صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ / ۱۱:۲۱
کد خبر: 14226
گزارشگر: 213
۷۰۹
۰
۰
۳
رییس مرکز عملیات مدیریت بحران خبر داد

احتمال وقوع سیل مرگبار در تهران

احتمال وقوع سیل مرگبار در تهران
رییس مرکز عملیات مدیریت بحران شهر تهران گفت: احتمالا بارش شدید باران در محدوده سولقان، امام‌زاده داوود و کن خواهیم داشت که مانند سال گذشته منجر به سیل در تهران می‌شود.

به گزارش آسیانیوز، امروز و فردا احتمال بارش شدید باران و سیل در تهران وجود دارد.دمای هوا 6 تا 12 درجه کاهش پیدا می‌کند.

رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: احتمالا بارش شدید باران در محدوده سولقان، امام‌زاده داوود و کن خواهیم داشت که مانند سال گذشته منجر به سیل در تهران می‌شود.

پدرام قودجانی رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه از ابتدای هفته جاری هشدارهای نارنجی صادر شده است، گفت: سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود.

وی ادامه داد: سامانه بارشی فعال است و امروز و فردا احتمال شدید بارش باران را داریم مخصوصا روز پنج‌شنبه میزان بارش بیشتر است.

تجارت نیوز نوشت به گفته رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، احتمالا بارش شدید باران در محدوده سولقان، امام‌زاده داوود و کن خواهیم داشت که مانند سال گذشته منجر به سیل می‌شود.

قودجانی اضافه کرد: احتمالا این سیل وارد منطقه ۵ و ۲۲ شود چرا که این مناطق در معرض رود دره قرار دارند. احتمالا به درخواست فرمانداری مسیر امام زاده داوود به سمت تهران بسته می‌شود.

رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران یادآور شد: در شهر تهران میزان بارش کمتر است و بیشتر در غرب استان است و تدابیر لازم در شهرداری تهران صورت گرفته است و شهرداری مناطق لایروبی ها را انجام دادند و هشدارهای لازم هم داده شده است.

وی از شهروندان خواست از اتراق در کار رود دره خودداری کنند چرا که احتمال سیلابی شدن وجود دارد. همچنین کوهنوردی هم در این روزها انجام ندهد.

به گفته رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، وزش باد شدید در تهران خواهیم داشت و احتمال شکسته شدن شاخه درختان وجود دارد و در این زمینه هشدار داده شده است.

----------------

بیشتر بخوانید

علت بی خبری و مرگ شهروندان در سیل کَن/بیش از ۸ کشته و ۱۵ مفقود در سیلاب مرگبار تهران+ویدیو

-------------------------------

وی تاکید کرد که از چهارشنبه تا جمعه دمای هوا در تهران ۶ تا ۱۲ درجه کاهش یافته و هوا سرد می‌شود./

----------------

بیشتر بخوانید

احتمال وقوع سیل ویرانگر در مترو/آماده‌باش کامل مدیریت بحران تهران

--------------------------------

https://www.asianews.ir/u/9z9
اخبار مرتبط
سازمان هواشناسی گفت که ایران از روز شنبه آینده شاهد سامانه بارشی جدید خواهد بود در مورد طغیان آب رودخانه‌ها هشدار داده است.
مهدی ولیپور، رئیس سازمان امداد و نجات روز دوشنبه، سوم مرداد از پیدا شدن سی و دومین و آخرین پیکر مفقودی در سیل استهبان خبر داد؛ این در حالی است که یوسف کارگر، فرماندار استهبان از این که سازمان هواشناسی درباره وقوع سیل هشدار نداد، انتقاد کرده است.
شدت بارندگی در استان جنوبی کشور از شب گذشته سبب آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها و منازل مسکونی در شهر‌ها و روستا‌ها و منجر به مرگ تعدادی از هموطنان شده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید