ نفر در یک روز
براساس آخرین آمار رسمی
بر اساس آخرین آمار رسمی کرونا در ایران، تعداد جان‌باختگان در یک شبانه‌روز گذشته ۴۰۶ نفر و تعداد مبتلایان جدید نیز ۸ هزار و ۷۷۲ نفر اعلام شد.
 
فاجعه کرونا و ثبت بیشترین آمار روزانه جانباختگان/انتظار مردم برای تعطیلی پایتخت
براساس اظهارات مسوولان پزشکی و وزارت بهداشت
در حالی که بالاترین آمار جان‌باختگان روزانه کرونا در ایران طی شبانه‌روز گذشته به ثبت رسید، مردم تهران در انتظار تصمیم برای تعطیلی دو هفته‌ای پایتخت هستند.
 
مصرف شیشه و اختلال در رابطه جنسی!
هشدار بهزیستی:
یک مدیر سازمان بهزیستی گفته است که افزایش میزان مصرف «مواد صنعتی» توسط برخی زوج‌های جوان «جهت بهبود کیفیت رابطه جنسی»، نگران‌کننده است.
 
افزایش کشته های کرونا «صددرصد»ی شد/اضافه شدن آرامستان های جدید در تهران
عضو شورای شهر تهران:
یک عضو شورای شهر تهران با اعلام افزایش صددرصدی آمار مرگ‌ومیر در تهران از «برنامه‌ریزی‌ها برای ایجاد سه آرامستان جدید در پایتخت» خبر داد.
 
۹۰۰ کشته در روز؛ اگر کشور قرنطینه نشود!/ایمنی توده ای غیر اخلاقی است
اظهارات جدید مسوولان بیمارستان مسیح دانشوری:
براساس تاکید مسوولان بیمارستان مسیح دانشوری، باید دو تا سه هفته کشور را قرنطینه کامل کرد یا شهرهای قرمز را قرنطینه کرد تا سکون کامل در کشور ایجاد شود و مردم همگی در خانه‌ها بمانند.
 
ماجرای تعطیل نشدن دو هفته ای تهران چیست؟
جلسه حوزه سلامت استان تهران بر قرنطینه شدن پایتخت تاکید کردند
اعضا جلسه کمیته بررسی مشکلات حوزه سلامت استان تهران بر تعطیلی دو هفته ای این استان در راستای قطع زنجیره کرونا تاکید کردند و تصمیم قطعی در این باره هنوز اتخاذ نشده است.
 
جدال تهرانی ها با مرگ/کرونا و آلودگی هوا به جان پایتخت افتادند
در پی ادامه آلودگی هوا در شهرهای پر جمعیت
تحقیقات انجام ‌شده در سطح جهان از نقش مهم آلودگی هوا در افزایش نرخ مرگ و میر کرونا حکایت دارد؛ این در حالی است که در چند هفته اخیر شهرهای پرجمعیت کشور و به خصوص تهران همچنان با بحران آلودگی هوا و افزایش آلاینده ها هم مواجه هستند.
 
جشن مذهبی مشهد جنایت بود
سخنگوی وزارت بهداشت:
سخنگوی وزارت بهداشت با انتقاد و ابراز تاسف از برگزاری جشن مذهبی در مشهد، گفته است برگزاری چنین مراسمی «واقعا جنایت» است.
 
فاجعه کرونایی ایران با اعلام چهار برابری فوتی ها نسبت به آمار رسمی/کشور باید «آرایش جنگی» بگیرد
اظهارات امروز یک عضو شورای عالی نظام پزشکی ایران:
یک عضو شورای عالی نظام پزشکی ایران می‌گوید تعداد واقعی جان‌باختگان کرونا در کشور سه تا چهار برابر آمار رسمی است؛ همزمان ستاد مقابله با کرونا در تهران با تاکید بر اینکه بخش زیادی از توان دستگاه‌های اجرایی مصروف شده اعلام کرد نیاز به «آرایش جنگی» وجود دارد.
 
انتشار عکس‌های برهنه هزاران زن در اینترنت
گزارشی درباره حذف لباس زنان به صورت دیجیتالی
براساس یک گزارش لباس‌های بیش از صد هزار زن به صورت دیجیتالی از روی تصاویرشان حذف و در شبکه‌های اجتماعی تهیه و در اینترنت پخش شده است.
 
آیا قوانین قهر کردن در رابطه زناشویی را می دانیم؟
رمز و رازهای روابط زن و شوهری
قهر کردن یک نوع خشم و عصبانیت موذیانه است که می تواند به روابط آسیب جدی بزند.
 
پزشک ستاد ملی کرونا فوتی های ایران را 2/5 برابر آمار رسمی بیان کرد
روایت دکتر مسعود مردانی از آمار واقعی مرگ و میر کرونا
علی رغم اعلام وزارت بهداشت مبنی اینکه شمار روزانه مبتلایان به کرونا از پنج هزار نفر بالاتر رفته است، یک پزشک و عضو ستاد ملی مقابله با کرونا می‌گوید آمار واقعی جان‌باختگان این بیماری نیز ۲/۵ برابر آمار رسمی است.
 
«انسولین» نایاب شد
اعتراض گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی به کمبود دارو
هشت ماه پس از بروز نخستین کاستی‌های انسولین در داروخانه‌های ایران، کمیاب و نایاب شدن این داروی حیاتی برای بیماران مبتلا به دیابت طی هفته‌ گذشته، موجب اعتراض گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی با استفاده از هشتگ «انسولین نیست» شد.
 
خودکشی کودکی دیگر در اثر فقر
مقام های استان بوشهر خبر دادند:
دو مقام استان بوشهر از خودکشی یک نوجوان که به دلیل فقر و زندانی بودن پدرش ترک تحصیل کرده و به کار در یک سنگ‌فروشی مشغول بود به عنوان دومین مورد از خودکشی کودکان و نوجوانان در این استان در کمتر از یک هفته خبر دادند.
 
ابتلای ۵ هزار نفر در روز؛ مرگ مبتلایان خانگی جزو آمار فوتی کرونا نیست
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مبتلایانی که در خانه جان خود را از دست می دهند جزء آمار فوتی های روزانه به حساب نمی آیند.
 
هشدار نظام پزشکی درباره مرگ و میرهای کرونایی/در پنج شهر ایران تردد ممنوع شد
آخرین وضعیت محدودیت های کرونایی در کشور
محمدرضا ظفرقندی، رییس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با بیان این‌که ایران به نسبت شمار مبتلایان، جزو پنج کشور اول جهان در مرگ‌ومیر ناشی از کروناست، اعلام کرد که نظام پزشکی به زودی کمیته‌ای برای تحقیق درباره علت شمار بالای تعداد جان‌باختگان کرونا در ایران تشکیل می‌دهد؛ این در حالی است که همزمان، سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران از اعمال محدودیت در رفت‌وآمد در پنج شهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در سه روز تعطیلات پیش رو خبر داد.
 
تهران ۲ تا ۳ هفته‌ تعطیل شود/مقابله با آمار زیاد فوتی های کرونایی
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری:
رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا، خواستار تعطیلی ۲ تا ۳ هفته‌ای تهران برای «پایان دادن به آمار بالای فوتی‌های کرونا» در این شهر شد.
 
فرسودگی عاطفی چیست؟/مقابله با «فشار روانی»بیش از حد و طولانی
به بهانه 10 اکتبر؛ روز جهانی سلامت روان
ایجاد تغییراتی کوچک در زندگی می‌تواند مانع از اضمحلال عاطفی شود؛ بدان معنی که افراد در احساس خستگی یا احساس تحمل فشار، بی‌حالی، در کار غرق شدند و فکر اینکه کارها چنان پایان‌ناپذیر که راه فراری باقی نمانده است و چطور می شود در احوال امروز و مشکلات زندگی با کرونا شاد بود؟ ممکن است در آستانه فرسودگی عاطفی قرار گرفته باشند.
 
تهران همچنان در محدودیت کرونایی و پذیرش نشدن بیماران غیراورژانسی
آیا قرنطینه در پایتخت اجرا می شود؟
تعطیلی‌ها و محدودیت‌هایی که برای مهار کرونا در تهران وضع شده به مدت یک هفته دیگر تمدید شده است و از سویی تراکم بیماران در بیمارستان‌ها باعث شده پذیرش بیماران غیراورژانسی ممنوع شود.
 
نامه به وزیر بهداشت برای تعطیل شدن یک هفته دیگر تهران
فرمانده عملیات مدیریت کرونا خواستار محدودیت شد
علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت کرونا در شهر تهران، در نامه ای به وزیر بهداشت خواستار تمدید محدودیت های کرونایی در این شهر به مدت حداقل یک هفته دیگر تا ۲۵ مهرماه شد.
 
تهران خواستار تعطیلی شد!
درخواست فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در پایتخت
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، خواستار تعطیلی یک هفته‌ای برخی مشاغل تهران با هدف مهار کرونا در پایتخت شد.
 
سیدمحمدهادی طلوعی، کارآفرین برتر کشور در سال ۹۷
یکی از کارآفرینان و سخنوران برتر ایران؛
سیدمحمدهادی طلوعی در حال حاضر یکی از کارآفرینان و سخنوران برتر ایران است و بیش از دهها جایزه و لوح تقدیر از مراکز علمی و پژوهشی کشور را دریافت نموده است.همچنین وی در سال ۹۷ به عنوان جوان ترین چهره ماندگار کشور در بخش کارآفرینی و مدیریت انتخاب و موفق به دریافت تندیس شدند.
 
آیا اینستاگرام تا دو هفته دیگر فیلتر می‌شود؟
ادعای برخی منابع خبری
برخی گزارش ها حاکی است که فعالان حوزه استارتاپ از احتمال فیلترینگ اینستاگرام تا دو هفته آینده در ایران خبر داده‌اند.
 
دانش آموزان؛ ناقلان اصلی کرونا/بیشترین مرگ های کرونا در تهران و تبریز
مرگ و میر بی حد و مرز کرونایی در کشور
معاون دانشجویی وزیر بهداشت گفت: ۱۵۸ شهر کشور در شرایط قرمز کرونا قرار دارند و فوتی در دانش‌آموزان به ندرت اتفاق افتاده اما آنچه که مهم است این بوده که دانش آموزان ناقلان خوبی هستند.
 
فروش بیشتر کالای خانگی با ارایه مجوز/انواع کسب و کار پردرآمد
محبوبه مظاهری؛کسب و کار خانگی(قسمت سوم)/یادداشت
کسب و کار خانگی می تواند تحت نظارت سازمانی باشد و هر فردی که می تواند که کالایی را در خانه تولید کند، برای فروش کالا و براساس نوع کالای تولیدی به مجوز نیاز دارد.
 
تهران کاملا در «بحران»/درگذشت ۱۲ هزار نفر در پایتخت
اظهارات جدید رئیس ستاد مقابله با کرونا:
رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: پایتخت ایران در وضعیت کاملا بحرانی قرار دارد و باید محدودیت‌های یک‌هفته‌ای اعمال شود.
 
توصیه های حقوقی آزار جنسی در محل کار چیست؟
رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران مطرح کرد:
رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران، آزار جنسی در محیط کار را پدیده شایعی دانست و گفت حدود ۴۰ درصد زنان در محیط کار هدف آزار قرار می گیرند.
 
تکلیف مستاجر در صورت فروش ملک چیست؟
وضعیت حقوقی در صورت فروخته شدن ملک:
برخی از مستاجران هنگام تصمیم فروش خانه توسط صاحبخانه گمان می کنند که امنیت سکونت آنها مختل می شود؛ در حالی که قرارداد او با مستاجر به قوت خود باقیست.
 
چطور با ترس و ناامیدی روزگار کرونایی مقابله کنیم؟
محبوبه مظاهری/کسب و کار خانگی(قسمت نخست)/یادداشت
افرادی که شرایط خانوادگی طبیعی و مناسب و ارتباطات خانوادگی دوستانه و سازنده دارند، خانه نشینی اجباری و دور شدن از محیط کار، دوستان، تفریح و معاشرت ها سخت است و انتخاب مشاغل خانگی یا کسب و کار خانگی برای گذران وقت و کسب درآمد و حفظ ارتباطات اجتماعی بسیار مفید خواهد بود.
 
اجرای طرح «برخورد با بدحجابی» در پیاده‌روها و پاساژ‌ها
جانشین فرمانده پلیس ایران خبر داد:
جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران، گفته است در طرح‌های ناظر ۳ و ۴ با کسانی که در تفرجگاه‌ها، پیاده‌روها و فضای مجازی حجاب را رعایت نمی‌کنند، برخورد خواهد شد.
 
احتمال قطع انگشتان چهار جوان در زندان ارومیه
از جانب نهادهای حقوق بشری
ابلاغ اجرای حکم قطع انگشتان دست چند متهم در زندان ارومیه ایران سبب نگرانی و احتمال اجرای هر لحظه آن سبب نگرانی های جامعه حقوق بشری شده است.
 
برپایی نماز جمعه تهران در وضعیت قرمز
در همه شهرستان ها با وجود کرونا:
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران از برگزاری نماز جمعه این هفته این استان، در همه نقاط و شهرستان‌ها جز ورامین خبر داد.
 
ازدواج‌های سفید و سقط های غیرقانونی/فقر دلیل اصلی ازدواج نامعتبر است
بنا بر دیدگاه های برخی کارشناسان:
پدیده ازدواج سفید در کشور ما یک روند رو به افزایش است که یکی از علت‌های مهم آن مشکلات اقتصادی است.
 
بیمارستان ته خط کرونا است
هشدار معاون کل وزارت بهداشت ایران:
معاون کل وزارت بهداشت ایران،به مردم هشدار داد که بیمارستان جای مقابله با ویروس کرونا نیست، بلکه بیمارستان ته خط و انتهای رودخانه است.
 
محمد علی نجفی قتل عمد کرده است
هیئت عمومی دیوان عالی کشور اعلام کرد
هیئت عمومی دیوان عالی کشور در نشست روز سه‌شنبه خود اتهام قتل عمد علیه محمد علی نجفی، شهردار سابق تهران را تأیید کرد.
 
زنان و مردانی که پس انداز ندارند!
براساس نتایج برخی نظرسنجی
نتایج تازه ترین نظرسنجی ایسپا نشان می دهد 42.2 درصد زنان و 36.2 درصد مردان گفته اند که پس انداز ندارند.
 
سلبریتی ها درباره پول های واریزی مردم به زلزله زدگان پاسخگو باشند
مدیر کل بحران استان کرمانشاه:
مدیر کل بحران استان کرمانشاه گفت: ما از میزان مبلغی که مردم به حساب سلبریتی ها واریز کردند و اینکه این پول را کجا هزینه کردند اطلاعی نداریم.
 
لازم نیست دانش‌آموزان به مدرسه بروند
وزیر آموزش و پرورش:
حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچکس مجاز نیست دانش‌آموزان را ملزم به حضور در مدارس کند.
 
عاقبت مرگبار اعتماد به نهنگ آبی در دریا!
عصر دیرور
چند جوان شهرستانی که به محمودآباد مازندران سفر کرده بودند با هدف شرکت در اجرای فینال بازی «نهنگ آبی» عصر دیروز خود را تسلیم امواج دریا کردند.
 
فروپاشی نظام سلامت در ایران!
هشدار وزیر بهداشت ایران
وزیر بهداشت، در صفحه اینستاگرام خود احتمال فرو ریختن اقتصاد نظام سلامت در کشور هشدار داده است و گفته است اگر نظام سلامت فرو ریخت، اگر تاب‌آوری خدمتگزاران این عرصه از دست رفت، اگر دارو و تجهیزات نبود، اقتصادی برپا نخواهد ماند.
 
جلوی بازگشایی حضوری همه مدارس را بگیرید!/حضور فیزیکی دانش آموز در کلاس یعنی فاجعه انسانی
درخواست فوری رئیس سازمان نظام پزشکی ستاد ملی مبارزه با کرونا
رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی از ستاد ملی مبارزه با کرونا خواست از بازگشایی حضوری همه مدارس در کلیه مناطق کشور جلوگیری کنند.
 
کارزار مدلینگ مجازی و فریب دختران
روایتی از کلاهبرداری های اخیر
این روزها کارزار مدلینگ مجازی داغ شده است و سوءاستفاده از کاربران فضای مجازی به خصوص دختران جوان در پوشش برای مدلینگ شکل گرفته است.
 
شیر؛ منبع غنی کلسیم/اظهارات غیر علمی به سلامتی مردم آسیب می زند
واکنش وزارت بهداشت به ادعای مضرات "شیر" برای استخوان
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در واکنش به ادعای مضر بودن مصرف شیر و لبنیات که در یکی از شبکه‌های تلویزیونی مطرح شد، ضمن رد این ادعا گفت: چنین اظهاراتی مغایر با سیاستهای نظام سلامت است و تضعیف سیاست‌های وزارت بهداشت برای سلامت مردم را سبب می‌شود.
 
دانش آموزان بی بضاعت باید گوشی هوشمند داشته باشند
یک نماینده مجلس مطرح کرد
«سامانه شاد» سامانه خوبی است اما باید زیر ساخت استفاده لازم در کشور برایش فراهم شود و باید پشتیبانی قوی داشته باشد و اینترنت و امکانات در مدارس سطح کشور به خصوص روستاها وجود داشته باشد تا دانش‌آموزان بتوانند از آن استفاده کنند.
 
رییس بنیاد مستضعفان: روستاییان گفتند شما زمین خوار هستید!
در ادامه درگیری اهالی روستای ابوالفضل با بنیاد مستضعفان
رییس سازمان بنیاد مستضعفان گفت: شورای تامین استان، شهرداری و دادستانی گفته بودند اینها زمین خوار هستند، در حالیکه این تصمیمی است که استان گرفته است.
 
شعار معترضان لندنی: کرونا دروغی بزرگ و سازماندهی بیل گیتس است
تظاهرات 10 هزار نفری لندنی‌ها
جمعیت عظیم ضد واکسن به رهبری David Icke در لندن تاکید کردند ویروس کرونا دروغی بزرگ بوده و به صورت جهانی توسط بیل گیتس سازماندهی شده است.
 
اپلیکیشن شاد رایگان می شود؟
به بهانه آغاز سال تحصیلی
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران درباره آخرین مذاکرات آموزش و پرورش با وزارت ارتباطات برای رایگان شدن اینترنت جهت استفاده از شبکه شاد گفت: در حال حاضر در حال رایزنی هستیم تا هزینه‌ای که جهت استفاده از اپلیکیشن شاد صرف می‌شود را به صفر برسانیم تا این شبکه رایگان شود
 
عرضه ماسک در سوپرمارکت به جای داروخانه!
گلایه رییس انجمن داروسازان تهران
رییس انجمن داروسازان تهران گفت: جامعه داروسازی گلایه مند است که نباید در هر مغازه و ایستگاه مترو، ماسک و عفونی‌کننده با هر قیمتی و بدون کیفیت عرضه ‌شود.
 
مسوولان می گویند بروید سفر! بازگشت تان هم با ما!
یکطرفه کردن جاده های شمال یعنی
اعلام یکطرفه شدن جاده‌های هراز و کندوان در روزهای تاسوعا و عاشورا توسط راهنمائی و رانندگی کشور، با تأکیدهای مکرر مسئولین ستاد مقابله با کرونا مبنی بر خودداری مردم از سفر به مازندران در تضاد است.
 
کرونا فقط فقرا را می کشد/سیاستمداران با زندگی مردم کاری ندارند
استاد جامعه‌شناسی دانشگاه ساسکس:
استاد جامعه‌شناسی دانشگاه ساسکس گفت: کرونا برای اغنیا فرصت خلوت کردن با خود است. فرصت با خانواده نشستن و احتمالاً تفریحات شیکی مثل یوگا اما برای کارگران نیروی مرگ مضاعف است. شما اگر در روز صد دلار درآمد داشته باشید، می‌توانید با نصف آن و احتمالاً کم کردن خودکار مخارجی چون سینما و مراکز خرید؛ زندگی متوسط و آرامتان را ادامه دهید، اما با روزی یک دلار مجیورید بر سر جانتان و سلامتی خودتان قمار کنید.
 
شهرداری با هیات فرق دارد!
در برنامه تلویزیونی مطرح شد:
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران در یک برنامه تلویزیونی به مجری گفت که شهرداری با هیات فرق دارد، ما تدریجی شهر را سیاهپوش می‌کنیم.
 
پایان تلخ زندگی دانش‌آموز ممتاز تهرانی در کنکور کرونایی!
روز پنج شنبه 30 مرداد
داوطلب 19 ساله کنکور که امیدوار بوده در کنکور ریاضی موفق شود، وقتی از آزمون احساس رضایت نداشته، تصمیم گرفته تا به زندگی‌اش پایان بدهد
 
غیبت ۱۲ هزار داوطلب در کنکور زبان
در آزمون 99
بیش از ۱۲ هزار داوطلب امسال در کنکور رشته زبان حضور نیافتند.
 
اجرای طرح ترافیک از هفته نخست شهریور در پایتخت
به گفته رئیس پلیس راهور تهران
رئیس پلیس راهور تهران گفت: اجرای طرح ترافیک در شهر تهران از روز شنبه به حالت قبل بر می گردد.
 
«بارون» قد کشید!
در نگاه رسانه ها
قد کشیدن «بارون ترامپ» پسر کوچک و 14 ساله دونالد ترامپ توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است.
 
افزایش 3 برابری حق مسکن کارگری
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حق مسکن کارگری را از صد به سیصد هزار تومان افزایش یافته است.
 
امسال؛ سخت ترین پاییز معاصر در پایتخت!
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران مطرح کرد
پاییز امسال سخت‌ترین پاییز معاصر خواهد بود و این موضوع صرفاً مربوط به کشور ما نیست.
 
نامگذاری 2 خیابان برای روزنامه نگارانی که در اثر کرونا جان باختند
در شورای شهر تصویب شد
نامگذاری 2 خیابان برای روزنامه نگارانی که در اثر کرونا جان باختند، در شورای شهر تصویب شد.
 
نان در برخی شهرها گران شد
علی رغم ادعای وزارت صمت
برخی شهرها خبر از مجوز گران‌ شدن نان می دهند؛ در حالی که وزارت صمت می گوید مجوزی برای گران کردن نان صادر نکرده است.
 
برادر کوچکتر ترامپ درگذشت
در اثر بیماری
رابرت ترامپ، برادر جوان‌تر دونالد ترامپ در سن ۷۱ سالگی درگذشت.
 
امکان آلوده شدن جارو برقی به کرونا وجود دارد
به گفته محققان موسسه ملی سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران
محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: چنانچه از جارو برقی برای گردگیری و تمیز کردن سطوح آلوده در منزل استفاده می‌شود، احتمال آلوده شدن آن به ویروس کرونا وجود دارد.
 
زندگی امن و با عزت برای جوانان جهان
دبیر کل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی جوانان مطرح کرد
دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز بین المللی جوانان، رهبران و بزرگسالان دنیا را جهت انجام هر کار ممکنی برای برخورداری جوانان جهان از زندگی امن و باعزت فرا خواند.
 
59 داوطلب کنکور سراسری کرونایی هستند
سخنگوی سازمان سنجش آموزش:
۵۹ بیمار کرونایی داوطلب شرکت در آزمون سراسری ۹۹ هستند.
 
اعلام جزییات طرح سهمیه‌بندی بنزین سرانه خانوار
از سوی مجلس اعلام شد
براساس طرح سهمیه‌بندی بنزین سرانه خانوار ماهانه به هر فرد ۳۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای پرداخت خواهد شد که به کارت سرپرست خانوار واریز می‌شود و سرپرست فرصت دارد تا پایان ماه آن را مصرف کند.
 
آغاز سال تحصیلی از ۱۵ شهریور؛ نیمه حضوری و تلویزیونی یا شبکه شاد؟
وزیر آموزش و پرورش درباره سال تحصیلی جدید سخن گفت
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در دوره ابتدایی به دنبال حافظه محوری نیستیم، اظهار کرد: شروع سال تحصیلی از ۱۵ شهریور قطعی است.
 
حقوق متناسب‌سازی شده بازنشستگان از مرداد پرداخت می شود
مدیرکل امور مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی:
حقوق متناسب‌سازی شده بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی از مرداد ماه سال جاری پرداخت می شود
 
خرید خرگوش برای یوزپلنگ‌ها!
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش هشدارهایی داد
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست گفت:انوع زیستی ایران یک ثروت ملی و خدادادی است که آحاد ملت ایران باید از آن حفاظت کنند.
 
زمان برپایی آزمون سراسری اعلام شد
براساس بیانیه مشترک وزرای علوم و بهداشت
بیانیه مشترک وزرای علوم و بهداشت مبتنی بر آن شد که آزمون سراسری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در روزهای ۲۹، ۳۰، ۳۱ مرداد و یکم شهریور برگزار شود.
 
ابتلای نیمی از پزشکان متخصص مشهد به کرونا
تاکنون 17 نفر از تیم پزشکی مشهد شهید خدمت شده اند
مدیر گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نیمی از پزشکان متخصص عضو گروه عفونی این دانشگاه حین خدمت به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ به این بیماری مبتلا شدند.
 
هیچ اداره ای حق شکایت از خبرنگاران را ندارد
خبرنگار خرمشهری توئیت کرده است:
خبرنگار خرمشهری توئیت کرده است به گفته فرماندار خرمشهر، هیچ اداره ای حق طرح شکایت از خبرنگاران را ندارد
 
لباس، تجمیع همه هنرهاست
گفت و گو با فرامرز فرمانی؛ طراح لباس و استایلیست
فرامرز فرمانی، طراح لباس و استایلیست از آن دسته طراحان لباس در کشورمان است که براساس ذوق و سلیقه و نگاه خاصی که به طراحی لباس و به قول خودش اهمیت زیبایی پارچه و رنگ دارد، شاید بتواند جای ایرج پاکزاد را پر بکند یا غیر از ایران، کارش را در عرصه بین المللی عرضه کند. با وی گفت و گویی داشتیم که در ادامه می خوانید:
 
ارسال 15 تن مواد غذایی به بیروت
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر خبر داد
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از تحویل محموله کمک‌های بشردوستانه هلال احمر جمهوری اسلامی ایران شامل 15 تُن ۱۵ موادغذایی برای توزیع در میان آسیب دیدگان و متاثرین از حادثه انفجار اخیر بندر بیروت به صلیب سرخ لبنان خبر داد
 
برپایی مراسم روز خبرنگار در "عمارت مسعودیه"
با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهردار تهران
مراسمی به بهانه روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران عرصه شهری و اقتصادی، روز گدشته با حضور معاون برنامه ریزی، توسعه و امور شورای شهرداری تهران و شهردار منطقه 12 تهران در "عمارت مسعودیه" برگزار شد.
 
طرح ترافیک هفته آینده لغو می شود
معاون شهردار تهران خبر داد:
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از لغو طرح ترافیک تهران در هفته آینده در کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا خبر داد
 
ازدواج جوان‌ترین نخست وزیر زن دنیا
برگزاری جشن عروسی خصوصی نخست وزیر فنلاند
"سانا مارین"، نخست‌وزیر 34 ساله فنلاند که لقب جوان‌ترین نخست وزیر زن دنیا را دارد، در یک جشن خصوصی ازدواج کرد
 
"روزنامه نگاری جدید"با کرونا آمد
شماره دوم فصلنامه "روزنامه نگاری جدید" منتشر شد
شماره تازه فصلنامه "روزنامه نگاری جدید" (نشریه تخصصی حوزه رسانه و روزنامه نگاری) منتشر شد. موضوع اصلی شماره دوم این نشریه درباره "روزنامه نگاری و کرونا"ست.
 
هشیارانه تاب بیاوریم؛ در بحران کرونا و اقتصاد!
با یک روانشناس بالینی؛ درباره راهکار مقابله با بحران های کرونایی
دگرگونی ساز و‌کار فردی، اجتماعی و اقتصادی در اثر بیماری اپیدمی کرونا ‌و مشخص نبودن دامنه و ادامه دار شدن این بیماری، سبب شد تا با حمیدرضا موسوی، روانشناس بالینی و مشاور مرکز درمانی «مازلو»، درباره راهکارهایی امکان پذیر در زندگی امروز مردم ایران، در مواجهه با این بیماری، بحران های اقتصادی سال های اخیر و تغییرات اجتناب ناپذیر در حداقل های زندگی این روزهای مردم، گفت و گویی انجام دهیم که در ادامه می خوانید:
 
عبدالعلی مظفریان 
به قتل رسید!
به گزارش خبرگزاری ها عبدالعلی مظفریان، جواهر فروش مشهور تهرانی به قتل رسید.گفته شد قاتلان جواهر ها و خودروی این مرد 78 ساله را با خود بردند.
 
باید با خرد جمعی کانون را اداره کنیم
ابراهیم اسماعیلی هریسی در گفت و گو با آسیا گفت
آقای ابراهیم اسماعیلی هریسی، وکیل پایه یک دادگستری و فعال حقوق مهندسی است. ایشان تاکنون در سمتهای مختلفی فعالیت داشتهاند که از جمله آنها میتوان به عضو بنیاد بینالمللی هیأتهای حلّ اختلاف، داور مرکز داوری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و عضو کارگروههای تدوین قانون برگزاری مناقصات و اصلاح شرایط عمومی پیمان اشاره کرد. در ادامه گفتگوی ایشان با روزنامهی آسیا را میخوانیم.