صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۶:۱۵
کد خبر: 15730
گزارشگر: 2
۵۸۷
۰
۰
۳
کتاب آموزش زبان انگلیسی

بررسی مزایا و معایب مجموعه کتاب تاپ ناچ (Top Notch)

بررسی مزایا و معایب مجموعه کتاب تاپ ناچ (Top Notch)
امروزه زبان انگلیسی جایگاه ویژه‌ای در زندگی داشته و برای پیشرفت کاری یا مهاجرت به آن نیاز پیدا می‌کنیم. خوشبختانه منابع یادگیری این زبان گسترده بوده و هر شخص بسته به توانایی‌های خود می‌تواند گزینه مناسبی را انتخاب نماید. اگر به یادگیری انگلیسی علاقمند هستید، کتاب‌های مختلفی در بازار پیدا خواهید کرد که به شما در آموزش این زبان کمک می‌کنند. یکی از بهترین کتاب‌های آموزشی زبان انگلیسی، کتاب‌‌های تاپ ناچ است که در این مقاله از آکادمی روان به بررسی این کتب خواهیم پرداخت.

کتاب های تاپ ناچ بر آموزش زبان انگلیسی بر همه رده سنین و تمام سطوح متمرکز بوده که توسط انتشارات پیرسون لانگمن به بازار عرضه شده است. برای اطلاع از قیمت کتاب تاپ ناچ لازم است در جریان باشید که این مجموعه شامل چند کتاب مختلف می‌شود که با مطالعه آن‌ها از سطح A1 به B1 خواهید رسید. این کتاب‌ها از سطح Fundamental آموزش را آغاز کرده و پس از آن به سطح ۱-۲-۳ می‌رسد.

مطالعه بیشتر: تاپ ناچ بهتره یا امریکن انگلیش فایل؟

همه این کتاب‌ها همراه با کتاب کار و سی‌دی صوتی ارائه می‌شود تا بتوان برای تلفظ صحیح و انجام تمرینات مختلف به آن‌ها مراجعه کرد.
در این کتاب‌ها به چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی (مهارت شنیداری، مهارت گفتاری، مهارت خواندن و مهارت نوشتاری) پرداخته شده است اما در بخش شنیداری بسیار قوی عمل کرده و می‌تواند تاثیر زیادی در تلفظ کلمات و مکالمات روزمره داشته باشد.
اگر قصد دارید با کمک این کتاب‌ها یادگیری زبان انگلیسی را آغاز کنید، ترتیب زیر را باید در نظر داشته باشید:

تاپ ناچ

کتاب Top Notch Fundamental A,B

 

این سطح برای افرادی مناسب است که در گام‌های اولیه یادگیری زبان هستند. کتاب ۱۴ درس را شامل می‌شود که با مطالعه آن به سطح اولیه A1 می‌رسید.

 

کتاب ۱ A Top Notch و B

 

پس از به اتمام رسیدن کتاب Fundamental نوبت به کتاب ۱ Top Notch خواهد رسید. این کتاب به تقویت مهارت‌هایی در سطح A1 پرداخته و نکاتی از A2 را نیز آموزش می‌دهد.

مجموعه کتاب تاپ ناچ

 

کتاب ۲ A Top Notch و B

 

اگر اطلاعات کافی از دستور زبان انگلیسی داشته و دایره لغت متوسطی دارید، کتاب Top Notch 2 با ده درس برای شما مناسب خواهد بود. این کتاب سطح A2 را هدف قرار داده و برخی از نکات سطح B1 را نیز آموزش خواهد داد.

 

کتاب ۳ A Top Notch و B

 

چهارمین سری از کتاب های تاپ ناچ به طور کامل سطح B را پوشش داده و شامل ده درس مختلف می‌شود.

مطالعه بیشتر: بعد از تاپ ناچ چه کتابی است؟

 

بخش‌های مختلف کتاب Top Notch

 

تمام کتاب‌های تاپ ناچ یک ساختار مشخص را دنبال می‌کنند که این ساختار سعی دارد تمام نکات لازم برای یادگیری یک زبان جدید را آموزش دهد. متد آموزشی کتاب از جدیدترین متدهای دنیا پیروی کرده و تمام تلاش خود را می‌کند تا گرامر، لغات، درک مطلب و … را پوشش دهد. تمامی کتاب‌ها از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است از جمله:

کتاب آموزش زبان انگلیسی

گرامر: برای تسلط بر یک زبان جدید لازم است گرامرهای آن را شناخته و از آن‌ها در جملات خود استفاده کنید. گرامر بخش جدا نشدنی آموزش زبان است و در کتاب تاپ ناچ هم به طور کامل به آن پرداخته شده است. در این کتاب‌ها گرامر زبان انگلیسی با توضیحات کامل و مثال‌های مختلف آموزش داده می‌شود و برای محک زدن زبان آموز، تمرینات مختلفی را در نظر گرفته است.
لغات و عبارات: تا زمانی که دایره لغت خوبی نداشته باشید، صحبت به زبان انگلیسی دشوار خواهد بود. این مجموعه تمام تلاش خود را می‌کند تا لغات پر کاربرد را مرور کرده و با تمرینات مختلف از زبان آموز می‌خواهد آن‌ها را تمرین کند.
تلفظ: برای برقراری ارتباط با سایر انگلیسی زبانان لازم است که تلفظ خود را بهبود بخشید تا قابل درک باشد. در کتاب آموزشی تاپ ناچ به بخش تلفظ توجه ویژه‌ای شده و نکات لازم برای آن مرور شده است.
مکالمه: با شنیدن مکالمات واقعی و خواندن مکالمات روزمره، زبان انگلیسی را بهتر یاد خواهید گرفت. گوش دادن مکالمات با کمک فایل صوتی به طور همزمان مهارت گفتاری و شنیداری شما را بهبود خواهد بخشید.
فایل‌های صوتی: همراه با کتاب یک سی‌دی صوتی وجود دارد که با گوش دادن به آن‌ها مهارت‌های خود در زبان انگلیسی را بهتر خواهید کرد زیرا در کنار آشنایی با تلفظ صحیح کلمات، سایر مهارت‌های خود را نیز محک خواهید زد.

 

مزایای استفاده از کتاب های Top Notch

 

کتاب‌ تاپ ناچ دارای مزایای بی شماری است که آن را تبدیل به یکی از بهترین کتاب‌ها برای آموزش زبان انگلیسی می‌کند. این کتاب بر چهار مهارت انگلیسی تمرکز کرده و نگاه ویژه‌ای به مهارت شنیداری زبان آموز دارد.
از آنجایی که در مکالمات و دروس از موقعیت‌های واقعی و متنوعی استفاده می‌شود، آموزش خسته کننده نخواهد بود و زبان آموز با انگیزه و علاقه بیشتری به یادگیری می‌پردازد.

 

دلایل محبوبیت این کتاب را می‌توان موارد زیر دانست:

  • ساختار استاندارد کتاب برای آموزش بهتر به زبان آموزان
  • دارای محتوای بصری جذاب در کنار نکات مفید آموزشی
  • تمرینات مختلف برای تثبیت آموزش‌های زبان انگلیسی
  • آشنایی زبان آموز با موقعیت‌ها و مکالمات روزمره
  • آموزش لغات کاربردی
  • مرور جملات کاربردی در مکالمات و مثال‌ها

امکان یادگیری زبان به صورت خودآموز با کمک این کتاب‌ها ( از آنجایی که ساختار مناسبی داشته و فایل‌های صوتی مختلفی دارد، می‌توان از آن‌ها برای یادگیری کمک گرفت.)

 

معایب کتاب تاپ ناچ

 

با وجود تمام مزایای این کتب می‌توان تنها نقطه ضعف آن را تمرینات و آموزش‌های کم برای مهارت Reading دانست. با وجود اینکه در کتب تاپ ناچ به تمامی مهارت‌های مورد نیاز برای زبان انگلیسی پرداخته می‌شود اما برای افرادی که به دنبال تقویت بیشتر ریدینگ خود هستند، بهترین گزینه نخواهد بود.
برای درک مطلب کتب بهتری خواهید یافت که نکات ریدینگ تکمیلی را در اختیارتان قرار می‌دهد. در مورد سه مهارت دیگر هیچ مشکلی در این سری وجود نداشته و به طور مفصل به هر کدام می‌پردازد.

 

سخن پایانی

 

یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی، مطالعه کتاب‌‌های Top Notch است که برای سطوح مختلفی طراحی شده است. در این کتاب‌ها از جدیدترین متدهای آموزشی روز دنیا استفاده شده و تمام چهار مهارت زبان انگلیسی را پوشش می‌دهد.
از آنجایی که مکالمات این کتاب بر پایه موقعیت‌های عادی روزمره است، یادگیری آن‌ها کمک زیادی به بالا رفتن سطح زبان انگلیسی افراد خواهد کرد. در آخر اشاره می کنیم اگر شما قصد خرید کتاب تاپ ناچ را داشته باشید یکی از مراکز معتبر خرید اینترنتی کتاب، فروشگاه کتابانه است.

منبع: بازتاب

https://www.asianews.ir/u/b40
اخبار مرتبط
برای موفقیت در آزمون تافل به مطالعه کتاب و منابع معتبری نیاز دارید. در این مقاله قصد داریم شما را با جدیدترین کتاب های تافل آشنا کنیم، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید