صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۵ شهریور ۱۴۰۲ / ۰۱:۳۸
کد خبر: 16190
گزارشگر: 213
۲۴۵
۰
۰
۱
مرگبارترین آتش‌سوزی آمریکا در نیم قرن اخیر

فیلم/تصاویر تکان دهنده پس از آتش سوزی هولناک در هاوایی/بیش از ۴۰۰ کشته در حادثه مرگبار

فیلم/تصاویر تکان دهنده پس از آتش سوزی هولناک در هاوایی/بیش از ۴۰۰ کشته در حادثه مرگبار
مرگبارترین آتش‌سوزی در نیم قرن اخیر در آمریکا تا به حال بیش از ۴۰۰ قربانی گرفته است.

به گزارش آسیانیوز، مقامات ایالت هاوایی فهرستی از نام بیش از ۳۸۸ نفر اعلام کرده‌اند که به گفته آن‌ها در آتش سوزی گسترده این جزیره کشته یا مفقود شده‌اند.

 طبق اعلام مقامات ایالت هاوایی، اجساد برخی از افراد مفقود شده بر اثر آتش سوزی و حرارت بالا، تبدیل به خاکستر شده و احتمال دارد که جسد بسیاری از این افراد هم شناسایی نشود.

رکنا نوشت این لیست تلاش‌ها برای تعیین تعداد کشته‌شدگان و مفقودین این آتش سوزی را پیچیده کرده است.

تصاویری از شهر سوخته در ادامه آمده است:

 


همچنین مقامات جزیره مائویی روز پنجشنبه فهرستی از ۳۸۸ نام از افرادی را که هنوز مفقود هستند، منتشر کردند. پیش از این تعداد افراد مفقودی بیش از ۲ هزار نفر بود.


خسارات ناشی از مرگبارترین آتش‌سوزی در تاریخ ایالات متحده که جان بیش از ۱۰۰ نفر را گرفت و خانه‌ها و مشاغل بی‌شماری را در ایالت هاوایی ویران کرد، بر اساس برآورد موسسه مودی می‌تواند از ۴ تا ۶ میلیارد دلار متغیر باشد.

این موسسه تحقیقاتی اعلام کرد: این برآورد تنها منعکس‌کننده زیان مستقیم و غیرمستقیم ناشی از آسیب به دارایی‌های فیزیکی است و تأثیر آتش‌سوزی بر تولید ناخالص داخلی هاوایی، هزینه‌های دولت برای واکنش به فاجعه و رسیدگی به آسیب‌دیدگان یا هزینه اجتماعی آتش‌سوزی را در نظر نمی‌گیرد.

این برآورد شامل خسارات مالی و وقفه در کسب و کار است و دارایی‌های مسکونی، تجاری، صنعتی، خودرویی و زیرساختی را پوشش می‌دهد.

بر اساس این گزارش، بیشترین خسارت در شهر تاریخی لاهاینا به بار آمده است، جایی که آتش‌سوزی بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار را سوزاند و حدود ۲ هزار و ۲۰۰ سازه را ویران کرد.

به گفته موسسه مودی، به دلیل زمان بر بودن فرآیند بازسازی، هزینه‌های واقعی پیش بینی شده به دلیل تورم افزایش بسیار زیادی خواهد داشت و از همین رو بازسازی در عمل بسیار پرهزینه خواهد بود. انتظار می‌رود که بیمه حدود ۷۵ درصد یا بیشتر از خسارت وارد آمده را پوشش دهد، زیرا آتش‌سوزی‌های جنگلی تحت پوشش بیمه‌نامه‌های معمولی هستند.

به نوشته راشا تودی، آتش‌سوزی جزیره مائویی مرگبارترین آتش‌سوزی در ایالات متحده در بیش از یک قرن گذشته بود و تعداد تلفات ناشی از این حادثه تا کنون به حداقل ۱۱۵ نفر رسیده است و یک هزار و ۱۰۰ نفر نیز همچنان مفقود هستند./


https://www.asianews.ir/u/bgj
اخبار مرتبط
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی گفت: وقوع آتش سوزی شدید در بازار تهران در ساعت ۲:۰۱ بامداد امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد.
«شرکت نفت آفتاب» بندرعباس درباره علت آتش سوزی چند روز گذشته مخازن قیر تاب در مجاورت با مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران اطلاعیه صادر کرد.
مخازن قیر در مجاورت با مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران دچار آتش سوزی شدید شد و تاکنون چند نفر نیز در این آتش سوزی دچار حادثه شده اند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید