صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ / ۱۰:۵۸
کد خبر: 15209
گزارشگر: 213
۶۷۸
۰
۰
۱
تغییرات در افزایش یارانه ها

مشخصات سه دهک اول یارانه‌بگیران/افزایش ۲۰ درصدی یارانه ها شامل چه کسانی است؟

مشخصات سه دهک اول یارانه‌بگیران/افزایش ۲۰ درصدی یارانه ها شامل چه کسانی است؟
افزایش ۲۰ درصدی یارانه شامل حال سه دهک اول یارانه‌بگیران می شود.
به گزارش آسیانیوز، حالا که قرار است افزایش ۲۰ درصدی یارانه شامل حال سه دهک اول یارانه‌بگیر شود، به طور مشخص چه کسانی در این گروه‌ها جای می‌گیرند؟

مرحله جدید طرح ملی کالابرگ الکترونیک از سیزدهم خرداد ماه کلید خورد. در این مرحله قرار است خانوارهایی که تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد قرار دارند و البته جزو سه دهک اول درآمدی هستند، در اولویت اجرا قرار بگیرند. به طور مشخص، تعریف سه دهک اول درآمدی چیست و چه کسانی را شامل می‌شود؟

شب گذشته مبلغ ۲۰ درصد یارانه اعتباری به ازای هر فرد خانوار در حساب سرپرستان دهک‌های اول، دوم و سوم که مجموع آنها ۲۵ میلیون نفر می‎شود، شارژ شد. حالا قرار است درباره اینکه آیا قرار است این افزایش یارانه شامل دهک‌های دیگر هم شود، اطلاع‌رسانی صورت گیرد.

دیروز اتفاق دیگری هم افتاد؛ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور اطلاعیه‌ای از افزایش ۲۰ درصدی اعتبار یارانه همه خانوارهای سه دهک اول درآمدی و شارژ یارانه ۸۰ هزار تومانی در حساب اعضای خانوار خبر داد و اعلام کرد که طرح ملی کالابرگ الکترونیکی با افزایش ۲۰ درصدی اعتبار یارانه در راستای پوشش کامل سه دهک اول درآمدی و تحقق برنامه حمایت دولت برای تامین سبد غذایی خانوارها، از امروز برای همه خانوارهای دهک اول، دوم و سوم اجرا شد.

دهک‌بندی با آزمون وسع انجام می‌شود
به تجارت نیوز، در سال‌های گذشته، دهک‌بندی با توجه به میزان درآمد خانوار انجام می‌‌شد اما پس از آن تصمیم بر این گرفته شد که غربالگری دهک‌ها بر اساس «آزمون وسع» صورت گیرد.

مطالعه بیشتر:ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی از امروز
در این باره در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان توضیحاتی ارائه شده است. غربالگری در آزمون وسع بر اساس مولفه‌هایی مانند تعداد اعضای خانوار، جنسیت سرپرست خانوار، تعداد خودرو، مجموع ارزش خودرو، تعداد ملک اظهاری، تعداد سفرهای خارجی، گردش حساب، شغل افراد و غیره انجام می‌شود. همچنین، مواردی مثل معلولیت و بیماری‌های خاص هم در این غربالگری مد نظر قرار می‌گیرند.

پیشتر، اطلاعاتی هم در مرکز آمار ایران درج شده بود که نشان می‌داد کدام خانواده با چه میزان درآمد به چه دهکی تعلق دارد. اگر هزینه کل یک خانوار به طور متوسط ۳.۳ نفره، حدود ۷۰۰ تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در ماه باشد، این یعنی در دهک اول قرار می‌گیرند و جزو ۱۰ درصد فقیرترین خانوارهای کشور هستند. در ضمن، اگر هزینه خانوار حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باشد در دهک دوم و اگر هزینه دو میلیون تومان باشد، در دهک سوم قرار می‌گیرند./
https://www.asianews.ir/u/apx
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید