صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر وبسایت
نوید جمشیدی
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر وبسایت: نوید جمشیدی
چهارشنبه / ۶ دی ۱۴۰۲ / ۱۲:۰۵
کد خبر: 18671
گزارشگر: 464
۲۸۷
۰
۰
۰
یک فعال بازار طلا توضیح داد:

سرنوشت قیمت طلا و سکه تا پایان سال

سرنوشت قیمت طلا و سکه تا پایان سال
با وضعیت موجود در بازار طلا، انتظار معجزه نمی‌توان داشت. همیشه اسفندماه وضعیت بازار مناسب بوده است باید ببینم امسال نیز این شرایط تکرار می‌شود یا خیر، اما نوسان قیمت امسال تا به امروز نگذاشته تا بازار رشد کند.


به گزارش آسیانیوز؛ یک فعال بازار طلا با اشاره به اینکه با وضعیت موجود در بازار طلا انتظار معجزه نمی‌توان داشت، گفت: همیشه اسفندماه وضعیت بازار مناسب بوده است، باید ببینم امسال نیز این شرایط تکرار می‌شود یا خیر اما نوسان قیمت تا به امروز نگذاشته بازار رشد کند.

در حالی که قیمت اونس جهانی به ۲۰۲۱ دلار رسیده هر مثقال طلا در بازار تهران ۱۰ میلیون و ۶۶۱ هزار تومان است نرخی که در طول امسال تقریبا روی تابلو طلا فروشی‌ها با اندکی کاهش یا افزایش دیده می‌شد.

  ابراهیم محمدولی در همین رابطه گفت: وضعیت بازار طلا به دلیل پایان ایام فاطمیه و تعطیلی روز یکشنبه در حالت عادی بود. همچنین نوسنانات بازار در روزهای اخیر التهاب‌آور نبود اما نوسان اندک باعث می شود داد و ستدی شکل نگیرد.

وی افزود: به نظر می‌رسد نوسانات هنوز گریبان قیمت بازار طلا را رها نکند و این شرایط ادامه‌دار بازار را همچنان در رکود نگه دارد. برای این هفته احتمال دارد در بخش قیمت‌ها شرایط فعلی ادامه داشته باشد.

محمدولی تغییرات روزانه قیمت طلا را عامل اصلی رکود خواند و اظهار داشت: تجربه نشان می‌دهد زمانی که نوسانات بازار رو به افزایش است خرید طلا نیز بیشتر می‌شود چون متقاضی احساس می‌کند در این شرایط سرمایه‌اش مازادی خواهد داشت.

این فعال بازار طلا در پاسخ به این سوال که پس از پایان ایام فاطمیه تقاضا در بازار افزایش خواهد یافت یا نه نیز گفت: با وضعیت موجود در بازار طلا، انتظار معجزه نمی‌توان داشت. همیشه اسفندماه وضعیت بازار مناسب بوده است باید ببینم امسال نیز این شرایط تکرار می‌شود یا خیر، اما نوسان قیمت امسال تا به امروز نگذاشته تا بازار رشد کند.

به گفته وی متقاضی بازار طلا در طول امسال نسبت به سال گذشته حدودا نصف شده است.

محمدولی نوسان اونس جهانی را نزدیکی پایان سال میلادی عنوان کرد و گفت: در پایان سال میلادی دولت‌ها سعی می‌کنند کسری خود را جبران کنند و در بازار خرید و فروش انجام دهند که در حال حاضر به نظر می‌رسد اثرات این شرایط بر بازار حاکم است به همین دلیل ممکن است این تغییرات قیمت تا اسفند ادامه داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که رکود بازار طلا چه اثری روی تولیدکننده‌ها داشته است نیز اظهار داشت: وقتی بازار رکود دارد در تولید هم اثرگذار است و در بحث خرید و فروش هم خودش را نشان می‌دهد. سال ۱۴۰۲ ستد نسبت به سال گذشته کمتر بوده و رکود بیشتری ایجاد شده است و تولیدکننده‌ها به ویژه کسانی که از نظر سرمایه‌ای وضعیت مناسبی نداشتتد دچار مشکلات بیشتری شدند و احتمالا درصدی از فعالان نیز از چرخه تولید خارج شدند.
https://www.asianews.ir/u/dJj
اخبار مرتبط
هر اونس طلا، امروز نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۱۶ درصدی داشته است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید