صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
سه شنبه / ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ / ۱۲:۲۰
کد خبر: 14994
گزارشگر: 213
۷۰۹
۰
۰
۱
سرنوشت جنگ اوکراین با اولتیماتوم مقام آمریکایی

مقام آمریکایی: با شکست اوکراین؛ آمریکا وارد جنگ جهانی می شود

مقام آمریکایی: با شکست اوکراین؛ آمریکا وارد جنگ جهانی می شود
سفیر سابق آمریکا گفت: اگر اوکراین در میدان جنگ به روسیه ببازد، جنگ جهانی راه می افتد و مسلح کردن کی‌یف ادامه دارد.
به گزارش آسیانیوز، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل که نامزد ریاست جمهوری است، گفت: اینکه اجازه دهیم اوکراین در میدان جنگ به روسیه ببازد، جنگ جهانی به راه خواهد انداخت. به گفته او، هدف از مسلح کردن کی‌یف پیشگیری از جنگ با ارسال پیام به رقبای آمریکا بود.

 به نقل از خبرگزاری راشا تودی، «نیکی هیلی» سفیر پیشین ایالات متحده در سازمان ملل در دوره ریاست دونالد ترامپ در مراسمی در آیوا گفت: وقتی اوکراین پیروز شود، این پیامی به چین درخصوص تایوان و پیامی به ایران "که می‌خواهد بمب اتمی بسازد" و پیامی به کره‌شمالی که موشک‌های بالستیک آزمایش می‌کند و پیامی به روسیه خواهد بود که کار به آخر رسیده است.

به گزارش ایسنا، این سیاستمدار آمریکایی جمهوری‌خواه که برای رقابت کاخ سفید در ۲۰۲۴ آماده می‌شود، افزود: این به نفع آمریکاست، به نفع امنیت ملی ماست که اوکراین پیروز شود. ما باید شاهد این باشیم، باید این کار را تمام کنیم.

هیلی در مورد چگونگی پایان جنگ، پیش‌بینی چندانی نداشت. او گفت: اگر روسیه خارج شود، جنگ در یک روز تمام می‌شود. اگر اوکراین خارج شود، بعد از آن همه ما به جنگ جهانی می‌رسیم. برای جلوگیری از وقوع آن، کی‌یف به تسلیحات نیاز دارد، حجم زیادی از تسلیحات. پیروزی اوکراین، پیروزی همه ماست، زیرا ظالمان دقیقا به ما می‌گویند که قرار است چه کاری انجام دهند. اگر این اتفاق بیفتد، ما یک جنگ جهانی در پیش داریم.

نیکی هیلی خود را در مسائل سیاست خارجی از دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان متمایز کرده است. ترامپ اوایل سال جاری میلادی گفت که این ایالات متحده است که نیاز به تغییر رژیم دارد، نه روسیه. همچنین رقیب هیلی، ران دیسانتیس هم که فرماندار فلوریداست، سطح درگیری در اوکراین را به اندازه یک «مناقشه ارضی» کم‌اهمیت کرد.

روز یکشنبه نیکی هیلی مفهوم بی‌طرف ماندن در جنگ اوکراین را مورد تمسخر قرار داد و گفت «این جنگی برای آزادی است و ما باید برنده شویم.»
https://www.asianews.ir/u/ak4
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید