صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
شنبه / ۴ آذر ۱۴۰۲ / ۰۸:۲۰
کد خبر: 17839
گزارشگر: 464
۲۱۶
۰
۰
۱

حکمرانی شایسته؛ لازمه توسعه اجتماعی و اقتصادی

حکمرانی شایسته؛ لازمه توسعه اجتماعی و اقتصادی
دکترصلاحی رییس هیأت مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در جلسه شورای اداری شهرستان اردکان با تأکید بر اهمیت اعمال حکمرانی شایسته در جامعه به منظور تعمیم عدالت اجتماعی و توسعه فراگیر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی افزود: «در کشور ما به دلیل عقب‌افتادگی‌های زیادی که داریم سیستم مدیریتی پاسخگو نیست، چون زمانی می‌توان مدیریت خوب اعمال کرد که همه امور تعریف شده باشد و این خلاء در حال حاضر به چشم می‌خورد. بنابراین تنها شیوه اصلاح امور و جبران عقب‌ماندگی‌ها، حاکمیت شایسته است.»

وی تصریح کرد: «در حاکمیت شایسته، تدبیر و آگاهی حاکمان نقش اصلی را ایفا می‌کند که با همین توانمندی باید مدیرانی را در مسند امور قرارداد که دارای سه ویژگی شاخص باشند. ابتدا توانمندتر و آگاه‌تر نسبت به مدیران پیشین باشند. دوم متعهد و دارای سلامت نفس باشند و سومین ویژگی، درایت لازم در پیش بردن امور را داشته باشند، یعنی بهترین‌ها انتخاب شوند.

چادرملو

برآیند تمامی این ویژگی‌های مدیریت در حکمرانی شایسته، ریسک‌پذیری هوشمند و بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های موجود است. در حکمرانی شایسته باید هر روز شاهد بهبود شرایط نسبت به گذشته بود به طوریکه این تحول برای مردم به عینه قابل لمس و درک باشد.»

بر اساس همین گزارش دکتر محمود صلاحی که خود از سرداران جانباز جنگ تحمیلی است در ادامه سخنان خود به مناسبت آغاز هفته بسیج ضمن تشریح نقش و جایگاه این نیروی مردمی در دوران دفاع مقدس و پس از آن در سازندگی کشور گفت: «به شهادت رسیدن 36 هزار دانش‌آموز بسیجی و تقدیم ۲۱۳ هزار شهید در دوران دفاع مقدس بیانگر ایمان و اخلاص رزمندگان غیور و بسیجیان مخلص بوده است که به فرمان حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت و به‌خوبی نشان داد که این ارتش میلیونی همواره حافظ آب و خاک و دین در برابر متجاوزین و دشمنان قسم‌خورده میهن اسلامی است. امروزه می‌بینیم بسیج الگویی برای شکل‌گیری نیروی‌های مردمی در بسیاری از کشورهای تحت ستم جهان غرب و حکومتهای دست‌نشانده شده است که نمونه آن گروه‌های مقاومت در لبنان، فلسطین، عراق، یمن و... می‌باشد.»

رئیس هیات مدیره چادرملو، مقاومت مردم مظلوم فلسطین در برابر دشمن صهیونیستی را نیز از جمله ثمرات شکل‌گیری گروه‌های مقاوت اسلامی در منطقه عنوان کرد و افزود: «۱۰ سال پیش این گروه در برابر ارتش رژیم اشغالگر با سنگ مقابله می‌کردند و امروز شاهد مبارزه آن‌ها با انواع سلاح‌های سنگین هستیم.» وی ضمن تجلیل از مقاومت ستودنی فلسطینیان نوار غزه در برابر موج حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی گفت: «فروریختن بیش از ۳۵ هزارتن بمب بر سر زنان و کودکان مظلوم فلسطینی در هفته‌های اخیر، موجی از احساس همدردی مردم جهان با مردم مسلمان فلسطین به راه انداخته که بی‌سابقه بوده است.»

وی اظهار امیدواری کرد: «انشالله به‌زودی شاهد نابودی رژیم منحوس صهیونیستی و بازگشت آرامش در سرزمین‌های اشغالی باشیم.» گفتنی است در این جلسه فرماندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی، روسای سازمان‌ها و نهادها و جمعی از مدیران صنایع حضور داشتند.

https://www.asianews.ir/u/dus
اخبار مرتبط
معاون قضایی دادستان کل کشور به همراه دادستان عمومی و انقلاب استان یزد، دادستان شهرستان اردکان، مدیر کل بازرسی استان و جمعی از مسولان قضایی استان یزد از مجتمع معدنی چادرملو بازدید و در جریان روند فعالیت‌ها، طرح‌ها و برنامه‌های توسعه این شرکت قرار گرفت.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید