صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
یکشنبه / ۱ آبان ۱۴۰۱ / ۲۰:۵۹
کد خبر: 12237
گزارشگر: 306
۳۲۲
۰
۰
۱

آزادی ۹۱ محکوم مالی یزدی در ۷ ماهه سال جاری

آزادی ۹۱ محکوم مالی یزدی در ۷ ماهه سال جاری
یزد - مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی ۹۱ محکوم مالی جرائم غیر عمد از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد

آسیانیوز / یزد ؛ سید مسعود عظیمی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با اعلام این خبر گفت: به همت ستاد دیه استان یزد و با مشارکت خیرین و نیکوکاران استان از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۹۱ محکوم مالی جرائم غیر عمد از زندانهای استان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند .

 

عظیمی در ادامه افزود: بدهی این مددجویان مبلغ ۶۹۰ میلیارد و ۹۳۹ میلیون ریال بود که مبلغ ۶۰۱ میلیارد و ۹۱۴ میلیون ریال توسط اعضاء کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ گردیده و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ ۸۹ میلیارد و ۲۵ میلیون ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۹۱ نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم گردید.

 

 وی با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت : از این تعداد آزاد گردیده تعداد ۶۰ مددجو مربوط به محکومین مالی ،تعداد ۱۸ مددجو محکوم پرداخت مهریه، تعداد ۱۲ مددجو محکوم نفقه و ۱ محکوم پرداخت دیه حادثه کار بودند .   

 

سید مسعود عظیمی ضمن تقدیر از زحمات  بی وقفه کارکنان و اعضاء کمیته صلح و سازش این ستاد گفت: از این تعداد آزادی تعداد ۱۵ مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و تعداد ۷۶ مددجو  با پرداخت از منابع، شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل از زندان آزاد گردیدند که از این تعداد ۱۰ مددجو زن و  81 مددجو مرد بودند .

 

وی ادامه داد: تعداد ۸ زندانی جرائم غیر عمد در ماه گذشته به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم و  هفته وحدت و همدلی از زندان های استان آزاد شدند که افراد مستحقی بودند که به دلایل غیر عمد و تنها به دلایل محکومیت های مالی در زندانها به سر میبردند و بخشی از مبلغ بدهی را خود مددجو فراهم نموده و بخش دیگری از این مبلغ را خیرین با کمک ستاد دیه فراهم و زمینه آزادی آنها را از زندان فراهم گردید .

 

این مقام مسئول در پایان گفت :  ستاد دیه یک موسسه خیریه غیر تجاری و غیر انتفاعی است که تنها در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مالی فعالیت مینماید و نیکوکاران و خیرین میتوانند کمک های خود را جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به حساب های ستاد دیه استان یزد می توانند کمک‌های نقدی خود را به حساب‌های نمایندگی ستاد دیه استان یزد به شماره کارت مجازی ۳۲۳۱-۰۰۰۰-۶۰۷۰-۶۲۷۷  و  شماره حساب ۰۱۰۸۸۸۸۸۸۸۰۰۲ بانک ملی ، ۶۶۶۶۶۶ پست بانک و یا با شماره گیری کد دستوری #۱۱۳۳*۶۶۵۵*  کمک های خود را به حساب ستاد دیه استان یزد واریز نمایند .

 

عظیمی یادآور شد: شماره تلفن ۳۶۲۹۸۲۰۰ روابط عمومی ستاد دیه استان یزد پاسخگوی سوالات عموم خیران و مردم نیکوکار پیش‌بینی شده است که می‌توانند اقدام کنند.

سید محمد جواد عرفانفر

 

 

 آزادی ۹۱ محکوم مالی یزدی در ۷ ماهه سال جاری ، سید مسعود عظیمی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان

https://www.asianews.ir/u/8gw
اخبار مرتبط
یزد - رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کشور از تعیین تکلیف خودرو‌های توفیقی در این انبار خبر داد
یزد - قناد یزدی برای سومین سال متوالی مبلغ ۲۰ میلیون تومان را جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا نمود
یزد - مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان با اشاره به اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد پرونده های قضایی مربوط به مباحث زمین و املاک است ، گفت: با هویت سازی و مستندسازی و اجرای کامل قانون کاداستر ، بسیاری از پرونده های قضایی کاهش می یابد
​یزد - ​سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان از تشکیل یک فقره پرونده مشاوراملاک متخلف در شهر یزد خبر داد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید