صاحب امتیاز
دکتر ساقی باقری نیا
بنیان‌گذار و مدیر مسئول
جاویدنام ایرج جمشیدی
سردبیر بخش آنلاین(آسیانیوز)
صاحب امتیاز: دکتر ساقی باقری نیا،    بنیان‌گذار و مدیر مسئول: جاویدنام ایرج جمشیدی،   سردبیر بخش آنلاین (آسیا نیوز): نوید جمشیدی
جمعه / ۱۵ دی ۱۴۰۲ / ۱۳:۲۶
کد خبر: 18886
گزارشگر: 464
۳۳۲
۰
۰
۱
طی دو ماه آخر سال ۲۰۲۳

زاکربرگ سهام متا را برای "اهداف خیریه" فروخت

زاکربرگ سهام متا را برای "اهداف خیریه" فروخت
زاکربرگ و همسرش قصد دارند سهام خود در شرکت "متا" را در طول زندگی خود برای "اهداف خیریه" اهدا کنند.

به گزارش آسیانیوز؛ مارک زاکربرگ، رئیس شرکت "متا"، طی دو ماه آخر سال ۲۰۲۳ سهام کمپانی فیس‌بوک را به ارزش تقریباً ۴۲۸ میلیون دلار فروخته است. طبق گزارش‌ها، او ۱ میلیون و ۲۸۰ هزار عدد سهم خود را در بازار بورس ارائه کرده است.

بر اساس گزارش رسانه متخصص در امور مالی "بلومبرگ" مارک زاکربرگ، رئیس شرکت "متا" یک میلیون و ۲۸۰ هزار عدد از سهام این شرکت را در دو ماه پایانی سال ۲۰۲۳ میلادی به نرخ مجموعا نزدیک به ۴۲۸ میلیون دلار فروخته است.

حال بنا به گزارش رسانه مذکور، رئیس شرکت "متا" سهام‌ این شرکت را به طور روزانه، طی ماه‌‌های نوامبر و دسامبر در بازار بورس فروخته است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، نرخ فروش سهام مزبور روزانه به طور متوسط بالغ بر ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار بوده است.

ارزش سهام شرکت "متا" در سال گذشته رشد ۱۹۴ درصدی داشته است. به این ترتیب، سهام این شرکت که در پایان سال ۲۰۲۲ در پایین‌ترین سطح نرخ خود در طول هفت ساله بوده است، حال رشد چشمگیری را به ثبت رسانده است.

گفته می‌شود در حال حاضر ۱۳ درصد از سهام این شرکت متعلق به زاکربرگ است. زاکربرگ دو سال پیش نیز بخشی از سهام شرکت "متا" را فروخته بود.

دارایی خالص زاکربرگ ۳۹ ساله بالغ بر ۱۲۵ میلیارد دلار برآورد شده است. براساس این آمار زاکربرگ هفتمین فرد ثروتمند جهان محسوب می‌شود.

بر اساس گزارش‌ها، زاکربرگ و همسرش قصد دارند سهام خود در شرکت "متا" را در طول زندگی خود برای "اهداف خیریه" اهدا کنند.

آنها همچنین متعهد شده‌اند که دست‌کم نیمی از دارایی‌های خود را در طول عمر یا با ذکر در وصیت‌نامه برای "اهداف خیریه" اهدا خواهند کرد

https://www.asianews.ir/u/dMO
اخبار مرتبط
بسیاری از مردم دوست دارند با عزیزان فوت شده و درگذشته شان صحبت کنند یا آنان را ببیند، در حالی که نمی دانند یک جهان دیگر این امکان را برای آنها فراهم کرده است.
آسیانیوز (وبسایت روزنامه آسیا) هیچگونه مسولیتی در قبال نظرات کاربران ندارد.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید