صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۱ آبان ۱۴۰۲ / ۱۳:۴۷
کد خبر: 17525
گزارشگر: 464
۲۶۳
۰
۰
۶
یادداشت| دکتر حسین چناری، پژوهشگر آموزشی

یادگیری مادام‌العمر کلید موفقیت در دنیای کسب و کار

یادگیری مادام‌العمر کلید موفقیت در دنیای کسب و کار
ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که در آن فناوری هر روز در حال پیشرفت است و همگام شدن با نوآوری‌های جدید چالش‌برانگیز است فناوری بویژه دنیای کسب و کار را تغییر می‌دهد تا آنجا که به این سؤال منجر می‌شود: «برای موفقیت در انبوه این همه تغییرات چه باید کرد؟»


آسیانیوز - باید گفت برخی از رشته‌ها به وضوح نیاز به استفاده بیشتری از فناوری دارند. برای مثال، مهندسان که در فرایند طراحی و تولید مشارکت دارند برای ارتقای سطح کار خود به فناوری تکیه می‌کنند. اما در مورد محیط‌هایی که به‌طور سنتی از فناوری استفاده نمی‌کنند، چطور؟ به عنوان مثال، چقدر مهم است که یک روانشناس سواد فناوری داشته باشد؟

مطالعات نشان می‌دهد با توجه به رشد سریع مشکلات روانی مرتبط با استفاده بیش از حد از فناوری، ضروری است که یک روانشناس، دنیای فناوری و خطرات ناشی از استفاده از آن را درک کند تا بتواند به بیماران خدمات بهتری ارائه دهد. البته مشاغلی وجود دارد که دانش فناوری محدودی را می‌طلبد، اما اگر بخواهیم پیشرو و نوآور باشیم و از فرصت‌های ایجاد شده توسط فناوری‌های جدید در جهان استفاده کنیم، لازم است آگاهی بیشتری داشته باشیم.

حال سؤال این است که آیا همه ما باید برنامه‌نویسی بیاموزیم؟ و نحوه توسعه سیستم‌ها را بدانیم؟ خوشبختانه پاسخ منفی است و در این عرصه درک فناوری‌های جدید و بهره‌گیری از این نوآوری‌ها، از جمله، استفاده هدفمند از داده‌ها، هوش مصنوعی و رسانه‌های اجتماعی مهم‌تر است.

پس برای یک زندگی مناسب و باکیفیت در این شرایط باید یادگیری را در اولویت توسعه فردی و شرکتی تعریف کرد و هر لحظه و مادام‌العمر برای کسب دانش اقدام کرد. یادگیری مادام‌العمر دیگر مفهومی نیست که فقط بايد مورد بحث قرار گیرد، بلکه یک واقعیت حیاتی است که می‌گوید شما باید در تمامی مراحل زندگی و کار، وقت خود را صرف آگاهی از فناوری‌ها و تکنولوژی جدید کنید تا موفقیت در دنیای کسب و کار را تجربه کنید.

اکنون یادگیری مادام‌العمر، به معنای یادگیری رسمی، غیر رسمی و آزاد که همراهی همیشگی یادگیری و زندگی را مورد تأکید قرار می‌دهد و همه ابعاد زندگی، خانواده، اجتماع، تحصیل، کار، فراغت و تمامی مراحل زندگی هر فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد، امری ضروری و کلید موفقیت در دنیای کسب و کار است.

دکتر حسین چناری، پژوهشگر آموزشی
https://www.asianews.ir/u/dky
اخبار مرتبط
به تازگی کتاب تحول آموزش عالی در عصر جامعه ۵.۰ : آغاز راه آموزش عالی بین‌المللی تالیف دکتر حسین چناری منتشر شده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید