جنجال پالرمو و CFT بر سر چیست؟

یکشنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۷ / ۰۸:۲۵
کد خبر: 317
گزارشگر: 1
۱۱۹۷
۰
۰
۰

اما سوالی که پیش می آید این است که چرا موافقان و مخالفان این کنوانسیون نمی توانند براحتی به نقطه مشترکی برسند و آیا واقعا یکی از دلایل اصلی مخالفت مخالفان این است که با تصویب این کنوانسیون امکان کمک ایران به "گروه‌های مقاومت" همچون حزب‌الله لبنان و حماس در فلسطین مسدود می شود که در پاسخ آنها می توان گفت که مگر لبنان با FATF همکاری نمی کند ؟
و چه لزومی دارد که بخواهند منابع مالی حزب الله را از ایران کنترل کنند ؟!!
بخاطر دارم که در خبرها شنیدیم که تا تاریخ ۱۴ مردادماه امسال، ۱۵ هزار نفر که سپرده‌های میلیاردی در موسسات اعتباری مالی ورشکسته داشتند برای دریافت و تعیین تکلیف پولشان رجوع نکرده اند ؟
حال از مخالفان گرامی این سوال را می پرسیم که صاحبان این حساب‌ها چه کسانی هستند و چرا برای دریافت و یا تعیین تکلیف پولشان به بانک مرکزی مراجعه نکرده اند مگر بحث جنجال اصلی بر سر کنوانسیون پالرمو و FATF بر سر شفافیت مالی نیست پس به چه دلیل اجازه نمی دهند که موافقان براحتی نظر خود را بیان کنند!
مگر غیر از این است که دکتر روحانی و ۸ وزیر او با درخواست از رهبر معظم انقلاب اسلامی درخواست کرده اند که برای رسیدگی به لوایح سی اف تی و پالرمو به مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کنند پس به چه دلیل برخی از خطیبان نماز جمعه و تعدادی از مراجه تقلید رای مثبت به این لایحه را به شدت مورد انتقاد قرار داده‌اند و چرا این عزیزان دلایل مخالفت خود را با منطق و برهان کافی برای مردم بیان نمی کنند !
سخن آخر اینکه با تجمع و تحصن و تهدید برخی از مخالفین ، فساد در کشور از بین نمی رود و اهمیت خارج شدن ایران از لیست سیاه از آن جهت است که تا زمانی که ایران در این فهرست باشد، قادر به انجام معاملات و مبادلات مالی و بانکی با کشورهای دیگر در شرایط خاص کنونی نمی تواند باشد.


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید