صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۱۷ آبان ۱۴۰۲ / ۲۰:۵۳
کد خبر: 17464
گزارشگر: 464
۲۵۶
۰
۰
۱
انتقاد از مدل ارزان تسلا؛

خطر تسلا برای خودروسازان چینی

خطر تسلا برای خودروسازان چینی
سازندگان خودروهای برقی چین از گزارش مدل ارزان‌تر تسلا ساخت اتحادیه اروپا انتقاد می‌کنند به دنبال گزارشی مبنی بر اینکه تسلا در حال برنامه‌ریزی تولید مدلی مقرون‌ به‌صرفه‌تر و با هدف قرار دادن مصرف‌کنندگان اروپایی است، سهام سازندگان خودروهای الکتریکی چینی کاهش یافت و رقابت در صنعتی را تشدید کرد که جنگ قیمت‌ها باعث کاهش سود شده است.

به گزارش آسیانیوز؛ رویترز دوشنبه ۶ نوامبر، به نقل از یک منبع ناشناس گفت که مدل جدید تسلا با قیمت ۲۵۰۰۰ یورو در کارخانه آن در نزدیکی برلین تولید خواهد شد.

بر اساس این گزارش، ایلان ماسک، مدیر اجرایی، هفته گذشته هنگام بازدید از کارخانه تسلا در گرونهاید، بدون اعلام زمان شروع تولید، این طرح را اعلام کرد. نیو در روز سه‌شنبه بیش از ۵ درصد در هنگ کنگ سقوط کرد که منجر به کاهش در بین همتایان شد. شرکت خودروسازی چینی اکسپنگ برای مدت کوتاهی بیش از ۳ درصد سقوط کرد در حالی که شرکت بی‌وای‌دی کاهش یافت. سازندگان خودروهای برقی چینی اخیراً شاهد افزایش ماهانه فروش بوده‌اند.

بلومبرگ هفته گذشته گزارش داد که شرکت نیو مشاغل را کاهش می‌دهد و ممکن است مشاغل غیراصلی را برای کاهش هزینه‌ها و بهبود کارایی تعدیل کند. سهام این شرکت روز دوشنبه بیش از ۷ درصد افزایش یافت. گزارش جداگانه‌ای در ماه اکتبر نشان داد که این شرکت در حال ایجاد یک شبکه نمایندگی در اروپا برای سرعت بخشیدن به رشد فروش است. یک مدل ارزان‌تر تسلا که در آلمان تولید می‌شود، ممکن است مزیت رقابتی شرکت آمریکایی را نسبت به برندهای چینی بهبود بخشد زیرا خودروسازان برای کاهش هزینه‌ها و ساخت خودروهای برقی جذاب و مقرون‌به‌صرفه رقابت می‌کنند.
...

https://www.asianews.ir/u/dj9
اخبار مرتبط
ایلان ماسک جزییات تازه‌ای از ربوتاکسی (robotaxi) تسلا برملا کرد و گفت که فرمان یا پدال نخواهد داشت و سواری‌اش مثل اتوبوس ارزان است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید