صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۵ تیر ۱۴۰۲ / ۱۱:۱۳
کد خبر: 15340
گزارشگر: 213
۳۶۲
۰
۰
۰
مجلس شورای اسلامی تصویب کرد

واردات دارو از مالیات معاف شد

واردات دارو از مالیات معاف شد
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای واردات داروهای ضروری و تجهیزات پزشکی فاقد مشابه تولید داخل را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کرد.
به گزارش آسیانیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای واردات داروهای ضروری و تجهیزات پزشکی فاقد مشابه تولید داخل را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کرده و نرخ مالیات کالاهای اساسی را یک درصد تعیین کردند.

 نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی جزییات لایحه دوفوریتی الحاق یک بند به تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور را تصویب کردند.

ماده واحده - متن زیر به عنوان بند (ظ) به تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور الحاق می شود:

ظ- در سال ۱۴۰۲، واردات داروهای ضروری و تجهیزات مصرفی پزشکی که فاقد مشابه تولید داخل باشند، از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف بوده و نرخ مالیات بر ارزش افزوده گندم، برنج، دانه های روغنی، انواع روغن خام، حبوبات ( شامل عدس، نخود، لوبیا و ماش)، قند، شکر، گوشت مرغ، گوشت قرمز، چای و همچنین نرخ مالیات بر ارزش افزوده قند و شکر تولید داخل به یک درصد تقلیل می یابد.

انتهای پیامخبرنگار منیرسادات سیدرضا دبیر فاطمه ربی
لینک کوتاه
isna.ir/xdP77j
برچسب‌ها:
مجلس شورای اسلامیواردات دارومجلس یازدهم
بازارگردی
تا دیر نشده ثبت نام کن! (ظرفیت محدود)

https://www.asianews.ir/u/atj
اخبار مرتبط
معاون وزارت کار درباره شارژ کالابرگ‌های دهک اول، دوم و سوم و افزایش اعتبار یارانه گفت: مشمولان با نصب برنامه «شما» در موبایل اطلاعات در این‌ زمینه را ببینند.
مقام وزارت کار گفت: کالابرگ‌ الکترونیکی برای همه خانوارهای دهک اول، دوم و سوم شارژ می‌شود و قرار است تورم را پوشش دهد و به اسم کالابرگ به سفره مردم برود.
امروز داروگر به کما رفته و ظاهراً سرنوشتی مثل ارج و سایر برندهای قدیمی در انتظار این شرکت باسابقه است؛ داروگر در سال ۱۳۰۷ و در شهر اصفهان توسط «غلامرضا داروگر» پی‌ریزی شد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید