صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان گذار و مدیر مسئول
ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان گذار و مدیر مسئول: ایرج جمشیدی،    سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
یکشنبه / ۲۱ آبان ۱۴۰۲ / ۲۲:۱۶
کد خبر: 17533
گزارشگر: 464
۲۳۳
۰
۰
۱
به نمایندگی از کانون جهانگردی و اتومبیلرانی؛

قدردانی از نخستین بانوی ایرانی در مرتفع‌ترین جاده موتورسواری جهان

قدردانی از نخستین بانوی ایرانی در مرتفع‌ترین جاده موتورسواری جهان
کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از نخستین بانوی ایرانی که طی ۱۶ روز مرتفع‌ترین جاده‌های جهان را با موتورسیکلت پیمود، تجلیل و قدردانی کرد.

 به گزارش آسیانیوز به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، این مراسم روز یکشنبه ۲۱ آبان ماه ۱۴۰۲ برگزار و در آن از نیلوفر رویتوند که به نمایندگی از کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و با حمایت پانسیون وسایل نقلیه ۱۹۶۹، مجموعه یونیماگ ایران و شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی رویای شیرین به کشور هندوستان سفر کرده بود، تجلیل و قدردانی شد.

جاده‌های موتورسواری اوملینگلا با ۵ هزار و ۸۰۰ متر ارتفاع، کاردونگلا با بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ متر و چانگلا با ارتفاع حدود ۵ هزار و۴۰۰ متر از جمله مسیرهای سفر بانوی موتور سوار ایرانی در جاده‌های صعب العبور و مرتفع هند بود. رانندگی در مسیر له به جامو و کشمیر که به جاده مرگ هندوستان معروف است، سفر به لداخ و کشمیر و عبور از له، نوبرا، پانگونگ، لامایورو، دراس، کارگیل، سونامارگ، سریناگار و... از دیگر برنامه‌های سفر نیلوفر روئیتوند بود.

یکی از سخت‌ترین مسیرهای آفرودی هند مسیر نوبرا به پنگونگ با ۷۰ درصد آفرود است که این بانوی ایرانی موفق شد از آن با موفقیت عبور کند. به علت موقعیت جغرافیایی و شرایط نظامی جاده اوملینگلا، تنها مردم هند و افراد دارای گذرنامه هندی اجازه ورود به آن را دارند. اغلب جهانگردانی که موفق به رانندگی در این جاده شده‌اند به‌صورت غیرقانونی و از طریق جاده‌های بیراهه وارد این منطقه شده‌اند.

تعداد توریست‌هایی که از طریق سفارت کشورشان موفق به گرفتن مجوز ورود به این جاده شدند، بسیار محدود است. اما این بانوی ایرانی به عنوان نماینده کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و با هماهنگی‌های صورت‌گرفته و اخذ مجوز‌های لازم، موفق شد نام خود را به عنوان نخستین بانوی ایرانی موتورسوار که موفق شده به این منطقه ویژه سفر کند، به ثبت برساند.

https://www.asianews.ir/u/dl9
اخبار مرتبط
کلاس آموزش نقشه‌خوانی رالی‌های گردشگری ویژه عموم برگزار می‌شود کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با همکاری کلوپ رالی ایران و منطقه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد، کلاس آموزش نقشه‌خوانی برگزار می‌کند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید