صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۳ آذر ۱۴۰۲ / ۲۱:۱۹
کد خبر: 17835
گزارشگر: 464
۱۸۹
۱
۰
۲
از طریق صدور کارنه دوپاساژ

تسهیل سفر گردشگران ایران و ارمنستان

تسهیل سفر گردشگران ایران و ارمنستان
پس از تسهیل ورود موقت خودروهای عراقی، ورود گردشگران ارمنستانی به ایران با خودرو، از طریق صدور کارنه دوپاساژ تسهیل می‌شود.

به گزارش آسیانیوز به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، تفاهم‌نامه همکاری مشترک به منظور تسهیل سفر گردشگران با خودروهای شخصی و تجاری، با استفاده از سند بین‌المللی کارنه دوپاساژ صادره از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، بین کشورهای ایران و ارمنستان امضا شد.

این تفاهم‌نامه روز سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ از سوی محمدحسین صوفی، مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران و آرسن مانوکیان رئیس کلوپ اتومبیلرانی ارمنستان به منظور تقویت بیشتر روابط دوستانه و همکاری استراتژیک در تردد زمینی میان ایران و ارمنستان با هدف توسعه همکاری دو کشور در زمینه ایمنی راه و ارائه خدمات امداد خودرویی به مسافران و اتباع کشورهای طرفین، جذب گردشگران ارمنستانی به کشورمان و ترویج و گسترش سفرهای مسئولانه و ایمن، به امضا رسید.

طرح صدور کارنه دوپاساژ برای ورود موقت خودرو‌های ارمنستانی به ایران توسط نمایندگان کلوپ اتومبیلرانی این کشور به عنوان صادرکننده و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران به عنوان پذیرنده بر اساس امضای تفاهم‌نامه میان این دو نهاد بین‌المللی اجرا می‌شود. بنابراین، از این پس اتباع ارمنستانی می‌توانند از طریق مرز آگاراک- نوردوز در استان آذربایجان شرقی که تنها مرز مشترک میان دو کشور است، وارد ایران شوند.

طرح صدور مجوز عبور گمرکی (کارنه دوپاساژ) برای وسیله‌های نقلیه گردشگران ارمنستانی در ادامه تلاش کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برای کاهش تشریفات و تسهیل و تسریع ترددهای زمینی با وسیله‌های نقلیه شخصی و تجاری میان ایران و کشورهای همسایه به اجرا گذاشته شده است. این جلسه با حضور میخک آپرسیان رئیس فدراسیون گردشگری ارمنستان، امیر خان متقی معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و جمعی از مدیران حمل و نقل کشور ارمنستان، برگزار شد.

پیش از این نیز طرح ورود موقت خودروهای اتباع عراقی به ایران به واسطه صدور کارنه دوپاساژ توسط کانون جهانگردی و اتومبیلرانی همزمان با روز جهانی گردشگری و با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، آغاز شده بود.

https://www.asianews.ir/u/duo
اخبار مرتبط
سفیر ارمنستان در ا,یران برای نخستین‌بار به موضوع تزریق رایگان واکسن کرونا به گردشگران خارجی در آن کشور پرداخته و گفته است موردی که باید به آن توجه داشت، مجاز بودن تزریق واکسن کرونا به افرادی است که بیش از ۱۰روز در ارمنستان اقامت داشته‌اند.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
Nnj
۱۴۰۲/۰۹/۰۴
0
0
0

به نظر من مریم سبک زندگی هر کسی فرهنگ هرکسی اعتقادات هرکسی راه و روش زندگی هر کسی به خودش مربوطه ولی اینکه کسی این مدت طولانی و با این وسعت سعی کنه خودش رو آدم دیگری فرد دیگری شخص دیگری جور دیگری جلوه بده و جابزنه که سر دیگران کلاه بذاره و از دیگران سواستفاده کنه و به دیگران آسیب بزنه و زندگی شون رو خراب کنه از نظر هیچ فرهنگی در هیچ کجای دنیا قابل توجیه و قابل قبول نیست و فقط و فقط اسمش کلاهبرداری و سواستفاده از دیگران هست نه سلیقه ی شخصی !!!!!!!! واز نظر هیچ فرهنگی در هیچ کجای دنیا قابل پذیرش و قابل قبول و قابل احترام نیست !!!!! اینکه کسی بین مردم یه شهرتی رو به دست بیاره و اینقدر این همه و این مدت از شهرتش برای گول زدن فریب دادن و کلاه گذاشتن سر دیگران سواستفاده کنه و هزارجور مخفی کاری پنهان کاری دروغگویی و فریبکاری کنه و خودش رو کاملا آدم دیگری شخص دیگری فرد دیگری جلوه بده. در هیچ کجای دنیا و در هیچ فرهنگی در کل دنیا قابل قبول قابل احترام و قابل پذیرش نیست !!!!!! و سلیقه ای به حساب نمیاد !!! به نظر من سبک زندگی هرکسی راه و روش زندگی هرکسی فرهنگ و تفکر هرکسی به خودش مربوط هست ا


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید