صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
سه شنبه / ۲۴ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۱:۱۵
کد خبر: 16027
گزارشگر: 213
۶۹۵
۰
۰
۱
فریب و تزویر در سایت های غیرمجاز

قربانیان سایت همسریابی چه کسانی هستند؟

قربانیان سایت همسریابی چه کسانی هستند؟
یک مقام سایبری گفت: شگرد کلاهبرداران فعال در این حوزه بسیار پیچیده بوده و پس از برقراری ارتباط عاطفی با متقاضیان و جلب اعتماد آنان اقدام به کلاهبرداری می کنند.

به گزارش آسیانیوز، همه روزه تعدادی از افراد که به هر دلیلی فریب این ترفند مجرمانه را خورده‌اند با در دست داشتن شکوائیه قضائی به پلیس فتا مراجعه می‌کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا از آغاز طرح عملیاتی پلیس سایبری کشور علیه تارنما‌های فضای مجازی با موضوعات همسریابی خبر داد.

--------------

بیشتر بخوانید

راه های «صیغه شدن» برای همه متقاضیان/گزارش تکان دهنده از صیغه ای شدن زن ها در سال های اخیر/از ارسال عکس قدی تا فرم هزینه ها!

---------------------------------

سرهنگ رامین پاشایی با اشاره به آغاز طرح عملیاتی پلیس سایبری کشور علیه صفحات و تارنما‌های فضای مجازی با موضوعات همسریابی در بیش از ۴۰ کارگروه ویژه در پلیس فتا فراجا، اظهار داشت: با توجه به رصد فضای مجازی و شکوائیه قضائی واصله به پلیس فتا مشخص شد فعالیت مجرمانه صفحات و کانال‌هایی در فضای مجازی با موضوع "همسریابی" همچنان قربانی می‌گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: همه روزه تعدادی از افراد که به هر دلیلی فریب این ترفند مجرمانه را خورده‌اند با در دست داشتن شکوائیه قضائی به پلیس فتا مراجعه می‌کنند این در حالی است که بار‌ها هشدار‌های لازم در خصوص اینگونه فعالیت‌های کلاهبردارانه و توجیهات آموزشی در رسانه‌های گروهی توسط این پلیس به شهروندان ارائه شده است.

وی تصریح کرد: صرفا تعداد محدودی سایت دارای مجوز رسمی از وزارت آموزش و جوانان که در امر بهسان‌گزینی و ارائه خدمات مشاوره‌ای به داوطلبان و متقاضیان در امر ازدواج فعالیت می‌کنند، دارای اعتبار هستند و سایر تارنما‌های موجود در این حوزه فاقد وجاهت قانونی بوده و بعضا با سوءاستفاده از نام اشخاص حقیقی، حقوقی و سازمان‌های موثر در امر ازدواج از افراد کلاهبرداری می‌کنند.

به گزارش رکنا،معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا افزود: در راستای اجرای طرح‌های عملیاتی پلیس فتا در خصوص پاک سازی فضای سایبر تاکنون بیش از ۲۰۰ تارنما با موارد مجرمانه مشابه مورد شناسایی قرار گرفته و اقدام قضائی علیه متخلفان و مجرمان در حال پیگیری و اجرا است.

-------------

بیشتر بخوانید

چگونه یک زن صیغه ای شدم؟

-------------------------------

سرهنگ پاشایی گفت: بر اساس تجزیه و تحلیل پرونده‌های قضائی مشخص شد شگرد کلاهبرداران فعال در این حوزه بسیار پیچیده بوده و پس از برقراری ارتباط عاطفی با متقاضیان و جلب اعتماد آنان با به‌دست آوردن سایر اطلاعات شخصی و خانوادگی و در اختیار قرار گرفتن فیلم و تصاویر خصوصی از فریب خوردگان با تهدید از قربانیان اخاذی می‌کنند.

این مقام سایبری با تاکید بر اینکه عموم مردم از ورود به این صفحات، کانال‌ها و همچنین اعتماد به افراد ناشناس اکیدا خودداری کنند، به شهروندان توصیه کرد: در صورت مواجهه با موارد کلاهبرداری، دریافت پیغام‌های تهدیدآمیز و اخاذی مجرمان بلافاصله با مراجعه به دادسرا یا مراکز انتظامی پلیس فتا در سراسر کشور پیگیر موارد مطروحه باشند و به هیچ عنوان به خواسته‌های تهدیدکنندگان توجه نکنند.

این مقام مسئول از هموطنان خواست که ضمن همکاری با پلیس فتا در امر پاک‌سازی فضای مجازی از وجود مجرمان در صورت مشاهده موارد مشکوک و مشابه موضوع را از طریق سرشماره ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir جهت پیگیری به پلیس فتا در سراسر کشور منعکس کنند./

https://www.asianews.ir/u/bc2
اخبار مرتبط
هر فردی که دو نفر را معرفی کنه برای صیغه، ۸۰ درصد تخفیف برای خودش محسوب می شه.. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت فرم به آیدی مدیر گروه پیام بدید؛ پیام های رایج کانال هایی که از فعالیت معتبر دم می زنند و ...
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه وزارت ورزش درباره آخرین وضعیت مراکز مجوز دار همسر یابی توضیحاتی داد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید