صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۰ مهر ۱۴۰۲ / ۱۷:۰۲
کد خبر: 16793
گزارشگر: 464
۵۷۲
۰
۰
۱
حواستان باشد!

هشدار تام هنکس درباره همتای هوش مصنوعی‌ خودش

هشدار تام هنکس درباره همتای هوش مصنوعی‌ خودش
وی گفته بود: حالا هر کسی در هر سنی که باشد می‌تواند خودش را از طریق هوش مصنوعی بازسازی کند فردا ممکن است اتوبوس مرا بزند و تمام، اما بازی‌های من می‌تواند ادامه داشته باشد … این قطعاً یک چالش هنری است، اما یک چالش قانونی نیز هست ... .

آسیا نیوز - تام هنکس به طرفدارانش درباره یک تبلیغ دندانپزشکی که با استفاده از نسخه هوش مصنوعی او ساخته شده، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، تام هنکس بازیگر برنده اسکار روز پیش به دنبال کنندگانش در شبکه‌های اجتماعی درباره یک ویدیوی تبلیغاتی از او که برای یک طرح دندانپزشکی ساخته شده و در فضای مجازی پخش می‌شود، هشدار داد.

هنکس نوشت: حواستان باشد!! ویدیویی منتشر شده که در آن برخی از طرح‌های دندانپزشکی با نمونه هوش مصنوعی من تبلیغ می‌شود. این ربطی به من ندارد.

هنکس این جملات را روی تصویری نوشت که متعلق به همتای هوش مصنوعی خودش بود.

این بازیگر پیش از این در مورد ظهور هوش مصنوعی و فناوری دیپ‌فیک در صنایع خلاق صحبت کرده بود و در یکی از مصاحبه‌هایش گفته بود به این ترتیب این امکان برای او وجود دارد که پس از مرگش به بازیگری ادامه دهد.

وی گفته بود: حالا هر کسی در هر سنی که باشد می‌تواند خودش را از طریق هوش مصنوعی بازسازی کند. فردا ممکن است اتوبوس مرا بزند و تمام، اما بازی‌های من می‌تواند ادامه داشته باشد … این قطعاً یک چالش هنری است، اما یک چالش قانونی نیز هست ... .

بازیگر فیلم «الویس» افزود: همه اصناف، آژانس‌ها و همه شرکت‌های حقوقی دارند درباره پیامدهای قانونی چهره و صدای من و دیگران، که مالکیت معنوی ما هستند، بحث می‌کنند.

وی در توضیح نظراتش گفته بود بی‌شک مردم می‌توانند بگویند این هوش مصنوعی است، اما سوال اینجاست که آیا به آن اهمیت می‌دهند؟ برخی اهمیتی نمی‌دهند و برای‌شان فرقی نمی‌کند.
https://www.asianews.ir/u/d02
اخبار مرتبط
یک مدیر ارشد گوگل گفت ربات‌های جنسی هوش مصنوعی انسان را از شریک در رختخواب بی‌نیاز و عشق و رابطه را از نو طراحی و محرک‌های عاطفی را همراه با رابطه جنسی بازآفرینی می کنند!
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید