صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۴ اسفند ۱۴۰۱ / ۱۷:۲۹
کد خبر: 13591
گزارشگر: 213
۶۶۱۰۴۲
۱۲۳
۱۸۱
۱۸۸
رواج پدیده صیغه شدن و ازدواج موقت در گروهی از اقشار جامعه

راه های «صیغه شدن» برای همه متقاضیان/گزارش تکان دهنده از صیغه ای شدن زن ها در سال های اخیر/از ارسال عکس قدی تا فرم هزینه ها!

راه های «صیغه شدن» برای همه متقاضیان/گزارش تکان دهنده از صیغه ای شدن زن ها در سال های اخیر/از ارسال عکس قدی تا فرم هزینه ها!
«بسیاری از عزیزان در خصوص نحوه معرفی زوجه(خانم) به آن‌ها سؤال کرده‌اند. روش بسیار ساده است؛ اول: فرم عضویت پر می‌کنید، دوم: طبق درخواست شما با خانم هماهنگی می‌شود، سوم: حق معرفی پرداخت می‌کنید؛ این ها مراحل ابتدایی تمایل به صیغه شدن برخی زن ها در جامعه امروز ایران است!

به گزارش آسیانیوز، ساعت ۱۱ شب به‌محض آنلاین شدن در یکی از شبکه‌های مجازی، این پیام روی گوشی نمایان می‌شود «با سلام خدمت تمام عزیزان کانال کیس‌های جدید و زیبا شارژ شد برای معرفی اسم شهرتون یا محل سکونتون را اعلام کنید.» حس کنجکاوی باعث می‌شود سری به گروه بزنم و برخی از پیام‌ها را بخوانم.

«هرکسی که دو نفر را معرفی کنه برای صیغه ۸۰ درصد تخفیف برای خودش محسوب میشه. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت فرم به آیدی مدیر گروه پیام بدید.»

«بسیاری از عزیزان در خصوص نحوه معرفی زوجه(خانم) به آن‌ها سؤال کرده‌اند. روش بسیار ساده است؛ اول: فرم عضویت پر می‌کنید، دوم: طبق درخواست شما با خانم هماهنگی می‌شود، سوم: حق معرفی پرداخت می‌کنید، چهارم خانم به شما معرفی می‌شود و صیغه عقد موقت جاری می‌شود. همراهان عزیز از آنجا که مؤسسه ازدواج ما رسمی است و در دو زمینه ازدواج دائم و موقت فعالیت می‌کند، از تمام کشور خانم‌ها جهت ازدواج درخواست داده‌اند. یعنی از تمام شهرها مورد وجود دارد، اما به دلیل کمبود وقت تمام کدها در کانال منتشر نمی‌شود. برای یافتن زوجه(خانم) در شهر مدنظر، نام شهر را به ادمین ارسال فرمایید. نکته: همه کیس‌های مؤسسه کارت بهداشت و سلامت دارند.»

بعد از چک کردن این اطلاعات نسبتاً کامل، نگاهی به لیست کیس‌های گروه می‌اندازم:

کد خانم: شهر: روزانه_هفتگی_ماهانه: سن: ... قد: .... وزن: ... رنگ پوست: ... مسکن: ... مهریه روزانه: ... هزارتومان مهریه هفتگی: ... هزار تومان مهریه ماهانه: ... میلیون تومان

هزینه معرفی و مشاوره: ۱۰۰ هزار تومان

حس کنجکاوی خبرنگاری به سراغم می‌آید و برای مطلع شدن از ماجرای این کانال‌ها که هر روز به‌صورت قارچ‌گونه در حال زیاد شدن هستند و در شبکه‌های مجازی و اینترنت جولان می‌دهند، با شماره‌ای که هیچ نام و نشان و عکسی از من به‌عنوان خبرنگار ندارد به ادمین کانال پیام می‌دهم.

- سلام خسته نباشید شرایط معرفی در کانال چیه؟

پشتیبانی کانال بدون هیچ سلام و علیکی بلافاصله جواب می‌دهد: عکس مشخصات

۲۲ساله، اصفهان، قد ۱۶۰، رنگ پوست گندمی، مسکن ندارم + تصویر

_ پشتیبانی کانال: چند عکس تمام‌قد بدید.


چه‌جور عکاسی، باحجاب یا بی‌حجاب فرقی نداره؟

- پشتیبانی کانال: عکس خونگی باشه حتماً بفرستید کد زدم براتون تا فرم معرفیتونو آماده کنم و در کانال بذارم...

ساعت ۳ صبح ناگهان انبوهی از پیام‌های ناشناس روی صفحه گوشی نمایان می‌شود.

با چشمان خواب آلود گوشی را چک می‌کنم و متوجه می‌شوم هنوز یک ساعتی از آخرین پیام ادمین نگذشته بوده که مشخصات ساختگی من، آن هم بدون تائید و گرفتن حق‌الزحمه از درخواست‌کننده، با آیدی ثبت ‌کننده آگهی در گروه منتشر شده است! و حالا ناگهان با سیلی از پیام‌های تمام نشدنی مواجه شده‌ام!

- علی: سلام می‌تونم شرایطتونو بپرسم

- شایان: من از کانال صیغه‌یابی پیام میدم شرایطت چیه می‌تونیم باهم باشیم؟

- فرهاد: سلام من برای صیغه پیام دادم همه‌جوره اوکی‌ام ساپورت مالی می‌کنم کی همو ببینیم؟

- محسن: سلام من محسنم ۲۷ سالمه یک ساله طلاق گرفتم یه دختر دارم دنبال خانمی هستم که نیازامو رفع کنه و من هم همه‌جوره تأمینش کنم.

با ترس و عجله آیدی ساختگی را پاک و تمام مکالمات‌ام را پاک می‌کنم، اما ماجرا به همین سادگی تمام نمی‌شود! پیام‌های یکی بعد از دیگری از هر قشر و سن و شرایطی روی گوشی نمایان می‌شود. همه پیام‌ها را پاک و مسدود می‌کنم، اما بی‌فایده است!

دوباره به ادمین کانال پیام می‌دهم: سلام ببخشید من منصرف شدم، لطفاً عکس و مشخصات من رو بردارید؟

- پشتیبانی کانال: نمیشه می‌خواستید از اول درست تصمیم بگیرد... و شماره را مسدود می‌کند!

باوجود پیگیری‌های زیاد، هنوز اطلاعات از کانال حذف نشده و مزاحمت‌ها ادامه دارد ...

کانال‌های همسریابی قانونی نیستند
سرهنگ مرتضوی(رئیس پلیس فتای اصفهان) می‌گوید: یکی از جرائمی که با رصد و پایش هوشمندانه در فضای مجازی با آن مواجه هستیم کلاه‌برداری و سوءاستفاده از کاربران با سوق دادن آن‌ها به صفحات و کانال‌هایی تحت عنوان همسریابی و یا صیغه‌یابی است.

مرتضوی می‌گوید: هیچ قانونی در زمینه راه‌اندازی وب‌سایت‌ها، کانال‌ها و صفحات اجتماعی با موضوع همسریابی در فضای مجازی نداریم، اضافه می‌کند: بنابراین اگر با این‌گونه موارد مواجه شدند بدانند که فعالیت آن‌ها مجرمانه است. او می‌گوید: هیچ‌چیزی به نام صیغه‌یابی یا همسریابی در فضای مجازی نداریم کلاً این مسئله غیرقانونی و مجرمانه است.

دعوت‌های ناخواسته!
وی در پاسخ به این سؤال که چرا برخی افراد ناخواسته به این کانال‌ها اضافه می‌شوند؟ می‌گوید: این موضوع که در کانال‌های متفرقه یا به‌ویژه در صیغه‌یابی به‌صورت ناخواسته دعوت می‌شوید، اغلب با استفاده از ربات است که بیشتر در تلگرام اتفاق می‌افتد که مدیران این کانال‌ها که با طراحی ربات کاربران را عضو می‌کنند. وی با بیان اینکه البته ممکن است بعضی کانال‌های حوزه تجاری یا تبلیغاتی به ازای اضافه کردن عضو به اعضای فعال حق‌الزحمه بدهند، اضافه می‌کند: اما کلاه‌برداری یا سوءاستفاده از اعتماد کاربران زیاد است. اگر افراد شاکی خاصی دارند و از طرف مخاطب که ربات نیست، شناخت دارند، می‌تواند در مراجع قانونی یا دفتر الکترونیک قضایی با مستندات شکایت کند تا پیگیری شود.

چرایی گرایش به ازدواج موقت و صیغه‌یابی
کوروش محمدی(رئیس انجمن آسیب‌شناسی ایران): در حال حاضر حجم وسیعی از پیج یا کانال‌های صیغه‌یابی با عضوهای بالا در فضای مجازی ایجاد شده که از نظر ذهنی چالشی ایجاد می‌شود که ما به کجا رسیدیم و شرایط ازدواج در جامعه چه آسیبی دارد که جامعه به سمت این فضاهای ازدواج موقت و صیغه‌یابی گرایش نشان می‌دهد.

اکنون جامعه در مسیر ازدواج با مشکل روبه‌رو است که صیغه‌یابی‌های بدون مجوز روی کار آمدند. در واقع نهاد ازدواج و خانواده در جامه دچار تنش شده که نشان می‌دهد کارکردهای حوزه اجتماعی ناکارآمد هستند و حتی گاهی سیاست‌های غلطی اتخاذ می‌شود.

وی ادامه می‌دهد: اینکه امروزه در بین این افراد، اغلب جوانان استقبال می‌کنند، چه دخترانی که به صیغه تن می‌دهند و پسرانی که برای رفع نیازها هزینه می‌کنند، کسانی هستند که آسیب‌ها را جدی درک کردند و از تشکیل دادن خانواده  به ناامیدی و یأس رسیدند و به نیازهای خود پاسخ می‌دهند./

معایب ازدواج موقت
محمدی توضیح می‌دهد: البته که صیغه پدیده شرعی است که اگر تا حدی ‌که اسلام توصیه کرده اتفاق بیفتد توجیه دارد؛ اما اینکه آینده جوانان با این نوع ازدواج‌ها گره بخورد و به یک اتفاق عادی تبدیل شود، باعث آسیب‌هایی در جامعه می‌شود. وی با اعلام اینکه دختران و زنانی که به‌ خاطر مشکلات و گرفتاری‌ها به این راه ورود پیدا می‌کنند، دیگر به زندگی عادی نمی‌گردند، افزود: این افراد چون دائماً در حال صیغه شدن هستند و همچنین پسران هم دائماً در حال تجربه افراد مختلف هستند و این همان نقطه آسیب است

رئیس انجمن آسیب‌شناسی ایران صیغه یا ازدواج موقت را نوعی مدیریت رابطه جنسی می‌داند و می‌گوید: روزبه‌روز ترس این وجود دارد به عدد دختران و جوانانی که هنوز سابقه ازدواج ندارد؛ ولی به مسائل تن می‌دهند، اضافه شود. همچنین یکسری افراد سودجو هستند که از این شرایط سوءاستفاده می‌کنند و کلاه‌برداری‌های اینترنتی را با استفاده از نیازهای غریزی جوانان جلو می‌برند و پول‌های کلانی به دست می‌آورند.

افزایش روزافزون کانال‌ها و گروه‌های صیغه‌یابی و ازدواج موقت در فضای مجازی، زنگ هشدار جدی برای جامعه است، اما پیش از هر چیز لازم است افراد از ماهیت و هدف این گروه‌ها مطلع باشند.(رکنا)

پروانه توکلی

پروانه توکلی
https://www.asianews.ir/u/9hy
اخبار مرتبط
شاید بوی بدن بیشتر مردان مجرد به این دلیل است که زنان را بهتر به سمت خود جذب کنند، ولی گاهی زنان در این باره نظر دیگری دارند!
زنان برای اینکه از نگاه مردان قابل اطمینان و ضمنا جذاب باشند، باید مواردی را رعایت کنند.
روانشناسان معتقدند اگر تجاوز منجر به آسیب روحی و انتقال بیماری در فرد نشده باشد، اصلاً نیازی به مطرح کردن این موضوع در مراحل خواستگاری و حتی در طول زندگی مشترک نخواهد بود.
تا پیش از دهه هفتاد، زوج‌های خیالی در فیلم‌ها یا سریال‌های تلویزیونی تقریبا همیشه در تختخواب‌های تک‌نفره بزرگ جداگانه می‌خوابیدند، نه در یک تخت دونفره؛ در حالی که برخی روانشناسان به دلایل زیادی توصیه متفاوتی در این باره دارند.
مازیار لرستانی با ابراز گله مندی از برخی حاشیه ها درباره اش، گفت: آن موقع که زن بودم حاشیه نداشتم، ولی حالا برخی برای من دردسر درست می کنند!
هر قدر هم که کسی در پنهان کاری ماهر باشد، نشانه های کوچکی هست که می تواند خیانتکاری او را لو دهد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ناشناس
۱۴۰۱/۱۲/۰۵
0
0
0

این همون قطار پیشرفت ریسی که میگه

آرمان صدیقی
۱۴۰۱/۱۲/۰۶
0
0
0

این کثافت کاری ها فرقشون بافحشاوهرزگی چیه دقیقه

علی
۱۴۰۱/۱۲/۰۶
0
0
0

خاک تو سرتان که فحشا را دارید گسترش می دهید.

یک ایرانی
۱۴۰۱/۱۲/۰۶
0
0
0

صیغه بهتر است یا این که مردان مختلف به طور رایگان از زنان لذت جنسی ببرندوهیچ تعهدی نپذیرن

رسول
۱۴۰۱/۱۲/۰۶
0
0
0

سلام غالب این صیغه یابی ها اخاذی و دروغ است علاوه بر. آلودگی موارد واقعی باانواع بیماری های جنسی و مقاربتی با دست خودتان خود را به هلاکت نیندازید

ناشناس
۱۴۰۱/۱۲/۰۶
0
0
0

اصلا صیغه خوب نیست و زشت هست حتی. اگر دین هم بگوید لطفا بی بندوباری و فساد را با دین توجیه نکنید

سینا
۱۴۰۱/۱۲/۰۶
0
0
0

سلام منم یک مردم ۳۷ ساله و مجرد وقتی با این اوضاع گل و بلبل اقتصادی خرج خودم رو به زور در میارم و قید ازدواج رو برای همیشه زدم چون بخوامم نمیتونم برای همین دنبال امر مقدس حلال شرعی قانونی صیغه هستم اگر خانمی خواست بسم الله

ناشناس
۱۴۰۱/۱۲/۰۶
0
0
0

محسنین غیرمسافحین وال متخذی اخدان آیه 5 سوره مائده توصیه ای مشفقانه به دست اندر کاران ازدواج های مجدد ازدواج یکی ازابعاد هستی موجودات از جمله انسانست که خالق هستی از رهگذر آن چند نکته حیاتی را جاری می سازد)ان هللا ترجع االمور( از جمله توالد و تداوم نسل تشکیل خانواده و ایجاد کانون گرم الفت و همدلی ،رفاه و آرامش زوجها در مصاحبت و روابط محبت آمیز زناشویی اما این موضوع هم مانند بسیاری از امور دنیوی می تواند مورد هجمه شیطان نفس ، به بیراهه رفته مایه بیماری جسمی و روحی گردد،واین موهبت الهی منجر به عاملی مهلک همچون بیماری مجاری ادرار، عفونت کلیه،عفونت پروستات،وجراحی های مشکل و پرهزینه گردد که در مسیرافرادی که بسمت ازدواجهای مجدد یا بهتر گفته شود چند همسری کنترل نشده وغیر رسمی می روند، قرار می گیرد. هدف از این مرقومه نفی ازدواج مجدد یا چند همسری نیست اگرچه طالق از ناحیه شرع مقدس مذموم شمرده شده، اما هدف اطالع رسانی به هموطنانی است که به نیت چشیدن شیرینی این میوه، غافلگیرانه کرم داخل میوه را هم تناول کرده و خود را در آستانه گرفتاری های بزرگ و مشکل ساز قرار میدهند، آیه سرلوحه این متن

ناشناس
۱۴۰۱/۱۲/۰۶
0
0
0

رابطه یک نیاز طبیعی هست، اسلام هم هیچ مشکلی با این نیاز نداره، فقط برای سامان بخشید و دور شدن از خیانت شرایطی رو قرار داده که حق کسی پایمال نشه کسی که اینکار رو مشکل میدونه و ازش به فساد یاد میکنه، بدون شک شخصی ناسالم است در همه جای دنیا و همه نژادها نیاز جنسی وجود داره و اگر با شرایط سالم انجام بشه هیچ اشکالی نداره اگر جوانی بخاد با این خاسته خودش مبارزه کنه، طبیعتا دچار حنجار های روانی میشه

ناشناس
۱۴۰۱/۱۲/۰۶
0
0
0

بنده خودم طلبه هستم مطلب رو خوندم میخوام بگم عزیز دلی که این مطالب رو نوشتی بیخود هم جواب دادین شما وضع اقتصادی رو درست کنین تا جوانان دچار چنین اتفاقاتی نشن من نمیدونم شما یا واقعا خوابین و نمیفهمین که چکار دارین میکنین یا خودتونو زدین به خواب و واقعا نفهمین که فکر میکنین کسی چیزی نمیفهمه و خودتون عالم به مشکلات هستین برادر من اینطور که فکر میکنید نیست


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید