صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
دوشنبه / ۱۱ دی ۱۴۰۲ / ۱۴:۴۷
کد خبر: 18802
گزارشگر: 464
۴۰۹
۰
۰
۱
اطلاعیه مهم؛

تکذیب عدم وجود متقاضی برای استقلال و پرسپولیس

تکذیب عدم وجود متقاضی برای استقلال و پرسپولیس
در پی انتشار اخباری در خصوص عرضه سهام دو شرکت «فرهنگی ورزشی استقلال ایران» و «فرهنگی ورزشی پرسپولیس» مبنی بر لغو عرضه به دلیل عدم وجود متقاضی، سازمان خصوصی سازی جهت تنویر افکار عمومی و روشن شدن ابعاد موضوع توضیحات زیر را به اطلاع عموم مردم، رسانه‌ها و علاقه‌مندان می‌رساند.
به گزارش آسیانیوز، سازمان خصوصی‌سازی با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان جدیدترین اقدامات خود در خصوص واگذاری سهام این دو باشگاه و بر اساس مصوبه واگذاری نسبت به عرضه ۵۱ درصد سهام از این دو شرکت اقدام نمود. بر اساس اطلاعیه عرضه سهام که توسط شرکت فرابورس ایران منتشر شده بود تاریخ عرضه ۱۲ /۱۰ /۱۴۰۲ تعیین گردید. مطابق مقرارت فرابورس متقاضیان باید اولاً درخواست خرید سهام را به شرکت فرابورس تحویل می‌دادند و ثانیاً مطابق ضوبط مقرر در «دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی (استراتژیک) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاری­‌ها» درخواست بررسی صلاحیت تخصصی و مستندات مربوط به آن را نیز به اداره کل حراست سازمان خصوصی سازی ارائه می­‌کردند. مهلت ارسال هر دو درخواست روز یکشنبه مورخ ۰۳ /۱۰ /۱۴۰۲ تعیین شده بود.

حسب اطلاع واصله اگر چه درخواست خرید به شرکت فرابورس ارسال شده بود اما درخواست خرید واصل شده به سازمان خصوصی‌سازی بعد از مهلت مقرر در آگهی عرضه صورت گرفته لذا پذیرش آن بر خلاف ضوابط بود و با توجه به حساسیت این سازمان در اجراي دقیق مقررات و تشریفات عرضه عملاً امکان پذیرش هیچ درخواستی بعد از اتمام مهلت وجود نداشت.

مطالعه بیشتر: زمان عرضه ۵۱ درصدی سهام سرخابی‌ها اعلام شد

مطابق مندرجات دستورالعمل بررسی صلاحیت و مفاد آگهی عرضه، صرفاً اشخاصی اجازه حضور در روز عرضه مورخ دوازدهم دی را داشتند که بعد از تأیید صلاحیت توسط کارگروه از سازمان خصوصی‌سازی به فرابورس معرفی می شدند لذا با توجه به عدم پذیرش درخواست‌ها کارگروه تشکیل نشده و هیچ شخص قابل معرفی نیز به فرابورس وجود نداشت. در نتیجه عرضه مورخ ۱۲ /۱۰ /۱۴۰۲ منتفی بود.

با توجه به اتفاقات فوق و اراده جدی این سازمان در واگذاری سهام دو باشگاه ضمن هماهنگی صورت گرفته با شرکت فرابورس ایران در خصوص نحوه انجام عرضه مجدد سهام گزارش موضوع در اولین جلسه هیأت واگذاری (مورخ ۰۴/۱۰/۱۴۰۲) مطرح شد و این هیات با عرضه مجدد سهام شرکت­های مذکور با همان قیمت و شرایط قبلی موافقت نمود.

در این راستا آگهی عرضه در روزنامه‌­های کیهان و وطن امروز مورخ ۰۶ /۱۰ /۱۴۰۲ به چاپ رسید. متعاقب آن اطلاعیه عرضه نیز توسط شرکت فرابورس ایران منتشر شد که طی آن روز سه‌شنبه مورخ ۲۶ /۱۰ /۱۴۰۲ به عنوان تاریخ عرضه تعیین گردید و مهلت ارسال درخواست خرید و درخواست بررسی صلاحیت روز یکشنبه مورخ ۱۷ /۱۰ /۱۴۰۲ تعیین شده است.

مطالعه بیشتر: درآمد پرسپولیس از بورس چقدر است؟

مطالعه بیشتر: استقلال تعلیق شد؟

سازمان خصوصی سازی امیدوار است با توجه به شرایط درنظر گرفته شده برای واگذاری این دو شرکت و انواع مشوق‌­ها و تخفیفات تعیین شده در آگهی، عرضه سهام با استقبال فعالان اقتصادی مواجه شده و واگذاری آن محقق گردد.
https://www.asianews.ir/u/dLq
اخبار مرتبط
توجه به حساسیت ویژه و پیگیری جدی کنفدراسیون فوتبال آسیا، مالکیت باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس که در حال حاضر ۹۰ درصد آن در اختیار وزارت ورزش قرار دارد، باید به طور عمده واگذار و یک مالک مشخص به طور مجزا برای هر کدام از این دو تیم مشخص شود.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید