صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۵
کد خبر: 1500
گزارشگر: 99
۱۲۹۶
۰
۰
۰
اسماعیل یغمایی؛

کتاب خاطرات یک باستان‌شناس از دهه ۳۰ ایران منتشر شد

کتاب خاطرات یک باستان‌شناس از دهه ۳۰ ایران منتشر شد
کتاب خاطرات یک باستان‌شناس از دهه ۳۰ ایران تحت عنوان «وقتی که بچه بودم...» منتشر شد.
کتاب «وقتی که بچه بودم...»، خاطرات کودکی اسماعیل یغمایی ( باستان‌شناس پیشکسوت ایرانی) است که در آن نقبی به اتفاقات تاریخی دهه ۳۰ ایران می‌زند. حوادثی که با زندگی او گره خورده و حالا او با نگارش این خاطرات، ما را به روزهای سخت مصدق در زندان، اعتراضات مردم در بلوای نان دوران حکیم‌الملک، زندگی در عزلت ملک‌الشعرا بهار و روزهای پرشکوه انتشارات امیرکبیر و.... می‌برد. او در این کتاب نگاه صادقانه‌ و صمیمانه‌ای به مردانی چون «صادق هدایت» دارد و از اولین و آخرین دیدار کوتاهش با این نویسنده مشهور و تاثیر این برخورد در زندگی‌اش می‌نویسد.
او در این کتاب آورده: همان‌ روزها بی‌آن‌که بخواهم توانستم، ببینم استاد بهار را که برای کبوترهایش دانه می‌ریخت، دکتر مصدق را که سرم داد می‌زند؛ بچه برو کنار، برو گمشو! و کف دست‌های زرد و بی‌روح صادق هدایت را با آن خط‌های صاف؛ و از ترس این‌که باغبان حکیم‌الملک مرا به کلانتری نبرد، ساعت‌ها یک گوشه قایم شدم. شاید...
صفحه به صفحه این کتاب، حکایت پر فراز و نشیب تاریخ ماست که روی سرنوشت و زندگی نسل به نسل مردمان این سرزمین تاثیرگذار است. از این باستان‌شناس، تا کنون کتاب‌های «داستان پیامبران»، «بررسی‌های باستان‌شناسی در منطقه ایوه-با پرفسور هنری رایت»، «امامزاده‌های تهران، ری و شمیران»، «شوش، شهر پانزدهم»، «کاخ بردک سیاه»، «آرایه‌های زینتی در ایران باستان»، «گیسوان هزارساله» و کتابی در حوزه کودکان با نام «خانم پنگوئن و آقای کانگورو» منتشر شده است.
این کتاب در ۱۴۸ صفحه با عکس‌هایی از آن دوران تاریخی، از سوی انتشارات «دادکین» منتشر شده است. انتشارات دادکین برای جلوگیری از شیوع کرونا، به تازگی صفحه‌ای در اینستاگرام به آدرس dadkinpublisher ایجاد کرده است که علاقمندان می‌توانند سفارش خود را به صورت غیرحضوری در این صفحه ثبت کنند. ارسال به تمام نقاط کشور رایگان است و توزیع کتاب حتی در تعطیلات سال نو نیز انجام می‌شود.
https://www.asianews.ir/u/1fG
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید