صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی

اخبار اجتماعی

ایرج جمشیدی، روزنامه نگار اقتصادی ایران
یادداشت| دکتر محمد رسولی
دکتر محمد رسولی ( دانش آموخته ی حقوق اقتصادی ) و عضو شورای سردبیری با درج یادداشتی در اقتصاددان نوشت : استاد فقید ایرج جمشیدی، روزنامه نگار نو گرا بود که با پوشش اخبار اقتصادی و پخش خبرهای مربوط به فعالیت های اقتصادی، فضای رخوت زده و رکود خبری را می شکست و جوشش و
 
اعلام زمان واریز عیدی کارمندان دولت
رئیس سازان برنامه و بودجه خبر داد؛
عیدی کارمندان دولت حداکثر تا یک هفته آینده(در آستانه ۲۲ بهمن ماه) پرداخت می‌شود.
 
جزئیات خودکشی سرباز کلانتری پاکدشت
رئیس اداره اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی توضیح داد؛
سرباز کلانتری پاکدشت پس از تیراندازی به سوی دو مامور دیگر به سوی خودش شلیک کرد و جانش را از دست داد.
 
آیا کسی مرده؟
یادداشت| مسعود خوشابی
از وقتی دوست عزیزم، ناصر شهلا خبر را به من داد تا به امروز ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ ، جوهر بر قلمِ فرانسه ام خشک می شود بجای آن که روی کاغذ نشانی بگذارد. نویدنازنین، مرا درجریان بیماریش، همچنان وخامت حالش قرار داده بود تا بناگاه به جای پروفایل نه تصویر جوانی برومند، بلکه به نماد بارز عزا تبدیل شد!
فقط خدا می‌داند که این ۱۰ روز بر من چه گذشته است ! فقط خدا !! ...خدا !!!
 
شرق تهران سفیدپوش شد
از عصر پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه؛
بارش برف در شهرستان‌های شمال شرق ادامه داشته و در مناطق کوهستانی شاهد بارش برف سنگین‌تر و برودت هوا هستیم.
 
جزئیات مهم درباره تعطیلی پنجشنبه یا شنبه
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی توضیح داد؛
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی همچنین درباره تصمیم گیری در خصوص انتخاب دومین روز تعطیل تاکید کرد: در صورت تصویب لایحه در صحن مجلس، تصمیم‌گیری درباره اینکه دومین روز تعطیل پنجشنبه باشد یا شنبه بر عهده دولت قرار می‌گیرد.
 
ممنوعیت چادرخوابی مسافران نوروزی در مازندران
مدیرکل مراث‌فرهنگی خبر داد؛
مدیرکل مراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه موضوع مهم بازگشایی به صورت ۲۴ ساعته مساجد استان است، افزود: از جمله برنامه‌ها سامان‌دهی سرویس‌های بهداشتی رستوران‌های بین راهی، مساجد مهم است.
 
بهترین هدیه یادگاری برای مهاجرت (هدیه کوچک برای یادگاری)
هدیه‌ای به‌یادماندنی
مهاجرت، واژه‌ای تلخ اما در عین حال بسیار شیرین است؛ اتفاقی که نمی‌دانیم که برای آن خوشحال یا ناراحت باشیم! با مهاجرت‌کردن معمولاً عزیزانمان از ما دور می‌شوند، اما سرعت رشد و پیشرفتشان تا چندین‌برابر افزایش پیدا می‌کند. شما در این اتفاق زیبا می‌توانید با یک هدیه ساده طرف مقابلتان را خوشحال کنید. اگر یکی از دوستان و عزیزانتان قصد مهاجرت‌کردن دارد، برای او هدیه‌ای به‌یادماندنی بگیرید تا او با هر بار دیدن این هدیه به یاد شما و خاطرات خوبتان بیفتد. این هدیه می‌تواند جای خالی شما را برای طرف مقابل نیز...
 
متقاضیان آزمون استخدامی آموزش و پرورش بخوانند
سال ۱۴۰۳
دفترچه راهنمای ثبت نام برای شرکت در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته‌های شغلی آموزگاری، دبیری و هنرآموز سال ۱۴۰۳ از طریق سازمان سنجش آموزش و پرورش اصلاح شد.
 
برای ایرج جمشیدی که از روزنامه‌نگاری لذت می‌برد
یادداشت| رضا غبیشاوی
خبر درگذشت ایرج جمشیدی در ۷۵ سالگی پنجشنبه گذشته اعلام شد. از دیدن خبر شوکه شدم. چند روز قبل از این با او تلفنی صحبت کرده بودم. در تحریریه حضور داشت گرچه بعد از عمل جراحی، صدایش گرفته بود و دیگر از آن انرژی و هیجان و شادابی سابق خبری نبود با این حال چنین اتفاقی، ‌ناگهانی بود و غیرقابل باور.
 
توانمندسازی زنان روستایی گامی لازم برای توسعه پایدار
دکتر ملیکا ملک‌آرا
با نگاهی به تجربه‌های دنیای امروز می‌توانیم نتایج ملموس توانمندسازی زنان روستایی را در جهت توسعه پایدار دریابیم. مطالعات نشان می‌دهد که در تاجیکستان در جریان طرح معیشت مقاومتی این برنامه موفق شده آسیب‌‌ها را برطرف و معیشت زنان روستایی را با بالا بردن قابلیت اشتغال، بهره‌وری کشاورزی و ارتقای فرهنگی بهبود ‌بخشد.
 
آموزش و پرورش در چشم‌انداز ۲۰۵۰
دکتر حسین چناری، پژوهشگر و نظریه‌پرداز آموزش
دانش‌آموزان در کلاس‌های درس فردا می‌توانند مشتاق کار با منابع جدید باشند، مانند کیت‌های روباتیک که مربیان برای آموزش کدنویسی استفاده می‌کنند.
 
قدردان همدردی شما هستیم
دوستان و همراهان گرامی
در روزهای سختی که در فقدان جاودان‌یاد ایرج جمشیدی عزیزمان به سوگ نشستیم، همراهی و پیام‌های گرم و پرشمار دوستان و آشنایان از هر سو موجب تسلی خاطرمان بود.
 
آخرین جزئیات مزد منطقه ای
عضو کارگری شورای عالی توضیح داد؛
عضو کارگری شورای عالی کار گفت: در متن صورتجلسه‌ کمیته‌ مزد اعضا با تصویب دستمزد ملی به همان روال سابق، موافقت کردند.
 
پاداش بازنشستگان تا چند روز آینده واریز می‌شود
رئیس سازمان برنامه و بودجه:
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: پاداش پایان خدمت بازنشستگان برای افراد باقی‌مانده، روز گذشته تخصیص داده شده و تا چند روز آینده به حسابشان واریز می‌شود.
 
جوانمردی وامدار ایرج جمشیدی است
یادداشت| سعید فایقی
نوعاً روز دوشنبه از ساعت ۶ صبح جلوی درب اصلی زندان قصر صف می‌کشیدیم تا بتوانیم به ملاقات عزیزانمان که آن روزها خرابکار خوانده می‌شدند و زندانیان اقدام علیه امنیت ملی نامگذاری شده بودند، نائل شویم.
 
کش و قوس‌های دستمزد منطقه‌ای
ماده ۴۱ قانون کار
ماده ۴۱ قانون کار و تکلیفی که قانون در راستای منطقه‌ای شدن دستمزد معین کرده، موافقان و مخالفان بسیاری دارد.
 
آدم‌ها می‌روند و خاطره‌های ما را با خودشان نمی‌برند
یادداشت| بنفشه سام گیس
مهرداد خلیلی، خبرنگار ارشد گروه اجتماعی روزنامه «اخبار»، رفته بود «عود لاجان» و گزارش نوشت از فاحشه‌ها و پااندازهای محل و خانه‌ای که لوکیشن سریال زرد «آیینه عبرت» بود. گزارش چاپ شد، سرمایه‌گذار جدید آمد، خبرنگار ارشد و دبیر گروه اجتماعی به همراه نیمی از تحریریه، اخراج شدند. من، کارآموز گروه اجتماعی بودم و اصلا عددی محسوب نمی‌شدم که مرا هم قابل بدانند برای مهر اخراج. آن بعد از ظهر شهریوری، گیج از «چه خواهد شد» خجالت می‌کشیدم از علی اکبر قاضی‌‌زاده، دبیر اخراجی گروه اجتماعی سوالی بپرسم. خبرنگار ار...
 
تهرانی‌ها منتظر برف و باران باشید
اداره کل هواشناسی:
با توجه به پایداری نسبی هوا، در بعضی ساعات امکان انباشت آلاینده‌ها و در صورت عدم مهار منابع تولید آلاینده‌های جوی، کاهش موقتی کیفیت هوا در نواحی شهری و پرتردد تهران مورد انتظار است.
 
دهک خانوارها تا دوره بعدی تغییر نمی‌کند
رییس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان توضیح داد؛
رییس مرکز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان، تاکید کرده است که دهک خانوارها تا دوره بعدی دهک بندی غیر قابل تغییر بوده و مجدداً با دریافت داده‌های ثبتی اقتصادی و اجتماعی ارزیابی خواهد شد.
 
تحلیل برترین سایت های رزرو ویلا
اجاره ویلا
اگر قصد اجاره ویلا در هر کجای ایران را دارید، با پایدار سامانه همراه باشید تا به تحلیل بهترین سایت های رزرو ویلا و خانه بپردازیم.
 
امیدواریم پاداش معلمان بازنشسته تا قبل از عید پرداخت شود
وعده وزیر آموزش و پرورش:
وزیر آموزش و پرورش در خصوص مطالبه پرداخت پاداش بازنشستگان تصریح کرد: امسال به سازمان برنامه پیشنها دادم پاداش را در بودجه دستگاه بگذارند. برای این امر ۵.۸ هزار میلیارد تومان اختصاص دادیم و به زودی پرداخت می‌کنیم. امیدواریم تا قبل از عید این امر تمام شود.
 
بیشترین افزایش دما در عراق و ایران
وضعیت جوی غرب آسیا
رئیس سازمان هواشناسی با اشاره به گزارش‌های منتشر شده از وضعیت جوی غرب آسیا گفت: بر اساس آن بیشترین افزایش دما در این منطقه در عراق و ایران و بیشترین کاهش بارش در افغانستان و آذربایجان ثبت شده است.
 
پیش بینی فصلی؛ احتمال بارش فراتر از نرمال از نیمه بهمن
طی چهار ماه آینده
جدیدترین نقشه‌های پیش بینی فصلی بارش کشور بر مبنای نقشه‌های احتمالاتی از نیمه دوم بهمن ماه سال ۱۴۰۲ تا نیمه نخست تیرماه سال ۱۴۰۳، از احتمال وقوع بارش فراتر از نرمال طی نیمه بهمن ماه حکایت دارد.
 
ایرج جمشیدی؛ انسانی چندوجهی
مرتضی موسوی
ایرج جمشیدی را از سال‌های دور و از دوران پیش از انقلاب می‌شناسم و در همه این سال‌ها شاهد تلاش‌های پیگیر او برای فرهنگ و آگاهی‌بخشی بودم و از طرف دیگر شاهد مرارت‌های بیشماری که او در این راه پرفراز و نشیب متحمل شد.
 
مرگِ کلاسیک سپیدموی رسانه
پویا دبیری مهر
آموخته‌ایم که مرگ پایان راه نیست، وقت زاده شدن دوباره است، زاده شدنی دیگرگون. آنچه انسان را می‌کشد، هرگز دگربار توان تکرار ندارد. فقط انسان ناامید است که با آخرین شلیک دوباره متولد نخواهد شد.
 
به یاد دوست و همراه دیرین
محمد علی عمویی
ایرج جمشیدی را از همان سال‌های زندان می‌شناسم و چهره جوان او در آن ایام در نظرم مجسم است.
 
کاهش ساعت کاری کارمندان تصویب شد
در نشست علنی نوبت صبح امروز
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کاهش ساعت کاری ادارات به ۴۰ ساعت و ۲ روز تعطیلی در هر هفته است، موافقت کردند.
 
تعداد ایرانیان مقیم خارج از کشور
سازمان ثبت احوال کشور توضیح داد؛
بنا بر گفته رییس سازمان ثبت احوال کشور حدود ۴ تا ۴.۵ میلیون نفر ایرانیان خارج از کشور زندگی می‌کنند.
 
وداع با خاطرات زیبای سروی ایستاده
یادداشت| دکتر مهدی کریمی تفرشی
ایرج جمشیدی از توانمندترین فعالان عرصه رسانه و فرهیخته‌ای بود که اثری ماندگار و بی‌بدیل از خود در جامعه رسانه‌ای کشور به‌جای گذاشت.
 
خبر مهم درباره سن جدید بازنشستگی
طبق قانون
تمامی افراد باسابقه زیر ۱۵ سال بعد از ۳۵ سال بازنشسته می‌شوند.
 
ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر برای جامعه مطبوعات و اقتصاد ایران
یادداشت|فریدون مجلسی
خبر درگذشت ایرج جمشیدی برای من بسیار تکان‌دهنده بود. به این خاطر که چندین‌بار گفت‌وگوی حضوری و نزدیک با ایشان برای من انس و الفتی ایجاد کرد که هرگز فراموش‌شدنی نیست.
 
​آقای جمشیدی نازنین تا همیشه دلتنگ شما خواهم بود
فریبا هشترودی
ایرج عزیز! من شما را دیر پیدا کردم و زود از دست دادم. دلم می‌خواهد با خود شما درد دل کنم. به خود شما بگویم چقدر کمبود و فقدان‌تان برای عزیزان، دوستان و من که خودم را عضو کوچکی از این عزیزان و دوستان می‌دانم، سنگینی می‌کند.
 
آقای جمشیدی! قرارهایمان ناتمام ماند
فرشاد قوشچی ـ روزنامه‌نگار و دانشیار دانشگاه
کمتر از دو سال از آشنایی و دوستی‌ام با استاد ایرج جمشیدی می‌گذرد و حالا افسوس می‌خورم ای کاش این رفاقت قدیمی‌تر می‌بود و تأسف عمیق‌تر از آن که تصور می‌کردم تا دیرزمانی این آشنایی و گپ و گفت ما امتداد خواهد داشت. غفلتی که بنا به مشکلات زندگی از طرف من پیش آمد.
 
دستی که سلاح گذاشت تا قلم بردارد
یادداشت| محمدرضا مودودی
در رساله¬ پولس رسول به کاتبان آمده است: «زینهار تا کلام را به خاطر نان نفروشی و روح را به خدمت جسم درنیاوری... به هیچ قیمتی ـ حتی به قیمت گنج قارون ـ زرخرید انسان مشو... اگر می‌فروشی همان به که بازوی خود را، اما قلم را هرگز... در کلام خود عزاداران را تسلا باش، ضعفا را پشتوانه و ظالمان را تیغِ رو در رو...»
 
تألمی عمیق در قلب و ضمیر ما
یادداشت| کامران پورصفر
خبری کوتاه آمد که ایرج جمشیدی را از دست دادیم . این خبر برای ما که نمی‌دانستیم، ایرج به چه سبب دنیای زندگان را ترک کرد، ضربه‌ای بود سنگین‌تر از اطلاع ساده بر فقدان یک آشنای قدیمی و درعین حال حاوی این سرزنش به خود بود که چرا از او خبری نمی‌گرفتی؟
 
کاش آن شب را نمی‌آمد سحر
یادداشت| داریوش شهبازی
دیری نمی‌گذرد که با ایرج جمشیدی آشنا شدم. آشنایی‌مان توسط سرکار خانم نسرین تیموریان بود.
 
چراغی تابنده در مسیر زندگی‌ام
یادداشت| علی شعبان
نمی‌دانم چه بگویم. کلمات در ذهنم چرخ می‌خورند. تصویر چهره‌ او برایم مجسم می‌شود که هنوز بُهت ندیدن‌اش با من است. نمی‌فهمم چرا این‌طور نابهنگام از کنارم رفت، چطور صدایش را دیگر نمی‌توانم بشنوم و باور کنم که دیگر زنده نیست. برای من اما ایرج جمشیدی همیشه زنده است.
 
توسعه ادبیات اقتصادی
حسین سلاح‌ورزی
رسانه‌های اقتصادی در اصلاح نگرش مردم نسبت به جایگاه و نقش جامعه، بازار و دولت و اصلاح انتظارات آن‌ها، سهم به‌سزایی داشتند.
 
نمادی برای خلاقیت و نوآوری
یادداشت| دکتر علی بیگدلی
به‌رغم آن‌که حوزه تخصصی من، امور بین‌الملل بود، با این‌همه در طی این سال‌ها همواره خواننده روزنامه آسیا بودم. آن‌چه بیش از همه مورد توجه من قرار می‌گرفت، نگاه فراگیر و همه‌جانبه ایرج جمشیدی بود، آن هم در روزنامه‌ای که معمولا می‌بایست صرفا اقتصادی باشد.
 
معرفی قنادی دنیز در شرق تهران
شیرینی فروشی
قنادی دنیز یکی از قنادی‌های مدرن و لوکس در شرق تهران است که با ارائه‌ی خدمات ویژه و محصولات با کیفیت، مشتریان خاص خود را جذب می‌کند. این قنادی، بیشتر در زمینه محصولات مرتبط با مراسمات عزاداری و مذهبی کار می‌کند، محصولاتی مانند خرما و حلوا.
 
مردی که همواره در انتظار بهار بود
یادداشت| حمید دهقان
همیشه خودش به تلفن من جواب می‌داد. اما این‌بار که فرزندش آیدین جواب داد، دلم لرزید و با شنیدنِ واژه «متأسفانه» اشک در چشمانم جاری شد. باورکردنی نبود. غم و اندوه وجودم را در بر گرفت. او در انتظار بهار بود که در میانه زمستان، دوستدارانش را تنها گذاشت و رفت.
 
ایرج جمشیدی باغبان هم رفت!
یادداشت| جهانگیر کوثری
آدم‌هایی که به حبس‌های سیاسی می‌روند و شکنجه‌های وحشیانه می‌شوند، به سختی التیام پیدا می‌کنند و دیگر آن جسم و روح سالم بقیه را ندارند. آنها عمری را با وحشت و واهمه‌های شخصی می‌گذرانند.
 
فردا دوشنبه؛ آغاز ثبت‌نام آزمون آموزش و پرورش ۱۴۰۳
جذب ۷۲ هزار معلم
متقاضیان ثبت‌نام در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در رشته‌های شغلی آموزگاری، دبیری و هنرآموز سال ۱۴۰۳ برای ثبت‌نام در این آزمون می‌توانند از روز دوشنبه نهم بهمن تا روز شنبه چهاردهم بهمن ماه اقدام کنند.
 
حداقل ۳ ماه از خدمت تمامی سربازان کم می شود
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:
طبق این توافق میانگین خدمت سربازی با احتساب دوره آموزشی به ۱۴ ماه خواهد رسید؛ یعنی حداقل ۳ ماه از خدمت تمامی سربازان کاهش پیدا می‌کند.
 
۸ ترفند طراحی و دکوراسیون اتاق خواب کوچک
یک پیشنهاد برای اتاق کوچک
مقاله با عنوان ۸ ترفند طراحی و دکوراسیون اتاق خواب کوچک + یک پیشنهاد، ارائه توسط مجموعه تختیران تولیدی سرویس خواب و تولیدی مبل در یافت آباد
 
پلیس راهور: بزرگراه شهید چمران امشب مسدود می‌شود
به دلیل فعالیت عمرانی
بزرگراه شهید چمران در مقطع زیر پل بزرگراه شهید همت در هر دو مسیر شمال به جنوب و جنوب به شمال، امشب از حدود ساعت ۲۳:۰۰ تا ساعت ۰۵:۳۰ بامداد روز بعد مسدود می‌شود.
 
شخصیتی شجاع و آگاه در عرصه رسانه‌ای ایران
یادداشت| دکتر محمود جامساز
درگذشت تأسف‌بار دوست فرهیخته گرامی جناب آقای ایرج جمشیدی، بی‌تردید جامعه روزنامه‌نگاران و مطبوعات را از وجود شخصیتی فهیم، شجاع و آگاه در عرصه رسانه‌ای ایران در داخل و خارج از کشور محروم ساخت.
 
بارش سنگین برف برخی مدارس البرز را تعطیل کرد
در مناطق کوهستانی
بارش سنگین برف و کولاک در مناطق کوهستانی استان البرز اعم از بخش آسارا و شهرستان طالقان موجب شد تا مدارس برخی مقاطع غیرحضوری شود.
 
در سوگ ایرج جمشیدی روزنامه‌نگار
یادداشت| پروفسور حسن امین
ایرج جمشیدی روزنامه‌نگار پیشکسوت، حرفه‌ای، خلاق و تأثیرگذار هم از میان ما رفت.
 
انسداد محور کندوان و آزادراه تهران - شمال
به دلیل بارش بارش برف در ارتفاعات
رییس مرکز مدیریت راه های مازندران از انسداد محور کندوان و آزادراه تهران - شمال به دلیل بارش برف خبر داد.
 
آسیا و تحلیل مستقل مباحث اقتصادی
آلبرت بغزیان ـ اقتصاددان و استاد دانشگاه
به‌یاد دارم در آن دورانی که روزنامه آسیا، پیشقراول و پیشگام روزنامه‌های اقتصادی بود، اگر می‌خواستیم روزنامه‌ای بخوانیم که به‌صورت مستقل و بی‌طرفانه به مباحث اقتصادی بپردازد، روزنامه آسیا بود.
 
در سوگ یک اسطوره
یادداشت| بهناز حکیمانه
هنوز هم باور ندارم جامعه ایران بزرگ‌مرد دنیای روزنامه‌نگاری خود را از دست داده باشد باورم نمی‌شد آن وجود سرشار از شور و عشق به زندگی خاموش شده باشد.
 
۹ تبعه خارجی در تیراندازی افراد ناشناس کشته شدند
در منطقه سیرکان سراوان
سه فرد مسلح پس از حضور در محل سکونت آنها، اقدام به تیراندازی به سمت اتباع خارجی کرده و با کشتن ۹ نفر و زخمی کردن سه نفر دیگر، از محل فراری شدند.
 
ایرج جمشیدی؛ نماد تحول و استقلال روزنامه‌نگاری
یادداشت| امیر وکیلیان
سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز مرده آن است که نامش به نکویی نبرند
بعد از سال‌ها تلاش بی‌وقفه و عاشقانه به مطبوعات و فرهنگ ایران‌زمین، مرد همیشه خندان آسیا از میان ما رفت.
 
آخرین جزئیات کف حقوق سربازان متاهل
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی توضیح داد
محسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که نمایندگان مجلس امروز مصوب کردند حداقل حقوق سرباز متاهل در مناطق عملیاتی در سال آینده ۹ میلیون تومان تعیین شده است.
 
حداقل حقوق بازنشستگان برای سال ۱۴۰۳ تعیین شد
در نشست علنی نوبت صبح مجلس
در نشست علنی نوبت صبح مجلس تصویب شد که حداقل حکم حقوق بازنشستگان و ‌وظیفه‌بگیران مشمول صندوق بازنشستگی کشوری به میزان نود میلیون ریال افزایش یابد.
 
وضعیت مستمری کارکنان بیمارستان گاندی
وزارت بهداشت توضیح داد؛
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد که مستمری کارکنان بیمارستان گاندی، تا ایمن سازی کامل بیمارستان و بازگشت آنها به محل کار، به حساب آنها واریز می‌شود.
 
آخرین وضعیت بیماران بیمارستان گاندی
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توضیح داد؛
از مجموع ۱۰ بیمار که به بیمارستان شهدای تجریش انتقال یافتند، سه نفر از آنها به دلیل مسئله قلبی و مداخلاتی که در بیمارستان گاندی برای آنها در حال انجام بود، در سی سی یو بستری شدند.
 
تهران/ فرونشست زمین در خیابان کارگر
روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اعلام کرد
در پی فرونشست زمین در خیابان کارگر جنوبی، شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در اطلاعیه ای از تغییر مسیر موقت ناوگان اتوبوسرانی در این خیابان خبر داد.
 
۳۰ هزار نفر از بازماندگان تحصیل دارای معلولیت هستند
وزیر آموزش و پرورش:
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سازمان بهزیستی آماری حدودا ۳۰ هزار نفری از بازماندگان تحصیل دارای معلولیت به ما اعلام کرد که امکان رفتن به مدرسه را ندارند، توضیح داد: در حال حاضر آمار بازماندگان از تحصیل مقطع ابتدایی ما کاهش پیدا کرده است.
 
جزئیات جدید مبلغ عیدی کارگران برای سال ۱۴۰۳
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی خبر داد
عیدی سال ۱۴۰۳کارگران که در بهمن یا اسفند ۱۴۰۲دریافت می‌کنند، با توجه به مصوبه امسال شورای عالی کار، حداقل و حداکثر عیدی کارگران در سال ۱۴۰۲، به ترتیب ۱۰۶.۱۶۵.۶۸۰ ریال و ۱۵۹.۲۴۸.۵۲۰ ریال است.
 
احتمال سقوط بهمن در جاده‌ چالوس
هشدار پلیس راه:
رئیس پلیس راه استان البرز با اعلام هشدار سقوط بهمن در جاده‌ کرج-چالوس از مسافران خواست که از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.
 
لیست اسامی بیماران منتقل شده از بیمارستان گاندی
مرکز اورژانس استان تهران اعلام کرد
بنابر اعلام مرکز اورژانس استان تهران، بیماران بیمارستان گاندی که دچار حادثه حریق شده است، به تعدادی از بیمارستان‌های تهران منتقل شدند.
 
ببینید| حریق در بیمارستان گاندی تهران
سخنگوی آتش‌نشانی تهران خبر داد
دقایقی پیش وقوع یک مورد حادثه آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی، واقع در خیابان گاندی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد.
 
ایرج جمشیدی، روزنامه‌نگار پیشکسوت درگذشت
پس از نیم‌قرن فعالیت
ایرج جمشیدی، روزنامه‌نگار پیشکسوت و فعال سیاسی پس از نیم‌قرن فعالیت در عرصه روزنامه‌نگاری و حوزه سیاست و فرهنگ درگذشت.
 
امروز ۵ بهمن‌؛ یارانه «امنیت غذایی کودکان»واریز می‌شود
در دو مرحله
در طرح «امنیت غذایی کودکان» برای هر کودک زیر ۵ سال مشمول طرح در دهک یک تا ۵، مبلغ یک میلیون تومان و دهک‌های ششم و هفتم، مبلغ ۶۰۰ هزار تومان واریز می‌شود.
 
لغو شرط مهم بازنشستگی
معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور خبر داد؛
براساس اعلام معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور، بخشنامه عدم الزام به بازنشسته کردن کارکنان دارای ۳۰ یا ۳۵ سال سابقه خدمت از سوی سازمان اداری و استخدامی ابلاغ شد.
 
باید با دوره‌های کاربردی مهارت‌محور دانشگاه و صنعت را پیوند دهیم
گفتگو با دکتر حسین چناری موسس کالج بین‌المللی ابن سینا گرجستان
از اولین آموزشگاه در محله خاک سفید تا کالج بین المللی ابن سینا گرجستان دکتر حسین چناری مهارت‌محوری را اصل کاری خود تعریف می‌کند، اصلی که هدف نهایی آن همکاری تمام عیار دانشگاه و صنعت برای پیشرفت اقتصاد کشور است.
 
ایرج جمشیدی درگذشت
روزنامه‌نگار زنده؛
ایرج جمشیدی، روزنامه‌نگار پیشکسوت، مدیر مسئول و سردبیر روزنامه‌ی آسیا نیمه‌شب گذشته، پس از طی یک دوره بیماری، در بیمارستان درگذشت.
 
بهترین زمان برای رزرو تورهای نوروز ۱۴۰۳
سفر در تعطیلات نوروزی
تعطیلات نوروزی فرصت مناسبی را برای علاقه‌مندان به سفر ایجاد می‌کنند تا به گشت‌وگذار و ماجراجویی در ایران یا خارج از کشور بپردازند. یکی از آسان‌ترین شیوه‌های سفر کردن خرید تورهای گردشگری است. مسافران نوروزی قبل از خرید تورهای گردشگری ممکن است سؤالاتی داشته باشند. به طور مثال برخی از مسافرین این سؤال را دارند که بهترین زمان برای خرید تورهای نوروزی چه زمانی است؟ در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید پاسخ سؤال‌هایتان را در زمینه تورهای نوروزی و نحوه خرید آن را بگیرید.
 
اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان در سال جدید
در ادامه بررسی بودجه ۱۴۰۳
نمایندگان مجلس در ادامه بررسی بودجه ۱۴۰۳، موافقت کردند که منابع حاصل از افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش‌ افزوده صرف متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان شود.
 
زمان واریزی یارانه «امنیت غذایی کودکان» مشخص شد
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون توضیح داد؛
معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون از واریز یارانه امنیت غذایی کودکان زیر ۵ سال از تاریخ ۴ بهمن و مصادف با میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر، به مدت ۲ ماه آزمایشی خبر داد.
 
آداب و رسوم جالب کشورهای مختلف در جشن نوروز
نوروز در کشورهای دیگر
جشن باستانی نوروز از گذشته‌های دور در بسیاری از مناطق نزدیک به ایران نیز جشن گرفته می‌شود. البته آداب و رسوم نوروز در کشورهای مختلف بعضا با چیزی که در کشورمان می‌بینید، بسیار متفاوت است.
 
وزیر آموزش و پرورش: اعطای وام قرض‌الحسنه به معلمان
تا سقف ۳ میلیارد ریال
وزیر آموزش و پرورش از انعقاد تفاهم نامه جدید ۱۹ هزار میلیارد تومانی تسهیلات بانکی خبر داد و گفت بر اساس این تفاهم‌نامه معلمان می‌توانند تا سقف ۳ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه دریافت کنند.
 
سازمان هواشناسی: بارش برف و باران و خطر سقوط بهمن در ۱۴ استان
هشدار سطح نارنجی
در اثراین مخاطره جوی اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، یخ‌زدگی و لغزندگی زمین در گردنه‌های کوهستانی به سبب بارش برف ، انسداد گردنه‌های مسیرهای برف‌گیر، کاهش دید، سقوط بهمن ، کولاک برف، سیلابی شدن مسیل‌ها، آب‌گرفتگی معابر و احتمال قطعی برق در نواحی روستایی در نقاط سردسیر دور از انتظار نیست.
 
امیدیه (خوزستان)| مرگ نوجوان ۱۶ ساله برای نجات خانواده‌اش از آتش
ققنوس فداکار
​ امیرمحمد انصاری، نوجوان ۱۶ ساله اهل امیدیه‌ در استان خوزستان پس از اینکه می‌بیند مادر و خواهرانش در خانه گرفتار آتش شده‌اند، به دل آتش میزند تا جان آنها را نجات دهد اما او هم گرفتار آتش می‌شود و جانش را از دست می‌دهد.
 
معافیت برادر تنی معلول از سربازی
سازمان وظیفه عمومی فراجا اعلام کرد:
در این معافیت فقط برادر تنی معلول می‌تواند از سربازی معاف شود و این معافیت شامل برادر ناتنی نمی شود.
 
اجاره ون برای مسافرت های عید
سفر با ون
گفتنی است که اجاره ون، برای خانواده‌های پرجمعیت و همچنین کسانی که علاقمند به سفرهای گروهی هستند، یکی از بهترین راه‌کار‌هاست. کرایه‌ ون علاوه‌بر اینکه از لحاظ قیمت بسیار مقرون‌به‌صرفه است، تجربه‌ای خاص و سفری شیرین را برای تمام اعضای گروه رقم می‌زند. همه‌ ما می‌دانیم که در اکثر مسافرت‌هایی که با ماشین‌های شخصی انجام می‌شود، فضای کافی برای گذاشتن وسایل سفر، وجود ندارد؛ اما این مشکل در سفر با ون، وجود ندارد؛ زیرا ون‌ها جزو خودروهای جادار به شمار می‌روند و از فضای زیادی برای گذاشتن تمام وسایل شما به...
 
آلودگی هوا؛ چهارمین علت مرگ زودرس در دنیا
سالانه حدود ۴۵ هزار نفر در کشور
سالانه حدود ۴۵ هزار نفر در کشور به دلایل منتسب به آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند. از این میزان حدود ۹ هزار مرگ منتسب به آلودگی هوا مربوط به ساکنان پایتخت است.
 
ببینید| زمین لرزه شدیدی قرقیزستان را لرزاند
به بزرگی هفت ریشتر
زمین لرزه‌ای به بزرگی هفت ریشتر شامگاه دوشنبه (به وقت محلی) شرق قرقیزستان را لرزاند.
 
نماینده کارگران: حداقل دستمزد ۱۵ میلیون شود
در شورای عالی کار
واقعیت جامعه این است که هزینه سبد معاش کارگر۲۰ میلیون تومان به بالا است اما از آنجایی که چنین درآمدی برای یک کارگر در یک شغل دیده نمی‌شود، به صورت اجباری کارگر مجبور است مدام به دنبال شغلی باشد که درآمد بهتری داشته باشد.
 
بیمه مرکزی لیست بدهکاران کلان را منتشر کرد
برای مبالغ بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال؛
این فهرست، شامل بدهی سررسید شده بیمه گزاران به صنعت بیمه برای مبالغ بیش از 100 میلیارد ریال با توجه به خوداظهاری شرکت ‌های بیمه مندرج در سامانه سنهاب و در دوره مالی منتهی به 30 شهریور امسال است.
 
آتش‌نشانی مشهد: مسمومیت تعدادی دانش‌آموز بر اثر نشت گاز
در یک موسسه خیریه
در اثر مسمومیت ناشی از نشت گاز منوکسیدکربن، در یک موسسه خیریه در یکی از خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی تعدادی از دانش آموزان مسموم و به بیمارستان منتقل شدند.
 
آلودگی هوا اجازه متمرکز شدن ابرها را نمی‌دهد
رئیس محیط زیست تهران:
رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه یک بخشی از تغییرات اقلیمی به صورت طبیعی رخ می‌دهد، مطرح کرد: ولی در حال حاضر می‌بینیم این تغییرات تشدید می‌شود، به دلیل آلودگی هوا است که اجازه نمی‌دهند ابرها متمرکز شوند.
 
۹ تکنیک ساده برای چیدمان اتاق کار ایده آل
مبلمان اداری
چیدمان اتاق کار با رعایت اصول و نکات ساده کاری بسیار ساده می‌باشد و به شما کمک می‌کند تا محیط کار شاداب و پویاتری داشته باشید و در نتیجه بازدهی کارمندان شما بیشتر شود.
 
سمنان/ شنیدن صدای انفجار مهیبی در شهرک صنعتی گرمسار
رییس صنعت، معدن و تجارت خبر داد؛
با وجود ارزیابی‌ها هیچ اتفاقی مبنی بر انفجار و آتش سوزی در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان گرمسار مشاهده نشده است.
 
نقش کلیدی بندر چابهار
یادداشت| دکتر مهدی کریمی تفرشی
چین برای تجارت به اروپا راه تجارت دریایی را در اختیار دارد، برای تجارت دریایی هم باید کل کشتی‌های چین در اقیانوس آرام از تنگه‌ای عبور کنند به نام «تنگه مالاکا».
 
هواشناسی: این استان‌ها امروز منتظر برف و باران باشند
ورود سامانه بارشی
سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد که امروز با ورود سامانه بارشی به کشور در شمال غرب، غرب و سواحل دریای خزر بارش برف، باران و وزش باد آغاز می‌شود.
 
پلیس راهور: در تصادفات خسارتی خودروها را کنار بکشید
پس از گرفتن عکس و فیلم
رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از رانندگان خواست هنگام تصادفات خسارتی از حادثه عکس و فیلم تهیه کرده و سپس با رعایت احتیاط خودرو‌ها را به منتهی الیه سمت راست راه هدایت کرده ه تا از به وجود آمدن ترافیک پشت سر تصادف خودداری شود.
 
کرمان/ دستگیری سربازی که ۵ هم‌خدمتی خود را کشت
پس از سرقت مسلحانه
تلاش برای دستگیری قاتل متواری مسلح، در دستور کار قرار گرفت که در نهایت این سرباز در یکی از شهرستان‌های استان کرمان (زرند)، پس از سرقت مسلحانه دو دستگاه خودرو، دستگیر شد.
 
فرونشست؛ خطری برای سواحل کاسپین
رییس بخش خطرپذیری مرکز تحقیقات راه‌ و شهرسازی:
رییس بخش خطرپذیری مرکز تحقیقات راه‌ و شهرسازی اظهار کرد: «میزان فرونشست در سواحل مازندران در حالی به ۹ سانتیمتر در سال رسیده که ۵ سال گذشته فرونشست در این منطقه صفر بوده و الان به فرونشست ۹ سانتیمتر در سال در این منطقه رسیده‌ایم.
 
وضعیت بحرانی آب تهران
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان توضیح داد؛
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، با تشریح وضعیت منابع آبی در این استان گفت: «طبق برنامه‌ریزی‌ها برنامه‌ای برای جیره‌بندی آب در تهران وجود ندارد اما لازم است مشترکان ۲۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف داشته باشند.»
 
بهترین روش سفر از شیراز به مشهد چیست؟
کدام یک از روش‌های سفر به مشهد را ترجیح می‌دهید؟
مشهد یکی از شهرهای مهم کشور است که تقریبا در تمامی فصول سال، مسافران زیادی دارد. در این میان سفر از شیراز به مشهد نیز در شمار سفرهای پرطرفدار قرار دارد. اما برای سفر از شیراز به مشهد، هم مسیرهای زمینی، هم هوایی و پرواز با هواپیما را داریم. شما اگر قصد داشته باشید که از شیراز به مشهد سفر کنید، کدام یک از روش‌های سفر بین این دو شهر را ترجیح می‌دهید؟ سفر زمینی یا هوایی؟
 
فرونشست زمین به مناطق مسکونی رسید!
استاد پژوهشگاه بین‌المللی زمین‌شناسی هشدار داد؛
مهدی زارع، استاد پژوهشگاه بین‌المللی زمین‌شناسی می‌گوید: «حدود ۷.۵ درصد مساحت ایران شاهد فرونشست زمین است. بخش مهمی از مساحت درگیر با فرونشست، مناطق مسکونی ایران هستند.»
 
بازنشستگی، کسری ناچیز از سالخوردگی
یادداشت| مسعود خوشابی
"سنّ بازنشستگی۶۲، متوسطِ عمر۶۶" تیتر اول بسیار تکان دهنده‌‌ی روزنامه اقتصادی آسیا ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ است؛ که درآن مختصراً به برخی از جنبه‌های حائزِ اهمیت معضل بازنشستگان پرداخته است.
 
کارت سوخت خودرو‌ها و موتور‌های فاقد بیمه شخص ثالث باطل می‌شوند
رئیس کل بیمه مرکزی:
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: هر کسی که وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث داشته باشد، به مرور در لیست خاکستری قرار می‌گیرد. ابتدا به او مهلتی داده می‌شود که اگر بیمه‌نامه شخص ثالث تهیه نکرد، چه در مورد خودرو و یا چه در مورد موتورسیکلت باشد، اول در لیست خاکستری قرار می‌گیرد و مهلت داده می‌شود و بعد از آن کارت سوخت او باطل می‌شود.
 
۸ نشانه مهم شریک زندگی خوب
از لحاظ روانشناسی
ارزش ها را می توان به عنوان چیزهایی تعریف کرد که شما فکر می کنید خوب هستند. پس اگر ارزش های من و شما متفاوت باشد، مفهوم ما از خوبی نیز متفاوت خواهد بود. اگر در مورد فردی که با او هستید سؤال دارید، این ۸ نشانه روانشناسی به شما می‌گویند که آیا واقعا شریک زندگی خوبی دارید؟
 
آزمون «استخدام» ۷۲هزار معلم در اسفند برگزار می‌شود
وزیر آموزش و پرورش:
ارزیابی تکمیلی سختگیرانه نبوده بلکه مبتنی بر ماموریت اصلی که معلم بر عهده دارد، برنامه ریزی شده است. معلم اصلی ترین محور تحول در نظام تعلیم و تربیت و آینده کشور است.
 
بهترین کشورها برای سفر در نوروز ۱۴۰۳
سفر نوروزی
اطلاع از بهترین کشورها برای سفر در نوروز ۱۴۰۳، از موارد مهمی است که باید پیش از سفر به آن توجه نمایید. چرا که یافتن کشوری با جاذبه های دیدنی و تفریحی مطلوب یکی از چالش های مسافران محسوب می شود.
 
اورژانس جدید محک؛ گامی بلند برای بهبود خدمات
بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان
بیمارستان محک، در یکی از مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ زیرساخت‌های خود در سالیان اخیر، برای بهبود ارائه‌ خدمات‌ به کودکان مبتلا به سرطان کشورمان که مأموریت اصلی این مؤسسه به شمار می‌رود، اورژانس خود را نوسازی کرده است.
 
سن بازنشستگی ۶۲، متوسط عمر ۶۶
گفت‌وگوی آسیا با دکتر مرتضی عزتی، اقتصاددان و استاد دانشگاه
هفته گذشته، شورای نگهبان مصوبه افزایش سن بازنشستگی را خلاف موازین شرع و قانون اساسی ندانست و مهر تأیید خود را بر آن نهاد تا نهایتا این مصوبه به قانون بدل شود.
 
تغییر تصویر پاکت‌های سیگار از سال آینده
رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات خبر داد؛
رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت گفت: ما به دنبال ضابطه‌مند شدن این موضوع هستیم تا بسته‌بندی به صورت استاندارد و همانگونه که در ۲۲ کشور جهان، از جمله عربستان و عمان اجرایی می‌شود را دنبال کنیم.
 
ایران در حال تجربه یکی از بی‌سابقه‌ترین موج‌های مهاجرتی
تحلیلگر ارشد حوزه مهاجرت:
بهرام صلواتی، تحلیلگر ارشد حوزه مهاجرت در این نشست گفت: «موضوع مهاجرت با سرعت تمام در حال گسترده شدن است، حتی از کرونا هم بیشتر.»
 
چین/ ۱۳ کشته در آتش‌سوزی خوابگاه مدرسه ابتدایی
شامگاه جمعه
این مدرسه شبانه‌روزی دارای مهد کودک و یک مدرسه ابتدایی بوده و بیشتر دانش‌آموزان آن نیز در واقع ساکن مناطق روستایی اطراف بودند.
 
توضیحات آموزش و پرورش درمورد مسمومیت دانش‌آموزان با خوردن شیر
در مدارس
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش، در پاسخ به سوالی در خصوص اخباری که بعضا درباره مسمومیت دانش آموزان به دلیل خوردن شیر در مدرسه منتشر می‌شود، گفت که شیر توزیع شده در تمام مدارس کاملا استاندارد و سالم هستند و از رسانه‌ها خواست تا با احتیاط و تحقیق بیشتری اخبارهای این موضوع را منتشر کنند.
 
دهک بندی یارانه تغییر کرد/ نحوه استعلام با کد ملی و کد دستوری
بر اساس فهرست جدید اعلامی وزارت کار
بدون اطلاع قبلی دهک بندی یارانه تغییر کرد و یارانه دی ماه ۶۰ هزار خانوار حذف شد. بر این اساس، تعدادی که پیش از این و تا آذر ماه سال جاری در صف یارانه‌بگیران قرار داشتند، بر اساس فهرست جدید اعلامی وزارت کار، از دریافت یارانه نقدی حذف شدند.
 
تولید کارت ملی هوشمند با کیفیت
ثبت احوال وعده داد؛
رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت:یکی از موضوعاتی که در کارت ملی به آن انتقاد وجود دارد نوع عکسبرداری از متقاضیان کارت و هم الصاق آن به کارت‌های ملی است و در تلاشیم تا بازخوانی مجددی در حوزه کارت‌های ملی داشته باشیم.
 
ایران در میان ۱۰۴ کشور، در رده نود و پنجم قرار گرفت
معتبرترین گذرنامه‌های جهان
علاوه بر پول ملی، یکی دیگر از مولفه‌هایی که علاوه بر قدرت اقتصادی، جایگاه و اعتبار بین‌المللی یک کشور را نمایندگی می‌کند، رتبه گذرنامه هر کشور است.
 
هواشناسی آسمان تهران فردا ۳۰ دی
خبر خوش برای ساکنان پایتخت
از دوشنبه شب و طی روز سه‌شنبه (دوم و سوم بهمن) با نفوذ سامانه بارشی (به ویژه در بخش‌های شمالی و غربی استان) افزایش ابر در بعضی ساعات همراه با بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و باران مورد انتظار است.
 
خبر مهم وزیر کار درباره حقوق کارگران در سال ۱۴۰۳
در شورای‌عالی کار
وی تصریح کرد: اما در شورای‌عالی کار که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بر اساس اصل ۳جانبه‌گرایی تشکیل می‌شود، نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران با شاخص‌های قانونی درباره مزد سالانه کارگران تصمیم می‌گیرند.
 
البرز/ دستگیری هکر ۱۵ ساله که ۵۰۰ حساب بانکی را خالی کرد
کلاهبرداری اینترنتی
فرمانده انتظامی استان البرز از شناسایی متهم به هک حساب و برداشت غیرمجاز که نوجوانی ۱۵ ساله است، خبر داد و افزود: متهم با انجام اقدامات اطلاعاتی شناسایی و به همراه همدست ۱۹ ساله اش با هماهنگی قضائی در مخفیگاه شان در استان همدان دستگیر شدند.
 
واریزی وام ضروری برای ۳۲هزار نفر از بازنشستگان
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری:
جعفر امیرآبادی زاده با بیان اینکه این تسهیلات به مبلغ ۳۰ میلیون تومان با اقساط ۳۶ماهه است، گفت: این تسهیلات به صورت ماهانه برای بازنشستگان واجد شرایط در قالب نوبت بندی واریز می‌شود.
 
ممنوعیت حضور معلم مرد در مدارس دخترانه
رئیس سازمان مدارس:
در مقطع ابتدایی مدرسه چه دولتی و چه غیر دولتی مشکلی نداریم. البته طبق قوانین، در مدارس دولتی ابتدایی در صورتی که اغلب معلمان خانم هستند، مدیر مدرسه هم می‌تواند یک خانم باشد؛ اما قانون مدارس غیر دولتی در این مورد با مدارس دولتی متفاوت است.
 
مذاکره با شرکت‌های چینی برای ساخت ۳ ورزشگاه
شهرداری تهران:
شهرداری تهران برای ساخت ۳ مجموعه ورزشی باکیفیت در این استان با شرکت های چینی مذاکراتی را انجام داده است.
 
جزئیات مهم از شرایط واریزی یارانه یک میلیونی برای این کودکان
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت:
«اختلال رشد» مهم‌ترین مبنا و معیار ورود افراد به این طرح است در واقع اگر کودکی در این بازه سنی بر اساس معیارهای ما دچار اختلال رشد تشخیص داده شود باید مورد حمایت این طرح قرار گیرد.
 
ضرورت چاره‌اندیشی برای حل مشکلات زنان کارآفرین
یادداشت| دکتر ملیکا ملک‌آرا
زنان به دلیل فراهم نبودن زمینه، تاکنون از بسیاری از پتانسیل‌ها برای کارآفرینی بهره نبرده‌اند، اگر چه در کشورهای پیشرفته، گام‌های اساسی در رابطه با کارآفرینی زنان برداشته شده است، اما در برخی از کشورهای در حال توسعه هنوز اقدامات بنیادینی انجام نشده است.
 
آب فرودگاه مهرآباد قطع شد؟
به دلیل افت شدید فشار آب
به دلیل افت شدید فشار آب در برخی مناطق تهران، آب فرودگاه مهرآباد قطع شده است.
 
خانواده‌های دارای ۴ فرزند زمین رایگان می‌گیرند
لایحه بودجه سال ۱۴۰۳
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ تاکید کرد: کمیسیون وزارت راه و شهرسازی را مکلف کرد تا به خانواده‌های دارای ۴ فرزند و یا بیشتر زیر ۲۰ سال یک قطعه زمین مسکونی رایگان اعطا کند.
 
همه چیز درباره استخدام‌ های جدید آموزش و پرورش
در سال آینده
سال آینده در آموزش و پرورش بیش از ۷۲ هزار معلم جدید با آزمون ورودی استخدام می‌شوند، ۲۰ هزار نفر نیز از طریق دانشگاه فرهنگیان و رجایی جذب می‌شوند که بیش از ۶۰ درصد کل استخدام‌های دولت است.
 
مهلت ثبت نام بسته اینترنتی هدیه دولت تا آخر دی‌ماه
۱۰ گیگابایت اینترنت داخلی
بسته اینترنتی هدیه دولت شامل ۱۰ گیگابایت اینترنت داخلی (معادل ۵ گیگ اینترنت بین الملل) است و مردم فرصت دارند تا ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۳ از این هدیه استفاده کنند.
 
۱۴ توصیه خلاقانه برای معرفی خود به دیگران
چند ترفند مهم
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام معرفی خود ندانید چه باید بگویید یا نکته‌ای مهم را از قلم انداخته باشید.
 
پلیس راه: سفر به شمال ممنوع است
احتمال سقوط بهمن
سرهنگ جهانتاب رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه احتمال سقوط بهمن و درراه‌ماندگی در جاده‌های کندوان، هراز و سوادکوه متصور است، اظهار داشت: رانندگان تجهیزات زمستانی به‌ویژه زنجیر چرخ به‌همراه داشته باشند.
 
کف حقوق کارمندان در سال آینده ۱۰ میلیون تصویب شد
در لایحه بودجه ۱۴۰۳
بنابر اعلام رئیس کمیته حقوق و دستمزد کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳، متوسط افزایش حقوق کارمندان به ۲۰ درصد افزایش یافت و حداقل کف حقوق کارمندان در سال آینده ۱۰ میلیون تصویب شد.
 
جزئیات مهم از نحوه ثبت نام جاماندگان سهام عدالت
برای افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی
تعدادی از مردم در سال ۱۳۸۵ موفق به دریافت سهام عدالت نشدند جاماندگان سهام عدالت شامل افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی مثل کمیته امداد، سازمان بهزیستی و سه دهک درآمدی امسال صاحب سهام می شوند.
 
محبوب ترین مقاصد برای سفرهای خارجی
انتخاب مقصد مناسب
برخی از مقاصد خارجی به دلیل شرایط سفر برای ایرانی‌ها بسیار محبوب هستند؛ مقاصدی که بیشتر آن‌ها فاصله کمی با ایران دارند و می‌توانید بنا به بودجه خود برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید. در واقع سفر خارجی همیشه گران تمام نمی‌شود و با انتخاب مقصد مناسب و برنامه‌ریزی هوشمندانه می‌توانید هزینه‌های سفر خود را کاهش دهید. پس اگر می‌خواهید با محبوب‌ترین مقاصد آشنا شوید و بهترین روش حمل‌و نقل و همچنین بهترین زمان برای سفر را بدانید، در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.
 
یارانه بگیران بخوانند
سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها توضیح داد؛
سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: بر اساس فهرست جدید وزارت کار، در دی‌ماه تعدادی از یارانه‌بگیران از فهرست یارانه‌ها حذف شده‌اند.
 
گرمسار/ ۲ کشته بر اثر انفجار در کارخانه‌ چسب
در شهرک صنعتی ایوانکی
انفجار عاملِ آتش سوزی در این واحد تولیدی شیمیایی در شهرک صنعتی ایوانکی شهرستان گرمسار بود و ۲ کشته از زیر آوار پس از انفجار خارج شدند.
 
اعلام نتایج آزمون آموزش و پرورش
ویژه رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین
نتایج نهایی آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی مربی امور آموزش معلولین سال ۱۴۰۲ از طریق سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به آدرس https://hrtc.ir اعلام شد.
 
یک میلیون معلم در حال رتبه‌بندی/افزایش حقوق ۳ تا ۷ میلیون تومانی
رئیس کمیسیون آموزش مجلس:
امروز یک میلیون معلم در حال رتبه‌بندی هستند و رتبه‌های آنها تعیین شده است.
 
کارت سوخت برای وسایل نقلیه فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث صادر نمی‌شود
معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت:
بر اساس آخرین تصمیمی که اتخاذ شد در بخش ناوگان تاکسیرانی، به‌زودی صرفاً تاکسی‌های درون شهری و برون شهری دارای بیمه نامه شخص ثالث، از سهمیه بنزین برخوردار می شوند که فرآیندهای مربوط به نحوه اجرای آن را درحال برنامه‌ریزی است.
 
برای مهاجرت به ترکیه چقدر پول لازم است؟
اقامت ترکیه
در نظر داشتن هزینه‌های قبل و بعد از مهاجرت برای اقدام مهاجرت به ترکیه یا هر کشوری بسیار مهم است. در این مقاله، ما به بررسی جنبه‌های مختلف هزینه‌های مربوط مهاجرت به ترکیه خواهیم پرداخت. هزینه‌های مهاجرت به ترکیه بستگی به نوع ویزایی است که به دنبال آن هستید (مانند ویزای کاری، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و غیره) و همچنین به انواع گزینه‌های اقامتی موجود نیز بستگی دارد، از جمله اجازه اقامت کوتاه مدت، اجازه اقامت بلند مدت، اجازه اقامت خانوادگی و اجازه اقامت دانشجویی و... به همین دلیل، هزینه‌های مربوط ...
 
هشدار «قرمز» به ۴ استان
سازمان هواشناسی:
با صدور بالاترین سطح هشدار (قرمز) از بارش سنگین برف و انسداد محورهای مواصلاتی در چهار استان خبر داد.
 
سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها توضیح داد؛
سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها با اشاره به اینکه در واریز مرحله ۱۵۵ یارانه دی‌ماه اختلالی وجود نداشته است، گفت: بر اساس فهرست جدید وزارت کار، در دی‌ماه ۵۰ هزار نفر از یارانه‌بگیران از فهرست یارانه‌ها حذف شده‌اند.
 
هشدار به تهرانی ها: یخبندان در راه است
هواشناسی خبر داد؛
هواشناسی استان تهران نسبت به بارش برف و باران و احتمال یخبندان شبانه و سقوط بهمن در ارتفاعات از بعد از ظهر امروز هشدار داد.
 
ضرورت آموزش فنی و حرفه‌ای در جهت پیوند هر چه بیشتر صنعت و دانش روز
سخنرانی دکتر حسین چناری در اولین المپیاد علمی، مهارتی آزاد کشور
در مراسم افتتاحیه اولین المپیاد علمی، مهارتی آزاد کشور که صبح شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۲ از ساعت ۱۰ تا ۱۳ بعدازظهر در سالن شهید آوینی مرکز ملی تربیت مربی و پژوهشهای فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود، دکتر حسین چناری پژوهشگر و نظریه‌پرداز آموزش پیرامون ضرورت آموزش فنی و حرفه‌ای در جهت پیوند هر چه بیشتر صنعت و دانش روز سخنرانی خواهد کرد.
 
طنز تلخ؛ قصه مهاجرت روستائیان
یادداشت| دکتر حمزه رضایی
صادقی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: ۱۱۵ نفر از روستاییان در شهرستان دره شهر به استرالیا رفته اند و چهل نفر نیز به اروپا کوچ‌ کرده اند...از شهرستان سردشت نیز بسیاری به انگلیس مهاجرت کرده اند.
 
تابستان سخت سرخه حصار در پیش است
در نامه ای به آسیانیوز؛
قطع گسترده درختان سرخه حصار که به گفته شهرداری تهران ۳۰۰۰ اصله درخت را در برگرفت مردادماه امسال بود که واکنش فعالان محیط زیست را به همراه داشت.
 
پیش‌بینی بارش برف و باران برای ۱۸ استان
هشدار سازمان هواشناسی:
بارش باران و برف فردا (جمعه) در نوار غربی کشور، برخی مناطق استان‌ها واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و برخی نقاط شمال‌شرق کشور رخ می‌دهد.
 
کله پاچه هم لاکچری شد
خوراک محبوب ایرانی
رئیس اتحادیه طباخان: امروزه خوردن کله پاچه مختص افرادی است که وضعیت مالی خوبی دارند.
 
پیامک درخواست وجه از سوی دوستانتان را باز نکنید
پلیس فتا هشدار داد:
پلیس فتا: اگر از دوستانتان پیام درخواست واریز وجه دریافت کردید، حتما قبل از واریز وجه با آنها تماس بگیرید.
 
بحران آب جدی است
هشدار استاندار تهران:
علیرضا فخاری در جمع خبرنگاران گفت: وضعیت آب در استان تهران به دلیل عدم بارش نزولات قابل قبول نیست و کمبود آب در استان جدی است.
 
آموزش رهگیری مرسوله پستی قدم به قدم
پیگیری بسته پستی
تا به حال برای شما این موقعیت پیش آمده است که بخواهید یک بسته را به خارج از کشور ارسال کنید ولی پس از ارسال بسته نتوانید از وضعیت آن اطلاعی پیدا کنید؟ یا این که برای رسیدن بسته خود به مقصد عجله داشته باشید اما راهی برای اطلاع از وضعیت بسته شما وجود نداشته باشد؟ برای بسیاری از کسانی که یک بسته پستی را به خارج از کشور ارسال می‌کنند، رسیدن به‌ موقع بسته به مقصد اهمیت زیادی دارد. حالا فرقی ندارد این بسته پستی هدیه‌ای باشد که برای عزیزان خود ارسال کرده‌اند یا یک بسته کاری که برای الزامات کسب ‌وکارشان...
 
اجساد سرنشینان هواپیمای آموزشی البرز پیدا شد
هلال‌احمر:
اجساد امید هاشمیان خلبان (حدوداً ۳۵ ساله) و علی فراهانی دانشجو (حدوداً ۲۳ ساله) که در هواپیمای آموزشی سقوط کرده در کرج بودند کشف شد.
 
سرطان و اضطراب توقیف خودرو در پارکینگ
به دلیل بی حجابی
پسر جوان دیگری که یک کلاه نقاب‌دار به سر دارد، پس از سه بار توقیف برای بی حجابی همراه مادرش به مرکز مراجعه کرده. می‌گوید که قبلا مو‌های بلندی داشتم و به همین علت برایم گزارش کشف حجاب ثبت شده است.
 
سیستان و بلوچستان/ حمله به پاسگاه جنگل راسک
درگیری ۳ ساعته
در جریان حمله و درگیری به پاسگاه جنگل راسک یک مامور کشته شد.
 
خرید نان بیش از ۴ عدد با یک کارت بانکی ممنوع است
ابلاغیه اتحادیه نانوایان:
بررسی‌ها نشان می‌دهد این موضوع در پی بازار سیاه آرد و نان که باعث سودجویی برخی شده بود، اتفاق افتاده است؛ به طوری که طی ماه‌های گذشته برخی افراد با سوءاستفاده از قیمت پایین نان در کشور، نان مصرفی سبد خانوار را به نان خشک تبدیل کرده و آن را با چند برابر قیمت به دامداری‌ها می‌فروشند و سود قابل‌توجهی به دست می‌آورند.
 
بیشترین و کمترین شاخص فلاکت در ایران؟
طبق آمار منتشر شده در پاییز ۱۴۰۲
طبق آمار منتشر شده در پاییز ۱۴۰۲ شاخص فلاکت در ۱۴ استان ایران شاهد رشد بوده است. بررسی شاخص فلاکت در پایان پاییز ۱۴۰۲ نشان می‌دهد استان چهار محال و بختیاری بیشترین فلاکت را در میان استان‌های کشور داشته است و تهران نیز کمترین در میان سایر استان‌ها بوده است.
 
مصوبه جدید؛ ۱۶ساله‌ها گواهینامه موتورسیکلت‌ می‌گیرند
سخنگوی دولت خبر داد؛
مطابق مصوبه جدید، ۱۶ساله‌ها هم گواهینامه موتورسیکلت های مندرج در جدول منتشر شده را دریافت می‌کنند.
 
۱۰ منطقه تهران در وضعیت قرمز  قرار دارند
سنجش کیفیت هوای تهران:
بر اساس اطلاعات سنجش کیفیت هوای تهران ۱۰ نقطه از جمله پونک منطقه (پنج)، شادآباد منطقه (۱۸)، میدان فتح منطقه (۹)، پیروزی منطقه (۱۳) تربیت مدرس منطقه (۶)، ستاد بحران منطقه (هفت) و همچنین شهرداری مناطق (۱۹، چهار، ۱۱ و ۲۱) در وضعیت قرمز (آلوده برای همه افراد) قرار دارد.
 
جان باختن ۷ نفر بر اثر واژگونی اتوبوس
جاده تهران- خرم‌ آباد
این دستگاه اتوبوس، پس از حرکت از مبدا تهران به خرم آباد، در عوارضی مقصد از مسیر منحرف و با دو دستگاه کامیون برخورد و واژگون شده است.
 
تگزاس/ آخرین جزئیات از انفجار شدید یک هتل
در شهر فورت ورث
در پی وقوع انفجاری شدید در هتل سندمن سیگنچر در شهر فورت ورث تگزاس آمریکا بیش از ۱۰ نفر مجروح شدند که حال سه نفر از آنها وخیم اعلام شده است.
 
مردمانی که آرزو و هدف دارند فقر نمی‌شناسند
در جلسه مشترک کالج ابن سینا مطرح شد
مردمانی که آرزو و هدف دارند فقر نمی‌شناسند زیرا به اندازه هدفهایشان ثروتمند هستند.
 
فوت ۲ نفر بر اثر گودبرداری غیراصولی
در شهرک ولیعصر تهران
سخنگوی سازمان آتش نشانی از ریزش ساختمانی سه طبقه در شهرک ولیعصر تهران بر اثر گودبرداری غیراصولی خبر داد.
 
انتخاب ساعت دیواری مدرن با توجه به سلیقه خانم‌های خوش‌ذوق ایرانی
ساعت دیواری
ساعت دیواری، به‌عنوان یکی از اجزای جذاب دکوراسیون داخلی، می‌تواند نقش بسیار مهمی در تزیین منزل ایفا کند. اگرچه تعداد زیادی از این ساعت‌ها در بازار موجود است، اما انتخاب یک ساعت دیواری مدرن که با سلیقه خوش‌ذوق خانم‌ها هماهنگ باشد، به‌هیچ وجه وظیفه آسانی نیست.
 
شیوه جدید کلاهبرداری به بهانه اعطای وام
پلیس:
فرد کلاهبردار با ایجاد دفتر صوری تحت عنوان دفتر فروش و تعمیر کارتخوان اقدام به ارائه وام به شهروندان می‌کند که با گرفتن چک و سفته و سوءاستفاده از مدارک شاکی‌ها به جای ارائه وام با تهدید به ارائه مدارک داده شده به مراجع قضایی از آنان کلاهبرداری می‌کرد.
 
تهران،برای دومین سال متوالی ابرشهر افسرده‌ها شد
سقوط کیفیت زندگی
میزان «سرزندگی شهری» شهروندان تهرانی (بر اساس شاخص سرزندگی)، نشان می‌دهد، ۹۹.۷‌درصد تهرانی‌ها افسرده هستند، به این معنا که فقط ۰.۳ درصد از جمعیت ساکن تهران بر اساس این شاخص، سطح مطلوبی از سرزندگی شهری دارند.
 
وعده‌ وعیدهای عیدی!
برای سال ۱۴۰۲
هرچند هر ساله با نزدیک شدن به آخرین روزهای سال، مراجع رسمی ارقام و اعدادی را به‌عنوان عیدی مطرح می‌کنند که کارفرمایان ملزم به پرداخت آنند، با این‌همه کیست که نداند با مشکل عمیق اشتغال و خیل بیکاران و در نبود تشکل‌ها و اتحادیه‌های مستقل کارگردی، چنان‌چه کارفرمایان به وعده‌های مسئولان عمل نکنند، هیچ کارگری را یارای اعتراض نیست.
 
انواع قطار قزوین مشهد کدامند؟
نحوه خرید بلیط قطار قزوین مشهد
هر بار که بخواهید به سفر بروید، باید از مدتی قبل مقدمات آن را فراهم کنید؛ به عنوان مثال اقامتگاه مد نظرتان را رزرو نمایید و بلیط رفت و برگشت را خریداری کنید. انتخاب هوشمندانه هر یک از این موارد می‌تواند علاوه بر تعیین کیفیت سفر، هزینه‌ها را نیز تغییر دهد. انتخاب روش سفر مثل سفر با هواپیما یا قطار و …، نقش مهمی در تعیین میزان هزینه‌های شما خواهد داشت.
 
جزییات هولناک یک فرزند کشی
در شهرستان میبد استان یزد
پسری ۱۶ساله که دچار «معلولیت ذهنی» بود در شهرستان میبد استان یزد مفقود و جسد وی به تازگی کشف شده است ،به گفته یک منبع آگاه پدر و برادر ناتنی وی از سوی پلیس دستگیر شده اند .
 
آخرین جزئیات از افتتاح ایستگاه ورزشگاه تختی
مدیر پروژه خط ۷ مترو تهران توضیح داد؛
پیش بینی ما این است که تکمیل این ایستگاه حدود یکسال دیگر زمان می برد، البته در صورت تامین و تزریق منابع مالی مورد نیاز، با کار شبانه روزی این امکان فراهم است که در مدت زمان ۶ ماه ایستگاه ورزشگاه تختی را که ایستگاه بزرگی به شمار می رود را تکمیل کرده و به بهره برداری برسانیم.
 
مبلغ اپلیکیشن فی دانشگاه های اروپا چقدر است؟
هزینه اپلای دانشگاه های اروپا
زمانی که می‌خواهید به ادامه تحصیل در کشورهای دیگر بپردازید باید هزینه آن را برآورد کنید. برای این کار نباید تنها به شهریه دانشگاه و هزینه اقامت در کشور مقصد توجه کرد بلکه عواملی مانند هزینه‌های اپلایی را نیز باید در نظر گرفت.
 
اولین مجمع عمومی مدیران مالی خراسان رضوی
۱۱ دیماه ۱۴۰۲
نخستین انتخاب هیات مدیره مدیران مالی حرفه ای در مورخ ۱۱ دیماه ۱۴۰۲، در محل سالن اجتماعات انجمن مدیران مالی صنایع استان خراسان رضوی برگزار شد.
 
تهران/ دما یکشنبه به صفر درجه می‌رسد
پیش بینی هواشناسی:
کارشناس هواشناسی پیش بینی کرد، کمینه دمای هوا در تهران روز یکشنبه به صفر درجه برسد.
 
چگونه مهاجرت می‌تواند کانون گرم خانواده را از هم بپاشاند
مهاجرت خانوادگی
سالانه افرادی زیادی به روش‌های مختلف به کشور‌های سراسر دنیا مهاجرت می‌کنند و آمار مهاجرت روز به روز در حال افزایش است. همه افراد در هر شغل و هر سنی که باشند، ممکن است که تصمیم به مهاجرت بگیرند و برای مهاجرت کردن نیز هدف خاص خود را داشته باشند. اما با وجود اینکه مهاجرت مزایای زیادی دارد، نمی‌توان از معایب آن نیز غافل شد. اکثر ما ایرانیان افرادی احساسی هستیم که به خانواده خود وابستگی داریم و قطعا مهاجرت خود یا یکی از اعضای خانواده برایمان دشوار خواهد بود.
 
آخرین جزئیات بودجه «زنان و خانواده» در سال ۱۴۰۳
معاون رئیسی توضیح داد؛
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با تاکید بر اینکه بازنشستگی بیش از موعد زنان بعید است، گفت: تخفیف‌هایی برای زنان در این خصوص صورت گرفته است اما با توجه به ورشکستگی صندوق های بازنشستگی، بازنشستگی بیش از موعد زنان بعید است.
 
اعلام اسامی ۳۲ نفر از جانباختگان حادثه کرمان
در انفجار روز گذشته
در حادثه تروریستی روز گذشته در کرمان تعداد زیادی از هموطنان ما مجروح و عده زیادی به کشته شدند که اسامی ۳۲ نفر از جانباختگان حادثۀ تروریستی کرمان اعلام شده است.
 
سامانه بارشی از جمعه (۱۵ دی‌ماه) وارد کشور می‌شود
سازمان هواشناسی :
جمعه (۱۵ دی‌ماه) نفوذ تدریجی سامانه بارشی و سرد از شمال غرب کشور، افزایش ابر و بارش برف و باران و وزش باد شدید و گسترش آن به سمت البرز غربی و مرکزی برای ساعات بعدازظهر پیش‌بینی می‌شود.
 
اعلام اسامی ۲۸۴ مجروح حادثۀ کرمان
حادثۀ تروریستی گلزار شهدای کرمان
اسامی ۲۸۴ مجروح حادثۀ تروریستی کرمان اعلام شد.
 
اثر گرانی اینترنت بر قیمت کالا
افزایش ۳۴ درصدی
شهاب جوانمردی، نائب‌ رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به تاثیر افزایش ۳۴ درصدی قیمت اینترنت بر هزینه کالا و خدمات بنگاه‌هایی که در این بستر فعالیت دارند، گفت: «در سال‌های گذشته در میان اقلام سبد خانوار کمترین افزایش قیمت در حوزه اینترنت اتفاق افتاده است البته شماری هم بر این باورند که رشد صعودی حجم مصرف، پایین بودن قیمت‌ها را جبران می‌کند، اما واقعیت این است که بخشی از هزینه پرداخت‌شده توسط مشترکین، درآمد مستقیم اپراتورهای ثابت و موبایل را تشکیل می‌ده...
 
گوشت قرمز از سفره مردم حذف شد؟
با افزایش قیمت
در زمینه افزایش قیمت گوشت قرمز نیز نهاده‌های دامی و علوفه افزایش قیمت داشته و از سوی دیگر مدتی نیز شاهد صادرات دام زنده بودیم که این باعث شد تا دامداری‌های از دام مولد خالی شوند و در حال حاضر، نیز بسیاری از واحد‌های دامداری گاو شیری و پرواری خالی از دام هستند.
 
مقایسه قطار رجا با فدک و معرفی امکانات رفاهی آن‌ها
دو شرکت ریلی
مسافرینی که زیاد با قطار سفر می­کنند، به احتمال زیاد با نام شرکت‌های ریلی رجا و فدک آشنا باشند. این دو شرکت ریلی جزء محبوب‌ترین شرکت‌های ریلی ایران به حساب می­آیند. شرکت رجا متنوع­ترین قطارها را در مسیرهای ریلی مختلف دارد. از طرفی شرکت فدک لوکس­ترین قطارهای ریلی کشور را در اختیار مسافرین قرار داده است. اگر قصد سفر با قطار را دارید و مردد هستید که بین قطارهای فدک یا رجا کدام را انتخاب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است. در این مقاله قصد داریم امکانات، خدمات، قیمت بلیت و مسیرهای ریلی این دو شر...
 
آزمون استخدامی آموزش و پرورش در اسفند برگزار می‌شود
آموزش و پرورش:
آموزش و پرورش قصد دارد با برگزاری آزمون در اسفند سال جاری، مراحل گزینش را خیلی زودتر از آزمون استخدامی امسال آغاز کند تا در ابتدای آغاز سال تحصیلی آینده کمتر با مشکل کمبود معلم مواجه شود.
 
شکارچی طلای کودکان را شناسایی کنید (+عکس)
پلیس:
در شرایطی که تا‌کنون ۸ شاکی علیه این زن شکایت کرده‌اند، بازپرس شعبه چهارم دادسرای عمومی و انقلاب ورامین، مجوز انتشار عکس بدون پوشش چهره او را صادر کرد
 
مدارس ابتدایی  تهران و البرز تعطیل شد
با تشدید آلودگی هوا
کودکستان‌ها و مدارس ابتدایی استان تهران به غیر از فیروزکوه در دو نوبت صبح و عصر فردا چهارشنبه ۱۳ دی ماه غیر حضوری است.
 
هشدار مهم پلیس فتا درباره اینترنت اهدایی دولت
ترفند جدید کلاهبرداری
سرهنگ مصطفی نوروزی رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان‌یافته پلیس فتا فراجا اظهار داشت: بسته اینترنت رایگان اختصاص داده‌شده به کاربران از سوی دولت صرفا از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir قابل فعال‌سازی است.
 
کارگران گروه ملی در انتظار احقاقِ مطالبات
پس از ۷ روز اعتصاب؛
چند روز گذشته وقتی ۲۱ کارگر این شرکت ممنوع‌الورود شدند، جرقه نارضایتی‌ها به کف کارخانه و شهر رسید. همقطاران آن ۲۱ نفر دست از کار کشیدند و کوره «گروه ملی» خاموش شد و ضرر و زیان افزایش یافت.
 
ژاپن/ آتش گرفتن داخل کابین هواپیما در هنگام فرود
در فرودگاه توکیو
در حالی که بیرون هواپیما در شعله های آتش بود، کابین هواپیما پر از دود شده بودو در آن لحظه هنوز مسافران در داخل هواپیما بودند.
 
سازمان هواشناسی: جمعه منتظر باشید
ورود سامانه بارشی
پنجشنبه در شرق و جنوب شرق ابرناکی و بارش‌های پراکنده روی می‌دهد و روز جمعه با ورود سامانه بارشی در شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر افزایش ابر و بارش پیش‌بینی شده است.
 
تفاوت بارش برف در ایران و ترکیه چیز عجیبی نیست!
مدیریت بحران خشکسالی:
رییس مرکز ملی مدیریت بحران خشکسالی: در واکنش به ماجرای تفاوت بارش برف در مرز ایران و ترکیه گفت: این تفاوت‌ها معمول در هواشناسی، چیز عجیبی نیست. ۲ طرف تونل کندوان هم همین‌گونه است و به تغییر اقلیم ۲ منطقه برمی‌گردد.
 
چهارمین سالِ خشکسالیِ کشور
سخنگوی صنعت آب هشدار داد؛
سخنگوی صنعت آب با بیان اینکه از ابتدای سال آبی جاری تا ۹ دی ماه، ورودی سدهای کشور مشابه سال گذشته بوده است، بر ضرورت تداوم مدیریت صحیح مصرف آب تأکید کرد.
 
تصاویری هولناک از زلزله ۷ ریشتری ژاپن
وقع سونامی در سواحل غربی
لحظاتی پس از وقوع زلزله در ژاپن امواج سونامی با ارتفاع ۵ متر به مناطقی در سواحل غربی ژاپن رسید
 
اعتبار گذرنامه ها ۱۰ افزایش پیدا می‌کند
پلیس مهاجرت :
اعتبار گذرنامه بین المللی ۵ ساله است که با برگزاری جلساتی در وزارت کشور توافق شد که اعتبار گذرنامه بین‌المللی به ۱۰ سال افزایش یابد که این موضوع به تایید هیأت وزیران رسیده و هم اکنون جهت تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی ارسال گردیده است.
 
اینترنت رایگان هدیه دولت در پی اعمال افزایش تعرفه!
فعال‌سازی از امروز
اینترنت رایگان هدیه دولت در پی اعمال افزایش تعرفه اینترنت به تمام کاربران تعلق می گیرد و با فعال‌سازی این بسته از امروز، متقاضیان می توانند با مراجعه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی my.gov.ir هدیه دولت را دریافت کنند.
 
خیزِ پنهانِ اژدهای زرد برای کشورگشایی
در آستانه برگزاری انتخابات ریاست‌‌جمهوری تایوان؛
مدت‌هاست تایوان به مسئله نخست پکن بدل شده است و در شرایط تنش‌آلودی که جهان با آن مواجه است و با توجه به تمرکز غرب بر اوکراین و خاورمیانه، برخی صاحبنظران سیاست‌ بین‌الملل معتقدند ممکن است چین از این فرصت بهره برده و جنگی را برای تسلط کامل بر تایوان آغاز کند.
 
تهران/ سوختن ۶ خودرو خارجی در یک تعمیرگاه +فیلم
سازمان آتش‌نشانی خبر داد؛
محل حادثه یک گاراژ به مساحت حدود ۲۰۰۰ مترمربع بود که داخل آن تعداد زیادی غرفه با مواد و مصالح نا ایمن و در متراژ‌های مختلف ساخته شده بود. یکی از این غرفه‌ها که حدود ۱۰۰ مترمربع مساحت داشت، یک تعمیرگاه خودرو بود که آتش‌سوزی در آن رخ داده بود.
 
مرور روش‌های تدریس از جهان باستان تا دنیای هوش مصنوعی
کتاب تکنیک های نوین تدریس
دنیای دانش‌آموزان امروزی متفاوت با گذشته است بسیاری از روش‌ها پاسخگوی نیازهای امروز نیستند و با پیشرفت اینترنت و تکنولوژی، نمی‌توانیم از دانش‌آموزان انتظار داشته باشیم در کلاس آرام بنشینند و فقط شنونده باشند اکنون آموزش در کلاس‌های درسی نیاز به رویکردها و رهیافت‌های جدید دارد. بدین‌سان شناخت ابزارها، روش‌ها و فنون مدرن آموزش و از جمله تدریس ضرورت اجتناب‌ناپذیری برای ورود به دنیای جدید محسوب می‌شود.
 
وضعیت تهران وخیم است/ اگر باران نبارد معلوم نیست چه خواهد شد
خبر بد چمران:
چمران با تأکید بر اینکه وضعیت آب در استان تهران وخیم است، افزود: اگر باران نبارد معلوم نیست چه خواهد شد؛ بسیار وضعیت ناگواری را شاهد هستیم و ظرفیت سدها به حداقل رسیده است.
 
اسباب‌کشی بدون دردسر! بسته بندی اثاث منزل برای باربری
اسباب کشی و بسته بندی اثاث
در این مقاله، نکات و ترفندهای حرفه‌ای را برای بسته‌بندی اثاث منزل به شما ارائه می‌کنیم تا اسباب‌کشی خود را به تجربه‌ای آرام و منظم تبدیل کنید. با ما همراه باشید تا خیالتان از بابت سالم رسیدن وسایل‌تان به مقصد آسوده شود.
 
آخرین جزئیات هک اسنپ‌ فود
پلتفرم سفارش غذای آنلاین
هکر‌هایی که پیش از این اطلاعات کاربران «تپسی« را هک کرده بودند مدعی شدند که اطلاعات بیش از ۲۰ میلیون کاربر پلتفرم سفارش غذای آنلاین «اسنپ‌ فود» را هک کرده‌اند.
 
تهران/ ماجرای  کشف جسد مشکوک ۲ مرد
ظهر روز جمعه
با کشف ۲ جسد یکی در شمال و دیگری در جنوب تهران تحقیقات برای روشن شدن علت مرگ این دو نفر از سوی بازپرس جنایی آغاز شده است.
 
آخرین وضعیت کرونای JN.۱ در  ایران
بر اساس آزمایش‌ها
بر اساس آزمایش‌ها برای ما مشخص شد که کرونای JN.۱ در کشور ما شناسایی نشده است. این زیرسویه نیز از زیرشاخه اومیکرون است و دنیا اطلاعات زیادی از آن ندارد.
 
با دریاچه زوریخ سوئیس آشنا شوید
یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های اروپا
اگر به نقشه سوئیس نگاه کنید، یک لکه آبی‌رنگ هلالی و موزی‌شکل را در آن می‌بینید که در جنوب شرقی شهر زوریخ قرار دارد. بله، شما در حال نگاه کردن به یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های اروپا هستید؛ دریاچه زوریخ یا همان Lake Zurich که با قرارگیری در دل کوه‌های آلپ، فضای بی‌نظیری را برای تفریحات آبی، پیاده‌روی و کمپ‌های تابستانی فراهم کرده است. در سواحل زیبای این دریاچه که به سواحل طلایی شهرت دارند، گران‌ترین املاک جهان ساخته شده‌اند. در این مطلب قرار است هر آنچه را باید درباره این مکان دیدنی بدانید با شما در...
 
پیش‌بینی بازگشت آلودگی هوا به تهران
اداره کل هواشناسی:
اداره کل هواشناسی استان تهران از انباشت تدریجی آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در مناطق پرتردد و صنعتی خبر داد.
 
چگونه تست عزت نفس می تواند زندگی شما را متحول کند؟
تست روانشناسی
هر فردی به دنبال راهی است که بتواند با موفقیت‌ها و چالش‌ها به چالش بکشد و به بهترین نسخه خود تبدیل شود. تست عزت نفس یکی از ابزارهای جادویی است که می‌تواند زندگی شما را متحول کند و درون شما را برای دستیابی به اهداف بزرگتر و زندگی مفیدتر آماده کند.
 
کاهش سن مهاجرت به دبستانی‌ها
یک معلم توضیح داد
محمد نیک‌نژاد، معلم و فعال صنفی: خیلی از دانش‌آموزانِ گذشته خودم امروز مهاجرت کرده‌اند، بعد از حوادث سال گذشته میزان سرخوردگی دانش‌آموزان افزایش پیدا کرد.
 
هشدار هواشناسی به کرمانی‌ها
از بعداز ظهر روز یکشنبه؛
اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به پیش‌بینی رگبار و رعد و برق، بارش احتمالی تگرگ در مناطق مستعد؛ کرمان، انار، بافت، بردسیر، رابر، راور، راین، رفسنجان، سیرجان، شهربابک، کوهبنان، گلباف، لاله‌زار، ماهان، ارزوئیه، جیرفت، فاریاب و کهنوج را از مناطق تحت تاثیر سامانه جوی مذکور برشمرد.
 
قطع یارانه‌ ۳ دهک اول صحت ندارد
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی در یک پیام رسان داخلی اعلام کرد: خبر «قطع یارانه برخی از خانوارهای سه دهک اول» صحت ندارد.
 
اینترنتِ گران‌قیمتِ حلزونی
داستان اینترنت ایران
داستان اینترنت ایران، دیگر به ماجرایی طنزآلود بدل شده است، چه اینکه شاید بهتر باشد اذعان کرد که دسترسی به اینترنت جهانی عملا وجود ندارد.
 
آلودگی هوا از فردا به ۹ کلان‌شهر باز می‌گردد
هشدار سازمان هواشناسی:
براساس این گزارش، از شنبه تا دوشنبه جوی آرام در ایران پیش‌بینی می‌شود و فردا غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از جمله در شهرهای تهران، کرج، اراک، یزد، تبریز، اصفهان، ارومیه، اهواز و سمنان افزایش خواهد یافت.
 
« قبلی ۱ ۲ صفحه ۳ از ۱۰ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »