صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
پنج شنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ / ۱۷:۴۳
کد خبر: 9751
گزارشگر: 213
۴۱۴۰
۲
۰
۴
بنا بر اظهارات نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی

«جزییات» مرحله دوم همسان سازی و افزایش حقوق بازنشستگان

«جزییات» مرحله دوم همسان سازی و افزایش حقوق بازنشستگان
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از بروز شدن فرآیند‌ها و شاخصه‌های مرحله دوم طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشور خبر داد و گفت: مستمری بگیران می‌توانند، تغییرات اعمال شده در احکام خود را مشاهده کنند.
به گزارش آسیانیوز، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از بروز شدن فرآیند‌ها و شاخصه‌های مرحله دوم طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشور خبر داد.

سید کریم حسینی گفت: در راستای حذف شکاف بین دریافتی وظیفه بگیران صندوق‎‌های بازنشستگی کشوری، لشکری و همچنین مستمری بگیران این سازمان، علاوه بر حفظ شاخصه‌های پرداختی مرحله اول طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان، بخشی از فرآیندهای مربوط به مرحله دوم آن نیز بروز رسانی شد.

وی با اشاره به اینکه آیتم‌های جدیدی به مرحله دوم طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان اضافه شده است، گفت: این آیتم‌ها در حقوق فروردین و اردیبهشت امسال مستمری بگیران اعمال شده است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآورشد: مستمری بگیران تامین اجتماعی با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان (تامین اجتماعی) می‌توانند، تغییرات اعمال شده در احکام خود را مشاهده کنند.

کمک هزینه مسکن بازنشستگان تغییر کرد
به نقل از ایسنا،‌ حسینی گفت: اعمال ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی بر مجموع مبالغ مستمری و آیتم‌های متناسب سازی، جبران ۷۵ درصدی میزان افت مستمری سال برقراری به نسبت حداقل مستمری همان سال، یکسان سازی مبالغ کمک هزینه‌های عائله مندی و اولاد همانند بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی، تعمیم پرداخت کمک هزینه عائله‌مندی به تمامی همسران بازمانده همانند مستمری بگیران بازنشسته و از کار افتاده، افزایش مجموع میزان مستمری و سایر مزایای جانبی (حداقل به میزان ۵۰ درصد مجموع پرداختی ناخالص اسفند ماه سال ۱۳۹۹) افزایش مبلغ پرداختی بابت کمک هزینه مسکن و کمک به تامین معیشت به ترتیب به میزان ۱۱۴ و ۶۶ درصد از جمله نتایج بروز رسانی مرحله دوم طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشور محسوب می‌شود.

به گفته وی، برابر با اجرای این مرحله از طرح، کمک هزینه مسکن بازنشستگان از مبلغ ۷۰۰ هزار ریال به یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و کمک به تامین معیشت از مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به ۲ میلیون ریال افزایش یافت.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، اجرای مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان را گام بزرگی به منظور ارتقاء سطح رفاه و رضایتمندی این قشمر و مستمری بگیران عنوان کرد و گفت: این اقدام تاثیر قابل توجهی در بهبود معیشت بازنشستگان کشور خواهد داشت./
https://www.asianews.ir/u/6l7
اخبار مرتبط
در حالی که زمان واریز مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان تأمین‌اجتماعی مشخص شده، پرداخت مستمری اردیبهشت ماه از امروز آغاز شده است.
حجت‌‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه افزایش حقوق بازنشستگان را متناسب با افزایش حقوق کارگران، مصوب کرده‌ایم، گفت: این افزایش در وزارت کار مصوب شده است.
در جلسه هیئت وزیران میزان افزایش ضریب حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال ۱۴۰۱ تعیین شد.
در حالی که افزایش حقوق بازنشستگان در سال جدید مصوب شد، مقدار مستمری با تصمیم هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی اعلام شده است.
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: افزایش مستمری بازنشستگان در هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی مصوب شد.
ثبت‌نام اینترنتی وام ضروری سال ۱۴۰۱ بازنشستگان و وظیفه‌بگیران از امروز (سه شنبه ششم اردیبهشت ماه) آغاز شده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
فرهنگی ، بازنشسته
۱۴۰۱/۰۳/۱۵
0
0
0

با سلام ، حضور محترم معاون امور اقتصادی صندوق بازنشستگان کشوری از جمله اموزش و پرورش . با توجه به جراحی وضعیت اقتصادی در کشور که توسط دولت و دست اندرکاران صورت گرفت .که باعث شد حداقل 100% اقلامات مورد نیاز افزایش یابد و با توجه به تصویب همسان سازی و افزایش حقوق بازنشستگان فرهنگی طبق تصویب لایحه که توسط نمایندگان محتر م انجام گردید که هر مبلغ حقوق شاغلین افزایش یابد حقوق بازنشستگان هم بایستی 90٪ شاغلین افزایش شود و از طرفی مبلع این همسان سازی هم در مجلس تصویب رسیده، چگونه این لایه به دولت باز گرداننده شده و دولت هم ادعا میکند وقت بررسی را ندارد و همچنان با قول وعید دادنها وضعیت همسان سازی متوقف گر دیده و اقدامات لازم برای اجرای همسان سازی بازنشستگان اموزش و پرورش را راکد نگهداشته حالا بازنشستگان تا کی باید منتظر دولت و یا سازمان برنامه و بوجه باشندو از طرفی مسولین بهتر از هر کسی از وضعیت و معیشت بازنشستگان فرهنگی با اطلاع هستند ، ولی مشخص نیست این انتظا رتا چه مدت زمان لازم دارد تا همسان سازی به اجرا در آید ، با احترام

بازنشسته کشوری
۱۴۰۱/۰۵/۰۳
0
0
1

بازنشستگان کشوری رادریابید خصوصا بازنشسته علوم پزشکی را که واقعا مظلوم واقع شده اند


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید