صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۹ خرداد ۱۴۰۲ / ۱۶:۲۳
کد خبر: 14927
گزارشگر: 213
۷۳۱۳
۰
۰
۱
براساس اعلام بانک مرکزی

تبدیل دسته چک قدیمی به صیاد بدون نیاز به تایید در سامانه+جزئیات

تبدیل دسته چک قدیمی به صیاد بدون نیاز به تایید در سامانه+جزئیات
بانک مرکزی اعلام کرد چک‌های قدیمی چک های بدون نیاز به ثبت و تایید در سامانه صیاد تا پایان شهریور ماه امسال با چک‌های جدید جایگزین می‌شوند.

به گزارش آسیانیوز، طبق اعلام بانک مرکزی، چک‌ های قدیمی تا پایان شهریور ماه امسال با چک‌ های جدید جایگزین می‌ شوند.

به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی ، براساس آمار چک‌های مبادله‌ای طی فروردین ماه 1402 در سامانه چکاوک بیش از 6 میلیون و 400 هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر 3283 هزار میلیارد ریال مبادله شد که از کل تعداد و مبلغ چک‌های مبادله‌شده در این ماه به ترتیب 93 درصد و 90.5 درصد وصول شده است.

درصد تعداد و مبلغ چک‌های وصول‌شده در ماه قبل از آن (اسفند ماه سال 1401) به ترتیب معادل 93 درصد و 91.3 درصد بوده است. همچنین این نسبت در ماه مشابه سال قبل به ترتیب برابر 90.9 درصد و 88.8 درصد بوده است.

براساس این گزارش پس از گذشت بیش از دو سال از اجرایی شدن قانون جدید چک و اقبال عمومی مردم به این چک‌ها، روند جایگزین شدن چک‌های قدیمی با جدید به سرعت طی شده و در حال حاضر بیش از 85 درصد چک های وصول شده در سامانه چکاوک از چک‌های جدید بوده است. همچنین میزان برگشت چک‌های جدید، به صورت قابل توجهی کمتر از چک‌های قدیمی است.

------------------

بیشتر بخوانید

اعلام جزییات قانون جدید چک و چگونگی ثبت و انتقال آن در سامانه صیاد/توزیع دسته چک ها از امروز

-----------------------------------

بر همین اساس، چک‌های قدیمی (چک های بدون نیاز به ثبت و تایید در سامانه صیاد) تا پایان شهریور ماه سال جاری با چک‌های جدید جایگزین می‌شوند و پس از این تاریخ، چک‌های قدیمی فقط در بانک‌های صادرکننده دسته چک، قابلیت نقدشدن را خواهد داشت.

مشتریان شبکه بانکی نیز برای بهره‌مندی از مزایای چک‌های جدید می‌توانند طی ماه‌های آتی به شعب بانک‌های خود مراجعه کرده و دسته چک قدیمی خود را با دسته چک‌ جدید تعویض کنند./


https://www.asianews.ir/u/aic
اخبار مرتبط
اطلاعاتی کامل در ارتباط با قوانین و نحوه دریافت دسته چک صیادی
بعد از ارائه انواع خدمات بانکی به صورت مجازی مانند پرداخت قبوض، نقل و انتقال پول، افتتاح حساب و غیره حالا نوع جدیدی از خدمات بانکی جدید ارائه شده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید