صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
دوشنبه / ۴ دی ۱۴۰۲ / ۲۰:۵۲
کد خبر: 18618
گزارشگر: 464
۱۹۹
۰
۰
۰
مدیرعامل محک خبر داد:

بیش از ۱۶۰۰۰ کودک مبتلا به سرطان به سلامتی رسیده‌اند

بیش از ۱۶۰۰۰ کودک مبتلا به سرطان به سلامتی رسیده‌اند
مؤسسه‌ خیریه‌ حمایت از کودکان مبتلا به سرطان «محک»، بیش از سه دهه است که با انگیزه‌ والای خدمت به هم‌نوع و با اتکا بر کمک‌های انسان‌دوستانه‌ نیکوکاران، فرزندان ایران را در مسیر درمان سرطان همراهی کرده است.


به گزارش آسیانیوز؛ آراسب احمدیان، مدیرعامل محک با بیان آنکه زیر سقف محک همواره اطمینان از کارآیی و اثربخشی فعالیت‌ها، مهم‌ترین دغدغه این سازمان است گفت: «والا‌ترین سرمایه محک، اعتماد یاوران سرزمینمان است و بزرگ‌ترین جلوه‌گاه اثربخشی فعالیت‌های محک، آمار بهبودیافتگان این مؤسسه خیریه است.»

وی با اعلام این نکته که مأموریت محک، حمایت از کودکان مبتلا به سرطان زیر ۱۸ سال و خانواده‌هایشان در سراسر کشور در هر شرایطی اعم از بحران، ثبات، جنگ، صلح و... است، افزود: «با اعتماد یاورانمان در این سال‌ها، بیش از  ۱۶۰۰۰ فرزند تحت حمایت محک، بهبود یافته‌اند. این موفقیت، بدون حمایت نیکوکاران گرامی، داوطلبان همراه و تلاش‌های کارکنان محک که از ارزش‌های این سازمان هستند، میسر نبوده است.»

مدیرعامل محک ادامه داد: «بیماری سرطان کودکان یک بیماری مزمن است، اما این به معنای پایان کودکی نیست. رساندن هر کودک مبتلا به سرطان به مقصد سلامتی، به حداقل دو و نیم سال زمان نیاز دارد. محک بر اساس مأموریت خود تلاش می‌کند تا هیچ خانواده‌ای در مسیر درمان فرزندش تنها نماند و کودکان با مشارکت و همراهی خانواده، در تمام مسیر درمان و در هر گوشه‌ای از کشور پهناورمان ایران، همه‌ حمایت‌های لازم را به صورت جامع و یکپارچه دریافت کنند.»

احمدیان با بیان آنکه هفتم دی‌ماه، به مناسبت تولد نخستین فرزند بهبودیافته‌ محک، در تقویم این مؤسسه به نام «روز بهبودیافتگان» ثبت شده است، ادامه داد: «اکنون بیش از ۱۳۰۰۰ کودک در ۱۳ بیمارستان در تهران و ۲۸ بیمارستان در دیگر استان‌های کشور، تحت درمان هستند که امیدواریم تمام آن‌ها با نیت خیر حامیان محک، به روزهای خوش سلامتی بازگردند. پویش بهبودیافتگان، هر ساله پیام امیدواری را به فرزندان مبتلا به سرطان کشورمان و خانواده‌هایشان می‌رساند تا با دلی روشن، مسیر درمان را ادامه دهند.»

مدیرعامل محک در پایان خاطرنشان کرد: «مؤسسه خیریه محک ضمن ادای احترام و قدردانی از حامیان خود می‌کوشد همه‌ گام‌هایی را که با بهره‌مندی از دانش محققان و متخصصان برمی‌دارد، به ارائه خدمات بهتر به کودکان مبتلا به سرطان سراسر ایران تبدیل کند. ما در محک امیدواریم با تشخیص زودهنگام سرطان و همراهی همه نیکوکاران ایران بتوانیم کودکانمان را به روزهای خوش سلامتی برسانیم.»

https://www.asianews.ir/u/dIs
اخبار مرتبط
سرطان سینه، مهم‌ترین عامل مرگ و میر زنان در ایران و دنیا به حساب می‌آید که اگر در زمان مناسب تشخیص داده شود، هزینه درمان و عوارض ناشی از آن کمتر شده و عمر بیمار افزایش می‌یابد.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید