صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱۰ دی ۱۴۰۲ / ۱۲:۳۲
کد خبر: 18767
گزارشگر: 464
۶۰۶
۰
۰
۱
پلتفرم سفارش غذای آنلاین

آخرین جزئیات هک اسنپ‌ فود

آخرین جزئیات هک اسنپ‌ فود
هکر‌هایی که پیش از این اطلاعات کاربران «تپسی« را هک کرده بودند مدعی شدند که اطلاعات بیش از ۲۰ میلیون کاربر پلتفرم سفارش غذای آنلاین «اسنپ‌ فود» را هک کرده‌اند.

بیانیه اسنپ‌ فود

به گزارش آسیانیوز؛ پیرو هک و اقدام به فروش مستقیم بخشی از اطلاعات کاربران اسنپ‌فود، به اطلاع می‌رسانیم که شرکت اسنپ‌فود در قدم اول در همکاری با پلیس فتا در حال شناسایی و رفع منبع آلودگی ناشی از اقدام این گروه هکری است.

کلیه‌ اطلاعات پرداخت بانکی کاربران، اعم از اطلاعات مربوط به کد امنیتی کارت (CCV)، رمز عبور و تاریخ انقضا، در امنیت کامل قرار دارد و این اطلاعات مطابق مقررات بانک مرکزی در هیچ‌یک از پلتفرم‌ها ذخیره نمی‌شود

هکر‌ها نمونه اطلاعات هک شده اسنپ فود را برای صحت ادعای خود در اختیار کاربران قرار داده و اطلاعات کامل را با قیمت ۳۰ هزار دلار برای فروش گذاشته‌اند.

هکر‌هایی که پیش از این اطلاعات کاربران «تپسی« را هک کرده بودند مدعی شدند که اطلاعات بیش از ۲۰ میلیون کاربر پلتفرم سفارش غذای آنلاین «اسنپ‌ فود» را هک کرده‌اند.

این هکر‌های در کانال تلگرامی خود اطلاعاتی که هک شده را منتشر کرده‌اند. این اطلاعات شامل بیش از ۲۰ میلیون نام کاربری، پسورد، ایمیل، نام و نام خانوادگی، شماره موبایل، ۵۱ میلیون موقعیت مکانی، آدرس کامل، شماره تلفن، اطلاعات بیش از ۱۶۰ میلون سفر انجام شده توسط پیک، اطلاعات بیش از ۶۰۰ هزار پرداخت سفارش شامل نام مشتری، شماره کارت و … می‌شود.

این هکر‌ها نمونه اطلاعات هک شده را نیز برای صحت ادعای خود در اختیار کاربران قرار داده و اطلاعات کامل را با قیمت ۳۰ هزار دلار برای فروش گذاشته‌اند.

بررسی نمونه‌های هک شده نشان می‌دهد که آخرین نمونه اطلاعات درز شده مربوط به تاریخ ۱۰ دسامبر ۲۰۲۳ است. «اسنپ فود» در پیگیری «شبکه شرق» برای تایید یا تکذیب این خبر اعلام کرد که به‌زودی در این زمینه بیانیه‌ای صادر خواهد کرد.

سرنوشت موتورسواران چه می‌شود؟

هک شدن اسنپ فود امروز مثل بمب صدا کرد و باعث شوک همه کاربران شد شاید جالب باشد بدانید که پیک موتوری‌های اسنپ فود چقدر درآمد دارند.

درآمد پیک موتوری‌های اسنپ فود بهتر از اسنپ باکس است چرا که خبری از کمیسیون نیست پیک موتوری‌های اسنپ فود ساعتی بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان درآمد دارند.

درآمد این شغل به محل کار و شهر بستگی دارد اما در صورت کار کردن از ۱۱ صبح تا ۱۱ شب حدود ۱ الی ۱.۳ میلیون تومان درآمد خواهید داشت حال باید منتظر ماند و ودید که سرنوشت اسنپ فود بعد از این هک چه خواهد شد و چه تاثیری بر روند سفارش‌ها می‌گذارد.

استقرار پلیس فتا در دفتر «اسنپ فود»

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا:

در حال حاضر تیم فنی پلیس فتا در شرکت مذکور مستقر است و در حال انجام بررسی‌های فنی و تخصصی است بر اساس تحقیقات صورت گرفته شرکت اسنپ فود همچنان در حال ارائه خدمات به کاربران خود است.

با توجه به اینکه شرکت مذکور توسط کارشناسان این پلیس در سال جاری چندین نوبت مورد ارزیابی و توجیه فنی لازم قرار گرفته اند در صورت مشاهده هر گونه اهمال و سهل‌انگاری موضوع برای پیگیری به مراجع قانونی منعکس خواهد شد. 

https://www.asianews.ir/u/dKS
اخبار مرتبط
وزارت دادگستری آمریکا به دنبال دو هکر ایرانی و فلسطینی اقداماتی را انجام می دهد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید