صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ / ۱۵:۲۴
کد خبر: 16491
گزارشگر: 2
۲۰۶
۰
۱
۷
هکرهای ایرانی

بهزاد قاسمی، هکری جوان با قدمتی دیرینه

بهزاد قاسمی، هکری جوان با قدمتی دیرینه
بهزاد قاسمی در کارنامه‌ی نفوذهای خود مواردی همچون از کار انداختن سرور‌های نشریه «شارلی ابدو» در پی انتشار کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اکرم (ص) در سال ۱۳۹۱، هک کردن اراده ثبت اسناد کشور بحرین در سال ۱۳۹۷ و نفوذ به تعدادی سایت در پاسخ به هتک حرمت به قرآن در سال ۱۴۰۲ را دارد.

همزمان با واقعه قرآن سوزی اخیر در کشور سوئد، روزنامه اطلاعات خبری با تیتر « واکنش هکر‌های مسلمان به قرآن سوزی » را در وبگاه خود منتشر کرد، گزارش کوتاهی که با گذشت اندک زمانی به تیتر یک بخش فناوری خبرگزاری‌های داخلی تبدیل شد. خبری که در آن به یک شخص ایرانی به نام بهزاد قاسمی اشاره دارد .

بهزاد قاسمی کیست؟

آموزش هکر شدن

بهزاد قاسمی متولد مهرماه سال ۱۳۷۲ در تهران است. او مدیر ارشد امنیت اطلاعات (ciso) است و از دوران نوجوانی در زمینه‌ی امنیت سایبری فعالیت می‌کند. اگر آرشیو خبر‌های منتشر شده از او در رسانه‌ها ورق بزنیم، شاهد فعالیت‌های گسترده‌ی او در حوزه امنیت سایبری خواهیم شد. حضور در کنفرانس‌ها و نشست‌های علمی، تدریس در دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی رایگان در دانشگاه‌های مختلف، تاسیس و بنیان‌گذاری نخستین آزمایشگاه امنیت سایبری مستقل کشور و در نهایت نفوذ به سایت و سرور‌های متخلف در راستای اعتراض مدنی بر بستر اینترنت.
بهزاد قاسمی که با نام مستعار qasemi.pro نفوذهای خود را انجام داده، فعالیت‌های خود را از سال ۱۳۸۸ آغاز کرده است. این نام برگرفته از آدرس وب سایت شخصی او می‌باشد. بهزاد قاسمی در کارنامه‌ی نفوذهای خود مواردی همچون از کار انداختن سرور‌های نشریه «شارلی ابدو» از طریق حمله منع سرویس (Ddos) در پی انتشار کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اکرم (ص) را در سال ۹۱، هک کردن اراده ثبت اسناد ژئوپلوتیک کشور بحرین در سال ۱۳۹۷ و در آخرین نفوذ هم تعدادی سایت را که در دیتاسنتر‌های امریکایی و اروپایی با پسوند‌های بین‌المللی دارد.
بهزاد قاسمی بنیان‌گذار آزمایشگاه امنیت سایبری آورکلاک و طراح کمپ آموزشی تهران سامر کد می‌باشد. همچنین او در زمینه‌ی نظریه پردازی در حوزه امنیت سایبری دارای مقالات متعددی است. از نظریه‌های منتصب به او، نظریه انزوای اطلاعات در عصر نوین سایبری است.

https://www.asianews.ir/u/cod
اخبار مرتبط
Behzad Qasemi, the chief information security officer (ciso) and the founder of Overclock Cybersecurity Laboratory has presented an analysis regarding the occurrence of the Cybergeddon phenomenon in the not-too-distant future in the cyberspace, which we will discuss.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید