صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ / ۰۹:۴۳
کد خبر: 16430
گزارشگر: 464
۶۲۴
۲
۰
۲
در دیدار مهندس ضرغامی با وزیر اکولوژی ازبکستان مطرح شد:

اعتقاد عمیق ایران و ازبکستان به تقویت گردشگری و میراث‌ فرهنگی

اعتقاد عمیق ایران و ازبکستان به تقویت گردشگری و میراث‌ فرهنگی
مهندس ضرغامی با وزیر اکولوژی، حفاظت از محیط زیست و تغییر اقلیم جمهوری ازبکستان دیدار کرد.

به گزارش آسیانیوز به نقل از  اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی، مهندس سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با عزیز عبدالحکیمف وزیر اکولوژی، حفاظت از محیط زیست و تغییر اقلیم جمهوری ازبکستان در محل وزارتخانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست به برگزاری اجلاس سه‌جانبه بین ایران، ازبکستان و ترکمنستان به‌منظور تقویت زیرساخت‌های جاده‌ای و ریلی، رفع موانع و تسهیل صدور روادید اشاره شد.

توسعه همکاری‌های گردشگری با همسایگان

در این دیدار که بهادر عبدالله‌اف سفیر ازبکستان در ایران نیز حضور داشت، مهندس ضرغامی به اعتقاد عمیق طرفین در تقویت گردشگری و میراث ‌فرهنگی اشاره کرد و بر تدوین پیش‌نویسی به‌منظور اجرای تفاهمات مندرج در برنامه همکاری گردشگری که در سفر سال گذشته آیت‌الله ابراهیم رئیسی به امضای طرفین رسید، تاکید کرد. او با اشاره به اهمیت دیدار روسای جمهور در رشد روابط دو جانبه، سفر میرضیایف به تهران و آیت‌الله رئیسی به تاشکند را نقطه‌عطفی در روابط رو به رشد دو کشور در زمینه گردشگری عنوان کرد.

رویکرد جمهوری اسلامی ایران مبنی بر توسعه همکاری‌های گردشگری با کشورهای همسایه، برگزاری تورهای ترکیبی و ارزان‌قیمت زمینی میان ایران، ازبکستان و ترکمنستان، برگزاری اجلاس سه جانبه به‌منظور تقویت زیرساخت‌های ریلی و جاده‌ای، رفع موانع و تسهیل صدور روادید، اشتراکات و قرابت فرهنگی و تاریخی بین دو کشور، اعلام آمادگی برای اعزام اساتید حوزه مرمت به‌منظور انتقال تجارب، برگزاری تورهای آشناسازی، دعوت برای حضور در هشتمین جشنواره بین‌المللی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر و هفدهمین نمایشگاه گردشگری، تدوین پیش‌نویس همکاری به‌منظور امضای نهایی در زمان حضور در «بیستمین اجلاس مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری» در سمرقند و مأموریت به شرکت‌های گردشگری به‌منظور برگزاری تورهای ارزان قیمت زمینی، از موارد مطرح‌شده از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این جلسه بود.

اعزام مرمت‌گران به‌منظور تبادل تجربه

درادامه این جلسه عزیز عبدالحکیمف نیز به تقویت همکاری‌های گردشگری بین طرفین و برگزاری نشست سه‌جانبه ایران، ازبکستان و ترکمنستان اشاره کرد و از مهندس ضرغامی برای حضور در «بیستمین اجلاس مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری» که مهرماه در سمرقند برگزار می‌شود، دعوت به‌عمل آورد. او به برگزاری تور آشناسازی برای اینفلوئنسرها و برنامه‌سازان به‌منظور معرفی جاذبه‌های ازبکستان، آموزش و عرضه محصولات صنایع‌دستی در دو کشور، تبادل تجارب مرمت‌کاران برجسته، بورسیه چندین دانشجوی ایرانی برای تحصیل در دانشگاه ابریشم‌بافی ازبکستان، دعوت از مجسمه‌سازان ایرانی و استفاده از تجارب آن‌ها و آموزش اساتید ابریشم‌بافی اشاره کرد.

وزیر اکولوژی، حفاظت از محیط زیست و تغییر اقلیم جمهوری ازبکستان در پایان ابراز امیدواری کرد که همکاری این دو وزارتخانه به تحقق موارد مطرح‌شده منجر شود.

https://www.asianews.ir/u/ceq
اخبار مرتبط
یزد - وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پی بارش بی‌سابقه و وقوع سیل در یزد جویای اوضاع بافت تاریخی یزد شد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
Husin
۱۴۰۲/۰۶/۲۹
0
0
0

پایان تجاوز به آمریکا در غرب آسیا

Husin
۱۴۰۲/۰۶/۲۹
0
0
0

ضربه ها موشکی برای خروج آمریکاییها از غرب آسیا


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید