صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۹ اَمرداد ۱۴۰۲ / ۱۶:۴۵
کد خبر: 16110
گزارشگر: 306
۸۴
۰
۰
۲
امام جمعه بخش مرکزی یزد خواستار شد

یادواره شهدای رسانه سیره و منش شهیدان خبرنگار را تبیین کند

یادواره شهدای رسانه سیره و منش شهیدان خبرنگار را تبیین کند
یزد - امام جمعه بخش مرکزی با اشاره به سیره، روش و منش شهیدان خبرنگار از دست اندرکاران دومین یادواره شهدای رسانه استان خواست: فداکاری‌ها، الگوها و ارزش‌های رفتاری و گفتاری شهدای خبرنگار را برای جامعه تبیین کنند

:آسیانیوز / یزد ؛ آیت الله سیدمحمدکاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: خبر، تحلیل و نشر مجموعه اطلاعات موثر در جامعه به مانند هوای تنفسی است که برای جامعه ضرورت دارد.

وی ادامه داد: انسان‌ها ذاتاً به دنبال خبر هستند و باید از کسانی این اخبار را دریافت کنند که خبرنگاران با اخلاق و امانت‌دار باشند.

آیت الله مدرسی افزود: در صدر اسلام نیز راویان خبر و خبرنگارانی وجود داشته‌اند و اگر آنها نبودند بسیاری از این گزارشات تاریخ اسلام به دست ما نمی‌رسید.

امام جمعه بخش مرکزی یزد خاطرنشان کرد: جریانات عاشورا و واقعه کربلا نیز توسط خبرنگاران و روایتگران به ما منتقل شده است که اغلب آنها به اصطلاح خبرنگاران بی‌ مرز بودند.

وی با گرامیدا‌شت یاد شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای رسانه کشور و استان و شهید صارمی از دست اندرکاران دومین یادواره شهدای رسانه استان خواست تا سیره و منش شهیدان خبرنگار را برای جامعه خبرنگاری و مردم به درستی تبیین کنند.

آیت الله مدرسی به ۶ شاخص برجسته و الگوی خبرنگاری اشاره و تصریح کرد: فهم و درک دقیق از خبر و اوضاع اطراف آن ، ضبط و انتقال صحیح خبر، امانت‌داری، شجاعت نقل خبر، بصیرت در تهیه خبر و تحلیل جامع خبر و پرهیز از گزارشگری صرف از جمله صفات یک خبرنگار حرفه‌ای و الگو در جامعه می‌باشد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه شهادت علاوه بر جنبه دینی و مذهبی ای که دارد یک ارزش انسانی و نوعی فداکاری ارزشمند است، گفت: اگر صفات برجسته خبرنگاران شهید که هر یک می‌توانند الگویی برای جامعه باشند به درستی روشن و تبیین شود آن اثر واقعی خود را خواهد گذاشت و مردم سیره و روش زندگی شهیدان را سرلوحه و سبک زندگی خود قرار خواهند داد.

گفتنی است دومین یادواره شهدای رسانه استان در سه‌شنبه شب ۳۱ مرداد ماه بعد از نماز مغرب و عشا در محل امام‌زاده سید جعفر محمد (ع) و به همت بسیج رسانه یزد برگزار می‌شود و در این یادواره از ۱۳ خانواده شهدای رسانه تجلیل می‌گردد.

سید محمد جواد عرفانفر

یادواره شهدای رسانه سیره و منش شهیدان خبرنگار را تبیین کند ، آیت الله سیدمحمدکاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد

https://www.asianews.ir/u/bec
اخبار مرتبط
یزد - سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری گفت: برگزاری یادواره‌ای مانند شهدای رسانه استان می‌تواند در فرهنگ‌سازی و توسعه اخلاقیات، رفتار و سبک زندگی شهدا برای گسترش این ارزش ها در نسل‌های مختلف جامعه به ویژه اهالی رسانه که خواص اثرگذار جامعه هستند در راستای حرکت به سوی جامعه آرمانی بسیار موثر باشد
یزد - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گفت‌: برگزاری برنامه‌هایی مانند یادواره شهدای خبرنگار استان می‌تواند راه کمال و حقیقت را به آیندگان و نسل جوان معرفی کند
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید