صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ / ۰۰:۰۸
کد خبر: 10181
گزارشگر: 306
۴۶۱
۰
۰
۱
مدیرعامل توانیر خبر داد

آغاز اجرای برنامه های مدیریت بار برق / اعلام تفاوت های برنامه امسال با سال های گذشته

آغاز اجرای برنامه های مدیریت بار برق / اعلام تفاوت های برنامه امسال با سال های گذشته
یزد - مدیرعامل توانیر از آغاز اجرای برنامه های مدیریت بار برق همزمان با آغاز فصل اوج مصرف برق خبرداد
   آسیانیوز / یزد ؛ مهندس آرش کردی همزمان با آغاز فصل اوج مصرف برق، از شروع اجرای برنامه های مدیریت بار خبر داد و گفت: امسال با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با وزارت صمت و صنایع، شاهد اجرای متفاوت این برنامه ها هستیم.
کردی با اشاره به این که از صنایع خواسته شده است تا برنامه های تعطیلات و تعمیرات خود را در فصل پیک مصرف برق به اجرا بگذارند، افزود: به این منظور امضای تفاهم نامه ها با صنایع از ماه های گذشته آغاز شده بود و از این جهت برنامه ریزی دقیق تری انجام شد چرا که طرح های مدیریت بار زودتر آغاز و به صنایع  نیز قبل از اجرا اعلام شده است تا خللی در کار تولید و مدیریت بازار ایجاد نشود و صنایع تنها برنامه های تعطیلات و تعمیرات سالانه خود را در زمان هایی که صنعت برق اعلام می کند، به اجرا بگذارند  و این مهمترین ویژگی های این برنامه ها در سال جاری محسوب می شود.
مدیرعامل توانیر همچنین با اشاره به مصوبه هیات وزیران درخصوص مشترکان صنعتی همکار با برق در فصل اوج مصرف  گفت: براساس این مصوبه، مشترکانی که با برنامه های مدیریت بار برق همکاری داشته و درماه های بعد تجاوز از دیماند داشته باشند، جریمه نخواهند شد.
وی از هماهنگی خوب میان وزارتخانه های صمت، نیرو و صنایع نیز سخن گفت و اظهار امیدواری کرد: با اجرای مجموع این برنامه ها، مدیریت مصرف خوبی اتفاق بیافتد.
کردی درخصوص بخش کشاورزی نیز گفت: با توجه به مشوق های تعریف شده و برنامه های تدوین شده، مشترکان می توانند در صورت عدم استفاده از برق چاه های کشاورزی به مدت 5 ساعت در بازه زمانی 11 تا 18 (که در تفاهم نامه همکاری درج می شود) و انتقال زمان آبیاری به ساعات دیگر، از برق رایگان در 19 ساعت  باقی مانده شبانه روز استفاده نمایند.
مدیرعامل توانیر با بیان این که این اقدام مبتنی بر اصول علمی تعریف شده است، اضافه کرد: از آنجا که آبیاری در ساعت های گرم روز مغایر با  اصول علمی است، برنامه های مدیریت بار بخش کشاورزی نیز در ساعات گرم روز تعریف شده است.

سید محمد جواد عرفانفر

آغاز اجرای برنامه های مدیریت بار برق / اعلام تفاوت های برنامه امسال با سال های گذشته , مهندس آرش کردی  مدیرعامل توانیر

 

https://www.asianews.ir/u/6x0
اخبار مرتبط
​ یزد - سرپرست آبفا ازبازدید میدانی معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری از پروژه های آبرسانی خبرداد
یزد- ؛سرپرست آبفا در خصوص رحلت امام خمینی(ره)چنین گفت: امام‌ خمینی‌(ره)، یک‌ حقیقت‌ همیشه‌ زنده‌ است، نام‌ او پرچم‌ انقلاب، راه‌ او راه‌ انقلاب‌ و اهداف‌ او اهداف‌ این‌ انقلاب‌ است، بر ما است که نام و راه او را همچون جان پاس داریم و برای دستیابی به قله‌های عزت و عظمت رهپوی واقعی ایشان باشیم
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید