صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۲۱:۴۱
کد خبر: 14805
گزارشگر: 2
۲۷۲
۰
۰
۱
یکی از شادترین کشورهای جهان

۶ دلیل وسوسه کننده برای مهاجرت به دانمارک

۶ دلیل وسوسه کننده برای مهاجرت به دانمارک
دانمارک به ‌عنوان یکی از شادترین کشورهای جهان، همواره در شاخص‌های مختلف جهانی در رتبه‌های بالایی قرار گرفته و این کشور را به مقصدی جذاب برای افرادی که به دنبال زندگی بهتر هستند تبدیل کرده است. با ما همراه باشید تا شش دلیل وسوسه کننده برایتان از جذابیتهای دانمارک ارائه دهیم؛ حقایقی که قبل از مهاجرت به دانمارک باید بدانید... از خیابان های شلوغ کپنهاگ گرفته تا مناظر آرام روستایی دانمارک، این فرصت شما برای کشف سرزمینی است که رویاها واقعاً در آن شکوفا می‌شوند.

رویای آغاز زندگی جدید را در کشوری دارید که کیفیت زندگی، فرصت‌های اقتصادی و جامعه‌ای غنی داشته باشد؟
دانمارک به ‌عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان، همواره در شاخص‌های جهانی در رتبه‌های بالا قرار گرفته و این کشور را به مقصدی جذاب برای افرادی که به دنبال زندگی بهتر هستند تبدیل کرده است.
جذابیت دانمارک فراتر از مناظر زیبا و شهرهای زیبای آن است. این کشور دارای یک اقتصاد قوی، سیستم آموزشی در سطح جهانی، سیاست های اجتماعی پیشتاز و فضایی دلپذیر برای مهاجران است.
با ما همراه باشید تا ۶ دلیل وسوسه کننده برایتان از جذابیتهای دانمارک ارائه دهیم؛ دلایلی که احتمالاً دریافت اقامت دانمارک را در اولویتهای زندگی شما قرار خواهد داد. از خیابان های شلوغ کپنهاگ گرفته تا مناظر آرام روستایی دانمارک، این فرصت شما برای کشف سرزمینی است که رویاها واقعاً در آن شکوفا می‌شوند.

 

۱- اقتصاد قوی و فرصت های فراوان

 

اقتصاد قوی دانمارک یک چارچوب محکم برای مهاجرانی فراهم می کند که به دنبال آینده شغلی امیدوارکننده و ثبات اقتصادی هستند.
جالب است بدانید که دانمارک رتبه چهارم را در شاخص سهولت انجام کسب و کار در بانک جهانی دارد که نشان دهنده محیط مناسب تجاری و فرآیندهای نظارتی کارآمد آن است.
علاوه بر این نرخ بیکاری دانمارک به طور مداوم رو به کاهش است و فرصت‌های شغلی فراوانی را هم برای متخصصان ماهر و هم برای کارآفرینان فراهم می‌کند. در این شرایط مهاجران متخصص و حرفه‌ای نیز دغدغه‌ چندانی بابت یافتن شغل مناسب نخواهند داشت.
به طور مثال نرخ بیکاری دانمارک در سال ۲۰۲۱، تنها ۳/۸ درصد بود که نشان دهنده بازار کار پررونق است.

 

۲- کیفیت و استاندارد زندگی بالا

 

وقتی صحبت از کیفیت زندگی به میان می‌آید، دانمارک در اوج قله‌ها قرار دارد. این کشور همیشه در میان کشورهای برتر در شاخص‌های شادی و کیفیت زندگی جهانی قرار داشته و دارد. در واقع، دانمارک بر اساس گزارشهای جهانی شادی، چندین بار به عنوان شادترین کشور جهان انتخاب شده است.
آمارهای سال ۲۰۱۲ نشان داد دانمارک رتبه چهارم را در گزارش شادی جهانی دارد. اما در سال ۲۰۲۲ دانمارک این رتبه‌بندی، درست پایین‌تر از فنلاند در رده دوم قرار گرفت. این معیار همه چیز را از میانگین حقوق گرفته تا میزان طبیعت دوستی تجزیه و تحلیل می‌کند.
پس به راحتی می‌توان حدس زد که میزان رفاه و رضایت عمومی جامعه در دانمارک بسیار بالاست. نگران نباشید؛ این موضوع فقط برای بومیان دانمارک صادق نیست! آمارها نشان داده افرادی که به دانمارک مهاجرت می‌کنند نیز به اندازه متولدین دانمارک خوشحال هستند!
تعهد دانمارک به مراقبت‌های بهداشتی در آمار چشمگیر آن نیز مشهود است. این کشور دارای یکی از بالاترین ارقام امید به زندگی در جهان با میانگین بیش از ۸۰ سال است!
سیستم بهداشتی این کشور با بودجه دولتی همه چیز را تقریباً تحت پوشش خود قرار می‌دهد. در هنگام درمان، از معاینه گرفته تا عمل جراحی، هرگز مجبور نخواهید شد که هزینه‌ خاصی در این مورد بپردازید.
چه از طریق تولد و چه از طریق ویزا و مهاجرت، در صورتی که اقامت دانمارک را داشته باشید، مجاز به استفاده از این سیستم بهداشتی و درمانی تا حد امکان هستید. خیلی نادر خواهد بود که نیاز به پرداخت هزینه نسخه یا معاینه دندانپزشکی پیدا کنید، اما با توجه به درآمدهای خوبتان، این موضوع هرگز شما را ورشکسته نخواهد کرد.

 

۳- سیستم آموزشی در کلاس جهانی!

 

سیستم آموزشی دانمارک به دلیل کیفیت بالا و تمرکز بر نوآوری و تفکر انتقادی در سطح جهانی شناخته شده است. دانمارک دارای چندین دانشگاه معتبر و مشهور بین المللی از جمله دانشگاه آرهوس و دانشگاه کپنهاگ است.

 

۴- سیاست های اجتماعی پیشرو

 

سیاست های اجتماعی دانمارک، برابری، فراگیری و استاندارد بالای زندگی را برای همه ساکنان خود ترویج می‌کند.
جالب است بدانید که دانمارک رتبه دوم را در گزارش جهانی شکاف جنسیتی مجمع جهانی اقتصاد دارد که نشان دهنده تعهد این کشور به برابری جنسیتی است.
جالبتر آنکه در دانمارک یک اصل فرهنگی وجود دارد که به برابری برای همه اشاره دارد؛ اینکه هیچکس برتر و ارزشمندتر از فرد دیگر نیست. این اصل، فرهنگ و ذات دانمارکی را در بر می‌گیرد و خیر جمعی را بر خیر اقلیت خاص ترجیح می‌دهد.

 

۵- فرهنگی پر جنب و جوش

 

دانمارک از تاریخ غنی گرفته تا هنرهای معاصر، صحنه‌های فرهنگی پر جنب و جوشی را ارائه می‌کند که پاسخگوی همه سلیقه‌ها و علایق است.
دانمارک دارای بیش از ۹۰۰ موزه است که میراث فرهنگی عمیق و مشارکت‌های هنری بالای مردم خود را به نمایش می‌گذارد.

 

۶- زیبایی طبیعی چشمگیر

 

مناظر خیره‌کننده دانمارک، از جمله سواحل زیبا، جنگل های سرسبز، و جزایر دلربا، ساکنان و بازدیدکنندگان را مجذوب خود می‌کند.
طبیعت بکر دانمارک

دانمارک بیش از ۷۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد که در این بین سواحل بکر و مناطق ساحلی دیدنی فراوانی در معرض دارد.
اگر در گروه افرادی هستید که علاقه دارید در عین حال که دوستدار محیط زیست هستید، ورزش های هوازی را نیز انجام دهید، دانمارک مکانی ایده‌آل برای زندگی است! شهرهای اصلی این کشور به شکل کاملی مسیرهای دوچرخه سواری دارند؛ آب و هوا تقریباً همیشه به اندازه کافی خوب است که بتوانید با یک دوچرخه در هر جای این کشور ورزش کنید.
شک نداریم که اکنون شما نیز به دانمارک به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی مهاجرتی خود می‌اندیشید. موسسه بهادرانیان، یک موسسه مهاجرتی با تجربه، اینجا است تا راهنمایی‌ها و پشتیبانی مورد نیاز شما را ارائه دهد.
با سابقه‌ای قوی و بیش از ۱۰ سال تجربه موفق، ما به افراد متعددی کمک کرده‌ایم تا پیچیدگی‌های مهاجرتشان را به سادگی پشت سر بگذارند. از وبسایت ما در bahadoranian.com دیدن کنید یا با شماره تلفن 03132664253 با ما تماس بگیرید تا به شما در تحقق رویای دانمارکی‌تان کمک کنیم.
اجازه دهید تخصص و رویکرد شخصی ما، مسیر شما را به سمت یک تجربه مهاجرتی موفق آسان کند.

https://www.asianews.ir/u/aey
اخبار مرتبط
در این مقاله به بررسی کشورهای اروپایی ارزان قیمت برای تحصیل در خارج از کشور و معرفی کشورهای کم هزینه برای مهاجرت تحصیلی به اروپا می پردازیم و سپس به ارزش‌های مختلف تحصیل و زندگی در این کشورها خواهیم پرداخت. همچنین مزایا و معایب مهاجرت به این کشورها را بررسی خواهیم کرد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید