صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۰ آبان ۱۴۰۲ / ۱۱:۰۰
کد خبر: 17328
گزارشگر: 464
۳۶۰
۰
۰
۱
در بحبوحه بحران خاورمیانه؛

نگاهی به بازار جهانی طلا

نگاهی به بازار جهانی طلا
طلای جهانی روز گذشته، پیش از نشست‌های بانک مرکزی این هفته که رویکردهایی درباره اقتصاد جهانی و چشم‌انداز سیاست‌ها ارائه می‌دهد، ثابت ماند اما قرار بود این فلز امن با شروع درگیری در فلسطین به بهترین عملکرد ماهانه خود در تقریبا یک سال اخیر پایان دهد.

به گزارش آسیانیوز؛ در حالی که سرمایه‌گذاران در بحبوحه بحران خاورمیانه به‌ دنبال امنیت بودند، طلا روز جمعه به ۲۰۰۹ دلار و ۲۹ سنت در هر اونس رسید که بالاترین رقم از اواسط ماه مه بود. شتاب برای ایمنی باعث شد تا طلا از قیمت ۱۸۰۹ دلار و ۵۰ سنت در ۶ اکتبر افزایش یابد و طلا را در مسیر رشد ۸ درصدی در این ماه قرار داد که بیشترین میزان از نوامبر ۲۰۲۲ است. هر اونس طلا با ۲.۶ درصد کاهش به ۱۹۹۲ دلار و ۹۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۹۹۳ دلار و ۹۰ سنت رسید.

کایل رودا، تحلیلگر بازار مالی در Capital اظهار کرد: «بازگشت به زیر ۲۰۰۰ دلار بسیار جزئی و قیمت همچنان نشان‌دهنده خطرات تشدید درگیری است. تمرکز سرمایه‌گذاران این هفته بر تصمیم سیاست پولی فدرال رزرو ایالات‌ متحده در روز چهارشنبه و پس از آن گزارش ماهانه مشاغل ایالات‌متحده در روز جمعه است.»

انتظار می‌رود بانک ژاپن در نشست روز سه‌شنبه پیش‌بینی‌های تورم خود را اصلاح کند و تغییرات بیشتری را در کنترل بازده اوراق قرضه خود مورد بحث قرار دهد. طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات، نقره با ۰.۶ درصد کاهش به ۲۳.۱۷ دلار رسید و پلاتین ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۹۲۸.۵۸ دلار رسید که هر دو افزایش ماهانه داشتند. پالادیوم با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۱۲۴ دلار و ۶۹ سنت رسید و در این ماه بیش از ۹ درصد کاهش داشت.

https://www.asianews.ir/u/dfb
اخبار مرتبط
قیمت طلا روز گذشته، چهارشنبه به دلیل کاهش بازدهی خزانه‌داری آمریکا افزایش یافت، اما انگیزه‌ای برای افزایش بیشتر نداشت، اما این احتمال وجود دارد که با توجه به تولید ناخالص داخلی ایالات‌متحده، سخنرانی پاول و گزارش تورم ایالات‌متحده و عدم تشدید درگیری در خاورمیانه، طلا برای شکستن ۲۰۰۰ دلار تلاش کند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید