صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۲۴ آبان ۱۴۰۲ / ۲۰:۱۴
کد خبر: 17628
گزارشگر: 464
۱۸۹
۰
۰
۱
نایب رئیس کمیسیون پتروشیمی:

دانش‌بنیان‌ها؛ مانعی در برابر خروج ارز

دانش‌بنیان‌ها؛ مانعی در برابر خروج ارز
نایب رئیس کمیسیون پتروشیمی اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی گفت: «تولید گرید LEC ۱۹۶۹ از خروج سالیانه ۱۵ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری کرد و منجر به ثبت شرکت دانش‌بنیان شد.»

به گزارش آسیانیوز؛ محمدرضا حیدرزاده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تاکنون تولید این گرید در انحصار آمریکا و سوئد بوده و ایران با تولید آن به خودکفایی صد در صدی رسیده است، اظهار کرد: «شرکت پلیمر آریاساسول با تولید این گرید در راکتور لوله‌ای نسل جدید خود، پس از شرکت‌های معظم Sabic و Dow chemical، بعنوان سومین شرکت در حوزه تولید گریدهای نسل جدید Extrusion Coating (دومین Segment پرمصرف جهانی LDPE) مطرح شده و بواسطه آن موفق به اخذ گواهینامه دانش بنیان شده است.»

وی با بیان اینکه ایران در کنار دو کشور دیگر می‌تواند بخشی از بازار بین المللی را بدست آورد، گفت: «طبق بررسی انجام‌شده می توان حدود ۲۰ درصد بازار جهانی گرید پلیمری LEC۱۹۶۹ را در مرحله اول تامین کرد. تولید گرید LEC۱۹۶۹ دستاوردی جدید در ایران است. تکنولوژی تولید و دانش فنی این گردید تنها در اختیار دو شرکت در جهان بوده است. اما اکنون ایران به دانش فنی و تولید این تکنولوژی دست یافته است و حالا تبدیل به سومین شرکت در جهان در تولید این محصول شده است.»

حیدرزاده با بیان اینکه صنعت نفت و به‌ویژه صنعت پتروشیمی به‌عنوان یک صنعت پویا و پیشران اقتصاد کشور، نماد شعار امسال هستند، گفت: «با توجه به فناوری‌های پیچیده صنعت پتروشیمی نسبت به دیگر صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان بیشترین نقش را در توسعه و تکامل فرآیندهای این صنعت خواهند داشت. براساس پیش‌بینی‌ها، تقاضای جهانی برای محصولات پتروشیمی سالانه حدود ۴.۵ درصد رشد خواهد داشت، در صورتی که افزایش تقاضای فرآورده‌های نفتی رو به کاهش است. بنابراین باید محصولات نفت و گاز کشور را به سمت توسعه صنعت پتروشیمی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر هدایت کنیم.»

به گفته وی براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، ظرفیت صنعت پتروشیمی تا ۱۰ سال آینده از ۹۰ میلیون تن کنونی به نزدیک ۲۰۰ میلیون تن در سال خواهد رسید و دو برابر خواهد شد و نقش تعیین‌کننده‌ای در جریان تحریم‌ها در ارزآوری برای کشور دارد.

https://www.asianews.ir/u/dnu
اخبار مرتبط
یزد - معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار یزد در جمع خبرنگاران اولین رویداد ملی تا ثریا گفت: امیدواریم با برگزاری این رویدادها و پیدا کردن طرفین عرضه و تقاضا منجر به افزایش توان استان و جایگاه استان در حوزه فناوری همچنین منجر به ایجاد اشتغال ثابت برای فارغ التصحیلان و مهاجرت معکوس و ماندن نخبگان در استان شود
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید