صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۱۵ دی ۱۴۰۲ / ۱۱:۲۷
کد خبر: 18881
گزارشگر: 464
۱۹۷
۰
۰
۱
معاون رئیسی توضیح داد؛

آخرین جزئیات بودجه «زنان و خانواده» در سال ۱۴۰۳

آخرین جزئیات بودجه «زنان و خانواده» در سال ۱۴۰۳
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با تاکید بر اینکه بازنشستگی بیش از موعد زنان بعید است، گفت: تخفیف‌هایی برای زنان در این خصوص صورت گرفته است اما با توجه به ورشکستگی صندوق های بازنشستگی، بازنشستگی بیش از موعد زنان بعید است.

  به گزارش آسیانیوز؛ معاون رئیس‌ جمهور در امور زنان و خانواده درباره افزایش بودجه «زنان و خانواده» گفت: در سال آینده ۳ برابر سال جاری اعتبار خواهیم داشت.

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در خصوص میزان بودجه تخصیص یافته به امور زنان و خانواده در سال ۱۴۰۳ گفت: در بودجه سال جاری چند بودجه یک درصدی داشتیم که قرار بر این بود در سال ۱۴۰۳ کل آنها را حذف کنند، اما با بررسی‌های لازم سه بودجه یک درصدی شامل فرهنگی، ایثارگری و زنان و خانواده که قرار بود حذف شود، برای سال ۱۴۰۳ ادغام شد؛ البته تمام آن مواردی که مد نظر ما بود در بودجه سال آینده گنجانده شده است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، از تخصیص بودجه برای بیمه اجتماعی زنان خانه دار خبر داد .

وی در ادامه درباره بودجه سال ۱۴۰۲ هم گفت: بودجه سال ۱۴۰۲ امور زنان و خانواده، فصول یک، چهار و شش را نداشت و میزان آن بسیار کم بود. اما اکنون این فصول حذف نشده و اگر به همین شکل پیش‌برود، ما می‌توانیم در بودجه سال آینده سه برابر سال جاری اعتبار داشته باشیم.

خزعلی در خصوص برنامه‌های اجرایی سال ۱۴۰۳ دولت در امور بانوان توضیح داد: برنامه‌های اجرایی که در زمینه خانواده داریم، با توجه به این که «خانواده محوری» یکی از شعارهای دولت است، در برنامه‌های اجرایی سال آینده در زمینه خانواده باید بحث فرهنگ خانواده، پشتیبانی از خانواده و پیشگیری از آسیب‌های خانواده را دنبال کنیم.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با تاکید بر اینکه بازنشستگی بیش از موعد زنان بعید است، گفت: تخفیف‌هایی برای زنان در این خصوص صورت گرفته است اما با توجه به ورشکستگی صندوق های بازنشستگی، بازنشستگی بیش از موعد زنان بعید است .

وی ادامه داد: همچنین یکی از برنامه‌های مهم ما توانمند سازی زنان است، تعبیری که رهبر انقلاب به صورت مکرر ذکر کرده‌اند، رفع موانع از رشد و شکوفایی بانوان یکی از برنامه‌های اصلی ما محسوب می‌شود و برنامه زنان تأثیرگذار در همین راستا طراحی شده است.

خزعلی در خصوص برنامه زنان تأثیرگذار بیان کرد: ما در این راستا می‌خواهیم زنانی را که توانمندی، نخبگی، قدرت و مهارت دارند را شناسایی و آنها را پشتیبانی کنیم تا استعدادشان شکوفا شود تا کار و زحمتی که می‌کشند، توسعه پیدا کند.

وی در خصوص برنامه‌های دولت در سال ۱۴۰۳ برای تسهیل بیمه زنان خانه‌دارگفت: بیمه زنان خانه‌دار بستگی به بودجه هرسال دارد. در حال حاضر بیمه زنان خانه‌دار روستایی دارای سه فرزند در حال اجرا شدن است و بودجه به آن اختصاص داده می‌شود. همه این اقدامات بستگی به این دارد که قانون برای آنها تصویب شود که معمولاً مراحل تصویب قانون به دلیل عدم تأمین بودجه با مشکل مواجه می‌شود.

معاون امور زنان و خانواده تصریح کرد: امیدوار هستیم شرایط بودجه‌ای بهتر شود تا ما بتوانیم این امر را توسعه و گسترش بدهیم تا مادرانی هم که در شهر زندگی می‌کنند و دارای سه فرزند به بالا هستند از این امکانات بهره‌مند شوند.

https://www.asianews.ir/u/dMJ
اخبار مرتبط
یزد - عضو شورای اسلامی شهر گفت: بانوان نقش مهمی در اقتصاد خانواده دارند و لازم است مرکزی برای مهارت افزایی زنان سرپرست خانوار شکل گیرد
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید